εφτασα και εγω!

εφτασα και εγω!  

  Από: tsompanis στις 16/06/2009 11:46 μμ.

καλησπερα και απο μενα.ειμαι απο ιωαννινα κοντα στα ελληνοαλβανικα συνορα!
απο καιρο ειχα δει το forum αλλα δεν ειχα προσβαση ιντερνετ.τωρα το εχω μεσα στον σταβλο εστω και 48kbs!
καλα χιλιομετρα σε ολους και ευχομαι να κανουμε και μερικα χιλιομετρα μαζι.

ps= ελπιζω να γραφετε χιλιομετρα...ε?

Re: εφτασα και εγω!  

  Από: Polymhxanos στις 16/06/2009 11:51 μμ.

Που είσαι βρε φίλε κοντά στα Ελληνοαλβανικά; Κακαμπία κιετς;



Από χιλιόμετρα μην περιμένεις και πολλά αν και μερικοί κάτι κάνουμε. Οι πιο πολλοί πάντως μένουν χρόνια στην Λεωφόρο Μεσογείων και δεν ξέρουν ποιά είναι η λεωφόρος Μαραθώνα, ενώ για να φτάσουν Πόρτο Ράφτη, χρειάζονται GPS... Βγάλε συμπέρασμα...

Καλώς ήρθες!
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: εφτασα και εγω!  

  Από: ATN PANOS στις 17/06/2009 12:47 πμ.

καλως ηρθες φιλε στην παρεα μας!!!
καλα χιλιομετρα
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: εφτασα και εγω!  

  Από: gcoupe στις 17/06/2009 1:09 πμ.

καλως ήρθες γείτονα...
Είναι πάντως μεγάλο πακέτο το ότι σε πολλά σημεία της επαρχίας δεν υπάρχει ακόμη γρήγορο ιντερνετ. Στο μέρος που έχω το φαρμακείο δεν υπάρχει και είμαι μόλις 20 χλμ από το αγρίνιο!!!!!

Re: εφτασα και εγω!  

  Από: HelenKoR στις 17/06/2009 5:02 πμ.

καλως ορισες !

I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: εφτασα και εγω!  

  Από: chris34 στις 17/06/2009 7:36 πμ.

Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: εφτασα και εγω!  

  Από: Sprinter στις 17/06/2009 8:10 πμ.

Καλώς ήρθες φίλε βοσκέ. Εχεις και το ιδιο μηχανάκι με το παλιό μου. Πόσα χλμ έχεις? Του πότε είναι? Βάλε φωτό.

Τα τσομπανόσκυλα το κυνηγάνε ή το έχουν συνηθίσει? Το ρωτάω αυτό γιατι κάποια άλλη ψυχή ανακάλυψε πώς δε συμπαθούνε καθόλου τα Daytona 595. Δεν ξέρω για τα Σπριντ
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: εφτασα και εγω!  

  Από: tsompanis στις 17/06/2009 8:22 πμ.

Polymhxanos"Που είσαι βρε φίλε κοντά στα Ελληνοαλβανικά; Κακαμπία κιετς;



Από χιλιόμετρα μην περιμένεις και πολλά αν και μερικοί κάτι κάνουμε. Οι πιο πολλοί πάντως μένουν χρόνια στην Λεωφόρο Μεσογείων και δεν ξέρουν ποιά είναι η λεωφόρος Μαραθώνα, ενώ για να φτάσουν Πόρτο Ράφτη, χρειάζονται GPS... Βγάλε συμπέρασμα...

Καλώς ήρθες!"


καλως σας βρηκα.ειμαι απο γρανιτσα δημος μολλοσων πολυ πιο περα απο κακαβια,αν και θα την περασω σε δυο περιπου εβδομαδες!(για αλλη μια φορα)
να μην περιμενω και πολλα χιλιομετρα...ε??

να μην ανεβασω τοπικ για συμετοχη σε ενα γρηγορο touring,μιας εβδομαδας για=
αλβανια,μαυροβουνιο,κοσσοβο,κροατια, ΣΛΟΒΕΝΙΑ, και επιστροφη απο λιουμπλιανα σε ζαγκρεμπ,βελιγραδι,σκοπια,ευζωνους??

