Το απόλυτο πλύσιμο!

Re: Το απόλυτο πλύσιμο!  

  Από: jimdom στις 22/05/2009 3:05 μμ.

Aris."Ενα απο τα πιο προσφατα hobby μου.... πανι , μπατονετα , κατσαβιδι και καθαρισμα εκει που οι αλλοι δε φτανουν ...

Κοντα στις 2 ωρες το καθαρισμα ... και αμα εχω χρονο αλλες 2 ωρες με σκαμνακι να καθαριζω λουκια , τρυπουλες και οποιαδηποτε απροσητη επιφανεια "

ari ουτε ο παπαphilips να ησουν

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Το απόλυτο πλύσιμο!  

  Από: Aris. στις 22/05/2009 4:29 μμ.

================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Το απόλυτο πλύσιμο!  

  Από: minavag στις 24/05/2009 11:36 μμ.

εγω δεν την χρησιμοποιω καθε μερα αφου υπαρχει και ενας κινεζος παπιος,αλλα μετα απο καθε μακρινη βολτιτσα (καθε 15 ημερες περιπου)τρωει ενα καλο μπανιαρισμα 2 ωρες μινιμουμ και κοθκοθλωμα για να μην κρυωσει.Μηπως πρεπει να το κοιταξω?????

Re: Το απόλυτο πλύσιμο!  

  Από: mixalakis στις 25/05/2009 8:03 μμ.

Την Παρασκευή πάντως της έκανα ένα από τα πιο αρρωστημμένα πλυσίματα που έχω κάνει ποτέ!!!

Πήγα να μιμιθώ των ψυχάκια, αλλά φυσικά δεν τον φτάνω με τίποτα

Έβγαλα την καρίνα του τίγρη και με ντουκόχαρτο έτριψα του λαιμούς για να φύγει αυτή η μάκα σαν πηλός που πιάνει εκεί. Καθάρισε μετά από πολύ τρίψιμο αλλά δεν είναι για την υπόλοιπη εξάτμιση γιατί χαράσει.

Έβγαλα και το καπάκι του μπροστινού γραναζιού της αλυσίδας!!
Είχε ένα παχύ στρώμα ξεραμένου γράσσου, αναμεμειγμένο με χώματα από διάφορους χωματόδρομους και άμμους από παραλίες! Έπλυνα φυσικά και την αλυσίδα, όπως κάθε φορά.

Στη συνέχεια πέρασα ένα ειδικό σπρέυ για τα έντομα, που πήρα από ένα βενζινάδικο, την ζελατίνα και το μπροστινό για να φύγουν τα μυγάκια που είχα μαζέψει από τα 1600 χλμ του ταξιδιού στην Κέρκυρα.
Δεν μπορώ να πω ότι είχε την απόδοση που περίμενα, απλά βοήθησε τη διαδικασία.

Μετά την έπλυνα κανονικά με σαπουνάκι και σφουγγάρι, την στέγνωσα με το δέρμα και πέρασα ένα πολύ καλό γυαλιστικό που μου έχει συστήσει ένας βαφέας και έγινε ο τίγρης σαν καινούργιος!

Re: Το απόλυτο πλύσιμο!  

  Από: HelenKoR στις 25/05/2009 11:36 μμ.

mixalakis"Την Παρασκευή πάντως της έκανα ένα από τα πιο αρρωστημμένα πλυσίματα που έχω κάνει ποτέ!!!

καλό γυαλιστικό που μου έχει συστήσει ένας βαφέας και έγινε ο τίγρης σαν καινούργιος! "


εμ ! γι'αυτο σημερα δεν ησουν στο Pc lab μας . λογικο ειναι μετα απο ολη αυτη τη διαδικασια να χρειαζεσαι 3 μερες ξεκουραση (ο καθενας θα το ειχε αναγκη)
(προφανως εχεις σταματησει να ερχεσαι unix για αλλους λογους ε?)

ποιο ειναι αυτο το καλο γυαλιστικο που λες ?
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Το απόλυτο πλύσιμο!  

  Από: mixalakis στις 25/05/2009 11:57 μμ.

Είμαι στο PC lab κάθε Δευτέρα εκτός από τη σημερινή!
Σήμερα ήρθε εκτάκτως ένας άλλος συνεργάτης και γιαυτό δεν ήρθα εγώ.

Τις Πέμπτες λείπω πάντα γιατί είμαι Κέρκυρα.


Το γυαλιστικό είναι αυτής της εταιρίας που στην πράξη είναι πυραμίδα, της amway, αλλά το συγκεκριμένο είναι πολύ καλό. Δεν θυμάμαι πως λέγεται.

Re: Το απόλυτο πλύσιμο!  

  Από: fethry στις 26/05/2009 9:55 πμ.

mixalakis"
Έβγαλα την καρίνα του τίγρη και με ντουκόχαρτο έτριψα του λαιμούς για να φύγει αυτή η μάκα σαν πηλός που πιάνει εκεί. Καθάρισε μετά από πολύ τρίψιμο αλλά δεν είναι για την υπόλοιπη εξάτμιση γιατί χαράσει.
Έβγαλα και το καπάκι του μπροστινού γραναζιού της αλυσίδας!!
Είχε ένα παχύ στρώμα ξεραμένου γράσσου, αναμεμειγμένο με χώματα από διάφορους χωματόδρομους και άμμους από παραλίες! Έπλυνα φυσικά και την αλυσίδα, όπως κάθε φορά.
Στη συνέχεια πέρασα ένα ειδικό σπρέυ για τα έντομα, που πήρα από ένα βενζινάδικο, την ζελατίνα και το μπροστινό για να φύγουν τα μυγάκια που είχα μαζέψει από τα 1600 χλμ του ταξιδιού στην Κέρκυρα.
Δεν μπορώ να πω ότι είχε την απόδοση που περίμενα, απλά βοήθησε τη διαδικασία.
Μετά την έπλυνα κανονικά με σαπουνάκι και σφουγγάρι, την στέγνωσα με το δέρμα και πέρασα ένα πολύ καλό γυαλιστικό που μου έχει συστήσει ένας βαφέας και έγινε ο τίγρης σαν καινούργιος! "

εγώ έβαλα χθες ένα βρεγμένο με νεράκι πανί πάνω στα φανάρια για να μαλακώσουν και να φύγουν τα άτυχα πετούμενα που είχαν πολτοποιηθεί...
μετά ανέβηκα πάνω στο σπίτι, εξουθενωμένος απ'την υπερπροσπάθεια, και υποσχέθηκα στον εαυτό μου να το ξανακάνω μόνο σε περίπτωση που τα μυγάκια καλύψουν όλο το φως...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Το απόλυτο πλύσιμο!  

  Από: icet στις 27/05/2009 12:43 πμ.

Εγώ το πήγα για πρώτη φορά στον Smprini και εκεί θα το ξαναπάω και δε με νοιάζει αν είναι διαφήμιση
---biip biip---

Re: Το απόλυτο πλύσιμο!  

  Από: fethry στις 27/05/2009 2:03 μμ.

ice"Εγώ το πήγα για πρώτη φορά στον Smprini και εκεί θα το ξαναπάω και δε με νοιάζει αν είναι διαφήμιση "

απο κεί ή από το νικολόπουλο στον πειραιά να παίρνετε λιπαντικό για την αλυσίδα...
το mafra catenoil...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Το απόλυτο πλύσιμο!  

  Από: mixalakis στις 27/05/2009 2:09 μμ.

Δώστε και καμία διεύθυνση ρε παίδες!!

Re: Το απόλυτο πλύσιμο!  

  Από: fethry στις 27/05/2009 2:51 μμ.

ο σμπρίνης είναι στη φειδιππίδου...
στο δεξί σου χέρι, 25m αφού περάσεις τη διασταύρωση με μιχαλακοπούλου... θα καταλάβεις απ'τα παρκαρισμένα μηχανάκια πάνω στο πεζοδρόμιο...
ο νικολόπουλος δε θυμάμαι ακριβώς που είναι... θα δω στο μπουκάλι μόλις πάω σπίτι...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Το απόλυτο πλύσιμο!  

  Από: Sprinter στις 27/05/2009 3:29 μμ.

Ζητείται μικρός για πρωινή εργασία Σάββατο παρά Σάββατο. Πόρτο Ράφτη. Αμοιβή αναλόγως προσόντων. Η εργασία περιλαμβάνει γράσσα και σαπουνάδες...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε