POI για κάμερες ανα την Ελλάδα και όχι μόνο!

POI για κάμερες ανα την Ελλάδα και όχι μόνο!  

  Από: Native στις 19/03/2010 3:16 μμ.

http://index.pois.gr/SpeedCameras.aspx

Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί αλλά κάλο θα ήταν να έχουμε ενημερωμένα τα GPS μας.....

Επίσης πολύ χρήσιμο site:

http://sakoylini.blogspot.com/
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: POI για κάμερες ανα την Ελλάδα και όχι μόνο!  

  Από: Native στις 24/03/2010 11:38 μμ.

Πολλές οι κάμερες στον περιφερειακό Υμηττού, τον νου σας γιατι την ωρα που περνουσα, ένας στο απεναντι ρευμα την έφαγε, αστραψε κανονικά και δεν έτρεχε και παρα πολύ!

Και το κυριότερο είναι οτι δεν έχει προειδοποιητικη πινακίδα οτι έχει κάμερα....κατι που δεν ξέρω κατα πόσο είναι νόμιμο

Πρεπει να τις βάλαν αυτές τις μέρες και λογικα θα βάλουν και πινακίδες....δουλευουν κανονικα ομως και τωρα!

Προσοχή λοιπον γιατί έχει όριο 80 και μέτρησα 4 καμερες στο ρεύμα προς Κατεχάκη
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: POI για κάμερες ανα την Ελλάδα και όχι μόνο!  

  Από: jzer40 στις 25/03/2010 3:59 μμ.

ρε παιδια ....έχει έρθει ποτέ κλήση από κάμερα σε αναβάτη μοτο??

εχω την εντύπωση ότι δεν τραβάνε μοτο...

Re: POI για κάμερες ανα την Ελλάδα και όχι μόνο!  

  Από: Native στις 25/03/2010 10:18 μμ.

Η καμερα δεν κάνει διακρίσεις φιλε μου, χιλιόμετρα μετράει...

Μονο οι μπάτσοι με τα laser guns τις περισσότερες φορές στοχέυουν αυτοκίνητα γιατι έχουν και μεγαλύτερη επιφάνεια...

Κι όπως εγραψε και κάποιος άλλος σε άλλο forum η λύση είναι μια.....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: POI για κάμερες ανα την Ελλάδα και όχι μόνο!  

  Από: dimchrist στις 26/03/2010 9:56 πμ.

jzer40"ρε παιδια ....έχει έρθει ποτέ κλήση από κάμερα σε αναβάτη μοτο??

εχω την εντύπωση ότι δεν τραβάνε μοτο..."


Για την περιαφεριακή Υμηττού δεν έχω δει/ακούσει κάτι.
Πάντως στην Αττική Οδό στο ύψος Ν. Λιόσια λειτουργούν και με το παραπάνω.
Φιλαράκι μου με Street Triple τον έχουνε φωτογραφίσει σε αυτό το σημείο δύο φορές σε διάστημα 4 μηνών και αφαίρεση διπλώματος για 2 μήνες χώρια τα 350άρια (μειώνονται στο μισό αν πληρωθούν σε διάστημα λιγότερο των 10ημερών).

Triple Way

Re: POI για κάμερες ανα την Ελλάδα και όχι μόνο!  

  Από: denthnpalevw στις 26/03/2010 2:08 μμ.

dimchris"
Φιλαράκι μου με Street Triple "

ο φιλος σου με τα λινα??????
γιατι δεν γραφει στο φορουμ καθολου?
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: POI για κάμερες ανα την Ελλάδα και όχι μόνο!  

  Από: dimchrist στις 26/03/2010 5:02 μμ.

Γιατί δεν την παλεύει με τα φόρουμ...

Triple Way

Re: POI για κάμερες ανα την Ελλάδα και όχι μόνο!  

  Από: bonnie στις 09/04/2010 8:23 μμ.

νεα ενημερωση.. ανα την ελλαδα...



Σταθερές ( μόνιμες ) θέσεις , αλλά σημεία που ¨βγαίνουν ¨ οι φορητές κάμερες .


Τύπος σημείου: Κάμερα Ταχύτητας
Περιοχή: ΒΕΡΟΙΑ ΗΜΑΘΙΑΣ
Ακριβές Σημείο: Στο κομμάτι της Εγνατίας Οδού Βέροιας-Κοζάνης η μια είναι πριν μπεις στο πρώτο τούνελ έχει ένα Radar εκφοβισμού και μετά από 50m έχει μια στημένη κάμερα ταχύτητας .Το ίδιο ακριβώς όπως έρχεσαι από Κοζάνη προς Βέροια πριν το προτελευταίο τούνελ.

Τύπος σημείου: Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Ακριβές Σημείο: φεύγοντας απο Ξυλόκαστρο προς Καμάρι στο άνοιγμα που κάνει ο δρόμος απο την πλευρά της θάλασσας κρυμμένη πίσω απο ένα σπιτάκι

Κάμερα Ταχύτητας
Περιοχή: ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΙΕΡΙΑΣ
Ακριβές Σημείο: Τούνελ έξω απο την Κατερίνη.

Τύπος σημείου: Κάμερα Ταχύτητας
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Ακριβές Σημείο: Στο Παλαιό Φρούριο.

Τύπος σημείου: Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
Ακριβές Σημείο: Ακριβώς μετά την Νέα είσοδο Καλαμάτας την έχουνε στημένη με φορητά (2) ρανταρ, μετά την αριστερή στροφή έξω απο την mercedes παρκαρισμένο περιπολικό ανάμεσα στα αυτοκίνητα να μην φαίνεται. Όριο 50. Ο δρόμος σε προκαλεί να τρέξεις.


Τύπος σημείου: Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: ΦΛΩΡΙΝΑ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
Ακριβές Σημείο: Στο χωριό ΚΑΛΛΙΝΙΚΗ στον δρόμο απο τα σύνορα με τα Σκόπια .
Σχόλια: Απέναντι απο το γήπεδο του χωριού στο ρεύμα προς ΦΛΩΡΙΝΑ

Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: ΓΑΒΑΛΟΥ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
Ακριβές Σημείο: Στο δρόμο προς ΑΡΤΑ στο χωριό ΚΥΨΕΛΗ και στις δυο κατευθύνσεις

Τύπος σημείου: Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
Ακριβές Σημείο: Εξοδος απο ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ προς ΙΩΑΝΝΙΝΑ, στην ευθεία μετά την εκκλησία

Τύπος σημείου: Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
Ακριβές Σημείο: Στόν Νεο δρόμο εισόδου στην ΠΡΕΒΕΖΑ απο ΑΡΤΑ. Στημένο στούς παραδρόμους ή και στο κεντρικό διάζωμα του δρόμου .

Τύπος σημείου: Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: ΑΛΙΑΡΤΟΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
Ακριβές Σημείο: Παλαιά εθνική οδός απο Θήβα προς Αλίαρτο

Τύπος σημείου: Κάμερα Ταχύτητας
Περιοχή: ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Ακριβές Σημείο: 12o ΧΛΜ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΔΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

Τύπος σημείου: Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: ΣΥΚΟΥΡΙ ΛΑΡΙΣΑΣ
Ακριβές Σημείο: Εξοδος για ΜΑΚΡΥΧΩΡΙ ρεύμα προς ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Τύπος σημείου: Κάμερα Ταχύτητας
Περιοχή: ΔΡΑΜΑ ΔΡΑΜΑΣ
Ακριβές Σημείο: ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ, είσοδος οικισμού .

Τύπος σημείου: Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΕΥΒΟΙΑΣ
Ακριβές Σημείο: Στην μεγάλη ευθεία του Βασιλικού κατευθυνόμενοι προς Ερέτρια 150 μέτρα μετά το εργοστάσιο της SATO με όριο τα 40 km!!! Επίσης , βραδυνές ώρες έλεγχος αλκοτέστ!!!

