Αποβαση Κρητικων στσι Σερρες - Σχολια - Φωτογραφιες

Re: Αποβαση Κρητικων στσι Σερρες - Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: nfot στις 20/10/2010 7:52 μμ.

bonnie"εχω κ αλλα ντοκουμεντα.... με λενε κ αρτεμη... "


Χρονια Πολλα τοτε, γιορταζεις σημερα !!!
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Αποβαση Κρητικων στσι Σερρες - Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: bonnie στις 20/10/2010 7:55 μμ.



...δωρο?
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Αποβαση Κρητικων στσι Σερρες - Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: doohan στις 22/10/2010 3:46 μμ.

Εδω ειμαστε εγω με την Κυρα Mερκελ-Κ1200s,ο ΑΤΝ PANOS με το σφαιρατο πορτοκαλι street triple,και την ληψη με την καμερα την κανει ο Αρκουδος(Χρηστος) με την Γρια του,Triumph tt600....Ειναι οι πρωτοι γυροι που καναμε για αναγνωριση της Πιστας.....Τα καλα ηρθαν αργοτερα
[youtube:3ib4wiu0]http://www.youtube.com/watch?v=r2rbJX8JjZI[/youtube:3ib4wiu0]
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

Re: Αποβαση Κρητικων στσι Σερρες - Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: kyrkyriakos στις 22/10/2010 8:26 μμ.

Έτυχε να είμαι και εγώ εκεί , ορίστε και δυο φωτογραφίες:

Re: Αποβαση Κρητικων στσι Σερρες - Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: bonnie στις 23/10/2010 3:59 πμ.

ανασα δεν εχω παρει τοσες μερες... ουτε ενα κειμενακι δεν προλαβα να γραψω... ειναι απο τα πολλα τα γκαζια μαλλον... δεν μπορω να συμμαζευτω πια...

εχω να δηλωσω τα εξης...

1. ηταν απο τα καλυτερα ταξιδια που εχω κανει ποτε.. κ εχω κανει πολλα...

2. iron butt κανονικα κ με το νομο!! 2000χλμ σε 4 μερες... σε επαρχιακους, σε δρομακια, παρολιγο σε λασποδρομους κ χωματοδρομους, σε λιμνες, ποταμια κ βουνα... σε εθνικες κ εγνατιες κ σε φραγματα κ σε ολα...

3. γνωρισα ανθρωπους που δεν ηξερα... κ ειναι σαν να τους ηξερα απο παντα... αγαπαω βεντετακι, λατρευω Κουκλι, ειχα πεθυμησει πανουλι, καινουριες φατσουλες θανασης, νικος κ αλεξης... υπεροχα πλασματα..

4. η καλυτερη σκουπα εβερ... jimdom λεμε!!!! μονο μαζι του θελω βολτα!!!!!
τα καλυτερα φωτα μεσα στην νυχτα... atn panos!! kai Tharis!!! συνδυασμος Φωτεινος!!!

5. η πρωτη βολτα με μηχανη για τον θαναση... ειμαι σιγουρη οτι θα του μεινει αξεχαστη!

6. βουβαλια, αλογα, γουρουνια, χελωνες, χηνες, βοδια, τα παντα!! γυρω μας!!
δαση, εκτασεις αχανεις... η φυση σε ολο της το μεγαλειο...

7. πιστα σερρων, δευτερα πρωι, ΟΛΗ δικη μας!!! με εναν ηλιο να σκαει σιγα σιγα για να στεγνωσει τα παντα...

8. βροχινος πανος σε συνδυασμο με κ***φαρδο βεντετακι... διπλα να βρεχει κ εμεις να ψηνομαστε στον ηλιο!!! παντα κ παντου... κ τις 4 μερες... ελαχιστο νερο, ελαχιστο κρυο... το ιδανικο!!!

9. αντμιν στην ξανθη, κ συμφορουμιτες απο τις γυρω περιοχες, Νικος στον Βολο... Χαρης στην Θεσσαλονικη που ηρθε σερρες... κυριακος κ στο φαι κ στην πιστα πανταχου παρων.... Πετραν που μας βρηκε να γραφουμε γυρολογια κ μπηκε να τερματισει την μπεμπα του κ να κανιβαλισει το λευκο τριπλακι... μας τιμησατε κ με το παραπανω!! ευχαριστουμε πολυ....

10. ..η εξατμιση του μητσου κ του πανου ειναι οτι πρεπει... μαλλον μπουμπουνιζαν περισσοτερο κ απ την δικη μου!!

11. η διαδρομη δραμα - φραγμα - παρανεστι - ξανθη... δεν υπαρχει λεμε!!!!! μου θυμησε πολυ τοσκανη...

12. ....ευχαριστω κ τους 6 σας για ολα .... γι αυτα που ξερετε κ γι αυτα που δεν θα μαθετε.. εισασταν πολυτιμοι...

13. η επομενη να ειναι στην πελοποννησο??

.τεεεεεεεελειααααααααα!!!

στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Αποβαση Κρητικων στσι Σερρες - Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: bonnie στις 23/10/2010 4:06 πμ.

παμε μια πιστα...















στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Αποβαση Κρητικων στσι Σερρες - Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: bonnie στις 23/10/2010 4:42 πμ.

fotos by bonnie & atn panos...














στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Αποβαση Κρητικων στσι Σερρες - Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: jimdom στις 23/10/2010 7:48 μμ.

Αναστασια τι οιστρος ηταν αυτος.....ουτε ο καββαδιας δεν ειναι τοσο παραστατικος στις περιγραφες του!


Ηταν υπεροχη εκδρομη,ομορφα τοπια κ πανω απο ολα φανταστικη παρεα!!!!

Ο Θανασης εκανε κ την δευτερη βολτα του σημερα,ηταν να μην παρει φορα!!

Μπραβο στον NIkoV που καθε χρονο οργανωνει τις εκδρομες αυτες,περιμενουμε με αγωνια την επομενη....αυτος κ το moto.gr τετοια επιτυχια!!!



Τελος κ οι 7 ηταν υπεροχοι....
ευχαριστουμε ολα τα παιδια που περασαν στιγμες κ ταξιδεψαν μαζι μας!

Το μονο που με χαλασε λιγο ειναι οτι δεν μας επαιξε ο tharis μπουζουκι

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Αποβαση Κρητικων στσι Σερρες - Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: giannis (vion) στις 23/10/2010 9:52 μμ.

Εγώ καινούριος σε πολλά θέματα θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά που αν και ήρθαν και με τίμησαν στο εστιατόριο τις οικογένειας μας και να σας ζητήσω μια συγγνώμη γιατι δεν μπόρεσα ούτε να έρθω μαζί σας (στην ωραιότερη διαδρομή τις περιοχής) ούτε να κάτσω στην παρέα σας και το καφεδάκι που ήπιαμε ήταν πολύ γρήγορο .
καινούριος μπαμπάς καινούριος στο φόρουμ καινούριος triumph γενικά καινούριος

και για την ιστορια που ουτε καν προλαβα να σας το πω

Ο Βίων ο Αβδηρίτης ήταν αστρολόγος, μετεωρολόγος, μαθηματικός και φιλόσοφος, μαθητής του Δημόκριτου. Οδιογένης ο Λαέρτης ("Βίοι φιλοσόφων", βιβλίο , παρ. 58) πληροφορεί ότι :

"Ο Βίων ο Αβδηρίτης ήταν δημοκρίτειος και μαθηματικός, έγραψε στην Αττική και Ιωνική διάλεκτο. Αυτός πρώτος είπε ότι υπάρχουν οικήσεις μερικές, όπου η νύχτα είναι έξι μήνες και η μέρα έξι μήνες" ("Ούτος πρώτος είπεν είναι τινάς οικήσεις, ένθα γίγνεσθαι εξ μηνών την νύκτα και εξ την ημέραν").

Οι παραπάνω διαπιστώσεις του Βίωνα συνεπάγονται ότι είχε συνείδηση της σφαιρικότητας της γης. Επίσης, ο Βίων ασχολήθηκε με τη σχέση της φοράς των ανέμων με το κλίμα. Από όσα του αποδίδονται, βγαίνει το συμπέρασμα ότι ο Βίων είχε ταξιδέψει πολύ σε μακρινές περιοχές της γης

http://www.avdera.gr/index.php?option=c ... &Itemid=92

http://www.vion.gr/

Re: Αποβαση Κρητικων στσι Σερρες - Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: doohan στις 24/10/2010 1:18 πμ.

Και εγω με την σειρα μου θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους σας!!!Ηταν πολυ ωραια αν και δεν μπορεσα να ακολουθησω ολο το προγραμμα!!!
Η μερα στην πιστα θα μου μεινει αξεχαστη....Ευχαριστω τον jimdom ιδιαιτερα για τους 5-10-15-25?γυρους που μου χαρισε με το υπεροχο triplακι του το οποιο δεν κανιβαλισα οπως λενε οι κακιες γλωσσες-το προσεξα σαν τα ματια μου!! Ευχαριστω τον Κουμπαρο-Pano για το ανελεητο κυνηγητο μεσα στην πιστα...μου εδωσε 10χρονια ζωης αυτη η εμπειρεια Πρεπει να ομολογησω οτι οταν αποφασισε να ανοιξει το γκαζι ετρεχα και δεν εφτανα να τον προλαβω. ...Πηγαινε ταπα ο τροζος
Νικο μπραβο για την ολη οργανωση και συντομα στην επομενη Βρε πολυ τον πλαγιαζεις τον τιγρη
Χαρηκα που γνωρισα νεα ατομα και λυπαμαι που δεν ειμουν την Κυριακη να γνωρισω και τους υπολοιπους αλλα ιδιαιτερα τον Χαρη Υποσχομαι οτι θα ερθω στην Θεσσαλονικη να σε βρω για καφε και μπουγατσα Κυριακο τα ειπαμε για λιγο αλλα την επομενη πιστευω να εχουμε περισσοτερο χρονο
Νικο(nfot)χαρηκα πολυ και ελπιζω συντομα να σε δουμε στην Αθηνα....ε?
Θαναση αν και το πρωτο σου ταξιδι ηταν σαν να ταξιδευεις χρονια...Ευχομαι να ακολουθησουν πολλααα ακομα
Οσο για τα παιδια απο την Κρητη που εκαναν τοσο δρομο απλα
Και τελευταια και καλυτερη η Αναστασια............... Χωρις αυτην το Χαοοος............

Σας ευχαριστω ολους σας και παλι....και αυτους που δεν ανεφερα...Καλους δρομους να εχετε!!!Χωρις σκυλους
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

Re: Αποβαση Κρητικων στσι Σερρες - Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: NikosV στις 24/10/2010 2:21 πμ.

Εως οτου ερθουν οι φωτο απο το Ισραηλ .. παραθετω το γεγονος οτι παρτουζωσαμε ολοι το μηχανακι του Jimdom ..



Ευχαριστω ολους που ειτε συμμετειχανε στην εκδρομη ..
απο τα παιδια που ξεκινησαμε μαζι απο Χανια , τους Αθηναιους που βρηκαμε επανω , τον Admin και την παρεα του, τον Χαρη, τον πυρο-βολο τον Νικο, τον κυρ-κυριακο, τον Χρισταρα , τον Πετραν ..
.. ειτε βρεθηκανε στον δρομο μας ...



οτι και να πω ειναι λιγο .. !!
Αν και ελειψε τις δυο πρωτες μερες η οργανωση και η ομαδικοτητα .. τελικα τα καταφεραμε και περασαμε τελεια !!

τα νευρακια μου δεν ελειπσαν η αληθεια ειναι .. αλλα μονο και μονο για να γινει η εκδρομη ακομα καλυτερη .. !!

αντε και στην επομενη .. μαζεφτε λεφτα και αδειες ..

Υ.Γ. "απο το 2011 απαγορευεται να μαρσαρουμε" ..
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Αποβαση Κρητικων στσι Σερρες - Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: johnygalan στις 24/10/2010 11:18 πμ.

NikosV"Εως οτου ερθουν οι φωτο απο το Ισραηλ .. παραθετω το γεγονος οτι παρτουζωσαμε ολοι το μηχανακι του Jimdom ..
"




Αυτό θα πει φίλος
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Αποβαση Κρητικων στσι Σερρες - Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: ATN PANOS στις 25/10/2010 10:50 μμ.

νομιζω οτι τα παιδια τα ειπαν ολα!

περασαμε πολυ καλα, αλλα για μενα αυτο που θα μου μεινει
αξεχαστο ειναι η ΠΙΣΤΑ.

οπως ειπε και ο κουμπαρος ο πετρος,μου εδωσε 10 χρονια ζωης!

κατα τα αλλα η διαδρομη ηταν πολυ καλη, αν και χαθηκαμε σε καποια σημεια
τα gps που ειχαμε μαζι μας ελεγαν αλλα των αλλων, αλλα δεν ειναι ευκολο να χαθεις στην ελλαδα.

βασικα για μενα αυτο που μετρησε πιο πολυ, ηταν οτι καποιοι ανθρωποι, αφιερωσαν λιγο χρονο
και αρκετα χιλιομετρα, για να ερθουν να μας δουν και να περασουμε καποιες στιγμες μαζι.
το αν χασαμε μερικους προορισμους, ερχεται για μενα σε δευτερο ρολο.
οι ανθρωποι ειναι αυτοι που μετρανε για μενα, και χαρηκα παρα πολυ
που γνωρισα καινουργιους ανθρωπους, και εκανα νεες φιλιες.
δεν θα ευχαριστησω απο εδω κανενα,γιατι το θεωρω λιγο.
ευχομαι καποτε να μου δοθει η ευκαιρια να ανταποδωσω

πιστευω οτι καποιους απο εσας θα σας ξαναδω συντομα.


και του χρονου με το καλο να μαζευτουμε περισοτεροι
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.