Re: εφτασα και εγω!  

  Από: tsompanis στις 17/06/2009 8:43 πμ.

Sprinter"Καλώς ήρθες φίλε βοσκέ. Εχεις και το ιδιο μηχανάκι με το παλιό μου. Πόσα χλμ έχεις? Του πότε είναι? Βάλε φωτό.

Τα τσομπανόσκυλα το κυνηγάνε ή το έχουν συνηθίσει? Το ρωτάω αυτό γιατι κάποια άλλη ψυχή ανακάλυψε πώς δε συμπαθούνε καθόλου τα Daytona 595. Δεν ξέρω για τα Σπριντ "


ειναι του 2000 ,μαυρο,105.000 χλμ. και εχει μπροστα του ακομη πολυ μελλον! αψογη μηχανικη κατασταση,καποιες μετατροπες,και κατι μικρες εξωτερικες λαβωματιες που θελουν λιγο χρωματακι,αλλα το αφεντικο τρεχει για αλλα και οταν εχει χρονο (ιδιως τωρα το καλοκαιρι που δεν αρμεγουμε!! ) φορτωνει πραγματα και γυναικα και εκοψε περα

φωτο μην ψαχνεις με 48 kbs! μονο αν την στειλω σε καποιο mail συμφορουμιτη καμμια ωρα δουλεια,και μετα την ανεβασει αυτος για παρτυ μου

ετσι μου ειπε το ιντερνετ...ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΚΥΡΙΕ...ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ...ΚΑΙ ΕΜΕΙς ΣΤΕΛΝΑΜΕ ΦΩΤΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ 2,3 ΜΒ
στην ελλαδα του 2009....

Re: εφτασα και εγω!  

  Από: Polymhxanos στις 17/06/2009 10:38 πμ.

E, δεν είσαι και τόσο κοντά στα σύνορα. Έτσι όπως το είπες, λέω κι εγώ θα είναι από κανά Παρακάλαμο, από κανά Μιχαλίτσι, θα βλέπεις Αλβανία (όπως στην φωτό που έβαλα) αλλά εσύ πιο κοντά στην Παραμυθιά είσαι παρά στα Γιάννενα. Τέσπα δεν έχει να λέει τίποτα αυτό.

Φωτό όπως μπορέσεις, και όσο μπορέσεις, να βάλεις να δούμε κι εμείς, ειδικά το ταξίδι που ανέφερες φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.

Και πάλι καλώς ήρθες.

1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: εφτασα και εγω!  

  Από: HelenKoR στις 17/06/2009 10:40 πμ.

sompanis"

φωτο μην ψαχνεις με 48 kbs! μονο αν την στειλω σε καποιο mail συμφορουμιτη καμμια ωρα δουλεια,και μετα την ανεβασει αυτος για παρτυ μου

ετσι μου ειπε το ιντερνετ...ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΚΥΡΙΕ...ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ...ΚΑΙ ΕΜΕΙς ΣΤΕΛΝΑΜΕ ΦΩΤΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ 2,3 ΜΒ
στην ελλαδα του 2009.... "


θα βοηθουσε την κατασταση ενα paint shop pro ή photoshop και να κανεις resize την εικονα . να το κατεβασεις απο το Internet .... μπαααα αστο καλυτερα οποτε ρωτα κανενα φιλο σου αν το εχει να στο δωσει . αλλιως (κι αν δεν βαριεσαι φυσικα) στειλε σε μενα την φωτο
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: εφτασα και εγω!  

  Από: Polymhxanos στις 17/06/2009 10:47 πμ.

Για να ανεβάζεις φωτό, μπορείς να τις μικραίνεις τόσο σε ανάλυση όσο και σε ποιότητα jpeg, έτσι ώστε να φτάνουν π.χ. 720*576 με ανάλυση jpeg στο 70%, οπότε θα φτάνουν μέγεθος 60-70kb η μια , και ακόμα και με το 48kbps θα σου ανεβαίνουν.

