Βασικα Καλησπέρα σας....

Βασικα Καλησπέρα σας....  

  Από: Psilikoko στις 04/02/2011 5:40 μμ.

Γειά σας παίδες ,ειμαι ο Κωνσταντίνος , 36 χρονών , Αθήνα και οδηγω μηχανή καμια 15ρια χρονια τωρα... Εδω και3 χρονια , κάνοντας ενα τεστ ride με μια Bonneville 800 μαλλον λογικό ειναι να ερωτευτώ..
Ειπα κι εγω να αλλάξω χαρακτηρα μηχανής, κι απο ενα τουριστάδικο που εχω , να δω κατι πιο κλασσικό.
Δεν έχω ομως ιδέα , περαν του τεστ ride, για το τι σημαίνει μια Bonneville..
Εδω λοιπόν ίσως βοηθήσετε εσείς..
Οσο πιο αμερόληπτα μπορείτε , πείτε μου πλιζ... Μπορω να κάνω μακρινα ταξίδια με αυτη τη μηχανή? Η θέση οδηγησης πως είναι? (βολική , ανετη , κουραστική στα πολλά?) , κυρίως η αξιοπιστία της συγκεκριμενης , μηχανικά αλλα και στα περιφερειακά της , πως είναι? πιθανα προβλήματα?
Ακουσα οτι πωλειται κάποια σε καποιο μαγαζι στο κεντρο Αθηνας μοντέλο 2008 κοντα στα 6500€ με αν θυμάμαι σωστα καμια 30000ρια χλμ

Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων για τυχόν απαντησεις σας και ελπίζω να τα λέμε συχνά

Re: Βασικα Καλησπέρα σας....  

  Από: Sprinter στις 04/02/2011 5:44 μμ.

Να ψάξεις τα ποστ της Bonnie εδώ μέσα. Θα φωτισθείς πλήρως κι αν όχι, ρίχτης κάνα...........PM.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Βασικα Καλησπέρα σας....  

  Από: bonnie στις 04/02/2011 6:53 μμ.

γεια σου κωνσταντινε!
επειδη εχω γραψει χιλιαδες φορες πραγματα για την μπονιτσα, αν θες ριξε μια ματια στα ποστ μου εδω μεσα να παρεις μια ιδεα, να μην επαναλαμβανομαι, θα με κυνηγανε οι αλλοι!
κατι αρνητικο για το μηχανακι δεν εχω να σου πω.
κ ταξιδια εκανα, κ εξωτερικο κ ελλαδα, κ αγωνες εκανα, κ καλλιστεια κερδισα , κ παπι μεσα στην πολη, κ πιστα μπηκε.. κ προβληματα ουσιαστικα ΠΟΤΕ! τι αλλο να σου πω?

αμα εχεις καποια απορια που δεν την λυσεις στα ηδη υπαρχοντα ποστ, θα χαρω να τα ξαναπουμε!
να εισαι καλα κ καλως ηρθες!
κ συντομα με μια μπονι!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Βασικα Καλησπέρα σας....  

  Από: Sprinter στις 04/02/2011 6:57 μμ.

Πουλάει και η bonnie μια ψάξε στις αγγελίες εδώ μέσα.

Ρε αναστασία, για σενα θα δουλεύουμε? Θέλω ποσοστό..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Βασικα Καλησπέρα σας....  

  Από: bonnie στις 04/02/2011 7:01 μμ.

Sprinter"Πουλάει και η bonnie μια ψάξε στις αγγελίες εδώ μέσα.

Ρε αναστασία, για σενα θα δουλεύουμε? Θέλω ποσοστό.."



...να σου βγαλω κανενα πιστονακι απο το κλασικ?
ετσι, να υπαρχει ρε παιδι μου... για ωρα αναγκης.. φτου μακρια μας...
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Βασικα Καλησπέρα σας....  

  Από: johnygalan στις 04/02/2011 8:24 μμ.

Καλώς ήρθες
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Βασικα Καλησπέρα σας....  

  Από: Sprinter στις 04/02/2011 9:02 μμ.

bonnie"[
...να σου βγαλω κανενα πιστονακι απο το κλασικ?
ετσι, να υπαρχει ρε παιδι μου... για ωρα αναγκης.. φτου μακρια μας..."


Δε θα μελέτησες καλά την υπογραφή μου..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Βασικα Καλησπέρα σας....  

  Από: chris34 στις 06/02/2011 9:04 πμ.

Καλως ηρθες φιλε μου στο φορουμ!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Βασικα Καλησπέρα σας....  

  Από: ATN PANOS στις 06/02/2011 8:23 μμ.

καλως ορισες φιλε και με το καλο να την αποχτησεις.

η αναστασια πραγματι εχει ενα για πουλημα και νομιζω οτι αξιζει να του ριξεις μια ματια.
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Βασικα Καλησπέρα σας....  

  Από: vagtyrp στις 06/02/2011 8:25 μμ.

καλωσόρισες φίλε και μίλα με την bonnie....να πάρεις το δικό της που είναι υπερπροσεγμένο, με πολλά έξτρα!, αφού σου αρέσουν τα κλασσικά, θα το καταευχαριστηθείς!

Re: Βασικα Καλησπέρα σας....  

  Από: Psilikoko στις 29/03/2012 11:22 πμ.

Ξανα γειά σας....
Μετα απο 1 χρόνο αγωνίας και αναζήτησης , τελικά καταφερα να αποκτήσω το Bonneville T100 '09 ... Τωρα περνάω την περίοδο συνήθειας και ασταμάτητης βολτας , χαιδέματος και ψαξίματος...
Καλως σας ξαναβρήκα λοιπόν...!!

Re: Βασικα Καλησπέρα σας....  

  Από: bonnie στις 29/03/2012 11:49 πμ.

Psilikok"Ξανα γειά σας....
Μετα απο 1 χρόνο αγωνίας και αναζήτησης , τελικά καταφερα να αποκτήσω το Bonneville T100 '09 ... Τωρα περνάω την περίοδο συνήθειας και ασταμάτητης βολτας , χαιδέματος και ψαξίματος...
Καλως σας ξαναβρήκα λοιπόν...!!"



τελεια!
καλοταξιδη λοιπον!!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Βασικα Καλησπέρα σας....  

  Από: HelenKoR στις 29/03/2012 11:59 πμ.

Πολύ όμορφα Κωνσταντίνε! Καλοτάξιδη να είναι! Σου εύχομαι να έχεις καλά και ασφαλή χιλιόμετρα!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Βασικα Καλησπέρα σας....  

  Από: green-675 στις 29/03/2012 8 μμ.

καλοταξιδη....
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: Βασικα Καλησπέρα σας....  

  Από: Glober στις 30/03/2012 9:02 πμ.

Καλοτάξιδη και πάντα όρθιος!