Triumph service

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 07/10/2009 12:50 πμ.

Replacement bike σου δίνει όμως, φοβερή σουζουκιά??? Σουβλάκι με τζατζίκι σ' έχει κεράσει????
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph service  

  Από: antoine στις 07/10/2009 11:29 πμ.

Ο λάζαρος (το suzuk-άκι) είναι ΤΟ μηχανάκι...!!

Καρφωμένο ρελαντί και δεν ζητάει τίποτα...

βρρρρρουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυμ!

Re: Triumph service  

  Από: savvaz στις 06/11/2009 1:06 μμ.

παιδια πρεπει να παω το tiger για service εδω στην Αθηνα αλλα δεν ξερω που. Δεν θελω στην ΗΛΙΟΦΙΛ
για αυτο το λογο πηγα στην ΜΗΤΡΟΠΕΤΡΟΥΑ 40 αλλα δεν υπηρχε εκει σηνεργειο!!??
Ξερει κανεις αν εχει μεταφερθει αλλου?? και αν ναι που?? , αλλιως που να παω.

Ευχαριστω

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 06/11/2009 1:14 μμ.

Γιατι δε διαβάζεις και 5 πόστ πιο κάτω? Τεμπελιές, τεμπελιές?

τεσπα επειδή με βρίσκεις σε κέφια:

Σουβλακερί 'Ο Σάκης' μετεφέρθημεν Βριλησσου 35 Πολύγωνο (περιφερειακός Τουρκοβουνίων). Ψήστης πάντα ο Φιλιπας το χρυσόψαρο.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph service  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 10/11/2009 2:57 μμ.

Sprinter"Γιατι δε διαβάζεις και 5 πόστ πιο κάτω? Τεμπελιές, τεμπελιές?

τεσπα επειδή με βρίσκεις σε κέφια:

Σουβλακερί 'Ο Σάκης' μετεφέρθημεν Βριλησσου 35 Πολύγωνο (περιφερειακός Τουρκοβουνίων). Ψήστης πάντα ο Φιλιπας το χρυσόψαρο."



ΣΟΥΒΛΑΚΕΡΙ??????? ΧΑΧΑΧΑΧΧΑ ΟΥΤΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ!!!!! ποσο μαλλον να μας ψησει κανενα!!!!
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: Triumph service  

  Από: jzer40 στις 26/08/2010 8:35 μμ.

Πάντως για να είμαστε αντικειμενικοί......

Από ότι έχω διαβάσει στο φόρουμ συχνά γράφει ο Φίλλιπας η ο Σάκης...
Μέ λίγα λόγια όταν ακουστεί κάνα παράπονο αμέσως υπάρχει ανταπόκριση,απάντηση,συμπαράσταση από υποστηρικτές και.......καλό μαρκετινκ..

Επειδή οι άλλοι μηχανικοί δεν βλέπω να ασχολούνται.....
Το φόρουμ έχει μια "συμπάθεια"προς τα παιδιά που όμως εξαργυρώνεται με κατηγορίες για τους άλλους μηχανικούς...

Το Τιγράκι μου το έχω 5 μήνες...


Το παρέλαβα από τον Κώστα αλλά επισκέφτηκα και τον Σάκη για να τον γνωρίσω...

Ας πάμε στον Σάκη για αρχή..

1.Εξυπηρετικά και συμπαθή τα παιδιά..Ιδίως ο Φίλλιπος.Σίγουρα ξέρουν την δουλειά τους...Πράγμα που πιστέυω όμως και για τους άλλους..
2.Το μαγαζί απαράδεκτο...Κάποιους μπορεί να μην τους ενοχλεί εμένα όμως που σε κάθε πλύσιμο καθαρίζω με παραφινέλαιο την αλυσίδα με ενοχλεί....
3.Δεν θα τον έλεγα φτηνό...Εφόσον πχ δεν ανήκει στο δίκτυο της triumph δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όταν πήγα και του ζήτησα πίσω τακάκια είχε μόνο τα πανάκριβα γνήσια...
Επίσης διάβασα ότι κρίνετε απαράδεκτη την τιμή των 100 ευρώ για λάδια που ζήτησε ο Κώστας αλλά πολύ λογικά τα 100 ευρώ για την ίδια δουλειά που ζήτησε ο Σάκης..
Οι τιμές είναι τσιμπημένες σε όλα τα συνεργεία της Triumph,να είμαστε αντικειμενικοί..


