Triumph service

Re: Triumph service  

  Από: vakis75 στις 01/07/2009 2:32 μμ.

επιτελους που γραφουν και μερικοι καλα λογια για τον Κωστα.λεω κι εγω "ρε λες μονο εγω να τα βλεπω ετσι και να εχουν δικιο?"
ειχα αρχισει να παραξενευομαι

Re: Triumph service  

  Από: fethry στις 01/07/2009 2:42 μμ.

έτσι κι αλλιώς, δεν κάνουμε διαγωνισμό... απόψεις λέμε...
γενικά, σχεδόν κανείς δε γράφει για τα καλά... είδες ποτέ κανένα να λέει "καλά πήγα στο σάκη για service και ήταν τέλειο"?
πάντα ο κόσμος έχει ανάγκη να γκρινιάξει για τις μ@λ@κίες που του συμβαίνουν...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Triumph service  

  Από: Native στις 01/07/2009 2:47 μμ.

supergoofy"Καλησπέρα κι απο μένα,

Οσο για το ζήτημα που διάβασα με τα λάδια κ την κάτα 2-3 ευρω το λίτρο ακριβότερη τιμή τους, προτιμω να τα πληρώσω λίγο παραπάνω κ να γίνει η δουλεια με τα σωστά εργαλεία κ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Αξιομνήμονευτη η στιγμή που πήγα στον Κωβαίο να αλλαξω λάγια κ φίλτρο στο Africa μου, κ επειδή δεν είχε το σωστό εργαλείο για να ωγάλει το φιλτρο, μου το κάρφωσε πέρα ως πέρα μ ένα κατσαβίδι για να το βγάλει.

Drive safely"


Ήμαρτον ρε παδιά με αυτα τα λάδια, μια διαπίστωση έγινε. Δηλαδή δεν θέλετε να μαθαίνετε τι παίζει παραέξω?

Σορρυ, λοιπον κιόλας που έκανα την έρευνα αγοράς...απλά άλλη φορά θα την ψάχνω μόνο για μένα.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 01/07/2009 5:21 μμ.

Εγώ παλι για αυτόνε προσωπική άποψη δεν έχω. Με χάλασε μόνο που βάζει ram-air στους Τίγρεις...

Για τον Σάκη τα βασικά μου παράπονα είναι τα εξής:

1. Αν θες να κάτσεις κάπου πρεπει να κάτσεις σε ενα σκαμνάκι 20 πόντους ψηλό που σου μπαίνει στον...
2. Αν θες καφέ πρέπει να τον φτιάξεις μόνος σου και να πλύνεις και το ποτήρι
3. Σουβλάκι με τζατζίκι ακουω και σουβλάκι δε βλέπω, τόσα χρόνια τώρα
4. Ο Φίλιππας είναι καλός, εξυπηρετικός και ξέρει αλλά εχει μνήμη χρυσόψαρου. Κερνάει τσιγάρα όμως όπως και το άλλο το παιδι εκεί μέσα.
5. Εχει την Πόπη ξαδερφη αλλα είναι γκομενάρα

[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph service  

  Από: cool_alexis στις 01/07/2009 5:25 μμ.

Βασικοι λογοι για να εισαι πελατης

Re: Triumph service  

  Από: Aris. στις 01/07/2009 5:26 μμ.

Fani"Όσο προς τον Χαρακτήρα του έχω να πώ οτι μου έχει φερθεί
με το σεις και με το σας και μου έχει λύσει κάθε απορία μου!!!!!"





================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Triumph service  

  Από: cool_alexis στις 01/07/2009 5:29 μμ.

Νικο ξεχασες εναν βασικο λογο... Suzuki (η μαλλον μπουζουκι) GN 125.. rr !! Το πηρα μια μερα να κανω μια δουλεια και πιαστηκα!! ΝΑ'ναι καλα ο ανθρωπας που με εξυπηρετησε ομως!

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 01/07/2009 5:36 μμ.

cool_alexis"Νικο ξεχασες εναν βασικο λογο... Suzuki (η μαλλον μπουζουκι) GN 125.. rr !! Το πηρα μια μερα να κανω μια δουλεια και πιαστηκα!! ΝΑ'ναι καλα ο ανθρωπας που με εξυπηρετησε ομως!"


Σωστά Πώς μου διέφυγε αυτό?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph service  

  Από: Tigrisss στις 01/07/2009 5:37 μμ.

