Καλως σας βρηκα

Καλως σας βρηκα  

  Από: geostr στις 25/01/2014 11:46 πμ.

Καλημερα και καλως σας βρηκα,με λενε Γιωργο,ειμαι 28 ετων και σχεδιαζω να παρω ενα street triple r.
Εμπειρια απο αλλες "μεγαλες" μοτοσυκλετες δεν εχω και θα ηθελα να μου πειτε οι κατοχοι κυριως αν το μηχανακι αυτο ενδεικνυται για πρωτη μηχανη.
Απ'οσο εχω διαβασει και γνωριζω το μηχανακι αυτο δεν εχει παρουσιασει προβληματα και ειναι αρκετα αξιοπιστο.
Επισης μεσα απο διαφορες συζητησεις,μου λενε μην μπλεξεις με triumph γιατι εχει ακριβα service και ανταλακτικα.....ισχυει?
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:57, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Καλως σας βρηκα  

  Από: billy the kid στις 25/01/2014 11:59 πμ.

Καλώς ήρθες φίλε! Εύχομαι να πάρεις τη μοτοσυκλέτα που θέλεις, γενικά είμαι της άποψης να πάρεις ότι αγαπάς (λίγες απολαύσεις μας έχουν μείνει). Για το συγκεκριμένο μηχανάκι θα σου πουν καλύτερα όσοι το έχουν, το σέρβις δεν διαφέρει σε τιμές από τις άλλες εταιρίες, όσο για τις ζημιές, αν μπεις σε Forum's από άλλες μάρκες μηχανών θα χορτάσεις να διαβάζεις από τέτοιες...

Re: Καλως σας βρηκα  

  Από: fotisz750 στις 25/01/2014 12:16 μμ.

καλως ηρθες φιλε! η μοτοσυκλετα που θελεις να αγορασεις ειναι υπεροχη! αρκετα δυνατη για νεο οδηγο σαν εσενα βεβαια αλλα λογω των μικρων της διαστασεων και βαρους γινεται αμεσως πιο φιλικη! (εχει αρκετο γκαζι ομως προσοχη) !
σερβις δεν ειναι πιο ακριβα απο τις αλλες τζαπαν μηχανες (ειχα z750 πριν παρω το triumph και πληρωνα σχεδον τα ιδια)!
απο προβληματα ειναι σχεδον απροβληματιστη μηχανη. ενα θεμα με τον ανορθωτη ειχαν τα street triple για τον οποιο σε μερικα μοντελα βγηκε και ανακληση! κατα τα αλλα τιποτα!
καλοστημενη μηχανη,ευχαριστη,παιχνιδιαρα και ειδικα το r εχει και φρεναρες!
δεν θα το μετανιωσεις σιγουρα!
οσον αφοαρα στα ανταλλακτικα υπαρχει και αλλη λυση....

με το καλο λοιπον!!!

Re: Καλως σας βρηκα  

  Από: pragias στις 25/01/2014 12:25 μμ.

Καλησπέρα Γιώργο.

ευχομαι με το καλό να αποκτήσεις την μηχανή που θές. Εγω αυτό που έχω να ρωτήσω είναι τι μηχανάκια έιχες μέχρι στιγμής για να μπορουμε και εμεις να έχουμε ενα μετρο συγκρισης και να σε βοηθησουμε σε όσα ρωτάς.
Για το μηχανάκι που ενδιαφέρεσαι μόνο καλά λόγια έχουμε να πούμε, είναι γραμμικο (όπως όλα τα triumph) και ευχάριστω στην οδήγηση. Αυτό θα μπορούσες να το καταλάβεις αν είχεςς οδηγήσει κάτι αντίστοιχο Ιαπωνικό.
Ώστόσο με υπομονή και σύνεση θα τα καταφέρεις σαν πρώτο μηχανάκι.
Όσο για τις βλάβες αυτο που λέει ο Βασίλης έχει δίκιο. Όπως όλα τα μηχανάκια έχουν προβλήματα , έτσι και αυτό. Το θέμα είναι ότι δεν βγάζει σοβαρά προβλήματα και σε μεγάλη συχνότητα.
Εγω πριν ειχα Honda και είχα μόνιμο πρόβλημα (για παραδειγμα) με τα γραναζια τιμονιού (και χωρίς να έχω κάνει ποτέ σουζες ή να καβαλάω πεζοδρόμια). Αυτο στο αναφέρω για να καταλάβεις οτι παντού υπάρχουν προβλήματα.

Όσο για την συντήρηση, όταν επιλέξεις μια τέτοια μηχανή , ανεξάρτητα εταιρείας , τα κόστη είναι μεγάλα. Δηλαδή για παράδειγμα θα σου αναφέρω ότι τα κόστη σερβις με το honda συγκριτικά με αυτό που έχω τώρα είναι περίπου +5% πάνω. Μικρές διαφορές δηλαδή.

Καλή συνέχεια και καλή αγορά
Το γκάζι είναι ύπουλο πράγμα!!
Σε πείθει ότι το χρειάζεσαι,
Σε ωθεί να το αποκτήσεις,
Σε ψήνει να το ανοίξεις...
και μετά κάθεσαι, μετρας τα "σπασμένα και αναρωτιέσαι τι λάθος έκανες !!!!!

Re: Καλως σας βρηκα  

  Από: epistimon στις 25/01/2014 12:54 μμ.

καλος ηρθες συνονοματε στην παρεα μας.ελπιζω να παρεις τη μηχανη που θες και να την ευχαριστηθεις.αν δεν την παρεις και παρεις κατι αλλο συνεχεια θα τη σκεφτεσαι και θα μεινει αποθημενο και ξερεις τι σημαινει να εχεις αποθημενο.για συμπεριφορα της μηχανης δεν μπορω να σου πω εγω μιας και εχω tiger.παντος για το κοστος στα σερβις μην τρελενεσαι.ολα πανω κατω τα ιδια ειναι.αν πιανουν και λιγο τα χερια σου λαδια φιλτρα.μπορεις και τα κανεις και μονος.φιλτρο αερα και μπουζι ειναι ποιο αρεα τα σερβις που και παλι μπορεις και μονος.τα υπολοιπα που περισευουν τα πας σε συνεργειο.αντε με το καλο να το παρεις και να το ευχαριστηθεις

Re: Καλως σας βρηκα  

  Από: maddog στις 25/01/2014 7 μμ.

Re: Καλως σας βρηκα  

  Από: Max Manos στις 25/01/2014 10 μμ.

Καλως ηρθες και με το καλο να το παρεις το street...Ολα τ'αλλα θα ερθουν μονα τους.
"No Guts,No Glory"

Re: Καλως σας βρηκα  

  Από: johnygalan στις 26/01/2014 9:56 πμ.

Καλώς ήρθες και με το καλό να το αποκτήσεις, πάντως μην κοιτάς μόνο το r και το απλό το street είναι πολύ καλό
άσε που λόγο έλλειψης εμπειρίας θα αργήσεις να καταλάβεις τα πλεονεκτήματα του έναντι του απλού
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Καλως σας βρηκα  

  Από: galileos στις 26/01/2014 10:13 πμ.

Καλώς ήρθες! Με το καλό να αγοράσεις το εργαλείο και να προσέχεις ειδικά μέχρι να την μάθεις!!!

Για τις τιμές των σέρβις μπορείς να κάνεις και έρευνα αγοράς σε εξουσιοδοτημένα και μη συνεργεία .

Για προβήματα σου απαντούν οι κάτοχοι!!

Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Καλως σας βρηκα  

  Από: geostr στις 27/01/2014 6:43 μμ.

johnygalan"Καλώς ήρθες και με το καλό να το αποκτήσεις, πάντως μην κοιτάς μόνο το r και το απλό το street είναι πολύ καλό
άσε που λόγο έλλειψης εμπειρίας θα αργήσεις να καταλάβεις τα πλεονεκτήματα του έναντι του απλού "



Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου....απλα νομιζω οτι αγοραζονατς το R εξ αρχης δεν θα χρειαστει να επενδυσω αλλα χρηματα στην συνεχεια σε φρενα και αναρτησεις .

Re: Καλως σας βρηκα  

  Από: Γιωργος στις 01/02/2014 2:39 μμ.

φιλε καλως ηρθες. Νομιζω οτι ειναι μια καλη αγορα για πρωτη μοτο , ειναι πολύ ευκολο στην σδηγηση , ελαφρυ και ευκινητο, λιγο προσοχη μονο στα γκαζακια του γιατι δεν ειναι λιγα.κατα τα άλλα οπως ειπες ειναι απροβληματιστο.

Re: Καλως σας βρηκα  

  Από: geostr στις 18/06/2014 5:46 μμ.

Ξεθαβω το Θεματακι μου που ειχε πιασει αραχνες απ'οταν το ανοιξα.....

Ηρθε η στιγμη λοιπον να σας παρουσιασω και τοι δικο μου αγγλακι........

Re: Καλως σας βρηκα  

  Από: pragias στις 18/06/2014 7:44 μμ.

καλοτάξιδο, καλά χιλιόμετρα , με ασφάλεια και πάντα όρθιος
Το γκάζι είναι ύπουλο πράγμα!!
Σε πείθει ότι το χρειάζεσαι,
Σε ωθεί να το αποκτήσεις,
Σε ψήνει να το ανοίξεις...
και μετά κάθεσαι, μετρας τα "σπασμένα και αναρωτιέσαι τι λάθος έκανες !!!!!

Re: Καλως σας βρηκα  

  Από: jou στις 18/06/2014 8:58 μμ.

καλοτάξιδο φίλε μου και πάντα όρθιος
σου εύχομαι να το χαρείς στο έπακρον

Re: Καλως σας βρηκα  

  Από: vemar στις 29/06/2014 7:26 μμ.

Καλώς όρισες!
Και από εδώ καλορίζικο και καλόστριφτο εις τα Μέγαρας μεριά . Βρήκες αυτό που ήθελες, είναι R και πιο κοντά από απόσταση σε αυτά που έβρισκες με καλύτερη τιμή!
Πιστεύω για την χρήση που το θες θα το ευχαριστηθείς καλύτερα και από το 990 super duke .
Πάντα υπό κλίση όρθιος!