Σχόλια προτίμησης μηχανικών για καφέδες,σουβλάκια κλπ εμένα με αφήνουν αδιάφορο...

Θα πήγαινα στον Σάκη η σε άλλον αν : Ηταν πιό κοντά από το σπίτι μου..
Ειχα η θα έχω παράπονο από τον ήδη μηχανικό μου...

Στον Κώστα τώρα...

Εχω κάνει 2 σέρβις...Λάδια πήγα εγώ γιατί τα αγοράζω πάμφτηνα από το πρατήριο της δουλειάς μου...
Μου έβαλε 2 φίλτρα ,έσφιξε,ρύθμισε και μου πήρε από 15 ευρώ...ΤΙΜΗ ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΗ

Εχω πάει ίσα με 10 φορές για να δεί το ένα η το άλλο ,να ρυθμίσει κάτι κλπ και δεν μου πήρε όυτε ευρώ..

Πήγα μέρα που ήταν πνιγμένος στην δουλέιά να μου μοντάρει και τοποθετήσει την βάση της GIVI και μου έδωσε εργαλεία και τις οδηγίες του ...Το 60% της συναρμολόγησης το έκανε τελικά αυτός και πάλι δεν μου πήρε χρήματα.

Οταν μου έβαζε τα ΧΕΝΟΝ και χρειάστηκε να φύγω για μια δουλειά μου έδωσε και αυτός μηχανάκι...
Οταν νόμιζα ότι η μεγάλη σκάλα έχει πρόβλημα αφιέρωσε κοντά στην μιά ώρα να μου αλλάξει τους μετασχηματιστές και τα ΧΕΝΟΝ και πάλι δεν μου πήρε τίποτα μη λαμβάνοντας υπόψιν ότι τελικά ήταν η ιδέα μου ....

Πάω λοιπόν "για την ώρα" στον Κώστα γιατί:

1.Ως τώρα δεν έχω κανένα παράπονο
2.Είναι κοντά στο σπίτι μου
3.Το μαγαζί του είναι πεντακάθαρο και τακτοποιημένο...Θα μπορούσες να κάτσεις κάτω και να σηκωθείς καθαρός..
4.είμαι από πάνω από το κεφάλι του όταν φτιάχνει την μηχανή μου και δεν λέει κουβέντα....(δεν ξέρω αν ισχύει και αλλού)

Τα σχόλια για τον ένα η τον άλλο μηχανικό ισχύουν εώς ότου μου δημιουργήσουν πρόβλημα...Δεν επιθυμώ να γίνω κολλητός μαζί τους..Ζητώ να κάνουν την δουλειά τους και μόνο αυτήν...Αν θεωρήσω ότι με δουλεύουν η ότι πάνε να με ρίξουν θα ακούσουν τα μπινελίκια τους και δεν θα με ξαναδούν...Γιαυτό και είπα ότι σουβλάκια και καφέδες με αφήνουν αδιάφορο...

Σχετικά με το θέμα της χρέωσης της παράδωσης της μηχανής δεν μπορείτε να συγκρίνετε το τι χρεώνει (πολιτική) του εξουσιοδοτημένου από το μή εξουσιοδοτημένο συνεργείο....(δηλαδή ο Κώστας χρεώνει γιατί παραδίνει καινούργια..Δεν μπορούμε να τον συγκρίνουμε με τον Σάκη που δεν παραδίνει.Αλλωστε από ότι κατάλαβα το θέμα είναι τι συμφωνία έχει με τον πωλητή,δηλ αν μετακυλίεται το κόστος στον πελάτη και δεν το πληρώνει ο έμπορος))


Είμαι στα 47 και έχω αλλάξει καμμιά δεκαρία μηχανές και άλλα τόσα αυτοκίνητα....στην αρχή γινόμουν κολλητός με τους μηχανικούς και ΠΑΝΤΑ το μετάνιωνα...Μεγαλώνοντας επέλεξα να κρατάω εγώ τον ρόλο του σπασίκλα πελάτη και εκείνοι του μηχανικού και είμαι μιά χαρά...

