Καλώς σας βρήκα!!

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: ktRinity στις 24/01/2011 11:13 μμ.

ATN PANOS"γεια σου και απο εμενα.
αν σε ενδιαφερει δινω το δικο μου!!
κατασταση βιτρινας!

καλα χιλιομετρα οτι και να παρεις"


Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Την είδα την αγγελία αλλα ψάχνω κάτι κοντά στα 6500. Ευχαριστώ πάντως..

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: ktRinity στις 25/01/2011 12:23 μμ.

Διάβασα θέματα με πολλαπλασιαστές, με δυναμό με διαφορα περιφεριακά αλλα δυστυχώς και με πιστόνια οπου το γράφουν αρκετοι οτι θεωρείται κοινό πρόβλημα σε μεγάλο ποσοστό τουλάχιστον στα Τιγκερ...

Μπορώ να πω οτι το τελευταίο με χάλασε πολύ..

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: Sprinter στις 25/01/2011 12:34 μμ.

Tiger θες να πάρεις?

Εγω πάντως λέω να μη το πάρεις, γιατί αν το πάρεις εκτός των τόσων προβλημάτων θα χάσεις και τη σχέση σου με τον μάστορά σου.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: dimchrist στις 25/01/2011 2:41 μμ.


ktRinity"... ψάχνω κάτι κοντά στα 6500..."

Σε αυτά τα χρήματα αναγκαστηκα θα κινηθείς για μοντέλα 2006-2008.
ktRinity"...Θα κινείται Αθήνα καθημερινά αλλα και σε ανοιχτό δρόμο στριφτερό τις μεγάλες ώρες..."

Δεν προτείνεται για καθημερινή χρήση στην Αθήνα και δεν έχει καλά φώτα. Τα SS και ειδικά το Daytona 675 δε φτιάχτηκε για αυτή τη χρήση.

Η δικιά μου σχέση με το μάστορα είναι από μακριά και αγαπημένοι.

Άλλο ο Τίγρης και άλλο το 675.

Triple Way

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: ktRinity στις 25/01/2011 4:46 μμ.

Sprinter"Tiger θες να πάρεις?

Εγω πάντως λέω να μη το πάρεις, γιατί αν το πάρεις εκτός των τόσων προβλημάτων θα χάσεις και τη σχέση σου με τον μάστορά σου."


675 θέλω. Μάστορας είναι οχι γκόμενά μου, είπε την γνώμη του.
Αν παρεξήγησα εγώ τότε πάσο αλλα ρώτησα αν ισχύουν ή όχι αυτά τα θέματα. Δεν μίλησα ειρωνικά ούτε είμαι Τζαπανόφιλος.
Φιλικά Κώστας

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: ktRinity στις 25/01/2011 4:47 μμ.

dimchris"
ktRinity"... ψάχνω κάτι κοντά στα 6500..."

Σε αυτά τα χρήματα αναγκαστηκα θα κινηθείς για μοντέλα 2006-2008.
ktRinity"...Θα κινείται Αθήνα καθημερινά αλλα και σε ανοιχτό δρόμο στριφτερό τις μεγάλες ώρες..."

Δεν προτείνεται για καθημερινή χρήση στην Αθήνα και δεν έχει καλά φώτα. Τα SS και ειδικά το Daytona 675 δε φτιάχτηκε για αυτή τη χρήση.

Η δικιά μου σχέση με το μάστορα είναι από μακριά και αγαπημένοι.

Άλλο ο Τίγρης και άλλο το 675.
"


Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: Billy στις 27/01/2011 6:45 πμ.


Ωραία μηχανή!Αν σου αρέσει πάρτη,μην τη ψάχνεις πολύ.Αυτό έκανα κ' εγώ με τη speed,που είμαι σχεδόν άσχετος από μηχανές και δεν το μετάνιωσα.

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: ktRinity στις 30/01/2011 1:57 μμ.

Billy":welcomewave
Ωραία μηχανή!Αν σου αρέσει πάρτη,μην τη ψάχνεις πολύ.Αυτό έκανα κ' εγώ με τη speed,που είμαι σχεδόν άσχετος από μηχανές και δεν το μετάνιωσα."



Προς τα εκεί τείνω.. Εχω βρεί 3 διαφορετικά, για να δούμε..

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: ktRinity στις 08/06/2011 10:51 πμ.

Mετά απο τις πρώτες εβδομάδες συμβίωσης με του 2006 μοντέλο, μπορώ να πώ οτι πετάγωμαι πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι και ανυπομονώ να σχολάσω για να το καβαλήσω...

Εχω μόνιμα ενα "χαζό" χαμόγελο, αρρωσταίνω που στραβολαιμιάζουν στο δρόμο, γουστάρω που γέρνει και φρενάρει με τη σκέψη, μου αρέσει που η εξάτμιση έκατσε όπως την ήθελα, δεν είχα κανένα θέμα με τη θέση οδήγησης και ήδη περιμένω το πρώτο CSS...

H συνέχεια εδώ: daytona-675-neo-melos-t3628.html

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: Γιωργος στις 09/06/2011 9:35 πμ.

Καλώς ήρθες φίλε.

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: ktRinity στις 14/06/2011 12:53 πμ.

Καλως σας βρήκα!

Προχτές Σάββατο χαράματα στις 02:30 διασταρ΄ψθηκα πρίν την τρύπα του Καραμανλή με 2 Τίγρηδες που πήγαιναν προς Αθήνα.. Συνφορουμήτες?

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: mastersam13 στις 14/06/2011 4:27 πμ.


Kαλώς ήρθες φίλε στην παρέα μας.
Περιττό να σου πω ότι ανάλογη πορεία μ' εσένα έχουν διαγράψει και όλοι όσοι αγόρασαν μηχανή στην Μ.F. (μετά forum) εποχή.
Οι ανησυχίες σου είναι λογικές.
Για κάθε μηχανή, θα βρεις όμως στο ανάλογο forum προβλήματα και παράπονα.
Βέβαια μην ξεχνάς ότι η τέλεια μηχανή που δεν χαλάει είναι υπό κατασκευή.
Σου εύχομαι ολόψυχα να κάνεις την αμέσως καλύτερη επιλογή...
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: ktRinity στις 15/06/2011 5:38 μμ.

Κατα πως δείχνουν τα πράγματα την έκανα την καλύτερη επιλογή.. Μήνας πλέον με το 675 και όλα πάνε καλά!