Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!!

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!!  

  Από: antostam στις 28/04/2013 9:10 μμ.

Με το πρώτο post να καλησπερίσω το forum και να ευχηθώ σε ολους μας καλές βόλτες!!
Καινούριος και στην Triumph μιας και προχθές μόλις έγινα ιδιοκτήτης street triple 2009 !!
Αυτά το μηχανήματα έχουν μέσα τους ψυχή και δεν συγκρίνονται με τα περισσότερα Γιαπωνέζικα στους περισσότερους τομείς...
Προηγούμενες μοτοσυκλέτες Yamaha xt600 και Fz6.

Re: Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!!  

  Από: johnygalan στις 28/04/2013 10:37 μμ.

Καλώς ήρθες και καλά χλμ να έχεις
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!!  

  Από: nfot στις 29/04/2013 12:05 πμ.

Καλως ηρθες

Για πες εντυπωσεις απο τη μεταβαση απο το Fz6 στο STR.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!!  

  Από: Costas στις 29/04/2013 9:58 πμ.

Καλημέρα και καλώς ήρθες!

Re: Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!!  

  Από: sotiris στις 30/04/2013 1:33 πμ.

Welcome...!!καλες βολτες....!!salvatore

Re: Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!!  

  Από: antostam στις 01/05/2013 10:39 πμ.

Φίλε nfot θα ξεκινήσω λέγοντας οτι ένα test drive που έκανα σε ένα μεταχειρισμένο street triple με έκανε να μη θέλω να ανέβω ξανά στο fazer μέχρι να το πουλήσω..
Το πρώτο που θυμάμαι να μου κάνει εντύπωση, αφού κατέβηκα το fazer και ανέβηκα το s.triple άρα είχα και άμεσα εικόνα τον διαφορών, ηταν η δύναμη απο χαμηλά που είναι ανύπαρκτη στο fz και αφού τα χμ ανέβηκαν η σταθερότητα του triple που με περίπου 200χμ/ώρα ήταν βιδωμένο στην άσφαλτο!
Επίσης δεν συγκρίνω την ομορφιά του street triple με το fz6 το οποίο αν και το είχα με carbon termignoni και τιμονάκι lsl δεν το συγκρίνω με το μαμά triple.
Τα μηχανάκια μας σφηράνε !! Ζήτω τα ευρωπαϊκά..! Φτάνει με τα Z750 που γέμισε ο τόπος.

Re: Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!!  

  Από: Barbadinos στις 01/05/2013 3:50 μμ.

antostam"Φίλε nfot θα ξεκινήσω λέγοντας οτι ένα test drive που έκανα σε ένα μεταχειρισμένο street triple με έκανε να μη θέλω να ανέβω ξανά στο fazer μέχρι να το πουλήσω..
Το πρώτο που θυμάμαι να μου κάνει εντύπωση, αφού κατέβηκα το fazer και ανέβηκα το s.triple άρα είχα και άμεσα εικόνα τον διαφορών, ηταν η δύναμη απο χαμηλά που είναι ανύπαρκτη στο fz και αφού τα χμ ανέβηκαν η σταθερότητα του triple που με περίπου 200χμ/ώρα ήταν βιδωμένο στην άσφαλτο!
Επίσης δεν συγκρίνω την ομορφιά του street triple με το fz6 το οποίο αν και το είχα με carbon termignoni και τιμονάκι lsl δεν το συγκρίνω με το μαμά triple.
Τα μηχανάκια μας σφηράνε !! Ζήτω τα ευρωπαϊκά..! Φτάνει με τα Z750 που γέμισε ο τόπος."





Είστε πολύ ωραίος τύπος κύριε


Τα πραγματα ειναι απλα,το μπερδεμα ειναι να το...καταλαβεις

Re: Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!!  

  Από: acratosa στις 01/05/2013 4:07 μμ.

Είστε πολύ ωραίος τύπος κύριε


[/quote]

υγ.Σωστός ο Ζουγα!


Καλώς όρισες!!! Καλές βόλτες!!

Re: Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!!  

  Από: nfot στις 01/05/2013 9:01 μμ.

antostam"Φίλε nfot θα ξεκινήσω λέγοντας οτι ένα test drive που έκανα σε ένα μεταχειρισμένο street triple με έκανε να μη θέλω να ανέβω ξανά στο fazer μέχρι να το πουλήσω..
Το πρώτο που θυμάμαι να μου κάνει εντύπωση, αφού κατέβηκα το fazer και ανέβηκα το s.triple άρα είχα και άμεσα εικόνα τον διαφορών, ηταν η δύναμη απο χαμηλά που είναι ανύπαρκτη στο fz και αφού τα χμ ανέβηκαν η σταθερότητα του triple που με περίπου 200χμ/ώρα ήταν βιδωμένο στην άσφαλτο!
Επίσης δεν συγκρίνω την ομορφιά του street triple με το fz6 το οποίο αν και το είχα με carbon termignoni και τιμονάκι lsl δεν το συγκρίνω με το μαμά triple.
Τα μηχανάκια μας σφηράνε !! Ζήτω τα ευρωπαϊκά..! Φτάνει με τα Z750 που γέμισε ο τόπος."


Χι χι χι. Μια απο τα ιδια κι εγω. Αλλα κρατησα το FZ6 για γενικη χρηση και πηρα Daytona. Ακομη θυμαμαι το χαμογελο και την κ@υλα, μολις καβαλησα το ST3. Αν και 40αρης τοτε, ξυπνησε ο καγκουρας μεσα μου Παρακαλουσα να σταματησω σε φαναρι, για να ξεκινησω με παντιλικια...

Οσο για τα Ζ που γραφεις, ισχυει το "Απο εξω κουκλα, απο μεσα πανουκλα".
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!!  

  Από: Γιωργος στις 04/06/2013 8:26 μμ.

Καλώς τον. καλα χιλιομετρα φίλε