Re: Triumph service  

  Από: mixalakis στις 26/08/2010 9:40 μμ.

jzer40"Πάντως για να είμαστε αντικειμενικοί......

Από ότι έχω διαβάσει στο φόρουμ συχνά γράφει ο Φίλλιπας η ο Σάκης...
Μέ λίγα λόγια όταν ακουστεί κάνα παράπονο αμέσως υπάρχει ανταπόκριση,απάντηση,συμπαράσταση από υποστηρικτές και.......καλό μαρκετινκ..

Επειδή οι άλλοι μηχανικοί δεν βλέπω να ασχολούνται.....
Το φόρουμ έχει μια "συμπάθεια"προς τα παιδιά που όμως εξαργυρώνεται με κατηγορίες για τους άλλους μηχανικούς...

Το Τιγράκι μου το έχω 5 μήνες...


Το παρέλαβα από τον Κώστα αλλά επισκέφτηκα και τον Σάκη για να τον γνωρίσω...

Ας πάμε στον Σάκη για αρχή..

1.Εξυπηρετικά και συμπαθή τα παιδιά..Ιδίως ο Φίλλιπος.Σίγουρα ξέρουν την δουλειά τους...Πράγμα που πιστέυω όμως και για τους άλλους..
2.Το μαγαζί απαράδεκτο...Κάποιους μπορεί να μην τους ενοχλεί εμένα όμως που σε κάθε πλύσιμο καθαρίζω με παραφινέλαιο την αλυσίδα με ενοχλεί....
3.Δεν θα τον έλεγα φτηνό...Εφόσον πχ δεν ανήκει στο δίκτυο της triumph δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όταν πήγα και του ζήτησα πίσω τακάκια είχε μόνο τα πανάκριβα γνήσια...
Επίσης διάβασα ότι κρίνετε απαράδεκτη την τιμή των 100 ευρώ για λάδια που ζήτησε ο Κώστας αλλά πολύ λογικά τα 100 ευρώ για την ίδια δουλειά που ζήτησε ο Σάκης..
Οι τιμές είναι τσιμπημένες σε όλα τα συνεργεία της Triumph,να είμαστε αντικειμενικοί..


Σχόλια προτίμησης μηχανικών για καφέδες,σουβλάκια κλπ εμένα με αφήνουν αδιάφορο...

Θα πήγαινα στον Σάκη η σε άλλον αν : Ηταν πιό κοντά από το σπίτι μου..
Ειχα η θα έχω παράπονο από τον ήδη μηχανικό μου...

Στον Κώστα τώρα...

Εχω κάνει 2 σέρβις...Λάδια πήγα εγώ γιατί τα αγοράζω πάμφτηνα από το πρατήριο της δουλειάς μου...
Μου έβαλε 2 φίλτρα ,έσφιξε,ρύθμισε και μου πήρε από 15 ευρώ...ΤΙΜΗ ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΗ

Εχω πάει ίσα με 10 φορές για να δεί το ένα η το άλλο ,να ρυθμίσει κάτι κλπ και δεν μου πήρε όυτε ευρώ..

Πήγα μέρα που ήταν πνιγμένος στην δουλέιά να μου μοντάρει και τοποθετήσει την βάση της GIVI και μου έδωσε εργαλεία και τις οδηγίες του ...Το 60% της συναρμολόγησης το έκανε τελικά αυτός και πάλι δεν μου πήρε χρήματα.

Οταν μου έβαζε τα ΧΕΝΟΝ και χρειάστηκε να φύγω για μια δουλειά μου έδωσε και αυτός μηχανάκι...
Οταν νόμιζα ότι η μεγάλη σκάλα έχει πρόβλημα αφιέρωσε κοντά στην μιά ώρα να μου αλλάξει τους μετασχηματιστές και τα ΧΕΝΟΝ και πάλι δεν μου πήρε τίποτα μη λαμβάνοντας υπόψιν ότι τελικά ήταν η ιδέα μου ....

