ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!  

  Από: miltiadis950s στις 03/07/2013 8 μμ.

Καλησπερα στην ομορφη παρεα,το ονομα μου ειναι Μιλτιαδης,ειμαι απο Κρητη και τον τελευταιο καιρο χαλβαδιαζω το TIGER XC 800 !Διαβασα εδω αυτα που γραφονται σχετικα με το μοντελο και θα ηθελα απο τους κατοχους του τα φωτα τους.Εχω KTM ADV 950,αν και ευχαριστημενος σκεφτομαι την αντικατασταση του με μεταχειρησμενο TIGER 800 XC,για καινουργιο το ξεχναω μιας και δεν υπαρχουν χρηματα.Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!  

  Από: johnygalan στις 04/07/2013 1:41 μμ.

Καλώς ήρθες και με το καλό να το αποκτήσεις
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!  

  Από: nfot στις 04/07/2013 9:35 μμ.

Καλως ηρθες Μιλτιαδη απο την πανεμορφη Κρητη.
Εισαι σιγουρος οτι δε θα ξενερωσεις απο την ελλειψη δυναμης, σε σχεση με το 950;
Για τα υπολοιπα, οι 800αρηδες ας γραψουν κατι.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!  

  Από: miltiadis950s στις 05/07/2013 4:36 μμ.

Ευχαριστω παιδια,καλως σας βρηκα και καλα και ασφαλη χλμ σε ολους.nfot,δεν εχω καβαλησει τον τιγρη μιας και δεν φνωριζω κανενα κατοχο στην Πολη μου και δεν νομιζω να κυκολφορουν πολλα στην Κρητη,λες να ξενερωσω οταν το καβαλησω,δεν νομιζω οτι δεν ειναι δυνατο,σιγουρα οχι σαν το 950 βεβαια.Τωρα επειδη δεν κανω ταξιδακια πλεον ελεγα να αλλαξω το 950 και να παρω μια μοτο για καθημερινη χρηση(το 950 δεν το κυκλοφορω καθημερινα,και ιδιως εντος Πολης,υπαρχει scooter)και αν θελησω να παω κανα ταξιδακι να μπορει να ανταπεξελθει στις προσδοκιες μου.Δεν βλεπω να απαντανε οι κατοχοι του ομως.Να ανοιξω αλλο ποστ μηπως?

Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!  

  Από: ehetlaios στις 06/07/2013 9:17 μμ.

Καλως ηρθες στην παρεα μας.Οσο αφορα την δυναμη μιας και εχω οδηγησει και το 950 με καρμπυρατερ και το 990 το ψεκαστο εχω να σου πω οτι δεν θα καταλαβεις διαφορα στη δυναμη παρα μονο μετα τα 180 χλμ/ω,αλλωστε εχουν 5 αλογα διαφορα,αυτο που θα καταλαβεις ειναι οτι με το tiger θα εχεις την δυναμη διαθεσιμη παντου π.χ σε βολτα σε ορεινο στροφιλικι σε ανηφορικες φουρκετες μπορεις να τις πας και με 3η ενω το 950 πρεπει να κατεβασεις 1η.Για την συμπεριφορα μπορω να σου πω οτι ειναι πιο ''μαλακο'' το 950 σε σχεση με το δικο μου αλλα εγω δεν εχω το xc το οποιο εχει διαφορετικες αναρτησεις απ'το απλο.Για οποιαδηποτε αλλη πληροφορια στη διαθεση σου

Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!  

  Από: miltiadis950s στις 07/07/2013 8:47 μμ.

Πολυ θαθελα να οδηγησω το tiger,δεν ξερω ομως εαν υπαρχει στην Κρητη αντιπροσωπεια και αν τα δινουν για test ride,αλλιως τελος της σεζον ανεβαινω Αθηνα μονο γιαυτο το λογο.Αν με καλυπτει τοτε το τσιμπαμε, thanks!

Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!  

  Από: Γιωργος στις 29/08/2013 10:47 μμ.

καλως ηρθες και με το καλο να το παρεις