ευχάριστες διαδρομές....22-23/8/10

ευχάριστες διαδρομές....22-23/8/10  

  Από: vagtyrp στις 25/08/2010 5:06 μμ.

Μετά από προτροπή του Κώστα και της Άννας από την πάτρα, ξεκινήσαμε κατά τις 9 το πρωί την κυριακή.....πολύ αέρας αλλά δεν μασάμε...φτάσαμε στο σπίτι των παιδιών και μετά από την απαραίτητη καφεδίαση βάλαμε τα μαγιό μας και περάσαμε απέναντι για ένα μπανάκι....καιρός ιδανικός για τσουνάμια, είμασταν σχεδόν μόνοι μας στη παραλία αλλά η βουτιά πραγματοποιήθηκε! μετά τα παιδιά μας οδηγήσαν σε ένα πολύ όμορφο δρομολόγιο προς ορεινή Ναυπακτία όπου και σταματήσαμε στο χωριό Λιμνίτσα και περιδρομιάσαμε στο Πέτρινο, καλό φαγητό, πολύ όμορφη θέα!
Επιστροφή Πάτρα και διανυκτέρευση στο σπίτι των παιδιών μετά το απαραίτητο ποτάκι στο Ρίο.......Δευτέρα πρωί χαιρετήσαμε τα παιδιά που δυστυχώς έπρεπε να πάνε στις δουλειές τους και αναχωρήσαμε για το προγμαματισμένο δρομολόγιό μας....Διακοπτό-Καλάβρυτα-Καστριά και επίσκεψη στο σπήλαιο λιμνών( αξιόλογη τοποθεσία, αλλά καλύτερα να το επισκευτεί κανείς το χειμώνα που οι λίμνες είναι γεμάτες....εισητήριο φαρμακείο...9 ευρώ το άτομο για 15λεπτά ξενάγηση )-Πλανητερό-Κλειτορία-Λεβίδι-Βυτίνα( καταπληκτικό μαγειρευτό φαγητό στην ταβέρνα στη πλατεία που δεν θυμάμαι το όνομά της αλλά μας είχε πάει πέρσι ο μιχαλάκης εκεί)-ανάβαση προς Κανδύλα από το τραχύ όρος-κάθοδος προς Νεμέα και κατάληξη στο Ναύπλιο για το τελευταίο καφεδάκι πριν την επιστροφή στην αθήνα
Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τα παιδιά για την ζεστή τους φιλοξενία και την παρέα τους και ελπίζουμε την επόμενη φορά να μας ακολουθήσουν! Θα τους χορηγήσω αναρρωτική άμα χρειαστεί!
λίγο πριν την άφιξη στη πάτρα....πολλά κολωνάκια βρε παιδί μου....
Λιμνίτσα........φαί.......
τέλεια παρέα πρίν την επίθεση στα πιάτα!
το μωρό μου με το νέο της μπουφάν πριν την αναχώρηση για Καλάβρυτα!
...στροφιλίκι....
η Άννα μετά το στροφιλίκι...εγώ έρχομαι με το κτέλ... :)
είσοδος του σπηλαίου

Re: ευχάριστες διαδρομές....22-23/8/10  

  Από: vagtyrp στις 25/08/2010 5:15 μμ.

Βυτίνα!
μετά την Κανδύλα...
ναύπλιο.μετά τον καφέ έτοιμοι για ύπνο.... :)




άντε να κανονίσουμε και καμιά ομαδική βόλτα σαν τις περσινές.................

Re: ευχάριστες διαδρομές....22-23/8/10  

  Από: Sprinter στις 25/08/2010 5:33 μμ.

Μπράβο, μπράβο, από την Κανδύλα είχα περάσει τον Κώστα το κουλάδι πέρισυ αλλα δε μπορούσε τις στροφές, ζαλιζότανε.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ευχάριστες διαδρομές....22-23/8/10  

  Από: ATN PANOS στις 25/08/2010 6:40 μμ.

μπραβο παιδια.
αν μου το ειχατε πει θα ερχομουν αν οχι για τις στροφες,αλλα για το φαγητο!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ευχάριστες διαδρομές....22-23/8/10  

  Από: jimdom στις 25/08/2010 8:16 μμ.

μπραβο Γιατρε.
Παντα τετοιες εκδρομες!
Ορεινη ναυπακτια πηγα την κυριακη κ για να γυρισω αθηνα εκανα 7 ωρες,μεσα απο ολα τα χωρια περασα!
Αν το ηξερα θα βρισκομασταν αν κ ημουν με τουτου!
Αντε κ στην επομενη...

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: ευχάριστες διαδρομές....22-23/8/10  

  Από: Fragiask στις 25/08/2010 9 μμ.

Περάσαμε κι εμείς πολύ ωραία στη σύντομη αυτή εκδρομούλα που κανονίσαμε με τα παιδιά και έχουμε αφήσει σε εκκρεμότητα την ορεινή Ναυπακτία και μια άλλη βόλτα προς την Μονεμβασιά.Καλά μας χιλιόμετρα λοιπόν και πάντα όρθιοι
Τι παίδαρος είναι αυτός?
Πολύ αέρα λέμε
Τα τιγράκια αναπαύονται

Re: ευχάριστες διαδρομές....22-23/8/10  

  Από: doohan στις 25/08/2010 9:26 μμ.

............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ευχάριστες διαδρομές....22-23/8/10  

  Από: vagtyrp στις 25/08/2010 9:32 μμ.

doohan"Μπραβο!!!Παντα τετοια.........

Υ.Γ. Γιατρε το μπλεδακι ειναι ποιο ωραιο!! "



....τώρα...τώρα...το ψήνω το κουστουμάκι......

Re: ευχάριστες διαδρομές....22-23/8/10  

  Από: makis30 στις 25/08/2010 10:20 μμ.

μπραβο γιατρε αντε και στην επομενη για να κανονιζουμε τιποτα ο αυγουστος και η παχες η μυγες εφυγαν για να μαζευομαστε.

Re: ευχάριστες διαδρομές....22-23/8/10  

  Από: makis30 στις 25/08/2010 10:22 μμ.

ο κωστας και η αννα εινα τα παιδια που ειχαν ερθει οταν πηγαμε στο γαλαξιδι?

Re: ευχάριστες διαδρομές....22-23/8/10  

  Από: johnygalan στις 25/08/2010 10:26 μμ.

vagtyrp"
doohan"Μπραβο!!!Παντα τετοια.........

Υ.Γ. Γιατρε το μπλεδακι ειναι ποιο ωραιο!! "



....τώρα...τώρα...το ψήνω το κουστουμάκι...... "


Ετσι μπράβο... το σωστό το χρώμα
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ευχάριστες διαδρομές....22-23/8/10  

  Από: johnygalan στις 25/08/2010 10:28 μμ.

makis30"ο κωστας και η αννα εινα τα παιδια που ειχαν ερθει οταν πηγαμε στο γαλαξιδι?"

Ναι Μάκη αυτά τα παιδιά είναι.
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ευχάριστες διαδρομές....22-23/8/10  

  Από: chris34 στις 26/08/2010 12:21 πμ.

Μπραβο ρε γιατρε!!!!!!!!!!!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ευχάριστες διαδρομές....22-23/8/10  

  Από: makis30 στις 26/08/2010 12:59 πμ.

johnygalan"
makis30"ο κωστας και η αννα εινα τα παιδια που ειχαν ερθει οταν πηγαμε στο γαλαξιδι?"

Ναι Μάκη αυτά τα παιδιά είναι."




Re: ευχάριστες διαδρομές....22-23/8/10  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 26/08/2010 9:16 πμ.

Μπραβο ρε Βαγγελη πολυ ωραια τα περασατε!!!Εγω ημουν (αμηχανος) πανω πριν μια βδομαδα.Αξιζε να προχωραγατε και μια μεχρι Λαγκαδια-Δημητσανα,πολυ ωραια διαδρομη!Την επομενη φορα που θα βρεθητε στα σπηλαια να φατε στο μαγαζι που ειναι απεναντι ακριβως απο την εισοδο.Μιλαμε για τρελο κοκορα με μακαρονια και απιστευτες πιτες ολων των τυπων!

Ειμαι απο εκεινα τα μερη οποτε εχω δοκιμασει αρκετα....στην Βυτινα τα κοκκινα πιθαρια ειναι must για φαγητο, αλλα και στα σπηλαια και εκει ειναι πακετο να φας και να γυρισεις Αθηνα...εγω προσωπικα πεφτω σε χειμερεια ναρκη μετα το φαγητο ποσο μαλλον να οδηγησω πισω για Αθηνα.

Ευπροσδεκτος σε επομενη βολτα οποιος θελει να παμε χωριο να συνεχισουμε τα μπυροκοψιδομαγειρεματα.

Αντε και στην επομενη προς τα εκει και γω με το μωρο μου και το Τιγρακι μας!
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....