Πάω λοιπόν "για την ώρα" στον Κώστα γιατί:

1.Ως τώρα δεν έχω κανένα παράπονο
2.Είναι κοντά στο σπίτι μου
3.Το μαγαζί του είναι πεντακάθαρο και τακτοποιημένο...Θα μπορούσες να κάτσεις κάτω και να σηκωθείς καθαρός..
4.είμαι από πάνω από το κεφάλι του όταν φτιάχνει την μηχανή μου και δεν λέει κουβέντα....(δεν ξέρω αν ισχύει και αλλού)

Τα σχόλια για τον ένα η τον άλλο μηχανικό ισχύουν εώς ότου μου δημιουργήσουν πρόβλημα...Δεν επιθυμώ να γίνω κολλητός μαζί τους..Ζητώ να κάνουν την δουλειά τους και μόνο αυτήν...Αν θεωρήσω ότι με δουλεύουν η ότι πάνε να με ρίξουν θα ακούσουν τα μπινελίκια τους και δεν θα με ξαναδούν...Γιαυτό και είπα ότι σουβλάκια και καφέδες με αφήνουν αδιάφορο...

Σχετικά με το θέμα της χρέωσης της παράδωσης της μηχανής δεν μπορείτε να συγκρίνετε το τι χρεώνει (πολιτική) του εξουσιοδοτημένου από το μή εξουσιοδοτημένο συνεργείο....(δηλαδή ο Κώστας χρεώνει γιατί παραδίνει καινούργια..Δεν μπορούμε να τον συγκρίνουμε με τον Σάκη που δεν παραδίνει.Αλλωστε από ότι κατάλαβα το θέμα είναι τι συμφωνία έχει με τον πωλητή,δηλ αν μετακυλίεται το κόστος στον πελάτη και δεν το πληρώνει ο έμπορος))


Είμαι στα 47 και έχω αλλάξει καμμιά δεκαρία μηχανές και άλλα τόσα αυτοκίνητα....στην αρχή γινόμουν κολλητός με τους μηχανικούς και ΠΑΝΤΑ το μετάνιωνα...Μεγαλώνοντας επέλεξα να κρατάω εγώ τον ρόλο του σπασίκλα πελάτη και εκείνοι του μηχανικού και είμαι μιά χαρά..."


Φίλε μου καταρχήν κάνεις ένα σημαντικό λάθος.
Ο Σάκης είναι εξουσιοδοτημένος και φυσικά παραδίδει μηχανάκια, γιατί πουλάει μηχανάκια άλλωστε. Απλά δεν σε χρεώνει για να στο παραδώσει.

Επειδή όπως είπα είναι εξουσιοδοτημένος πουλάει τα γνήσια τακκάκια. Φυσικά εγώ του πάω τα δικά μου και μου τα βάζει. Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με τα λάδια όπως κάνεις και με τον Κώστα.

Δεν θα σχολιάσω πόσες φορές έχω πάει στον Σάκη για μικροπράγματα και δεν μου έχει πάρει δεκάρα. Αν έχει όρεξη μπορεί να ψάξει κανείς διάφορα ποστς για να δει πόσο με βοήθησε ο Σάκης στα μόνα προβλήματα που είχα μετά από σχεδόν 3 χρόνια και 45.000χλμ με τον τίγρη, (συναγερμός, πεταλουδιέρα) στα οποία η στάση της ελιοφίλ ήταν τουλάχιστον γελοία.

Τα περί καθαριότητας του συνεργείου δεν τα θεωρώ σοβαρά. Δεν είναι καθόλου βρώμικα, αλλά συνεργείο είναι, δεν θα κάτσω κάτω με το καλό μου παντελόνι!

Παράπονα από τον Σάκη είχα κατά καιρούς (ελάχιστα) και τα έχω εκφράσει, όμως από τον Κώστα είχα πολύ περισσότερα (δεν τα έχω εκφράσει).


Πάντως από το ποστ σου θέλω να κρατήσω το πιο σημαντικό. Η προκατάληψη που θεωρείς ότι έχει το φόρουμ υπέρ του Σάκη. Είναι σαν να λες ότι στο BMW φόρουμ, έχουν προκατάληψη υπέρ του Παναγιωτόπουλου.

Πέραν ότι θεωρώ τουλάχιστον προσβλητικό το να υπονοείς ότι υπάρχει κάτι "ύποπτο" στη σχέση του φόρουμ με τον Σάκη, σου επισημαίνω ότι το φόρουμ το δημιούργησε ο Γιώργος που είναι εξουσιοδοτημένος αντιπρόσωπος και μηχανικός της Triumph στην Ξάνθη και την Κομοτηνή.
Τα πρώτα και περισσότερα μέλη του φόρουμ ήταν παλιότεροι κάτοχοι triumph και όσοι ξέρουν από triumph πήγαιναν στο Σάκη. Τυχαίο; Δε νομίζω.

Αντίθετα θεωρώ περισσότερο ύποπτο να ξεθάβεις θέμα την ώρα που πουλάς το μηχανάκι σου...


Θέλω να τελειώσω την απάντησή μου αναφερόμενος στο γεγονός ότι θεωρείς μεμπτό το ότι ο Φίλιππος γράφει στο φόρουμ.
Διαφωνώ ριζικά!
Δεν υπάρχει μεγαλύτερη επιβεβαίωση της αξίας της ύπαρξης ενός φόρουμ από το να υπάρχουν επαγγελματίες που βοηθούν και συμβουλεύουν (τσάμπα) τον κόσμο.
Το κάνει ο Φίλιππος, το κάνει και ο Γιώργος και είμαι σίγουρος ότι τα περισσότερα μέλη τους ευχαριστούν και τους ευγνωμονούν για αυτό.

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 26/08/2010 10:05 μμ.

Θα αντιπαρέρθω την 'αντικειμενική' σου παραπληροφόρηση περί εξουσιοδοτημένων που φαντάζομαι μη σκόπιμα σκορπίζεις απλόχερα (άραγε από που τα άκουσες αυτά?), θα αφήσω ασχολίαστο τον μηχανικό που πηγαίνεις, προσωπική εμπειρία δεν έχω, όποιος ενδιαφέρεται ας ψάξει εδώ μέσα η ας ρωτήσει καμπόσους που έχουν και σηκώνονται απ τη θάλασσα να πάνε να κάνουν σερβις στο βουνό για να φανε σουβλάκι (100άρα ή απλή για το TPS?, κάτσε να στερεώσουμε καλά το top case της Τ γιατί κουνάει, θα σου βάλω ram air, προγράμματα ανύπαρκτα και μη περασμενα, να πειράξουμε τα μείγματα...) που προφανώς είναι κακεντρέχειες και αρνητικό μάρκετινγκ, δε θα επικαλεστώ το γνωμικό 'απ' έξω κούκλα κι απο μέσα πανούκλα' διότι δεν ισχύει πάντα, δεν θα ασχοληθώ με τους λόγους που ξεθάβεις θέμα περυσινό τώρα που πουλας το μηχανάκι ή τώρα που εμεινες από μπαταρία και μάλλον επισκέφθηκες το συνεργείο σου (αν και μου θυμίζει αντίστοιχη περίπτωση που έχει ξαναπαίξει εδώ μέσα...), δε θα σε βρίσω αν και θα σου άξιζε γιατί με τα σχόλιά σου βρίζεις και προσβάλεις πολλούς εδώ μέσα, και θα σχολιάσω μόνο τα σουβλάκια, αυτό το θαύμα του μοντέρνου μάρκετινγκ.

Φίλε μου εμείς παμε στον Σάκη για τα σουβλάκια και τους καφέδες που μας κερνάει.Στα παπάρια μας αν φτιάχνει το μηχανάκι ή όχι. Προχτές μάλιστα που πέρασα για κάτι με κέρασε και καπουτσίνο στο σαλονάκι του το κυριλέ και πίτα με απ' όλα που φτιαξε ο Φίλιππας στη ψησταριά από πίσω, ενω συνήθως παίζει μόνο ενα απ' τα δύο. Φαντάζομαι ο λόγος ήταν που ξαναείπαμε καλή κουβέντα εδώ μέσα. Εσένα που σε τρώει αυτό? Μπας και δε σε κέρασε όταν πήγες? Μήπως σ' έκοψε τι 'σπασίκλας' όπως λές, είσαι?

ΥΓ Εγώ είμαι κοντά 50. Δεν είχα 17 μηχανές και 37 αμάξια αλλά έχω Τ από το '99. Κερδίζω κάτι?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph service  

  Από: jzer40 στις 26/08/2010 10:54 μμ.

[quote:31vu03pl]Ο Σάκης είναι εξουσιοδοτημένος και φυσικά παραδίδει μηχανάκια, γιατί πουλάει μηχανάκια άλλωστε. Απλά δεν σε χρεώνει για να στο παραδώσει.[/quote:31vu03pl]

Στα λόγια μου έρχεσαι...Αφού λοιπόν τα πουλάει ο ίδιος και κερδίζει από αυτό καλά κάνει και δεν σε χρεώνει..
Ο άλλος όμως που δεν πουλάει ,για την ψυχή της μάνας του να κάθεται να σου ετοιμάζει την μηχανή?
Μήπως το θέμα της χρέωσης 'επρεπε να αφορά την ιντερμοτο και όχι το συνεργείο???


[quote:31vu03pl]Επειδή όπως είπα είναι εξουσιοδοτημένος πουλάει τα γνήσια τακκάκια[/quote:31vu03pl]


Είχα την εντύπωση ότι είναι ανεξάρτητος,με ειδικότητα τα triumph.Τελικά ανήκει στο δίκτυο η όχι?


[quote:31vu03pl]Δεν θα σχολιάσω πόσες φορές έχω πάει στον Σάκη για μικροπράγματα και δεν μου έχει πάρει δεκάρα.[/quote:31vu03pl]

Είπα εγώ κάτι αντίθετο???Καλά κάνει...Απλά τόνισα ότι δεν είναι ο μόνος που το κάνει...


[quote:31vu03pl]Τα περί καθαριότητας του συνεργείου δεν τα θεωρώ σοβαρά. Δεν είναι καθόλου βρώμικα, αλλά συνεργείο είναι, δεν θα κάτσω κάτω με το καλό μου παντελόνι!
[/quote:31vu03pl]

Φίλε μου αυτή είναι προσωπική σου επιλογή...


[quote:31vu03pl]Αντίθετα θεωρώ περισσότερο ύποπτο να ξεθάβεις θέμα την ώρα που πουλάς το μηχανάκι σου...[/quote:31vu03pl]

Δηλαδή???Για εξήγησέ μου τι θεωρείς ύποπτο σε αυτό....Ισα ισα...αν θα το κρατούσα θα είχα συμφέρον να υποστηρίξω κάποιον μηχανικό...Να τον έχω κολλητό δηλαδή...Τώρα δεν έχω κάνα συμφέρον...Για σκέψου το λίγο...΄Ούτε παλίο μηχανάκι έχω για να θέλω να κρύψει κάτι....2,5 χρόνια εγγύηση έχει ακόμα...Και δεν πάω για Τραιουμφ....Για άλλη μάρκα πάω....ΕΛΕΟΣ

Επίσης δεν είπα ότι θεωρώ ύποπτο τίποτα....Εσύ το λές...Εγώ το μόνο που είπα είναι ότι αν κάποιος πεί κάτι για το συγκεκριμένο συνεργείο υπάρχει η δυνατότητα να απαντήσουν οι ενδιαφερόμενοι ...η οι φίλοι τους..καλή ώρα ΚΑΙ ΑΜΕΣΑ.Για τους άλλους μηχανικούς δεν γίνεται το ίδιο...
Και στην τελική,,.......εγώ δεν κατηγόρησα για κάτι το συνεργείο του Σάκη,...Είπα ότι είναι συμπαθέστατα παιδιά και πιστεύω καλοί στην δουλειά τους..Είπα επίσης ότι δεν τους προτιμώ γιατί:είναι μακρυά και δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τον τωρινό μηχανικό μου...


[quote:31vu03pl]Το κάνει ο Φίλιππος, το κάνει και ο Γιώργος και είμαι σίγουρος ότι τα περισσότερα μέλη τους ευχαριστούν και τους ευγνωμονούν για αυτό.[/quote:31vu03pl]

Καλά κάνει.Μπορεί να βοηθήσει κάποιον αυτό.......Απλά όμως αυτό είναι ΚΑΙ ένα καλό μάρκετινκ για τήν δουλεία τους...Η μήπως όχι?


[quote:31vu03pl]Φίλε μου εμείς παμε στον Σάκη για τα σουβλάκια και καφέδες που μας κερνάει.Στα παπάρια μας αν φτιάχνει το μηχανάκι ή όχι. Προχτές μάλιστα που πέρασα για κάτι με κέρασε και καπουτσίνο στο σαλονάκι του το κυριλέ και πίτα με απ' όλα που φτιαξε ο Φίλιππας στη ψησταριά από πίσω, ενω συνήθως παίζει μόνο ενα απ' τα δύο. Φαντάζομαι ο λόγος ήταν που ξαναείπαμε καλή κουβέντα εδώ μέσα. Εσένα που σε τρώει αυτό? Μπας και δε σε κέρασε όταν πήγες?

ΥΓ Εγώ είμαι κοντά 50. Κερδίζω κάτι?[/quote:31vu03pl]

Δηλαδή τώρα εσύ με αυτήν την απάντηση θέλεις σοβαρή αντιμετώπιση?

Ασε ρε φίλε....τα ξαναλέμε αν πας κοντά 70....Αργει η ενηλιωσή σου εσένα...

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 26/08/2010 11:05 μμ.

Προσπαθω να σου πώ με χιουμοριστικό τρόπο πως λες μαλακίες και προσβάλεις και τη νοημοσύνη μας και την εμπειρία μας και τη σχέση μας με τα μηχανάκια μας. Θα προτιμούσες να σου πώ κατευθείαν πώς όσο έχεις πιεί καφέ η φάει σουβλάκι από τον Σάκη άλλο τόσο έχει φάει και κανένας άλλος? Αστειάκι παλιό είναι αυτό μεταξύ μας αλλά μάλλον είσαι πολύ 'σπασίκλας' για να το καταλάβεις.

Εγραψες 10 πράγματα, εκ των οποίων τα μισά είναι λάθος (εξουσιοδοτημένος, καφέδες), τα μισά είναι απλώς προφανή και αφορούν εσένα και κανέναν άλλο και τα υπόλοιπα είναι διαφήμιση καλόπιστη ή όχι. Δυστυχώς η εμπειρία σου με τα μηχανάκια και τα σερβις της Τ είναι πολύ μικρή για να έχει βάση ο λόγος σου. Εδώ δε ξέρεις πώς δεν υπάρχει μη εξουσιοδοτημενος με ειδίκευση στα Τ αν μη τι άλλο γιατί ουτε τα ειδικα εργαλεία μπορεί να έχει ουτε και ανταλλακτικά να παραγγείλει. Κάποιοι έχουν πολύ μεγαλύτερη εμπειρία αλλά εσύ διαλέγεις να τους προσβάλεις και μάλιστα όχι μόνο μια φορά.

Φθάνεις μέχρι και να μας κατηγορήσεις πώς δεν δίνουμε λόγο και βήμα στους άλλους μηχανικούς όταν εγώ ό ίδιος σε πρόσφατο θρεντ ζήτησα από συμφορουμίτη που κακολογούσε (δικαίως κατα τη γνώμη μου) να κατονομάσει τα συνεργεία ώστε να μπορέσει κάποιος αν θέλει να απαντήσει. Χωρις να μπορώ να γνωρίζω πια συνεργεία αφορούσαν τα παράπονά του. Το αν θέλει κάποιος μηχανικός να μπεί και να απαντήσε ή όχι ι είναι θεμα δικό του. Το φόρουμ ανοιχτό είναι για διάβασμα όποιος θέλει γράφεται και γράφει ότι θέλει. Αντ' αυτού κάποιοι προτιμούν να ζητούν από πελάτες τους να μπούν να τους γράψουν καμμιά καλή κουβέντα αντί να μπουν οι ίδιοι να γράψουν. Εχει γίνει στο παρελθόν αποδεδειγμένα και φαντάζομαι θα ξαναγίνει..

Αντιπαρήρθα πολλά γιατί δεν θεωρώ σοβαρό το πόστ σου και μάλιστα είναι και λίγο ύποπτο (λόγω κακής εμπειρίας μας εδώ μέσα, μπορεί να κάνω και λάθος). Ο καθένας πάει όπου γουστάρει για τους όποιους λόγους του.. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ποστάρισες λοιπόν και η μόνη εξήγηση είναι η ύποπτη για λόγους που μόνο εσύ ξέρεις.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:48, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Triumph service  

  Από: jzer40 στις 26/08/2010 11:21 μμ.

Χωρίς να κάνω εντιτ .γιατί φοράω παντελόνια.....ανακαλώ το τελευταίο μου ποστάρισμα στο πρόσωπό σου...

Τώρα όμως το πήγες και εσύ καλά....




το οποίο ποστάρισμα ,.....δεν βγήκε....μισό...

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 26/08/2010 11:28 μμ.

Θα προτιμούσα να ανακαλέσεις τα προσβλητικά σου σχόλια που θίγουν και την δν/ση του φόρουμ και πολλούς συμφορουμίτες (εμού συμπεριλαμβανομένου).
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph service  

  Από: jzer40 στις 26/08/2010 11:31 μμ.

ακου φίλε μου...

Αφού λοιπόν γνωρίζεις ότι έχω Triumph μόνο 5 μήνες και δεν γνωρίζω όπως λές ορισμένα πράγματα θα μπορούσες να απαντήσεις στο στυλ της τελευταίας σου απάντησης και όχι να πάρεισ φόρα και να γίνεις εριστικός...

σπασίκλας δεν είμαι καθόλου.,....Το παίζω καμμιά φορά για να μην τρέχω μετά....

Για το "υποπτο "που επικαλείσαι σχετικά με το ότι εμεινα από μπαταρία......η οδική το πήγε στον Ευθυμίου επειδή ο άλλος ήταν κλειστός....Μην φτιάχνεις σενάρια..

Δεν ξέρω τι φάσεις έχουν προηγηθεί προτού ΄ποστάρω αλλά .....μην με κατηγορείς χωρίς να με ξέρεις...

Αφού έχεις Τ από το 99 σίγουρα ξέρεις πολλά περισσότερα από μενα σχετικά με την φίρμα...
ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΠΑ>>>>δεν μου έχει τύχει κάτι σοβαρό στην μηχανή αλλά δεν έχω και την αντιμετώπηση που λέτε από τον συγκεκριμένο....ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ ΜΟΝΟ.

Κούλαρε λοιπόν φίλε μου .δεν εβρισα κανεναν.....Δεν ξέρω κανέναν για να τον βρίσω.....

Re: Triumph service  

  Από: jzer40 στις 26/08/2010 11:38 μμ.

[quote:311cyy3p]Θα προτιμούσα να ανακαλέσεις τα προσβλητικά σου σχόλια που θίγουν και την δν/ση του φόρουμ και πολλούς συμφορουμίτες (εμού συμπεριλαμβανομένου).[/quote:311cyy3p]

δεν ξέρω αν σε πρόλαβα...η με πρόλαβες...

Αν ένα ποσταρισμα που έστειλα αλλά δεν το βλέπω το είδες και το έκοψες ,προτού το κάνεις το είχα ανακαλέσει........Απλα΄δίνε λίγο χρόνο προτού απαντάς....

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 26/08/2010 11:40 μμ.

Για να το τελειώνουμε. Εχεις δικαίωμα σεβαστό να έχεις την όποια προσωπική σου άποψη καλή ή κακή για τον όποιο μηχανικό σου. Για όποιους λόγους. Εχεις επίσης το δικαίωμα να την εκφράζεις αν η έκφραση αυτή είναι καλόπιστη. Το ίδιο όμως εχουν και όλοι οι άλλοι. Και καμπόσοι εδώ μέσα έχουν πολύ μεγαλύτερη εμπειρία στα συγκεκριμένα μηχανάκια και μηχανικούς από εσένα.

ΔΕΝ εχεις το δικαίωμα να κατηγορείς η να αφήνεις υπονοούμενα για το φόρουμ και τους συμφορουμίτες για συμπεριφορές ανήθικες με κατηγορίες αστήρικτες και γελοίες. Είμαστε λίγοι ο πηρήνας εδώ του φορουμ και λίγο πολύ ξερενόμαστε. Αρα και να θέλουμε δε μας παίρνει. Αυτά.

ΥΓ Δεν κόβω κανένα ποστάρισμα γιατι και να θέλω δε μπορώ..δεν είμαι αντμίν και ουτως ή άλλως δε συνηθίζεται το κόψιμο εδώ μέσα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:48, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.