Αν δεν έχεις πρόγραμα για αυτό, και υποθέτοντας ότι χρησιμοποιείς windows, μπες εδώ >>> http://www.filehippo.com/download_irfanview/ και πάτα εκεί που λεει download latest version.

Εγκατέστησέ το και μετά πήγαινε στην εικόνα που θες και κάνε open with irfanview.

Στο μενού Image/resize-resample κάνεις την αλλαγή στην ανάλυση που επιθυμείς.

Μετά save as, και σώζεις σαν Jpeg φροντίζοντας τομέγεθος αρχείου να βγαίνει εκεί που είπαμε (50-70 kb), με άλλο όνομα λιγάκι, μην χαλάσεις την αρχική εικόνα.

Είναι πολύ ελαφρύ και εύχρηστο για τέτοιες επεμβάσεις.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: εφτασα και εγω!  

  Από: HelenKoR στις 17/06/2009 10:55 πμ.

ωραιο και Light
ειχα ξεχασει την υπαρξη του (το ειχα στους παλιους υπολογιστες αλλα δεν το πολυχρησιμοποιουσα γιατι ειχα αλλα προγραμματα οπως το photoshop pro)

μπραβο ρε Πολυμηχανε !
καλο και ιδανικο για την περιπτωση
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: εφτασα και εγω!  

  Από: tsompanis στις 17/06/2009 10:33 μμ.

σας ευχαριστω πολυ για το καλοσωρισμα και τις πληροφοριες για να μικρυνω τα αρχεια.
μαλλον θα αναλαβει φιλος μου να το κανει,που δεν ειναι συμφορουμιτης αλλα δικος μας με τιγρη 1050.
και αυτος πολυ χιλιομετρο λεμε.θα τον βαλω στην παρεα..που θα παει..
εγω δεν τα πολυκαταφερνω,βαριεμαι κιολας...α... αν θελετε να σας ψησω κανενα ζηγουρι στα καρβουνα,πολυ ευχαριστως!εχουμε σε αφθονια
sprinter πως σου πηγε η καρδια και εδωσες το 955 για το 1050?? δεν το λυπηθηκες καθολου,κριμα μωρε..
δεν θα ξαναβγει τετοιο εργαλειο επρεπε να το κρατησεις και αυτο...

τον τιγρη θα τον παρω του χρονου απο γερμανια.αλλα το με το σπριντ μαλλον θα βγω συνταξη


υσ= πολυμηχανε αφου μπηκες στην διαδικασια να με βρεις στο χαρτη και σε ευχαριστω για αυτο,ειμαι και κοντα στο παρακαλαμο,αφου οι γεωργικες δουλειες και τα λιβαδια με εφτασαν και μεχρι την λαβδανη,αλλα και απο την αλλη πλευρα των συνορων,απο την φωτο με τον καμπο που εβαλες της κακαβιας μεχρι την δερβιτσιανη (πριν το αργυροκαστρο).ε
εισαι απο τα μερη μας?

Re: εφτασα και εγω!  

  Από: Sprinter στις 17/06/2009 10:38 μμ.

Φίλε γεωργοκτηνοτρόφε,

Πρώτον να είσαι σίγουρος πώς όταν (όχι αν) μας φέρει ο δρόμος απ' τα μέρη σου θα σε ειδοποιήσουμε να σφάξεις. Εκείνο το δρόμο Γιαννενα - Κόνιτσα - Σαραντάπορο - Επταλοφο κλπ έχω χρόνια να τον κάνω με μηχανή και τον έχω επιθυμήσει. Ελπίζω να εχεις γνωριμίες στα τοπικά όργανα της Τροχαίας.

Δεύτερον το 955 το 'χει φίλος και το βλέπω συχνά και όποτε θέλω το πάω και καμμιά βόλτα. Θα χαρείς να μάθεις πως προσφάτως επέστρεψε από Τουρκία και αναχωρεί οσονούπω για Ισπανία.

Τρίτον από το Κουκούλι αλλά και πιο κατω απ' το Συράκο ελκω την μισή μακρινή καταγωγή μου.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε