Λάδια Reloaded

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: Sprinter στις 31/07/2009 2:02 μμ.

I'm not at all worried. What made you think otherwise? Ta...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: nxinos στις 31/07/2009 2:12 μμ.

Sprinter"Βοηθιέται μόνο αυτός που μπορεί να βοηθήσει τον εαυτό του. Συν Αθηνά και χείρα κίνει. Αν βαριέται κάποιος να ανοίξει το μανουαλ ή να μπεί στο site της Τ στο net, και του πέφτει πιο άνετα να σκάει μια ερώτηση στο φόρουμ μπας και βρεθεί κάνας μαλάκας να ξανααπαντήσει για 1000στή φορά, στα απ' αυτά μου κι ας με πει και αγενή. Αλλωστε εγω τον βοήθησα αλλά αυτός που να το καταλάβει."

ΟΛΑ ΜΕΣΑ.....
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Αν συνεχίσεις να κάνεις αυτό που έκανες πάντα, θα συνεχίσεις να παίρνεις αυτό που έπαιρνες πάντα"

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: bekris στις 31/07/2009 2:14 μμ.

Πω πω τι να κάνω με τόσες πληροφορίες τόσα linc ....
πραγματικά αισθάνομαι οτί τόσο καιρό δεν ήξερα τι θα πει.... ασύστολο σπαμάρισμα
ΗΜΑΡΤΟΝ ρε σεις !!!

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: Sprinter στις 31/07/2009 2:17 μμ.

Αν δε σ' αρέσει, το κουβαδάκι σου...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: bekris στις 31/07/2009 2:26 μμ.

Sprinter"Αν δε σ' αρέσει, το κουβαδάκι σου..."

ΜΑ ΤΙ ΑΝΔΡΑΣ παναγία μου ...
κοίτα να δεις που μια απλή ερώτηση για λάδια τι μπορεί να κάνει...
Δε με λες διακοπές πήγες ?? Μάλλον όχι ...
.
.
.


Κάπου διάβασα για κάτι ένα νέο είδος ΜΑΓΚΑ να δείς πως λέγεται...
αα μιας και είσαι Αγγλομαθείς για δες το "Keyboardbully"
Προς θεού μην το πάρεις σας μομφή, εγώ συμπαθώ τις εποικοδομητικές συζητήσεις αλλά μιας και το γ@μίσ@με το θέμα ας σπαμάρω κι εγώ.

Αντε κι ευχαριστώ για το καλοσόρισμα

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: Sprinter στις 31/07/2009 2:31 μμ.

Που θα πάει, θα βαρεθείς θα φύγεις. Ετσι πήγαν κι άλλοι, δεν εισαι ο πρώτος. Cheers!
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: Costas στις 31/07/2009 2:34 μμ.

Αυτό ειναι αλήθεια.Έχει διώξει κι άλλους

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: bekris στις 31/07/2009 2:38 μμ.

Μπράβο μπράβο ... να τους διώξεις όλους ... ουουουου 666 !!!

Τεσπα, καλή καρδιά...
Πάντα όρθιοι και καλόστριφτα τα εργαλει(ιι)α σας

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: Sprinter στις 31/07/2009 2:43 μμ.

Οχι, πάντα διαλέγω...

Επίσης, επίσης
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: dimchrist στις 31/07/2009 3:29 μμ.

Για να κλείσει το θέμα:

"Triumph high performance fuel injected engines are designed to use 10W/40 or 15W/50 semi or fully synthetic motorcycle engine oil that meets specification API SH (or higher) and JASO MA".

Αν θες φθηνά λάδια πήγαινε στο Λαμπριανίδη (Καλλιρόης 37, Νέος Κόσμος 210 9243081). Έχει φτιάξει πρόσφατα και e-shop: http://www.trade-wind.gr

Επίσης από τις φθηνές και αξιόπιστες επιλογές είναι τα Motul 5100 (15w/50).

Αυτά και καλως ήρθες.

Έπιασες ένα θέμα που έχει χιλιοειπωθεί και έχουμε βαρεθεί να απαντάμε για αυτό το καλωσόρισμα δεν ήταν και τόσο θερμό...

Triple Way

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: Sprinter στις 31/07/2009 3:34 μμ.

dimchris"Για να κλείσει το θέμα:

"


Σιγά μη κλείσει

Εγω το'χα κλείσει μια χαρά. Εσύ το ξανάνοιξες
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: coot στις 31/07/2009 3:40 μμ.

I love this forum.
λοιπόν καλώς ήρθες στη παρέα μας όπως διαπίστωσες χτύπησες νεύρο είναι μία ερώτηση που την έχουν κάνει πολλοί πριν από σενα και καταντάει κουραστικό αυτό είναι το πρόβλημα ο sprinter τα λέει κάπως πιο χύμα απλώς. link θα βρεις πολλά κάποια έχω βάλει και εγώ. ορίστε άλλο ένα λίνκ για τα λάδια που προτείνει η Τ
http://www.mobil.com/Australia-English/ ... ing_4T.asp
δεν έχουν κάτι το ιδιαίτερο τα λάδια. και μπορείς να τα βρεις σε site ή και σε μαγαζιά στη φρατζη ή στη πατση πολύ πιο κάτω από τα 20 ευρώ που ζητάνε στο συνεργείο αλλά να περιμένεις μια αύξηση στο κόστος εργασίας. Αν θες μπορείς να βάλεις και τα ημισυνθετικά της mobil δε στο προτείνω δεν νομίζω ότι αξίζει τη διαφορά. Φυσικά εσύ μπορεί να έχεις άλλη άποψη. Πάντα όρθιος και να τον χαίρεσαι τον Θρίαμβο σου!
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: Sprinter στις 31/07/2009 3:47 μμ.

Δε θυμάμαι να 'χουν κάνει πολλοί την ερώτηση: 'Διαβάζω το μανουαλ και δε λέει τι λάδια να βάλω'....

[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: Costas στις 31/07/2009 4:01 μμ.

Εντάξει ρε θείο,έκανε το λάθος ο άνθρωπος και ρώτησε για λάδια τί να κάνουμε τώρα.Go on μεσημεριάτικα...

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: Sprinter στις 31/07/2009 4:04 μμ.

στο ξανάπα, θειάφι.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε