Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??

 

  Από: tasskap στις 06/11/2007 4:47 μμ.

Όταν λέω service manual εννοώ το τεχνικό εγχειρίδιο επισκευής της μηχανής. Εκεί θα λέει πως λύνονται τα όργανα! Εγώ πήρα για το Τιγρόπουλο και το λέει αναλυτικά. Τσέκαρε τον τύπο από το Εbay. Aν τα μεταφορικά σου φαίνονται πολλά όπως μου φάνηκαν εμένα στείλε mail και πες του να στο στείλει με flat rate envelope για 25 δολλάρια!

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Triumph- ... 0127479026

 

  Από: Sprinter στις 06/11/2007 6:18 μμ.

Οπως σου είπα και παραπάνω έχω το επίσημο Triumph service manual για το Sprint.

Για να λές ότι στο Tiger service manual λέει πώς ανοιγει το κουτί, έτσι θα είναι. Για το sprint δεν λέει και το αντιμετωπίζει σαν ένα κλειστο κουτί.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

 

  Από: mixalakis στις 20/11/2007 10:02 πμ.

mixalakis"Το πρόβλημα υπάρχει επειδή είναι ψηλή και κοφτή η ουρά και το φτερό είναι πολύ μικρό για να προστατεύσει από τα νερά.

Αν περάσεις από νερά δεν θα λερωθείς και τόσο πολύ.
Σε βροχή όμως κανονική που ο συνεπιβάτης τρώει όλα τα απόνερα
η πλάτη του γίνεται χάλια!

Θα βάλω μπαγκαζιέρα μέσα στην εβδομάδα και νομίζω ότι θα καλύπτει
καλύτερα! "


Λοιπόν το Σάββατο με έπιασε η τρομερή μπόρα στον δρόμο και έκανα πολλά χιλιόμετρα υπό βροχή με την μπαγκαζιέρα!
Συνεπιβάτη δεν είχα για να δω αν θα γέμιζε νερά η πλάτη του, αλλά αν κρίνω από το πως έγινε η μπαγκαζιέρα από τα απόνερα, τότε νομίζω ότι προστατεύει αρκετά καλά.

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 19/06/2008 6:47 μμ.

κανα κολπο για λασπωτηρα πισω τροχου και για το καλυμα αλυσιδας? ειναι και τα 2 πολυ μικρα και δεν κρατανε πολυ νερο και λαδια αλυσιδας αντιστοιχα
οσες βαλιτσες ειδα δεν μου αρεσε καμια!!
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: takis1964 στις 20/06/2008 1:08 μμ.

ΑΓΓΕΛΟΣ"κανα κολπο για λασπωτηρα πισω τροχου και για το καλυμα αλυσιδας? ειναι και τα 2 πολυ μικρα και δεν κρατανε πολυ νερο και λαδια αλυσιδας αντιστοιχα
οσες βαλιτσες ειδα δεν μου αρεσε καμια!!"


http://www.triumph-online.co.uk/tiger-1 ... 2962-p.asp

αν σε ενδιαφερει πες μου γιατι θελω και εγω -να μοιραστουμε τα μεταφορικα (75ε περιπου)

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: chris34 στις 20/06/2008 1:13 μμ.

to exw dei kai emena me endiaferei kati tetoio all den mou aresei pou einai gialistero!Tha to protimousa mat
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: takis1964 στις 20/06/2008 2:51 μμ.

και μενα αλλα εχει και carbon!!!

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 24/06/2008 4:48 μμ.

την τιμη δεν ειδα στο carbon!! τακη εννοειτε οτι ψηνομαι αν και μενα γιαλυστερο δεν το πολυ γουσταρα να πω την αληθεια!!
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: takis1964 στις 25/06/2008 8:40 πμ.

ΑΓΓΕΛΟΣ"την τιμη δεν ειδα στο carbon!! τακη εννοειτε οτι ψηνομαι αν και μενα γιαλυστερο δεν το πολυ γουσταρα να πω την αληθεια!!"


Mα το λινκ που εδωσα ειναι για το carbon
405e περιπου για 2 carbon

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 26/06/2008 2:18 μμ.

εχεις δικιο!! και η τα γραμματα της τιμης ειναι ποιο μεγαλα και απο μενα!! στραβομαρα ολικης!! τελος παντων!! στη φωτογραφια ομως μου φανηκε γυαλιστερο η το carbon θα ειναι αλλιως??? παντως δεν γα....... αν ειναι να γλυτωσουμε την λασπουρια ειμαι μεσα!! το αγοραζουμε??πεςμου πωσ να συννενοηθουμε για τα ψιλα...
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: dbdrag στις 04/07/2008 8:39 μμ.

Εξαγριωμένος και απογοητευμένος από ΕΠΙΣΗΜΟ συνεργάτη της εταιρίας.
Κάποια στιγμή αν ξεμπερδέψω και επιτρέπεται μπορεί να αναφερθώ στα συμβάντα.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι ΠΟΤΕ δεν θα αγόραζα μηχανή που η αντιπροσωπεία υποστηρίζει ότι δύναται να καίει 1,5 λίτρο λάδι ανά 2000 χλμ.

Δεν ξέρω αν έχω δίκιο αλλά για μηχανή 4000 χλμ το θεωρώ απαράδεκτο.Όσο καλό να είναι το αγαπημένο μας εργαλείο,η αντιμετώπιση και ο σεβασμός στον πελάτη μετά την πώληση είναι αρκετά σημαντικός παράγοντας.

Τομέας που η κεντρική αντιπροσωπεία πρέπει να προσέξει ιδιαιτέρως.

Ελπίζω να βρω λύση σύντομα.

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: takis1964 στις 04/07/2008 9:16 μμ.

πες μας τι εγινε?
το θεμα ενδιαφερει και ολους εμας τους κατοχους τιγρη
εχει αναφερθει και απο αλλους το συγκεκριμενο προβλημα λαδιου!

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: dbdrag στις 05/07/2008 12:42 πμ.

akis1964"πες μας τι εγινε?
το θεμα ενδιαφερει και ολους εμας τους κατοχους τιγρη
εχει αναφερθει και απο αλλους το συγκεκριμενο προβλημα λαδιου! "

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί από άλλους το ίδιο πρόβλημα.Αναφέρομαι στην καύση λαδιού κατά την εκκίνηση του κινητήρα.Σε 4 triumph που έχω πάρει τηλέφωνο ή έχω μιλήσει από κοντά,δεν έχουν συναντήσει παρόμοιο πρόβλημα.
Από Δευτέρα που θα το πάω στα κεντρικά θα σας ενημερώσω.

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: mixalakis στις 05/07/2008 12:58 πμ.

dbdrag"Εξαγριωμένος και απογοητευμένος από ΕΠΙΣΗΜΟ συνεργάτη της εταιρίας.
Κάποια στιγμή αν ξεμπερδέψω και επιτρέπεται μπορεί να αναφερθώ στα συμβάντα.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι ΠΟΤΕ δεν θα αγόραζα μηχανή που η αντιπροσωπεία υποστηρίζει ότι δύναται να καίει 1,5 λίτρο λάδι ανά 2000 χλμ.

Δεν ξέρω αν έχω δίκιο αλλά για μηχανή 4000 χλμ το θεωρώ απαράδεκτο.Όσο καλό να είναι το αγαπημένο μας εργαλείο,η αντιμετώπιση και ο σεβασμός στον πελάτη μετά την πώληση είναι αρκετά σημαντικός παράγοντας.

Τομέας που η κεντρική αντιπροσωπεία πρέπει να προσέξει ιδιαιτέρως.

Ελπίζω να βρω λύση σύντομα."


Σίγουρα θα θέλαμε όλοι να μάθουμε για ποιον συνεργάτη μιλάς και τί ακριβώς συνέβει.

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: dbdrag στις 05/07/2008 9:25 πμ.

@mixalakis

Δεν έχει νόημα να πω τι ακριβώς συνέβη αφού είμαι ο ένας δυσαρεστημένος από τους τόσους ευχαριστημένους.
Οπότε δεν είναι ανάγκη να τον δυσφημήσω.Ας πούμε ότι ήμουν η κακή στιγμή του....και πράγματι τον έφερα σε δύσκολη θέση που μετά κατάλαβα ότι δεν μπορούσε να ανταποκριθεί.

Ας είναι καλά και ας συνεχίσει την καλή δουλειά του.Ότι ήταν να του πω, το είπα μπροστά του,δεν χρειάζεται να μάθει τα υπόλοιπα από το διαδίκτυο.Και επειδή μετέφερε την σχέση ιδιοκτήτη-πελάτη σε προσωπικό επίπεδο και θεώρησε ότι το μαγαζί του είναι το ΣΠΙΤΙ του,δεν θα κάτσω να βρίζω το σπίτι του.
Εξάλλου είναι άκομψο αφού ξέρω ότι δεν χρησιμοποιεί υπολογιστή.

Η μηχανή να φτιαχτεί με νοιάζει πια.