καλησπερα και παλι σε όλους,

εκανα καποιες παρατηρησεις οσον αφορα το κοστος του απλου service καθως και την απατη της προετοιμασίας που δεν είχα ξανακούσει ΠΟΤΕ εδω και 15 χρόνια που οδηγω (και αγοράζω) μηχανες μεγαλου κυβισμου. Φιλε vaki δεν είχα κινεζικο παπί πριν και ξερω πολύ καλά ποια είναι η διαφορά μεταξυ της ενεργητικής ασφαλειας της μηχανης μου και της κοροιδιας. 2 μηχανες εχω τωρα και εχω πουλησει αλλες 3 μεχρι τωρα. Φυσικα συμφωνω μαζι σου οτι υπαρχουν προδιαγραφες για φρενα αναρτησεις κτλ κτλ αλλα ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΠΟΥΛΑΣ ΕΝΑ ΦΙΛΤΡΟ ΑΕΡΑ 80 ΕΥΡΩ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ 20 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ. Αλλιως ξερω να το βαλω και μονος μου.

προς θεου, κανενας δε τα παιρνει απο κανεναν.Εγω όμως μενω φαληρο και παω στο Σακη γιατι ουτε μαλακιες θα μου πει, ουτε πονηρος θα το παιξει και θα μου εξηγησει ακριβως τι κανει πάνω σε αυτο που εγω αγορασα 12.500. Προσωπικα μπορει να μου περισσευουν εμενα τα ευρωπουλα και να βαζω παντα τα καλυτερα λαδια και τα καλυτερα τακακια. αλλα δε γουσταρω καποιος να μου τα χρεωνει 20 ευρω παραπανω επειδη εχει βαλει καλη καθαριστρια στο μαγαζι του.
Α, και επειδη ελεγες φιλε vaki και για τις προκαθορισμενες τιμες της αντιπροσωπειας, τα τακακια που χρεωνει 160 που μπορει να ηταν και 170 δε θυμαμαι και καλα ήταν aftermarket.

Re: Triumph service  

  Από: mixalakis στις 01/07/2009 6:20 μμ.

cool_alexis"Νικο ξεχασες εναν βασικο λογο... Suzuki (η μαλλον μπουζουκι) GN 125.. rr !! Το πηρα μια μερα να κανω μια δουλεια και πιαστηκα!! ΝΑ'ναι καλα ο ανθρωπας που με εξυπηρετησε ομως!"


Τουλάχιστον εμένα την τελευταία φορά μου έδωσε ένα sprint 955!!

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 01/07/2009 6:22 μμ.

Κουφάλα σε φοβάται μην αρχίσεις και γράφεις όπως για τον άλλον
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph service  

  Από: mixalakis στις 01/07/2009 6:25 μμ.

vakis75"επιτελους που γραφουν και μερικοι καλα λογια για τον Κωστα.λεω κι εγω "ρε λες μονο εγω να τα βλεπω ετσι και να εχουν δικιο?"
ειχα αρχισει να παραξενευομαι "


Καλά κάνουν και γράουν καλά λόγια όσοι έχουν καλές προσωπικές εμπειρίες.

Εγώ δεν έχω σχηματίσει καλή γνώμη και για αυτόν τον λόο δεν ξαναπήγα ποτέ εκεί.

Re: Triumph service  

  Από: mixalakis στις 01/07/2009 6:31 μμ.

Sprinter"Κουφάλα σε φοβάται μην αρχίσεις και γράφεις όπως για τον άλλον"


Άμα είναι έτσι την επόμενη φορά να ζητήσω το 1050!

Re: Triumph service  

  Από: psilo_paidi στις 02/07/2009 4:09 πμ.

Ας συμφωνησουμε σε κατι απλο ολοι.... ογδοντακατι ευρω για λαδοφιλτρο ειναι παααρα πολλα!!!!!!!!!!!!
Ο αλλος αλλαζει στο στρομα του λαδια με 35 γιουρα στην αντιπροσωπεια!
Καθεστε και τσακωνεστε για τους μαστορες και δεν εχετε καταλαβει οτι αυτοι εχουν επιβαλλει τις τιμες...
Και μην ακουσω οτι ο τιγρης ειναι πιο "ειδικο" μηχανακι απο το στρομα...
Αν ηταν γιαπωνας με 50 εξουσιοδοτημενους στο λεκανοπεδιο να δεις πως θα πεφταν οι τιμες (ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ)
τωρα το πως μιλαει και αν σε αγριοκοιταξε η σου κανε τα γλυκα ματια..τα ιδια και τα ιδια μηχανακια περνανε απο τα χερια τους καθε μερα,,ολοι καλοι μηχανικοι ειναι ειναι δυνατον να εισαι ασχετος μαστορας?μια χουφτα μηχανικοι ειναι, απο triumph ζουνε, και κοπανανε ανελεητα
οχι και να τσακωνομαστε για τους μαστορες αυτο παει πολυ
Το συμπερασμα ειναι οτι ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΙ αυτο πιστευω

Re: Triumph service  

  Από: vakis75 στις 02/07/2009 8:47 πμ.

to filtro exei 60 kai i topothetisi dorean.pou vriskeis autes tis times den mporo na katalavo.

ουφ ΒΑΡΕΘΗΚΑ. καλα να ειμαστε και διακοπες να παμε να περασουμε καλα και ολα τα αλλα να πανε να γα@@@@