Κυριακή 1 Αυγούστου για μπάνιο

Κυριακή 1 Αυγούστου για μπάνιο  

  Από: Piki στις 19/07/2010 1:41 πμ.

Πολύ πρωινό ξύπνημα 6:00! Αναχώρηση στην πρωινή δροσιά. Παραλία προορισμού συζητήσιμη, αρκεί νάχει δέντρα στην παραλία για ολοήμερη σκιά. Ταχύτητα ταξιδιού συνετή!
Είναι κανείς διαθέσιμος τότε;
όποιος φυλάει τα ρούχα του και έχει τα μισά,
να προσέχει χρειάζεται διπλά!

Re: Κυριακή 1 Αυγούστου για μπάνιο  

  Από: vagtyrp στις 20/07/2010 5:15 μμ.

κωστή εγώ μέσα εκτός απροόπτου!προτείνω χιλιαδού στην εύβοια, να ευχαριστηθούμε και το δρομολόγιο.αν είμαστε νωρίς εκεί μπορεί να προλάβουμε και την σκιά ανάμεσα από τους βράχους που έχει η παραλία!

Re: Κυριακή 1 Αυγούστου για μπάνιο  

  Από: O_Giannakis στις 20/07/2010 6:35 μμ.

προτεινω να πατε Πυλί , Αγ.Αννα ή Λιμνη , Ροβιες , Γρεγολιμανο το οποιο ειναι τελειο με χρυση αμμο και μπιτσ μπαρ κολλητα στο κλαμπ μεντ το οποιο πιανει τοποθεσιες φιλετα σε ολο τον κοσμο !!! Θα ερθω κι εγω σε οποιο απο αυτα.....

Re: Κυριακή 1 Αυγούστου για μπάνιο  

  Από: Costas στις 26/07/2010 1:31 μμ.

Κι εγώ μέσα θα ήμουν.Αλλά έτσι όπως ξεκινάς το post,αυτό το ξύπνημα στις 6 το πρωί με σκοτώνει

Re: Κυριακή 1 Αυγούστου για μπάνιο  

  Από: Piki στις 26/07/2010 11:33 μμ.

Costas"...Αλλά έτσι όπως ξεκινάς το post,αυτό το ξύπνημα στις 6 το πρωί με σκοτώνει..."
Δεν εννοώ αναχώρηση στις 06:00. Αλλά αν η αναχώρηση ορισθεί για τις 07:00 από τα διόδια τότε το ξύπνημα, τουλάχιστον για μένα, θα γίνει στις 06:00.
όποιος φυλάει τα ρούχα του και έχει τα μισά,
να προσέχει χρειάζεται διπλά!

Re: Κυριακή 1 Αυγούστου για μπάνιο  

  Από: Tigrisss στις 28/07/2010 8:48 πμ.

αυτο δεν ειναι χαλαρωμα και ευχαριστηση, είναι ασκηση παρμενιωνας!
στην ουσια θα σου χαλασει και το σαββατοβραδο.....

 

  Από: Piki στις 28/07/2010 9:51 μμ.

vagtyrp"...προτείνω χιλιαδού στην εύβοια, να ευχαριστηθούμε και το δρομολόγιο.αν είμαστε νωρίς εκεί μπορεί να προλάβουμε και την σκιά ανάμεσα από τους βράχους που έχει η παραλία..."
Λέω ναι γιατί θέλω να απολαύσω διαδρομή κλπ. αλλά κυρίως θέλω να χαλαρώσω και να βουτήξω το κορμί μου στο δροσερό νερό του Αιγαίου πελάγους. Επίσης δεν μου αρέσει η ηλιοθεραπεία με τις ώρες. Γιαυτό συμφωνώ με τον "vagtyrp".
Ορίστε λοιπόν το πρόγραμμα μου: 07:20 τη Κυριακή το πρωί θα είμαι στα διόδια Αφιδνών. Δύο περίπου ώρες αργότερα (09:30) θα έχω αφιππεύσει και θα στρώνω την ψάθα μου σε σκιά. Κατά τις 12:00 θα μετακινηθώ σε παραλιακή ταβέρνα για ουζάκι-μεζεδάκι-φαγητό. Κατά τις 14:30 θα βουτήξω για λίγο ακόμη στο νερό και κατά τις 17:00 θα αρχίσω να επιστρέφω.
Δε λέω είναι σφιχτό το πρόγραμμα αλλά όταν οι άλλοι θα αρχίσουν να πηγαίνουν εγώ θα γυρνάω και θα αποφύγω την πολυκοσμία.
όποιος φυλάει τα ρούχα του και έχει τα μισά,
να προσέχει χρειάζεται διπλά!

Re: Κυριακή 1 Αυγούστου για μπάνιο  

  Από: nfot στις 28/07/2010 10:20 μμ.

Μαλλον ειναι μακρια για μενα ε;
Ειδικα αν συνεχιστει η απεργια.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Κυριακή 1 Αυγούστου για μπάνιο  

  Από: vagtyrp στις 28/07/2010 10:55 μμ.

κωστή και γω μέσα αρκεί να λήξει η απεργία με τα καύσιμα! θα τηλεφωνηθούμε το σάββατο, ανάλογα με τις εξελίξεις!


νίκο θα σου πάρει καμιά ώρα παραπάνω αλλά αν δεν βαριέσαι το δρομολόγιο αξίζει, όπως και η παραλία ή θάλασσα και το φαγητό. σκέψου το και μιλάμε!

Re: Κυριακή 1 Αυγούστου για μπάνιο  

  Από: Natassa_triple στις 29/07/2010 11:57 πμ.

Εγώ αν κ αδειούχα από αύριο, έχω ραντεβού τη Δευτέρα να τοποθετήσω τα νέα αμορτισέρ στο triple μου.

Πηλί κ Γρεγολίμανο δεν έχω πάει, στα άλλα είναι όμορφα (οι Ροβιές έχουν πολύ ησυχία, είχα πάει 2 μέρες με το σκύλο μου).
Χιλιαδού, Αγ. Δημήτριο (αν κ εχει άσχημη χωμάτινη διαδρομή προς το τέλος, όπως κ το Πετάλι), Γιαννίτσι (πριν τον Αγ. Δημήτριο με πιο βατή διαδρομή - υπέροχα νερά), Μουρτερή κ Αγ. Άννα σάς προτείνω.

Αν πάτε σε κάποιοι από τα δύο πρώτα, βγάλτε πολλές φωτο να βλέπουμε κ εμείς να παίρνουμε ιδέες!!
Καλά να περάσετε κ προσοχή!

Ps εγώ σήμερα βρήκα κανονικά βενζίνη

Re: Κυριακή 1 Αυγούστου για μπάνιο  

  Από: nfot στις 29/07/2010 6:39 μμ.

Χμμμμμ.

Εβαλα τη διαδρομη στο Umap.gr και μου την υπολογισε 700 χιλιομετρα πηγαινε - ελα. Μπολικα για ενα μπανιο και ειδικα με αυτο το ωραριο.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Κυριακή 1 Αυγούστου για μπάνιο  

  Από: nfot στις 29/07/2010 7:08 μμ.

Υπολογιζοντας τη διαδρομη
Βολος - Γλυφα
Φερρυ για Αγιοκαμπο
Αγιοκαμπος - Παραλια Χιλιαδους
πεφτει στα 500 χιλιαμετρα, αλλα τα δρομολογια του φερρυ ειναι λιγο απογοητευτικα
9.30 το πρωι απο Γλυφα
18.30 απο Αγιοκαμπο
και ενδιαμεσα ειναι και 320 χιλιομετρα, αρα 4 ωρες τουλαχιστον, σε ενα δρομο εντελως αγνωστο σε εμενα.

Κριμα και ηθελα να σας ξαναδω και να κανω και μια καινουρια διαδρομη.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Κυριακή 1 Αυγούστου για μπάνιο  

  Από: Barkos στις 30/07/2010 11:39 πμ.

κοιτα υπολογίζοντας την διαδρομή ξανά, βγαίνει κανενα 250ρι πήγαινε έλα

Re: Κυριακή 1 Αυγούστου για μπάνιο  

  Από: vagtyrp στις 31/07/2010 12:54 πμ.

τελικά άκυρο για μένα........θα πρέπει να καλύψω ένα συνάδελφο σε εφημερεία.......κωστή καλά να περάσεις! είναι πολύ ωραία στη χιλιαδού!

Re: Κυριακή 1 Αυγούστου για μπάνιο  

  Από: Piki στις 31/07/2010 6:48 μμ.

Κυρίες και Κύριοι,
Δυστυχώς το 675 έχει μόνο 200 χλμ. αυτονομία και δεν διακινδυνεύω την εξόρμηση! Ευχαριστώ αυτούς που ευχήθηκαν καλή βόλτα! Αν δεν μεσολαβούσε η απεργία των βυτιοφόρων θα ήταν πραγματικά όμορφη. Τώρα θα κολυμπήσω στην Βουλιαγμένη
όποιος φυλάει τα ρούχα του και έχει τα μισά,
να προσέχει χρειάζεται διπλά!