Streetfighter 848

Re: Streetfighter 848  

  Από: tharis στις 28/09/2011 10:05 μμ.

redf"τα εννιακοσοχιλιάρια sport- naked ή αλλιως "μαχητες πολεων" που ολοι ξερουμε , πχ super duke 990, tuono, delirio, speed,fz1
"


Αυτα δεν πανε με το 1098 ?

Ε δεν κοιταμε ολοι να μας καθεται η μηχανη στο ματι.. Σε καποιες περιπτωσεις τα specs παιζουν πιο πολυ ρολο!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Streetfighter 848  

  Από: redfoot στις 28/09/2011 10:12 μμ.

οτι πανε πανε και με το ενα και με τ αλλο
νταξει.. τα σπεκς ειναι σπεκς αλλα με ποση χαρα να παρεις ενα ασχημομούρικο μηχανακι με σουπερ σπεκς? σου παει η καρδια?
the road is made clear when viewed from above..

Re: Streetfighter 848  

  Από: tharis στις 28/09/2011 10:16 μμ.

Ενα "top spec" μηχανακι αυτοματως ομορφαινει και λιγο παντα !!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Streetfighter 848  

  Από: redfoot στις 28/09/2011 10:57 μμ.

Aυτη ας πουμε?


Uploaded with ImageShack.us

the road is made clear when viewed from above..

Re: Streetfighter 848  

  Από: Native στις 29/09/2011 12:07 πμ.

Εμένα μου κάνει για αντίπαλος του CB1000 R και πρεπει να του ρίχνει και σ'αυτιά...άνετα...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Streetfighter 848  

  Από: Aris. στις 30/09/2011 12:04 μμ.

Αμα σκεφτεις οτι το 600αρι το μονστερ κυμαινεται στα 10κ ,αν δεν κανω λαθος, τοτε καλη ειναι η τιμη γι'αυτο.
Το κακο ειναι οτι και το μονστερ μου φαινεται ακριβο...
Ωραιες μηχανες , τις γουσταρω αλλα δεν ειναι για την τσεπη μου.

Τωρα μια πρωτη εικονα...

Πιστευω ο συνδιασμος 850cc V2 ---- 132hp σε γυμνο ... ειναι......
Ετσι και αλλιως τα ducati ειναι μηχανες που τα παιρνεις ,ανετα, χωρις να σε νοιαζουν τα specs. Κατι σαν τα Buell.
(ασχετο που οταν τα παρεις συνειδητοποιείς οτι δεν εχουν ουτε γωνιακη βαλβιδα για το φουσκωμα των ελαστικων. σοβαρο spec ετσι ? )
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Streetfighter 848  

  Από: Native στις 30/09/2011 12:38 μμ.

Aris."...ασχετο που οταν τα παρεις συνειδητοποιείς οτι δεν εχουν ουτε γωνιακη βαλβιδα για το φουσκωμα των ελαστικων. σοβαρο spec ετσι ? )"


Μια χαρά έχουν, απλά έχουν μονο στον μπροστινο τροχο, στον πισω δεν χρειάζεται, λογω του μονομπρατσου χωραει μια χαρα το μαρκουτσι του βενζινάδικου.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Streetfighter 848  

  Από: Billy στις 30/09/2011 12:47 μμ.

Polymhxanos"Έ άμα είναι ψιλά, να αδειάσω την τσέπη να πάρουμε 2-3...

Περί υποκειμενικών γνωμών ουδείς λόγος θα μου πείτε, προσωπικά όμως το βλέπω σαν χάσιμο χρημάτων, επίδειξη πλούτου και τπτ άλλο. Αν έχει κανείς δουλειά που βγάζει 60.000 ευρώ το μήνα, μένει στην Εκάλη, έχει δικό του κότερο κ.ο.κ. ε αυτός ας πάρει, έτσι κι αλλοιώς δεν θα μπει ποτέ στην ουσία της μηχανής, για φιγούρα και επίδειξη πλούτου θα την πάρει.

Από την άλλη αν είναι κανείς μισθωτός των 600-1000-1200-2000 κ.ο.κ. πληρώνει νοίκι, και πάει ΣΗΜΕΡΑ και πάρει τέτοιο μηχανάκι, ε, άξιος της τύχης του...

Και εδώ που τα λέμε, τα μηχανάκια του είδους είναι απλά ΑΧΡΗΣΤΑ πλην πολύ επιλεγμένων δραστηριοτήτων."


Δεν πάει έτσι φίλε μου!Εργαλείο για μετακίνηση μέσα στη πόλη,είναι το παπάκι και μάλιστα με καφάσι πλαστικό δεμένο στη σχάρα.Πολύ-χρηστικό λέμε.Που να βρεθούν λεφτά για top case;
Με την ίδια λογική,όλα τα μηχανάκια(εκτός παποειδών) είναι άχρηστα.Από τη στιγμή που υπάρχουν πλέον οικονομικότατα αυτοκίνητα μικρού κυβισμού.Σε πάνε παντού γρήγορα,οικονομικά και άνετα.Δεν λερώνεσαι,δεν βρέχεσαι,δεν κρυώνεις.Άσε που δεν έχεις και το φόβο μη σε χτυπήσει κανένας και σε στείλει αδιάβαστο.
Αλλά η μηχανή είναι κάβλα και η αγορά της συνήθως γίνεται με βάση το συναίσθημα.Οπότε περί ορέξεως και χρηστικότητας.....κολοκυθόπιτα.

Re: Streetfighter 848  

  Από: Aris. στις 30/09/2011 2 μμ.

οπως καταλαβα , συγκρινετε ειδη πρωτης αναγκης με ειδη πολυτελειας..
θα βγαλετε ακρη , δεν!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.