Αναζήτηση προορισμού

Αναζήτηση προορισμού  

  Από: galileos στις 18/07/2011 3:57 μμ.

Γεια χαρά σε όλους!

Αναζητώ έναν προορισμό για σύντομο (3-4 ημέρες) ταξίδι μαζί με την σύζυγο. Θέλουμε να είμαστε κοντά στην Αττική, αλλά δεν θα μας χαλούσε και για πιο μακριά. Αυτό που αναζητούμε είναι να ξεφύγουμε λίγο!! Βασικά εγώ θέλω να οδηγήσω λίγο και η σύζυγος να ξεχαστεί από την καθημερινότητα...

Περιμένω προτάσεις ή ακούω γνώμες για προσωπικές εμπειρίες
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Αναζήτηση προορισμού  

  Από: Cpt. Haddock στις 18/07/2011 9:57 μμ.

Πελοπόννησος
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Αναζήτηση προορισμού  

  Από: madbiker στις 18/07/2011 11:17 μμ.

αγαπημενος μου προορισμος...ΠΟΡΟΣ
κοντα στην αθηνα, πας και απο δρομο, μια χαρα για 3-4 μερουλες
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: Αναζήτηση προορισμού  

  Από: mastersam13 στις 18/07/2011 11:58 μμ.

Για να το κάνω πιο συγκεκριμένο από τον Cpt. Haddock με τον οποίο συμφωνώ...
Ανατολική Πελοπόννησος
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: Αναζήτηση προορισμού  

  Από: redfoot στις 19/07/2011 12:28 πμ.

ωραια η Πελοπόννησος δε λεω αλλά τίποτε το ιδιαίτερο.
Εγω θα σου προτεινα Ζακυνθο ή Κεφαλλονιά. Καλυτερα το πρωτο αν ειναι για λιγο. Αν δεν εχεις παει, σπευσε, σκετη μαγεία.
the road is made clear when viewed from above..

Re: Αναζήτηση προορισμού  

  Από: ATN PANOS στις 19/07/2011 12:32 πμ.

κατι ερωτησεις που κανεις....









ΚΡΗΤΗ
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Αναζήτηση προορισμού  

  Από: galileos στις 19/07/2011 8:49 πμ.

Εγώ είχα στο μυαλό μου αρχικά Πήλιο-Βόλος, αλλά δεν γούσταρα και πολύ την εθνική. Επίσης Δυτική Πελοπόννησος είναι μια πολύ καλή επιλογή. Λευκάδα και γενικότερα Ιόνιο το θεωρώ λίγο μακρυά, καθώς θα έχω και ταξίδι από τη Σύρο. Τώρα για Κρήτη νομίζω ότι δεν θα μου φτάσουν 3-4 ημέρες. Είναι στα μελλοντικά σχέδια όμως! Βλέποντας και κάνοντας
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Αναζήτηση προορισμού  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 19/07/2011 9:21 πμ.

Eφοσον θες κοντα στην Αττικη θα σου προτεινα να κανεις τουρισμο στην Ευβοια.Θα σε αποζημιωσει με το παραπανω και με τις παραλιες αλλα και με το στροφιλικι στα ορεινα.Αν γουλερνετε και camping παιζει Αγ.Αννα για τρελα κολπα αλλιως ελευθερο camping σε γνωστα-αγνωστα μερη μαζι με αλλους που αγαπανε την φυση και προσεχουν πως και που θα στησουν.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Αναζήτηση προορισμού  

  Από: chris34 στις 19/07/2011 9:34 πμ.

TRIUMPHAKIAS"Eφοσον θες κοντα στην Αττικη θα σου προτεινα να κανεις τουρισμο στην Ευβοια.Θα σε αποζημιωσει με το παραπανω και με τις παραλιες αλλα και με το στροφιλικι στα ορεινα.Αν γουλερνετε και camping παιζει Αγ.Αννα για τρελα κολπα αλλιως ελευθερο camping σε γνωστα-αγνωστα μερη μαζι με αλλους που αγαπανε την φυση και προσεχουν πως και που θα στησουν. "



+1050
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Αναζήτηση προορισμού  

  Από: Cpt. Haddock στις 19/07/2011 9:37 πμ.

Να ζητήσω συγγνώμη απο τους συντεκνΟΙ αλλα Κρήτη καλοκαίρι με μηχανή ΔΕΝ θα πήγαινα.
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Αναζήτηση προορισμού  

  Από: ACE KUSTOMS στις 19/07/2011 4:55 μμ.

Για δοκιμασε και Σπετσες. Και οδικος πας ( απο παλια εθνικη-επιδαυρο και παει.....) και δεν εχει αυτοκινητα το νησι. Μονο πολλααααααααα σκουτεροειδη και θελει προσοχη.
σε'ι'βντ πουσι booggie!!!!!!!!

Re: Αναζήτηση προορισμού  

  Από: nafpaktios στις 19/07/2011 7:40 μμ.

Ναυπακτος απο Θηβα-Αμφισσα-Γαλαξιδι κτλ πολυ στροφιλικι ομορφη διαδρομη!
If it works don't fix it!!!

Re: Αναζήτηση προορισμού  

  Από: bonnie στις 20/07/2011 9:23 πμ.

madbiker"αγαπημενος μου προορισμος...ΠΟΡΟΣ
κοντα στην αθηνα, πας και απο δρομο, μια χαρα για 3-4 μερουλες"



επιδαυρος-γαλατας-πορος..
διαδρομη στριφτερη, κοντινη, ουτε τεραστιες αποστασεις, ουτε πολυ μικρη ωστε να μην την ευχαριστηθεις,
πας Πορο.. παραλιακια ομορφα, εχει καβατζες καλες αμα βολταρεις λιγο εκει...

αλλιως μετα την επιδαυρο, πας προς Κρανιδι - Πορτο Χελι - Κοστα, περνας Σπετσες..
επισης πολυ καλη διαδρομη, καποτε την εκανα σχεδον καθε μερα απο ναυπλιο για δουλεια, κ ηταν ο μοναδικος λογος να σηκωθω το πρωι, για να ανεβοκατεβω τα βουνα!


κ η ευβοια ειναι καλη λυση, γιατι εχεις περισσοτερες επιλογες. κ νοτια ευβοια προς το ποταμι ειναι καλα, κ βορεια, μεσα την φυση... απλα τρως λιγο την εθνικη ως την χαλκιδα που ειναι λιγο βαρετο...

στριβω, αρα υπαρχω...