Triumph service

Re: Triumph service  

  Από: pan0s78 στις 13/04/2011 8:51 μμ.

mixalakis"Φίλε μου το "μια ώρα δουλειά" που αναφέρεται; Στην αλλαγή λαδιών και φίλτρου;
Ή μήπως άρχισε τα παραμύθια του τύπου ¨να ελέγξουμε τις βίδες στο πρώτο σέρβις κτλ";"



μπροστά ήμουν ... εκτός από την αλλαγή λαδιών, έσφιξε τις αλενοβιδες στα καπάκια του κινητηρα, λάδωσε ντίζες, μανέτες και διακόπτες και καθαρισε και λάδωσε αλυσίδα. Συνέδεσε και το laptop για το μηδενισμο του ηλεκτρονικου ... αυτά ... τι άλλο να κάνει για το πρώτο service ... δεν λέω ότι "έλιωσε" ο άνθρωπος αλλα έδειξε ενδιαφέρον και έφαγε μια ώρα περίπου
Τα μανιτάρια είναι πιο χρήσιμα από το κράνος ?

Re: Triumph service  

  Από: madbiker στις 14/04/2011 1:55 πμ.

παιδες μια ερωτηση περιπου σχετικη κ απο μενα...εγω πιθανοτατα θα κανω σερβις στην καλαματα....(δοξα το θεο εχει και δεν θα χρειαζεται να ανεβαινω αθηνα)
απο κει κ περα ιθελα αν καποιος φιλος απο δω ειναι απο καλαματα και παει στο εν λογω συνεργειο του κουντουρη ας μου στειλει και πμ αν δε θελει εδω να μου πει εντυπωσεις.
και μια δευτερη ερωτηση γιατι εχω μπερδευτει λιγο.τι σημαινει οτι καποιος μπορει να μην πηγαινει σε εξοθσιοδοτημενο συνεργειο αλλα να ισχυει η εγγυηση????πως γινεται ρε παιδια αυτο.ρωταω γιατι δεν το εχω ξανακουσει
φιλικα σταυρος
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: Triumph service  

  Από: Cpt. Haddock στις 14/04/2011 6:38 πμ.

madbiker"[....]και μια δευτερη ερωτηση γιατι εχω μπερδευτει λιγο.τι σημαινει οτι καποιος μπορει να μην πηγαινει σε εξοθσιοδοτημενο συνεργειο αλλα να ισχυει η εγγυηση????πως γινεται ρε παιδια αυτο.ρωταω γιατι δεν το εχω ξανακουσει
φιλικα σταυρος"


Για να μη γραφουμε τα ίδια, ψάξε λίγο τους κανονισμους της ΕΕ και την ελληνική νομοθεσία και θα δεις πώς ισχύει.
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 14/04/2011 9:09 πμ.

Η αντ' αυτού μπορείς να ψάξεις άλλα 289 πόστς εδώ μέσα..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph service  

  Από: Cpt. Haddock στις 14/04/2011 9:36 πμ.

Επίσης υπάρχει και αυτό:

http://www.moto.gr/forums/showthread.ph ... adid=41379

(τώρα που αναστήθηκε)
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Triumph service  

  Από: mastersam13 στις 14/04/2011 8:10 μμ.

78 ευρώ το δικό μου στα πρώτα 1000χλμ
Με τις υγείες μου
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: Triumph service  

  Από: madbiker στις 26/04/2011 7:46 μμ.

Ρε παιδιά αν μπορεί κάποιος να με διευκολύνει σε κάτι.έχω κάνει με το τίγρη μου τα πρώτα 1000χλμ-ώρα για σέρβις λοιπόν-ρώτησα στο εξουσιοδοτημένο στην καλαμάτα που είμαι και μου είπε 105ευρώ.το θέμα είναι ότι την παρασκευή θα ανέβω αθήνα-είναι προτιμότερο λοιπόν να εκανω 200χλμ ακόμα και να γλίτωσω 30ευρώ από το σέρβις η είναι πολλά τα 200παραπάνω χλμ και δεν αξίζει?.?
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: Triumph service  

  Από: tharis στις 26/04/2011 7:54 μμ.

Δεν νομιζω να χεις κανενα προβλημα αρκει να συνεχισεις να μην ανοιγεις το μηχανακι..

Γιατι σου το χρεωνει τοσο το σερβις ? Ρωτησες τιμες αναλυτικα ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Triumph service  

  Από: Native στις 26/04/2011 7:59 μμ.

