καρδίτσα-καρπενήσι.........

καρδίτσα-καρπενήσι.........  

  Από: vagtyrp στις 05/08/2011 12:21 μμ.

μπορεί να λείπω από την αθήνα από αρχές ιουλίου για δουλειά, αλλά χωρίς τα απαραίτητα χιλιομετράκια δεν γίνεται.....έτσι έφτασα χαλκιδική στην πρώτη δουλειά από αθήνα μέσω μπράλου, δομοκού, καλαμπάκας κλπ.....γνωστό δρομολόγιο, κατέληξα κατευθείαν στη ξάνθη στο φίλτατο admin μας για καφεδάκι και αλλαγή τακακιών μπροστά τα είπαμε και με τον γιάννη ( green675 ) και επέστρεψα προς θεσ/κη.....31/7 αναχώρηση από πευκοχώρι χαλκιδικής για θεσ/κη και 2 ήμερη στάση στους γονείς μου( να πλύνουμε και κανα ρούχο )

και μετά 3/8 αναχώρηση για καρπενήσι...προετιμασία με τον απόλλων αθηνών...... ακολουθησα την βαρετή εθνική μέχρι λάρισα, και από καρδίτσα πλέον κατευθύνθηκα προς καρπενήσι μέσω λουτρών σμοκόβου! ανεβαίνωντας μετά τα λουτρά, περνάς το χωριό λουτροπηγή, την ρεντίνα, και κατευθύνεσαι προς καρπενήσι ...........1-2 ωρίτσες κακής ασφάλτου, αλλά υπέροχου τοπίου!
έτοιμος ο τίγρης.........
μετά τα λουτρά, άνοδος προς λουτροπηγή
γειά σας!!!!!!!
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:50, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: καρδίτσα-καρπενήσι.........  

  Από: galileos στις 05/08/2011 12:27 μμ.

Πολύ όμορφα τοπία και πολύ καλές επιλογές στις διαδρομές σου !! Μπράβο και σε ακόμα περισσότερα και καλά χιλιόμετρα \

αναμένουμε για τα υπόλοιπα
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:50, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: καρδίτσα-καρπενήσι.........  

  Από: Ecobill στις 05/08/2011 12:30 μμ.

Ζηλεύωωωωωωωωωωω

Re: καρδίτσα-καρπενήσι.........  

  Από: vagtyrp στις 05/08/2011 12:31 μμ.

και ενώ όλα βαίνουν καλώς, πλησιάζοντας στο προορισμό μου.....ξαφνικά πανικός!!!!!!!!! ο δρόμος μπροστά κλειστός και με μια αυτοσχέδια πινακίδα, χωρίς καμιά άλλη εξήγηση με στέλνουν σε ένα χωματόδρομο που ούτε να τζιπ δεν το πέρναγες πόσο μάλλον με τον τίγρη..........γυρνάω 3-4 χιλιομετράκια προς τα πίσω και για καλή μου τύχη πετυχίνω ένα παππού που με πληροφορεί για άλλο ένα δρομάκι, περίπου 20 χιλιομέτρων πιο βατού χωματόδρομου, που με βγάζει χαμηλά περίπου κοντά στο τημφηστο.........δεν έιχα άλλη επιλογή( αλλιώς έπρεπε να γυρίσω πίσω και να παω από λαμία) οπότε μεταμόρφωσα το τίγρη μου σε..............gs1200!!!!!!!!!!
μετά από 20 χιλ περίπου και μιάμιση ώρα ταλαιπωρίας...επιτέλους άσφαλτος ξανα!



και λίγα χιλιομετράκια μετά, άφιξη στο ξενοδοχείο της αποστολής!

Re: καρδίτσα-καρπενήσι.........  

  Από: vagtyrp στις 05/08/2011 12:45 μμ.

χθές ο προπονητής αποφάσισε να πάει την ομάδα στη μονή προυσσού.....οπότε ο γιατρός δεν χρειαζόταν......

ευκαιρία για νέο δρομολόγιο......αυτή τη φορά στην τύχη, ξεκίνησα για προυσσό και εγώ αλλά συνέχισα ευθεία και τυχαία πάντα μετά από λίγο στροφιλίκι συναντώ ταμπέλα για λίμνη κραμαστών...κοιτάω δεξιά μου και βλέπω ένα τεράστιο βουνό να μου χαμογελά.....αυτό ήταν.........όρος χεληδώνα......απλά τέλεια, με λίγο χωματόδρομο βεβαίως, γενικα κακή άσφαλτο αλλά και μερικά σημεία για πολύ παιχνίδι......και δεν έιχα και το...τετραβάλιτσό μου αυτή τη φορά.....

Re: καρδίτσα-καρπενήσι.........  

  Από: vagtyrp στις 05/08/2011 12:51 μμ.

κάθοδος πλέον........
λίμνη κρεμαστών.........γέφυρα αγρινίου- καρπενησιου.




...πάνω από την γέφυρα και μετά άλλα 49 στριφτερά και γρήγορα χιλιομετράκια και γύρισα στο ξενοδοχείο..........

άμα είχα και άλλο χρόνο ακόμα θα πήγαινα!!!!!!!!!!!!


ελπίζω ο προπονητής να τους ξαναπάει την άλλη εβδομάδα καμιά βόλτα γιατί κάτι έχω στο νου μου..........


καλά να περάσετε όλοι σας και ραντεβού μετά τον 15αύγουστο!!!!!!!!



και για να μην ξεχνιόμαστε......μετά από 2000χλμ περίπου δεν έχω κάψει σταγόνα!!!!!!!!!!!

Re: καρδίτσα-καρπενήσι.........  

  Από: dimchrist στις 05/08/2011 1:37 μμ.

Είσαι τρελοκομείο ρεεεε...
Ωραία μας ταξίδεψες Βάγγο.

Triple Way

Re: καρδίτσα-καρπενήσι.........  

  Από: redfoot στις 05/08/2011 3:33 μμ.

ημουν εκει περσι, απιθανα τοπία. Τι μου ξαναθυμησες.. να σαι καλα και παντα τετοια
the road is made clear when viewed from above..

Re: καρδίτσα-καρπενήσι.........  

  Από: NikosV στις 05/08/2011 6:14 μμ.

Μπραβο Βαγγελη !!
Η διαδρομη απο Δομοκο μεχρι Καρπενησι αλλα απο την αντιθετη πλευρα την κανω 1 φορα την βρομαδα οταν ειμαι Λαμια !!
ειναι φανταστικη ολη η διαδρομη !!!!!!! ( χχχμμμμμ τσιπουρακι στην πλατεια στη Φουρνά ολα τα λεφτα !!! )

αν και δεν χρειαζοτανε να πας απο το χωματοδρομο .. η μηχανη περναγε αν συνεχιζες

αντε και στην επομενη !!
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: καρδίτσα-καρπενήσι.........  

  Από: acratosa στις 05/08/2011 6:35 μμ.

αψογος, Βαγγ! Συγχαρητηρια..
υγ.Ξεκινω αυριο με βολτα σε Ευβοια (Χαλκίδα - Αιδηψο). Μετά Στερεα Ελλάδα, Ευρυτανία μέχρι Πρέβεζα, κάθοδος προς Κεφαλονια κ επιστροφη από Πελοπόννησο..
Absolute bliss & Freedom!
Καλο υπολοιπο καλοκαιρι σε ολους/ολες!!

υγ.Ειχες προβ με το topcase σου σε μεγαλες ταχυτητες (160+);;

Re: καρδίτσα-καρπενήσι.........  

  Από: ATN PANOS στις 05/08/2011 9:56 μμ.

http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: καρδίτσα-καρπενήσι.........  

  Από: Thimios στις 06/08/2011 8:11 μμ.

Είσαι άπαιχτος γιατρέ.

Re: καρδίτσα-καρπενήσι.........  

  Από: mixalakis στις 06/08/2011 9:18 μμ.

Μπράβο doc!!

Re: καρδίτσα-καρπενήσι.........  

  Από: green-675 στις 07/08/2011 12:51 μμ.

ωραιος Βαγγο.....τελεια διαδρομη......εχεις μια μανια με τις bmw ομως ε?.......
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: καρδίτσα-καρπενήσι.........  

  Από: vagtyrp στις 07/08/2011 1:38 μμ.

green-675"ωραιος Βαγγο.....τελεια διαδρομη......εχεις μια μανια με τις bmw ομως ε?.......
"



ναι έχω...αλλά με αυτές....................







του χρόνου, να μαστε καλά πρώτα!!!!!!!!