Triumph service

Re: Triumph service  

  Από: madbiker στις 09/07/2011 10:03 πμ.

redfoot χαιρομαι για την τοποθετηση σου.ακου λοιπον
1.[quote:26hk4blp]Το να αδυνατουν να επιδιορθώσουν μια βλάβη είναι ανθρώπινο, μαστόρια είναι όχι μάγοι[/quote:26hk4blp]
φυσικα και ειναι ανθρωπινο.γιαυτο και γω ζητησα ας λυθει η μηχανη στην ηλιοφιλ και να παει σε καλιμπρα που θα ειμαι και γω παρων να διαπιστωθει τι ακριβως φταει επιβεβαιωμενα, και αν δε διορθωνεται να αντικατασταθει οτιδηποτε χρειαζεται.
απαντηση ζαβαρα:υπαρχει <<διαδικασια>>, η οποια ειναι η εξης: επειδη σαν εταιρεια δεν μπορει να δικαιολγησει στην Τ τι ανταλλακτικα χρειαζεται να αλλαχτουν, πρεπει ν ξανα-λυθει το μπροστινο, να παει σε καλιμπρα, να μετρηθει, να μας δωσει βεβαιωση τι χρειαζεται να αλλαχτει και να παραγγελθει απο Τ.
τι διαφορετικο βλεπεις στις δυο προτασεις?τιποτα.δυο μερες λεγαμε το ιδιο πραγμα.απλα δεν την εστειλαν σε καλιμπρα για λογους που δεν ξερω και οταν ρωτησα γιατι δεν πηγε οπως ειχε συμφωνηθει, αρχισε να μου λεει: ναι ηταν ετοιμη να παει αλλα ηρθε ο πιερρακος απο δω, σε πηρε τηλ(εμενα δηλ)
ο πιερρακος λοιπον με πηρε τηλ στις 12.06 ακριβως την πεμπτη.η μηχανη ειναι εκει απο την τριτη το μεσημερι.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΛΙΜΠΡΑ ΝΑ ΜΕΤΡΗΘΕΙ ΣΩΣΤΑ?
2. [quote:26hk4blp]Δε μας είπες όμως μια λεπτομέρεια, αν και ποσο πληρωσες για την όλη φάση.
Επίσης γενικα είναι συνήθης τακτική ΟΛΩΝ των συνεργείων, να προσπαθούν (δε λεω καταφερνουν) να επιδιορθώσουν μία βλάβη πριν προβουν σε αντικατασταση στα πλαισια της εγγυησης. Και ειναι φυσικο. Το αφυσικο ειναι να προσπαθουν να σε ξεφορτωθούν με φτηνες δικαιολογίες.[/quote:26hk4blp]
δεν πληρωσα και δε θα πληρωνα φυσικα ουτε ευρω,συμφωνω να προσπαθησεις να επιδιορθωσεις τη βλαβη...πως ομως?μετρωντας με το ματι το μπροστινο η κανοντας ευθυγραμμιση των πλακων?και αντε σου λεω το κανεις γιατι εισαι σουπερ ουαου μαστορας και καβαλας τεστ ραιντ, βλεπεις οτι παει στραβα, γιατι μου λες ειναι ετοιμη παρτη και φυγε?εκανα φασαρια 1 ωρα και για να μην φυγει η μηχανη την τεταρτη <<δηθεν>> ετοιμη.αφου πηγαινε στραβα...τι να κανω να προσποιηθω οτι ειναι οκ?μαλιστα μου ειπαν οτι ειμαι και αδικος γιατι αυτοι παρολο που δεν λειτουργει συνεργειο στην ηλιοφιλ, προσπαθησαν να με εξυπηρετησουν...ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΚΥΡΙΟΙ.

και οσο για την εγγυηση ομαλης λειτουργιας το ξερω οτι δεν μπορουσαν να μου τη δωσουν απλα ζητησα εγγραφως τις εργασιες που εκαναν στη μηχανη και απο τη στιγμη που με εδιωχναν απο την εταιρεια οτι η μηχανη ειναι ενταξει.το ηξεραν οτι δεν ειναι γιαυτο ζοριζοταν, και χθες που μου το υπεγραψαν μου λεει τωρα που θα φυγεις να πας κατευθειαν στον πιερρακο...γιατι?αφου η μηχανη ηταν ενταξει..δε χρειαζεται κατι περισσοτερο?γιατι μολις τους ειπα καντε το σταυρο σας μη πεσω στο δρομο μου λενε καλακαλα περιμενε ερχεται το φορτηγο του πιερρακου να τη φορτωσουμε εκει..αφου η μηχανη ηταν ενταξει?
η απαντηση για το παλλικαρι που του εβαλαν τις μπουκαλες αναποδα ηταν ακριβως αυτη:΅ενταξει συμβαινουν αυτα.ποσοι αλλοι ομως ειναι ευχαριστημενοι¨
αν δηλ εγω που ειμαι μπατσος σε μια ενοπλη συμπλοκη σκοτωσω και δυο περαστικους να πω μετα ενταξει μωρε επιασα 4 ληστες, εφαγα 2 περαστικους, 4-2=2...ε ενταξει συμβαινουν αυτα...
μενω καλλιθεα.προκαλω οποιον θελει να βρεθουμε να την οδηγησει και να μου πει αν ειμαι τρελος εγω.
σορρυ για το σεντονι
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: Triumph service  

  Από: redfoot στις 09/07/2011 11:01 πμ.

Δεν διαφωνουμε απο οτι βλεπω. Και γι αυτό αλλωστε ανεφερα και το ποσο απαραδεκτοι ειναι αν σε παραμυθιασαν. Στην ερωτηση που κανεις γιατι δεν πηγε αμεσως καλιμπρα σου απαντησα και απαντησες κι εσυ εμμεσα, επειδη σε πρωτη φαση ολοι προσπαθουν (αλλοτε επιτυχως και αλλοτε ανεπιτυχως) να διορθωσουν το προβλημα με το ελαχιστο δυνατο κοστος, την ελαχιστη δυνατη ταλαιπωρία και βεβαιως ανευ αντικαταστασης ενος ανταλλακτικου εφοσον αυτο ειναι εφικτό, γιατι αυτη τη γραμμη εχουν απο την εταιρεία (και καθε εταιρεια). Απο οτι καταλαβα αυτο εκαναν οποτε γιατι απορεις ?Επαναλαμβανω, εφοσον δεν τα καταφεραν ασφαλως θα επρεπε αμεσως να απευθυνθουν αλλου χωρίς μπαρουφες και ψευτοδικαιολογίες.
Για το οτι προσπαθησαν να σε εξυπηρετησουν, χωρις μία δραχμή και παρότι δε λειτουργεί συνεργείο, συγνωμη αν σε στεναχωρω αλλα ειναι υπερ τους και θα πρεπε αν μη τι αλλο να το εκτιμησεις.Ως εκει βεβαια, γιατι δεν επιτρεπεται να σου παραδωσουν μηχανη χωρις να ειναι απολυτως ενταξει.
ελπιζω να ξεμπερδεψεις γρηγορα..
the road is made clear when viewed from above..

Re: Triumph service  

  Από: madbiker στις 09/07/2011 11:26 πμ.

για μοτ/τα 2 μηνων, εντος εγγυησης, δεν προκειται να δωσω, και δεν ειμαι υποχρεωμενος, να δωσω δραχμη για βλαβες που δεν οφειλονται σε μενα αλλα σε αστοχια υλικων η κατι τετοιο.εκτος και αν πιστευεις οτι μπορει απο καμια λακκουβα να στραβωσε η τιμονοπλακα.
για το συνεργειο που λες φυσικα και δεν το εκτιμω αυτο που εκαναν και θα σου πω γιατι.
1. δεν εχουν τα μεσα να διαπιστωσουν και να διορθωσουν το προβλημα το οποιο λιγο πολυ ξερουν ποιο ειναι.αφου κανουν οτι κανουν και βλεπουν μηδενικο αποτελεσμα γιατι δεν προχωρανε στην επομενη φαση να το στειλουν σε καποιον που μπορει.αυτο τους ζητησα.
αν πχ εχεις ενα αμαξι και χαλασει το ηλεκτρικο παραθυρο του οδηγου και πας στο συνεργειο που το φτιαχνεις, ο τυπος ομως ειναι μηχανικος, οχι ηλεκτρολογος, και του πεις το και το...και σου πει αστο και θα δουμε.καθυσηχαζεσαι.πας την αλλη μερα και σου λεει φιλε, εγω εδω μηχανικος ειμαι οχι ηλεκτρολογος, σου αλλαξα λαδια, το παραθυρο δε ξερω αλλα τα λαδια στα αλλαξα παντως,
εσυ θα μεινεις ικανοποιημενος?
αν μετα σου πει..κοιτα φιλε να σου βγαλω εγω την πορτα και ελα παρτη εσυ και πηγαινετε την σε ηλεκτρολογο να στη φτιαξει..θα το κανεις εσυ?και θα εισαι και ικανοποιημενος?
γιατι με καθυστερουν 3 μερες απο την τριτη αφου τελικα αυτο που ειπα θα γινει...το μηχανακι θα λυθει στον πιερρακο θα παει καλιμπρα να ελεγχθει και οτι χρειαστει να αλλαχτει...
νομιζουν οι μερες μας περισσευουν?αν δεν ειχα αδεια απο τη δουλεια μου πραγματικα δεν θα μπορουσα ουτε μια ωρα να διαθεσω.τοτε τι θα γινοτανε?θα υσηχαζαν αφου δεν θα τους ενοχλουσα
9 ατομα οδηγησαν τη μηχανη πριν παω ηλιοφιλ και μονο εγω και ο καλιμπρας βλεπαμε το ιδιο..σε ολους τους αλλους πηγαινε μια χαρα.μηπως το εκανε η μηχανη επιτηδες?τωρα που εχω τη μηχανη στο γκαραζ και την οδηγησα εγω ο ζαβαρας και ο βαγγελης απο ηλιοφιλ, εμενα γιατι μου παει στραβακαι στους αλλους 2 παει καλα?εδω την εχω τη μηχανη διαθεσιμη να την δει οποιος θελει
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away