Παει η μίζα!!τα έσπασε ολα!!

Re: Παει η μίζα!!τα έσπασε ολα!!  

  Από: Aris. στις 29/05/2010 6:11 μμ.

xristosxal"Η μπαταρία υποθέτω."



Τσουκ....

Θελει ψαξιμο ...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Παει η μίζα!!τα έσπασε ολα!!  

  Από: xristosxal στις 29/05/2010 6:24 μμ.

Ουπς!!!Τι εννοείς?Έπρεπε να κρατάει ρελαντί με το που έπαιρνε μπρος και ας ήταν η μπαταρία off??Ωχ τι έπαθα ρε παιδιά!!και o μάστορας μου μου λέει θα αλλάξουμε τα γρανάζια που σπάσανε μόνο και είμαστε oκ!!

Re: Παει η μίζα!!τα έσπασε ολα!!  

  Από: Aris. στις 29/05/2010 11:08 μμ.

...και 0 Volt να εχει η μπαταρια, δεν εχει να λεει τιποτα , αφου η μηχανη πηρε μπροστα και δουλεψε.


Εγω πιστευω πως ...αυτο, που δεν κρατουσε ρελαντι, σχετιζεται και με το προβλημα που δεν επαιρνε μπρος στην αρχη και καπου εκει στα συνεχομενα "κομπιασματα" ... την πληρωσε η μιζα την νυφη ...

Ασχετος ειμαι , αλλα η λογικη μου αυτο λεει.


Κατα πασα πιθανοτητα , οταν θα επισκευαστει το κομπλερ θα ειναι οκ και η μηχανη.
Ειπες πως στο τελος ειχε ρελαντι , αρα μαλλον εστρωσε και το προβλημα....
Τωρα τι ηταν? ....
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Παει η μίζα!!τα έσπασε ολα!!  

  Από: Γιωργος στις 31/05/2010 9:14 πμ.

Mε αρκετα πεσμένη μπαταρ'ια ή βραχυκυκλωμένη ΔΕΝ κρατάει καλό ρελαντί κανένα μοτό με ηλεκτρική αντλία και κυρίως ιντζέκτιον

Re: Παει η μίζα!!τα έσπασε ολα!!  

  Από: mousterakis στις 31/05/2010 11 μμ.

παιδια εχω speed triple 05 και εχω αλλαξει δυο φορες μιζα...
την πρωτη ισα ισα που την εβαλα στην εγγυηση... την αλλη φορα εδωσα 1200 ευροπουλα....
την μια φορα μου ελεγαν στην ηλιοφιλ οτι εκανα διπλομιζια και γι΄αυτο μου χαλασε και την αλλη το παραμυθι με την μπαταρια...
η πλακα ειναι οτι καθε 2 χρονια θελω μιζα....

Re: Παει η μίζα!!τα έσπασε ολα!!  

  Από: xristosxal στις 02/06/2010 9:19 μμ.

Λοιπόν ακούστε τι έγινε.Πήγα στο μάστορα προχθές και μου είπε πως θα αλλαχτούν όλα.(μιζα κομπλερ λαδια φιλτρο κτλ).Χθές ήρθαν τα ανταλακτικά από Αγγλία και σήμερα το πρωί με πήρε τηλ και μου είπε να παώ το απόγευμα να την πάρω.(θα έβαζε την καινούργια μπαταρία να φορτίσει θα το έβαζε μπρος και θα ήταν έτοιμο.(θα πλήρωνα μπαταρία λάδια και φίλτρο,τα άλλα τα κάλυπτε η εγγύηση)Και τώρα αρχίζει το γέλιο (κλάμα για μένα).Δεν περνάνε 3 ώρες και με ξαναπαίρνει τηλ και μου λέει πως έχουμε πρόβλημα..Το έβαλε μπρος και δε δούλευε ο ένας κύλινδρος.Βραχυκύκλωσε το μπουζί μου είπε και πρέπει να έγινε ζημιά.Μετρούσε στον εγκέφαλο λέει και του έβγαζε κατι για τις αναθημιάσεις μου πε αλλά δεν το κατάλαβα αυτό.Μάλλον λέει έσπασε κανενα ελατήριο και πρέπει να το ανοίξει για να δει τι έγινε ακριβώς.Και το καλύτερο είναι πως δεν ξέρει λέει άμα το καλύπτει η εγγύηση.Άυριο θα πάω γιατί σήμερα δεν τον πρόλαβα ανοιχτό ημουν εκτός.Τώρα εγώ τι να πώ ρε παιδιά άντε πείτε μου!!11000 χλμ έχει το μηχανάκι γμτ!!Τί σχέση έχει το ένα προβλημα με το άλλο?Εχω ξενερώσει απίστευτα δεν ξέρω τι θα κάνω.Άμα γίνει μάλλον θα το δώσω..

Re: Παει η μίζα!!τα έσπασε ολα!!  

  Από: Aris. στις 02/06/2010 10:21 μμ.

Το φτωχο μου μυαλο λεει πως αυτο ηταν το αρχικο προβλημα... Οταν εκανες σταση , σταματησε για καποιο λογο να δουλευει ο ενας κυλινδρος , γι'αυτο -υποθετω- πηγαινε να παρει αλλά ... με ενα κυλινδρο λιγοτερο... , την πληρωσε η μιζα...

Δεν νομιζω να μην καλυφθει στην εγγυηση, εφοσων εισαι εντος της περιοδου των 2 χρονων. Δεν βλεπω τον λογο.

Πιεσε τους ... Καλη τυχη!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Παει η μίζα!!τα έσπασε ολα!!  

  Από: doohan στις 02/06/2010 10:43 μμ.

...........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:43, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Παει η μίζα!!τα έσπασε ολα!!  

  Από: xristosxal στις 03/06/2010 8:23 μμ.

Εντάξει παιδιά τα καλύπτει όλα η εγγύηση.3 πιστόνια χιτόνια όλα καινούργια.Ο μάστοράς μου είναι και μαμώ τα παιδιά!!Αλλά στα 11000 χλμ να κολλήσει??Και να πείς πως δεν το πρόσεχα!!Τεσπα επειδή ξενέρωσα πολύ με την μηχανή μάλλον θα την πουλήσω...Τι να κάνουμε σε αγαπούσαμε αλλά μας πρόδωσες...κριμα!!Σας ευχαριστώ όλους παιδιά για την βοήθεια.

Re: Παει η μίζα!!τα έσπασε ολα!!  

  Από: ATN PANOS στις 03/06/2010 10:09 μμ.

xristosxal"Εντάξει παιδιά τα καλύπτει όλα η εγγύηση.3 πιστόνια χιτόνια όλα καινούργια.Ο μάστοράς μου είναι και μαμώ τα παιδιά!!Αλλά στα 11000 χλμ να κολλήσει??Και να πείς πως δεν το πρόσεχα!!Τεσπα επειδή ξενέρωσα πολύ με την μηχανή μάλλον θα την πουλήσω...Τι να κάνουμε σε αγαπούσαμε αλλά μας πρόδωσες...κριμα!!Σας ευχαριστώ όλους παιδιά για την βοήθεια."


ε δεν ηταν και μεγαλη αγαπη απο την πλευρα σου,
αφου ετοιμαζεσαι να την προδωσεις,εεεεε να την πουλησεις
ηθελα να πω!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Παει η μίζα!!τα έσπασε ολα!!  

  Από: tharis στις 03/06/2010 11:22 μμ.

Ε πουλα το .. που να το ξαναστρωνεις τωρα ...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Παει η μίζα!!τα έσπασε ολα!!  

  Από: Aris. στις 04/06/2010 12:55 πμ.

Ασε που θα πληρωσεις παλι αλλαγη λαδιων στα 1000 και 5000 .... πολυ de javu...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Παει η μίζα!!τα έσπασε ολα!!  

  Από: bekris στις 04/06/2010 9:56 πμ.

εάν τύχαινε και σε εσάς κάτι τέτοιο ... μια χαρά γιαπονέζικο θα παίρνατε μετά

Το θέμα είναι ότι
1. στο κάλυψε η εγγύηση
2. Αυτός που θα το αγοράσει τι πρόβλημα θα του βγάλει (μπορεί και τίποτα μπορεί και να σε κυνηγάει με τα πιστόνια παραμάσχαλα)

Λέω τώρα (μακάρι μ@λ@κία) μήπως σου πουλάει παραμύθια ο μάστορας???
Όπως και να έχει υποχρέωσέ τον να σου γράψει όλες τις εργασίες στο s.book.(τα πάντα) Εάν σου το παίζει κυρία μάλλον κάτι βρωμάει.

Re: Παει η μίζα!!τα έσπασε ολα!!  

  Από: bekris στις 04/06/2010 12:52 μμ.

Γράφε με Ελληνικά .. να σε καταλαβαίνουμε

Re: Παει η μίζα!!τα έσπασε ολα!!  

  Από: tharis στις 04/06/2010 1:56 μμ.

Μπαα εγω δε νομιζω να επαιρνα γιαπωνεζικο επειδη θα μου τυχαινε ενα μεμονομενο περιστατικο ..

Ειδικα η λογικη να δωσω λεφτα για να το φτιαξω (λαδια κλπ που λεει το παιδι), να μου το κανουν καινουργιο, να εχω ακομα εγγυηση αν κατι εχει παει στραβα, να το πουλησω και να χασω κι αλλα λεφτα και να παρω και κατι υποδεεστερο που θα με ευχαριστει λιγοτερο για να εχω "και καλα" το κεφαλι μου ησυχο ("παραμυθια" σε ολα μπορει να συμβει κατι..) για μενα δεν εχει βαση ...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..