Περί λαδώματος(ξανά;)

Re: Περί λαδώματος(ξανά;)  

  Από: Sprinter στις 29/01/2010 11:44 πμ.

Ασε μπαρμπα-admin δε ξέρεις εσύ...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Περί λαδώματος(ξανά;)  

  Από: Cpt. Haddock στις 29/01/2010 12:20 μμ.

Sprinter"Η ζήλεια δε κρύβεται, ε? "


Καμία ζήλια... 30,000 χλμ έφτασα με τη μαμίσια αλυσίδα και ακόμα έχει.
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Περί λαδώματος(ξανά;)  

  Από: Sprinter στις 29/01/2010 12:29 μμ.

Cpt. Haddock"
Sprinter"Η ζήλεια δε κρύβεται, ε? "


Καμία ζήλια... 30,000 χλμ έφτασα με τη μαμίσια αλυσίδα και ακόμα έχει. "



E δε σε κόβω και για ιππότη της ασφάλτου...

[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Περί λαδώματος(ξανά;)  

  Από: Cpt. Haddock στις 29/01/2010 12:47 μμ.

[quote="Sprinter":10qpz8lv]
Cpt. Haddock"
Sprinter"Η ζήλεια δε κρύβεται, ε? "


Καμία ζήλια... 30,000 χλμ έφτασα με τη μαμίσια αλυσίδα και ακόμα έχει. "



E δε σε κόβω και για ιππότη της ασφάλτου...[/quote:10qpz8lv]

Δεν είμαι
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Περί λαδώματος(ξανά;)  

  Από: Aris. στις 29/01/2010 12:55 μμ.

Sprinter" ...γιατί αλλιώς πώς θα σου 'χε έρθει η ιδέα πώς είμαι ήρεμος? ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
...υπονοείς πώς πάμε σα κότες."


Επειδη εχεις 30000 χλμ (και εχει κιαλλο ακομα) και εισαι και 50 χρονων με Triumph ST συμπαιρανα -οπως καθε φυσιολογικος ανθρωπος- πως δεν κανεις καγκουριλικια και καφριλες στο δρομο. Οχι επειδη γραφεις οπως γραφεις...

για το 2ο ... μη γραφεις πραγματα που βγαζεις απο το ωριμο κεφαλι σου , δεν ειπα τιποτα τετοιο.

Το οτι υπεθεσα πως δεν κανεις καφριλες εχει πολυ δρομο μεχρι να φτασεις να πας σαν κοτα , υπαρχουν και ενδιαμεσες καταστασεις (επιθετικη οδηγηση ,φυσιολογικη οδηγηση, αμυντικη οδηγηση, υπερβολικα αμυντικη οδηγηση , "πας σαν κοτα" ....
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Περί λαδώματος(ξανά;)  

  Από: Sprinter στις 29/01/2010 1:11 μμ.

Aris."
Sprinter" ...γιατί αλλιώς πώς θα σου 'χε έρθει η ιδέα πώς είμαι ήρεμος? ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
...υπονοείς πώς πάμε σα κότες."


Επειδη εχεις 30000 χλμ (και εχει κιαλλο ακομα) και εισαι και 50 χρονων με Triumph ST συμπαιρανα -οπως καθε φυσιολογικος ανθρωπος- πως δεν κανεις καγκουριλικια και καφριλες στο δρομο. Οχι επειδη γραφεις οπως γραφεις...

για το 2ο ... μη γραφεις πραγματα που βγαζεις απο το ωριμο κεφαλι σου , δεν ειπα τιποτα τετοιο.

Το οτι υπεθεσα πως δεν κανεις καφριλες εχει πολυ δρομο μεχρι να φτασεις να πας σαν κοτα , υπαρχουν και ενδιαμεσες καταστασεις (επιθετικη οδηγηση ,φυσιολογικη οδηγηση, αμυντικη οδηγηση, υπερβολικα αμυντικη οδηγηση , "πας σαν κοτα" ...."



Δεν είμαι 50, είμαι 48.5, στα 50 θα σοβαρευτώ

Δε ειμαι φυσιολογικός άνθρωπος αλλιώτικα θα γραφα εδώ μεσα?

Το ιππότης της ασφάλτου ποιά γκάμα αυτών των καταστάσεων που παρέθεσες καλύπτει?? Το 'γκαβός' ???
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Περί λαδώματος(ξανά;)  

  Από: jimdom στις 29/01/2010 2:20 μμ.

bel-ray ασπρο να μην λεκιανει κιολας!!!
Τωρα να μπαινει πιο πολυ στα ορινγκ που ειναι πιο ψιλο κ τρελες δεν με πολυ νοιαζουν,σιγα να σου βγαλει κ 3000 χιλιομετρα παραπανω κατι εγινε(μην ακουσω μπουρδες οτι δεν εχω λεφτα για πεταμα για 3000).Λες κ θα αλλαξεις πολλες αλυσιδες σε ολη τη διαρκεια που θα εχεις τη μηχανη!
Βασικο για μενα ειναι να μην λερωνεσαι!

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Περί λαδώματος(ξανά;)  

  Από: Aris. στις 29/01/2010 2:38 μμ.

Sprinter"

Δεν είμαι 50, είμαι 48.5, στα 50 θα σοβαρευτώ

Δε ειμαι φυσιολογικός άνθρωπος αλλιώτικα θα γραφα εδώ μεσα?

Το ιππότης της ασφάλτου ποιά γκάμα αυτών των καταστάσεων που παρέθεσες καλύπτει?? Το 'γκαβός' ??? "


Αν διαβασεις καλυτερα το κειμενο θα καταλαβεις πως φυσιολογικο ανθρωπο ελεγα εμενα ...

Επισεις με αυτο που λες ισως να προσβαλεις ,και εσυ με την σειρα σου, καποιους που γραφουν στο φορουμ , λεγοντας τους τρελους (αντιθετο φυσιολογικου?) I'm just sayin' ...


...για τις ερωτησεις σου, παλι δεν μπορω να βοηθησω , ποιον ειπα γκαβο ?


@ jimdom +1 και γω να μην λερωνει την μηχανη θελω , αλλα οχι ασπρο αυτο το motul που σου λεω ειναι διαφανο και υπο ηρεμη οδηγηση δεν πεταει σταγονα !
Αμα το αρχισεις στις... γκαβες ομως !!! Αστα να πανε !!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Περί λαδώματος(ξανά;)  

  Από: Greem στις 29/01/2010 4:20 μμ.

Τελικα οι γκαβες τι ειναι??
There goes one of God's own creatures. Too weird to live, too rare to die.

Re: Περί λαδώματος(ξανά;)  

  Από: gran tiger στις 29/01/2010 4:26 μμ.

επιτελους αλλο ενα ενδιαφερον ποστ

Re: Περί λαδώματος(ξανά;)  

  Από: doohan στις 29/01/2010 9:04 μμ.

..........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:42, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.

Re: Περί λαδώματος(ξανά;)  

  Από: bekris στις 18/02/2010 12:09 μμ.

Greem"Τελικα οι γκαβες τι ειναι??"


+675

Re: Περί λαδώματος(ξανά;)  

  Από: Aris. στις 18/02/2010 4:25 μμ.

bekris"
Greem"Τελικα οι γκαβες τι ειναι??"


+675"


Ευλογες αποριες
viewtopic.php?f=6&t=1281

Που να τα ξερετε εσεις αυτα ...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.