αν βαλεις κατω τις βενζινες που θα καψεις συμφερει να το κανεις εκει που είσαι, εκτος αν ανέβεις ουτως η άλλως....200 και 500 και 1000 δεν λένε τιποτα. Ουτως η άλλως τα λάδια καινούργια είναι.

Βασικα ρωτησε τον τι χρεωνει γιατι 105 είναι πολλα. Εργασια συνήθως δεν χρεωνουν στο πρώτο γιατι ουσιαστικα μονο λαδια-φιλτρο είναι οποτε την βγάζουν απο κει...

Καποια σφιξιματακια και ελεγχος της ecu για errors θα έλεγα οτι είναι μέρος της υποχρεωσης τους και της εγγυησης..οπότε και είναι δωρεάν...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Triumph service  

  Από: redfoot στις 26/04/2011 8:16 μμ.

madbiker"Ρε παιδιά αν μπορεί κάποιος να με διευκολύνει σε κάτι.έχω κάνει με το τίγρη μου τα πρώτα 1000χλμ-ώρα για σέρβις λοιπόν-ρώτησα στο εξουσιοδοτημένο στην καλαμάτα που είμαι και μου είπε 105ευρώ.το θέμα είναι ότι την παρασκευή θα ανέβω αθήνα-είναι προτιμότερο λοιπόν να εκανω 200χλμ ακόμα και να γλίτωσω 30ευρώ από το σέρβις η είναι πολλά τα 200παραπάνω χλμ και δεν αξίζει?.? "


η γνωμη μου είναι να παραμεινεις Καλαματα, κλειστη κοινωνία και θασαι ουτως ή αλλως δεσμευμενος κατα καποιο τροπο με τον εκει, μοναδικό, αντιπροσωπο. Απλως ρωτησε όπως ΄σωστα ειπαν και τα παιδιά τι περιλεμβανει η τιμη. Μαλλον το λαδι και τα εργατικα σου φουσκωνει ελαφρως.
the road is made clear when viewed from above..

Re: Triumph service  

  Από: madbiker στις 26/04/2011 8:40 μμ.

Να πω την αλήθεια δεν τον ρώτησα αναλυτικά απλά θυμόμουν τιμές κ από τα αλλά παιδιά που έγραφαν και μου φάνηκαν πολλά.αθήνα θα ανέβω ούτως η άλλως λόγω δουλειάς κ θα παραμείνει κάνα χρόνο οπότε δε λέει και τίποτα περί δεσμεύσεων στην καλαμάτα.απλά είχα ενδοιασμους όσον αφορά τα χλμ.ευχαριστώ πάντως
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: Triumph service  

  Από: madbiker στις 30/04/2011 4:14 μμ.

λοιπον παιδες τελικως επελεξα το συνεργειο στη μιχαλακοπουλου.
τιμη πρωτο σερβις 60ευρω, μιλησα με το βασιλη, εχω κανονισει το σερβις για τριτη, μου φανηκαν πολυ εξυπηρετικοι.θα δουμε λοιπον την τριτη
αυτα
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: Triumph service  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 01/05/2011 1:15 πμ.

madbiker"λοιπον παιδες τελικως επελεξα το συνεργειο στη μιχαλακοπουλου.
τιμη πρωτο σερβις 60ευρω, μιλησα με το βασιλη, εχω κανονισει το σερβις για τριτη, μου φανηκαν πολυ εξυπηρετικοι.θα δουμε λοιπον την τριτη
αυτα"

Aν οντως ειναι αυτη η τιμη ειναι πολυ καλα.

Re: Triumph service  

  Από: madbiker στις 05/05/2011 9:48 μμ.

λοιπον παιδια σημερα το απογευμα το service.ΤΙΜΗ? 55 ΕΥΡΩ
εξυπηρετικοτατοι.μου δανεισαν κ μηχανακι ν παω σε μια δουλεια που ειχα.
το μονο που με χαλασε ειναι το επομενο σερβις...αφου η εταιρεια λεει στα 10.000, εγω γιατι ν το παω στα 5000???
ελα μ ντε
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 05/05/2011 9:59 μμ.

γιατί ποιός σε υποχρεώνει να το πάς? Το λαδάκι, άμα θέλεις να τ' αλλάξεις, δε μπορείς μόνος σου να στρίψεις μια βίδα? Ούτε φίλτρο δε χρειάζεται καν να αλλάξεις.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε