Triumph service

Re: Re:  

  Από: tripletech στις 12/07/2009 11:17 πμ.

angelo_bal"
Παιδιά λυπάμαι αλλά ο Πιεράκος είναι τραγικά πολύ μ@λ@κ@ς (sorry για το "γαλλικό" μου )... Τον ξέρω αρκετά και η μόνη μου συμβουλή είναι μία: ΜΑΚΡΙΑ (εκτός αν είσαι αδελφός/ξάδελφος/θείος/κουμπάρος... εκεί ναι, θα σας προσέξουν την μοτοσυκλέτα..)"

Ενω θα συμφωνησω οτι ειναι "παραξενος"και με τις ωρες του,αλλα ολοι δεν ειμαστε?τον ειχα γνωρισει παλαιοτερα στα πλαισια καποιας μικρης συνεργασιας,τωρα που πηγα για μερικα ανταλλακτικα και λαστιχα,ηταν αψογος και πολυ συνεργασιμος.Τωρα...θα εχεις τους λογους σου

Re: Triumph service  

  Από: Azeroth στις 13/07/2009 7:42 μμ.

Λοίπον... σήμερα έκανα το σέρβις για τα 800 χλμ στον Τίγρη μου.....και το έκανα στον Κώστα Καλαμοβράκα....

Η αλήθεια είναι οτι πήγα λίγο χεσμένος με το τι θα κάνει στην μηχανή με όλα αυτά που διάβασα στο φόρουμ...

Παιδιά... τι να σας πω... έγω μια χαρά τον είδα τον άνθρωπο... τυπικός.... προβλεπόμενος... συνεργάσιμος... ότι πρόβλήμα είχα με την μηχανή και του είπα έκατσε και το κοίταξε.... ήταν προσεχτικός με τις κινήσεις του πάνω στην μηχανή.....δεν είδα κάτι σε όλη την διαδικάσια του σέρβις το οποίο να μου προκαλέσει δυσαρέσκεια ή εκνευρισμό( και πιστέψτε με... εκνευρίζομαι πολύ εύκολα όταν βλέπω μλκιες να γίνοντε πάνω σε πράγματα μου) ...

Τιμές τώρα... μου χρεώσε 20 Ε το λίτρο λάδι, REPSOL 10w50 και 15 Ε το φίλτρο λαδιού της Triumph...
Έβαλα και ενα φίλτρο αέρος της PIPER CROSS στα 80 Ε
Επίσης μού πέρασε και το πρόγραμμα της TRiumph για full power με φίλτρο και ελευθερας εξάτμιση μετά τον καταλύτη...
Θα μπορούσε να ήταν και καλύτερες οι τιμές ... αλλά δεν το κάνω θέμα, δεν θα κολλήσω σε 5 -10 ευρώ λιγότερα η περισσότερα.....αρκεί να γίνει η δουλειά μου όπως θέλω....

Επίσης κάναμε μια συζήτηση περί αλλάγης εξάτμισης , αυτός μου πρότεινε την REMUS Powercone στην οπόια μου έκανε καλύτερη τιμή και διευκόλυνση στην πληρωμή..... που πιστευώ πως δεν θα το κάνανε πολλοί ιδιώς σε ένα άτομο που το βλέπουν πρώτη φορά.....τελικός δεν την έβαλά... καθαρά για προσωπίκους λόγους ( δεν μου άρεσε το σχέδιο της) ...βέβαια αν δεν βρώ καλύτερη λύση παίζει και να την βάλω στο τέλος....

Σε γενικές γραμμές έμεινα ικανοποιημένος... αν τύχει κάτι στο μελλόν όμως και με ξενερώσει με την πάρτι του να είστε σίγουροι ότι θα το μάθετε


Υ.Γ. ΒΑΛΤΕ ΦΙΛΤΡΑΚΙ ΑΕΡΟΣ ΟΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟ ΜΑΜΑ...η μηχανή το νιώθεις ότι ανασαίνει καλύτερα απο την πρώτη γκαζιά.........

Re: Triumph service  

  Από: coot στις 14/07/2009 4:58 μμ.

Azeroth"
Τιμές τώρα... μου χρεώσε 20 Ε το λίτρο λάδι, REPSOL 10w50 και 15 Ε το φίλτρο λαδιού της Triumph...
Έβαλα και ενα φίλτρο αέρος της PIPER CROSS στα 80 Ε
Επίσης μού πέρασε και το πρόγραμμα της TRiumph για full power με φίλτρο και ελευθερας εξάτμιση μετά τον καταλύτη...
Θα μπορούσε να ήταν και καλύτερες οι τιμές ... αλλά δεν το κάνω θέμα, δεν θα κολλήσω σε 5 -10 ευρώ λιγότερα η περισσότερα.....αρκεί να γίνει η δουλειά μου όπως θέλω....

Επίσης κάναμε μια συζήτηση περί αλλάγης εξάτμισης , αυτός μου πρότεινε την REMUS Powercone στην οπόια μου έκανε καλύτερη τιμή και διευκόλυνση στην πληρωμή..... που πιστευώ πως δεν θα το κάνανε πολλοί ιδιώς σε ένα άτομο που το βλέπουν πρώτη φορά.....τελικός δεν την έβαλά... καθαρά για προσωπίκους λόγους ( δεν μου άρεσε το σχέδιο της) ...βέβαια αν δεν βρώ καλύτερη λύση παίζει και να την βάλω στο τέλος....

Σε γενικές γραμμές έμεινα ικανοποιημένος... αν τύχει κάτι στο μελλόν όμως και με ξενερώσει με την πάρτι του να είστε σίγουροι ότι θα το μάθετε


Υ.Γ. ΒΑΛΤΕ ΦΙΛΤΡΑΚΙ ΑΕΡΟΣ ΟΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟ ΜΑΜΑ...η μηχανή το νιώθεις ότι ανασαίνει καλύτερα απο την πρώτη γκαζιά........."

ελπίζω να μην είναι μπαμπάντσα και αυτό αυτο το μήνυμα κατά τα άλλα
1) 10W50 repsol? από που και ως που και γιατί; και 20...
2) πόσο σε χρέωσε το "φουλ παουερ" πρόγραμμα της Τ;
3) φίλτρο αέρος αυτό που έβαλες οπως και όλα τα υπόλοιπα πέρα από τα μαμά θα έχεις καλύτερη απόδοση στην αρχή και σταδιακά θα πέφτει δραματικά θέλουν πολύ συχνή αλλαγή ή καθάρισμα και δεν φυλακίζουν τη βρώμα όπως τα μαμά.....
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Triumph service  

  Από: Azeroth στις 14/07/2009 5:37 μμ.

ρε coot... δεν πας να δείς αν κακαρίζουν οι κότες στο κοτέτσι και ασε της εξυπνάδες.... αν θες να ρωτήσεις κάτι συγκεκρίμενο ρωτά το και ασε τις μλκιες και τα μέρος....τα σχολία σου περί φάντα πορτοκάλι ή λεμόνι να λείπουν....αν έχεις πρόβλημα με τον μάστορα αυτό δικό σου θέμα.. εμένα δεν μου δημιούργησε κάποιο.. αν στο μέλλον μου δημιουργήσει να είσαι σίγουρος πως θα είμαστε στην ίδια ομάδα κραξίματος....

όσο για τα 3 υπόλοιπα που ρώτησες ευχαρίστως να σου απάντησω σε ότι ξέρω....

1) δεν ξέρω γιατί χρησιμοποίει τα REPSOL, τα θεωρεί καλά... και δεν έκανα τον κόπο να το ψάξω πολύ... αμά δω ότι δεν μου κάνουν στα 5000 θα τα αλλάξω, εγω το μόνο που κατάλαβα ήταν οτι το κιβώτιο μαλάκωσε κατά 50%.... τώρα γιατι τα χρέωσε 20 .. δεν ξέρω .. δεν έψαξα να δώ πόσο τα πουλάνε γενίκοτερα γιατι δεν με ενδιαφέρει αν έχουν 1-2 ευρω ποιο φτηνά...

2) το πρόγραμμα δεν το χρέωσε είναι δώρεαν όπως μου είπε....

3) τα φιλτράκια πάντα θέλουν καθάρισμα... ακόμα και τα μαμά... εγώ πάντα τα εβγάζα και τα καθάριζα σε όλες τις μηχνανές που είχα ,όποτε έκανα αλλαγή λαδιών και φίλτο λαδιού καθάριζα και το φιλτρό αέρος και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.....


boyz σχολια των σχολιων , spam και άλλα μπορειτε να τα διαβασετε/γραψετε [url=http://www.mainstreet.gr/ForumTriumph/viewtopic.php?f=6&t=1334:2dkdbnb6]εδω :TSS
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:48, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.
Λόγος: ......

Re: Triumph service  

  Από: kostas1975 στις 15/07/2009 8:39 πμ.

ρε παιδια το τηλ του σακη και η διευθυνση του ποια ειναι?πλησιαζει το service των 15000κμ να κανονισω σιγα σιγα

Re: Triumph service  

  Από: Native στις 15/07/2009 9:23 πμ.

kostas1975"ρε παιδια το τηλ του σακη και η διευθυνση του ποια ειναι?πλησιαζει το service των 15000κμ να κανονισω σιγα σιγα"


Εδω νoμίζω θα βρείς οτι ζητάς http://www.triumph.co.uk/greece/dealers.aspx
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Triumph service  

  Από: antoine στις 15/07/2009 10:57 πμ.

Δεν έχουν ενημερώσει τα στοιχεία τους.

Το τηλέφωνο είναι σωστό αλλά η διεύθυνση έχει αλλάξει από πέρυσι.

Η νέα διεύθυνση είναι Βριλησσού 35 στο Πολύγωνο.

Re: Triumph service  

  Από: nxinos στις 15/07/2009 2:41 μμ.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ POST ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ Η ΟΧΙ (ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΟΥΣ ΟΧΙ), ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ TRIUMPH ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ.
ΕΝΑΣ 2ος ΒΑΣΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ POST ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ (ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ) ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΚΟΛΑΚΕΥΤΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.

ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΣΤΗ ΤΕΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΥΣΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ POST.
ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Αν συνεχίσεις να κάνεις αυτό που έκανες πάντα, θα συνεχίσεις να παίρνεις αυτό που έπαιρνες πάντα"

Re: Triumph service  

  Από: supergoofy στις 16/07/2009 5:50 μμ.

nxinos"
ΕΝΑΣ 2ος ΒΑΣΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ POST ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ (ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ) ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΚΟΛΑΚΕΥΤΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.

ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΣΤΗ ΤΕΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΥΣΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ POST.
ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ"


Συμφωνω απολυτως μαζι σου φιλε μου

Re: Triumph service  

  Από: stoupi στις 17/07/2009 7:02 πμ.

supergoofy"
nxinos"
ΕΝΑΣ 2ος ΒΑΣΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ POST ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ (ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ) ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΚΟΛΑΚΕΥΤΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.

ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΣΤΗ ΤΕΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΥΣΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ POST.
ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ"


Συμφωνω απολυτως μαζι σου φιλε μου"



Και εγώ!
[size=150:quxslwvd]3 > 4

Re: Re:  

  Από: angelo_balto στις 20/07/2009 7:59 μμ.

Native"
angelo_bal"
Παιδιά λυπάμαι αλλά ο Πιεράκος είναι τραγικά πολύ μ@λ@κ@ς (sorry για το "γαλλικό" μου )... Τον ξέρω αρκετά και η μόνη μου συμβουλή είναι μία: ΜΑΚΡΙΑ (εκτός αν είσαι αδελφός/ξάδελφος/θείος/κουμπάρος... εκεί ναι, θα σας προσέξουν την μοτοσυκλέτα..)"

Δεν μας είπες όμως πως ακριβώς έχεις βγάλει τα συμπεράσματά σου, πες μας την προσωπική σου εμπειρία. Ο καθένας μπορεί να έχει παράπονα απο κάποιον μάστορα. Αν θέλεις να παραθέσεις κάποιο παράπονο η πληροφορία για οποιονδήποτε λόγο, μπορείς να το κάνεις με καλύτερο τρόπο, με το να βρίζεις ούτε βοηθάς κάποιον απο εμάς, ούτε καταφέρνεις κάτι."



Sorry έχεις δίκιο.. έχω "περάσει" από το μαγαζί του ένα R1 για γενικό σέρβις και ένα R6 (τρελή χρέωση και συμπεριφορά ελεεινή).. απλά ξέρω πολύ καλά ένα συνεργάτη του που τον βοηθάει με τα αγωνιστικά του μηχανάκια. Οι συνεργάτες του έχουν την ίδια γνώμη για αυτόν... καλός αλλά ΜΟΝΟ αν είσαι πααααααρα πολύ γνωστός..
Anyway, απλά σας το θέτω στην προσοχή σας.
it's not the ride... it's the rider...

Re: Triumph service  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 04/09/2009 3:22 μμ.

vakis75"
Tigrisss"παιδιά είναι εξακρίβωμένο ότι ο μάγκας στο πειραιά είναι πανακριβος. δε ξερω αν είναι καλός μαστορας η όχι, μπορεί να είναι ο καλύτερος αλλά προχτες ζήτησε σε φίλο μου με Tiger 160 eur για τακάκια μπρος πίσω και 20 ευρω το λιτρο το λαδι. ελεος δηλαδη....α, εμενα μου είχε ζητησει 20 ευρω εργασία για να μου βάλει ένα φιλτρο άερα το όποιο πούλαγε ο ίδιος!!

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ, ΗΘΕΛΕ 80 ευρώ όταν μου παρέδωσε το μηχανακι και καλά για υγρα και προετοιμασία, είναι να τρελαίνεσαι, και μόνο όταν του είπα ότι δε το θέλω μαζευτηκε και είπε ότι θα τα ζητήσει από τον άλλον που έχει την εκθεση λίγο πιο πάνω...

τι να πεις....μετά τη παραλαβή δε ξαναπάτησα ποτέ, είμαι πολύ ευχαριστημένος από το Σάκη."



geia sou file tigris,gia pes mou se parakalo polu, ta 20 euro i ta 50 euro einai pio akriva apo ton Peiraia stin athina? an kai efoson ta idia lefta einai diaforetika sigoura i apopsi sou einai sosti kai tha prepei na ksereis oti einai alli i agora to na pareis ena eksartima i ena filtro sto xeri kai alli tis topothetisis.ean kai efoson gnorizes kala ta themata tis moto tha eprepe na ksereis oti an allakseis ladia+filtro+filtro aeros tha pareis doro ena zeugari takakia piso,etsi kanoun oi trapezes ta super market kai utoi pou poulane kinezikes moto.ta takakia se autin tin moto einia kathorismenes oi times apo tin Hliofil kai kathorizontai apo ton timokatalogo tis Triump Hellas.exo tin entuposi oti den exeis asxolithei me tin sugekrimeni moto alla exeis meinei sto kineziko papi pou eixes.tha prepei na gnorizeis oti uparxoun takakia gia autin tin moto pou exoun apo 10-15 euro alla tha prepei na gnorizeis akoma oti to poso aksiologeis tin zoi sou sto thema pedisis kai asfaleias.ta sugekrimena proionta ton 160 euro einai auta pou tha sou eksasfalisoun sta frena panikou to na sunexiseis tin zoi sou xoris tis apisteutes gnorimies me tous orthopedikous.an den se afora auto sigoura to service pou sou proteine tin asfaleia tis zois sou exei kanei lathos kai dikaios katigoreis autou tou tupou tin poiothta.tha prepei na ksereis oti uparxoun montela me prodiagrafes kai etsi epilegeis to ti theleis na agoraseis."





ΕΛΕΟΣ ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!!!!!
ΘΕΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ!!!!!
ΑΡΑ......... ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΩ!!!! Α'Ι' ΣΙΧΤΗΡ!!!!!
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: Triumph service  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 04/09/2009 3:29 μμ.

vakis75"το θεμα παρατραβηξε νομιζω και καλυτερα να ληξει εδω γιατι στο τελος θα μου βγει και το ονομα οτι τα περνω απο τον Κωστα.
Απλα αυτο με την χρεωση οταν την αγοραζουμε,απλα-απλουστατα,δεν φταιει ο Κωστας.τα παραπονα σας στην Ηλιοφιλ.
Οσο για τον Μιχαλακη,εδω μας εγραψες οτι σου ζητησε 100 ευρω για την τοποθετηση του κεντρικου σταντ,ενω 100 ευρω εχει το σταντ το οποιο αν το αγοραζες απο εκει εννοειται πως τα εργατικα ειναι δωρεαν..τα συμπερασματα δικα σας....

ΥΓ: Μην μου πειτε τωρα οτι θελετε και τόνους "




ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ VAKIS75 TA MATIA MOY ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΝ
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: Triumph service  

  Από: strani στις 06/10/2009 5:20 μμ.

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΧΡΙ ΩΡΑΣ ΠΑΩ ΙΛΙΟΦΙΛ [ΚΕΝΤΡΙΚΑ] ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.Ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ [ ΜΟΤΟΦΑΤΣΑ ] ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ ΟΤΙ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕ .ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΗΣΥΧΟ.ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ

Re: Triumph service  

  Από: Natassa_triple στις 06/10/2009 6:19 μμ.

Εγώ πηγαίνω στον Σάκη, στο Πολύγωνο κ είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη.
Ό,τι χρειαστώ- πάω εκεί κ με εξυπηρετεί αμέσως το παλικάρι.

Οι τιμές, δεν μου φαίνονται υπερβολικά τσιμπημένες (πριν είχα BMW, γι'αυτό )