Tα πρώτα σχεδια από το vstrom 2012

Re: Tα πρώτα σχεδια από το vstrom 2012  

  Από: johnygalan στις 04/07/2011 10:29 μμ.

Εγώ πάλι 8000 για το V-Strom και 10000 για το TDM τα θεωρώ πολλά για αυτά που σου προσφέρουν.
Ειδικά όταν υπάρχει ανταγωνιστής όπως το Tiger 800 με 9000-10000 που είναι κλάση ανώτερο!

Υ.Γ. Το V-Strom τώρα το έριξαν στα 7000, περιμένουν το νέο
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Tα πρώτα σχεδια από το vstrom 2012  

  Από: tharis στις 04/07/2011 10:33 μμ.

alexandros.s"
Sprinter"Υπερτιμημένο δεν είναι, είναι good value. Οπως και η καμήλα ή το γαιδούρι σε σχέση με το άλογο.

ΥΓ Και το Χιουντάι Εξέλ good value ήταν και γέμισε ο τόπος."


να σε ρωτησω..?ποση ωρα εκανες να σκεφτεις και να γραψεις το παραπανω?!!! δεν εννοω απλα τις λεξεις που σχηματιζουν μια προταση! αλλα την βαθυτερη εννοια και την αντιπαραβολη των ζωων με μηχανες και του χιουνται με μηχανη( που βρωμισε ο τοπος)!!!!

και χωρις να σε ξερω, εχω να σου πω οτι εχεις αρκετα εξυπνη και ανεπτυγμενη σκεψη!!!! "


. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Tα πρώτα σχεδια από το vstrom 2012  

  Από: mastersam13 στις 05/07/2011 12:10 πμ.

Μετά από τόση στήριξη στο Vstrom θα ήθελα να σας κάνω μια σοβαρή ερώτηση.
Όλοι όσοι απαντήσατε ότι δεν ενδιαφέρεστε για την ταχύτητα και τα άλογα έχετε όλοι Τ1050.
Δηλαδή στο tiger δεν κουμπώνετε την δευτέρα?
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: Tα πρώτα σχεδια από το vstrom 2012  

  Από: redfoot στις 05/07/2011 1:35 πμ.

johnygalan"Εγώ πάλι 8000 για το V-Strom και 10000 για το TDM τα θεωρώ πολλά για αυτά που σου προσφέρουν.
Ειδικά όταν υπάρχει ανταγωνιστής όπως το Tiger 800 με 9000-10000 που είναι κλάση ανώτερο!

Υ.Γ. Το V-Strom τώρα το έριξαν στα 7000, περιμένουν το νέο "


κλασεις γρηγοροτερο ναι , κλαση ανωτερο με ποια κριτηρια? Ειμαι βεβαιος οτι αν ρωτησουμε μελη του vstrom club θα μας πουν το ακριβως αντιθετο. Επίσης, ειναι παρα πολυ νωρίς ακόμα για να κρίνει κανεις την ποιοτητα ενος μοντελου που δεν εχει δοκιμαστει καθολου στο χρόνο, ενω το vstrom ειναι αποδεδειγμενα ποιοτικο (για τα δεδομενα της κατηγοριας επαναλαμβανω) και αξιοπιστο . Η τιμη λοιπον σχετιζεται αμεσα και με αυτην την παραμετρο καθως επισης και την ευκολια μεταπωλησης σε αξιοπρεπη τιμη που είναι συγκριτικά απειρως υψηλοτερη σε σχεση με της Τ. Λαβε ολες αυτες τις παραμετρους υποψιν και νομιζω θα καταλαβεις οτι δεν ειναι πολλα, είναι λίγα.
the road is made clear when viewed from above..

Re: Tα πρώτα σχεδια από το vstrom 2012  

  Από: alexandros.s στις 05/07/2011 9:16 πμ.

mastersam13"Μετά από τόση στήριξη στο Vstrom θα ήθελα να σας κάνω μια σοβαρή ερώτηση.
Όλοι όσοι απαντήσατε ότι δεν ενδιαφέρεστε για την ταχύτητα και τα άλογα έχετε όλοι Τ1050.
Δηλαδή στο tiger δεν κουμπώνετε την δευτέρα?"


μην το βλεπεις ετσι-δεν ειναι στηριξη στο vstrom μονο, αλλα και σε οσες μηχανες ειναι αξιοπιστες-δηλ ζητανε λιγα.ειτε ειναι suzuki,η' gagiva, η' enfield για μενα! και επειδη η ταχυτητα ειναι συναρτηση και των αλογων δεν με νοιαζει προσωπικα αν πιανω τα 100χλμ σε 3 δευτερ. η σε αλλη περιπτωση τα 100χλμ σε 6δευτερ.
αλλα πραγματα ειναι αυτα τα οποια με εκαναν να κοιταξω και τον τιγρη..

Re: Tα πρώτα σχεδια από το vstrom 2012  

  Από: alexandros.s στις 05/07/2011 9:18 πμ.

redf"
johnygalan"Εγώ πάλι 8000 για το V-Strom και 10000 για το TDM τα θεωρώ πολλά για αυτά που σου προσφέρουν.
Ειδικά όταν υπάρχει ανταγωνιστής όπως το Tiger 800 με 9000-10000 που είναι κλάση ανώτερο!

Υ.Γ. Το V-Strom τώρα το έριξαν στα 7000, περιμένουν το νέο "


κλασεις γρηγοροτερο ναι , κλαση ανωτερο με ποια κριτηρια? Ειμαι βεβαιος οτι αν ρωτησουμε μελη του vstrom club θα μας πουν το ακριβως αντιθετο. Επίσης, ειναι παρα πολυ νωρίς ακόμα για να κρίνει κανεις την ποιοτητα ενος μοντελου που δεν εχει δοκιμαστει καθολου στο χρόνο, ενω το vstrom ειναι αποδεδειγμενα ποιοτικο (για τα δεδομενα της κατηγοριας επαναλαμβανω) και αξιοπιστο . Η τιμη λοιπον σχετιζεται αμεσα και με αυτην την παραμετρο καθως επισης και την ευκολια μεταπωλησης σε αξιοπρεπη τιμη που είναι συγκριτικά απειρως υψηλοτερη σε σχεση με της Τ. Λαβε ολες αυτες τις παραμετρους υποψιν και νομιζω θα καταλαβεις οτι δεν ειναι πολλα, είναι λίγα."


σωστοοοοος!!!!!!!!

Re: Tα πρώτα σχεδια από το vstrom 2012  

  Από: Billy στις 05/07/2011 9:47 πμ.

mastersam13"
Y.Γ.
Για όσους βιαστούν να βγάλουν συμπέρασμα για το post μου
η απάντησή μου αφορά κυρίως στο ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ "


Χωρίς πλάκα πάντως,τα πορτοκαλί μηχανάκια είναι επιστημονικά αποδεδειγμένα ως ταχύτερα από άλλου χρώματος της ίδιας εταιρείας και μοντέλου.Πάντα σε σταθερές συνθήκες θερμοκρασίας και πίεσης.
Και 'γω πορτοκαλί έχω και ξέρω.

Re: Tα πρώτα σχεδια από το vstrom 2012  

  Από: mastersam13 στις 05/07/2011 3:59 μμ.

Billy"
mastersam13"
Y.Γ.
Για όσους βιαστούν να βγάλουν συμπέρασμα για το post μου
η απάντησή μου αφορά κυρίως στο ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ "


Χωρίς πλάκα πάντως,τα πορτοκαλί μηχανάκια είναι επιστημονικά αποδεδειγμένα ως ταχύτερα από άλλου χρώματος της ίδιας εταιρείας και μοντέλου.Πάντα σε σταθερές συνθήκες θερμοκρασίας και πίεσης.
Και 'γω πορτοκαλί έχω και ξέρω. "

Στη συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα , το συγκεκριμένο πορτοκαλί όσο και... πορτοκαλί να είναι... επιθετικό δεν γίνεται.
Πρώτον γιατί δεν μπορεί και δεύτερον γιατί σε τελική ανάλυση δεν έχει νόημα.
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: Tα πρώτα σχεδια από το vstrom 2012  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 05/07/2011 9:31 μμ.

Ρε παιδια στην αγορα μιας μοτο αν τα βασικα σου κριτηρια ειναι η αξιοπιστια και το value for money πας σε παπακι ή σκουτερ.Και οσον αφορα τον τιγρη σε σχεση με το strom αν εξαιρεσεις τα δυο παραπανω κριτηρια ο τιγρης ειναι πανω παντου.Μοτερ,αναρτηση,στησιμο,φρενα,καυλα οπτικη και οδηγικη,παντου

Re: Tα πρώτα σχεδια από το vstrom 2012  

  Από: mastersam13 στις 05/07/2011 10:02 μμ.

ΛΑΜΔΑ"Ρε παιδια στην αγορα μιας μοτο αν τα βασικα σου κριτηρια ειναι η αξιοπιστια και το value for money πας σε παπακι ή σκουτερ.Και οσον αφορα τον τιγρη σε σχεση με το strom αν εξαιρεσεις τα δυο παραπανω κριτηρια ο τιγρης ειναι πανω παντου.Μοτερ,αναρτηση,στησιμο,φρενα,καυλα οπτικη και οδηγικη,παντου "

Well said
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: Tα πρώτα σχεδια από το vstrom 2012  

  Από: johnygalan στις 05/07/2011 10:54 μμ.

redf" Λαβε ολες αυτες τις παραμετρους υποψιν και νομιζω θα καταλαβεις οτι δεν ειναι πολλα, είναι λίγα."

Δεν με πείθεις, το μηχανάκι είναι απαράλλαχτο απο 2004 οπότε έχει ξεπεραστεί στούς
περισσότερους τομείς από τον ανταγωνισμό, μέχρι 7000 ούτε ευρώ παραπάνω
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Tα πρώτα σχεδια από το vstrom 2012  

  Από: redfoot στις 05/07/2011 11:49 μμ.

δεκτον και σεβαστον
δεν εχει αλλαξει
but, as they say:
το αλογο που βγαινει πρωτο στην κουρσα δεν τα αλλαζεις

ασε που θα δυσκολευτεις ταμαλα να βρεις ενα μοντελο στην κατηγορια που με 8000 προσφερει οσα το V (οχι με 8001, 8501, 9001 κοκ )
the road is made clear when viewed from above..

Re: Tα πρώτα σχεδια από το vstrom 2012  

  Από: mastersam13 στις 06/07/2011 12:13 πμ.

Αφού θέλετε όλοι αξιοπιστία γιατί δεν μέναμε όλοι σε αυτό?
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: Tα πρώτα σχεδια από το vstrom 2012  

  Από: tharis στις 06/07/2011 12:40 πμ.

Ρε παιδια, μια χαρα μηχανακι ηταν το Vstrom. Δεν ηταν "μονο" αξιοπιστο. Οποιος ηθελε κατι παραπανω πληρωνε κατι παραπανω..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Tα πρώτα σχεδια από το vstrom 2012  

  Από: Native στις 06/07/2011 10:37 πμ.

Αφου ο ανταγωνισμος πάει στα 800 κυβικα δεν μπορω να καταλαβω τι κανουν οι Γιαπωνες...

Μονο το versys θελουν να χτυπησουν? Γιατι μεχρι και το κοντερ μοιάζει...
Καλα για το transalp δεν μιλαω καν...

Αισθητικά πάντως αυτο το μαυρο πλάστικο κάτω απο τα φώτα μου θυμίζει αυτα τα πρότυπα μοντελα που τα κρυβουν απο την δημοσιότητα με πρόσθετες επικαλύψεις...χαλια...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...