Τύπος σημείου: Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: ΑΡΝΙΣΣΑ ΠΕΛΛΗΣ
Ακριβές Σημείο: Φτάνοντας στη αλυσίδα απο (Έδεσσα προς Φλώρινα και Πτολεμαΐδα)

Τύπος σημείου: Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ ΑΡΓΟΛΙΔ. ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
Ακριβές Σημείο: ΔΡΟΜΟΣ ΑΡΓΟΛΙΚΟΥ-ΑΓ.ΤΡΙΑΔΑΣ λίγο πριν την Αγ.Τριάδα απέναντι από το Βυζαντινό εκκλησάκι.



Τύπος σημείου: Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: ΑΣΤΡΟΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
Ακριβές Σημείο: Ξηροπήγαδο

Τύπος σημείου: Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ ΔΡΑΜΑΣ
Ακριβές Σημείο: Μετά την διασταύρωση πηγαίνοντας για ΦΑΛΑΚΡΟ

Τύπος σημείου: Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: ΕΔΕΣΣΑ ΠΕΛΛΗΣ
Ακριβές Σημείο: Απέναντι απο την EXPRESS SERVICE στη στροφή για τη μονή της ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ, στην ανηφόρα για το Νοσοκομείο στην είσοδο της Πόλης

Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: ΔΡΑΜΑ ΔΡΑΜΑΣ
Ακριβές Σημείο: Στο Δρόμο για Καβάλα. Λίγα μέτρα πρίν τις γραμμές των τρένων.

Τύπος σημείου: Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: XANIA ΧΑΝΙΩΝ
Ακριβές Σημείο: Καλάμι Αποκορώνου. Το ραντάρ τοποθετείται μέσα στις φυλλωσιές (στα σφακάκια) και γράφει αυτούς που επιστρέφουν προς Χανιά στις ευθείες πρίν τις παλιές φυλακές του Καλαμίου. Τα μπλόκα είναι είτε στο πάρκινγκ επί της εθνικής πριν τις φυλακές, είτε στο πάρκινγκ ακριβώς μετά τις φυλακές που υπάρχει και η 24ωρη καντίνα

Τύπος σημείου: Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
Ακριβές Σημείο: 265 χλμ

Τύπος σημείου: Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: ΑΓΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Ακριβές Σημείο: Στην αερογέφυρα πάνω απο το χωριό και στα δύο ρεύματα.

Τύπος σημείου: Κάμερα Ταχύτητας
Περιοχή: ΕΥΚΑΡΠΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Ακριβές Σημείο: Στον Κόμβο ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ στρίβοντας αριστερά ΕΓΑΝΤΙΑ ΟΔΟ, 1.000 μέτρα πρίν την πρώτη έξοδο για ΚΑΒΑΛΑ (ΚΟΜΒΟΣ ΤΙΤΑΝ) , υπάρχει κολωνάκι έντονου κόκκινου χρώματος με εγκατεστημένη Κάμερα Ταχύτητας.



Στην Σήραγγα του Αρτεμισίου υπάρχουν συνολικά 5 μόνιμες κάμερες:

Ρεύμα για Τρίπολη: μία πριν το τούνελ και μια εσωτερικά
Ρεύμα για Αθήνα: μία πριν το τούνελ, μια εσωτερικά και μια στην έξοδο

Στην Π.Ε.Ο. Αθηνών-Λαμίας, στο νομό Βοιωτίας, στο πρώτο και δεύτερο χωριό αμέσως μετά τη Λειβαδιά, προς Λαμία, υπάρχουν 4 μόνιμες κάμερες. Συγκεκριμένα μία στο χωριό Θούριο, στο ρεύμα προς Αθήνα, και τρεις στη Χαιρώνια, μία στο ρεύμα προς Αθήνα και δύο στο ρεύμα προς Λαμία. Αν και επικρατεί η εντύπωση ότι οι κάμερες αυτές είναι παροπλισμένες, εντούτοις ανά διαστήματα λειτουργούν.

Στην κατεύθυνση προς Πύργο:
Γαστούνη – Βαρθολομιό

Στην εθ. οδό απο Πάτρα προς Πύργο στο 20ο χλμ. υπάρχει πολύ συχνά μπλόκο-ραντάρ προς Πάτρα(Αλισσός) & στην παλιά εθ.οδό μετά της Κάτω Αχα'ι'ά στο ύψος του σιδ. σταθμού τα βράδια-νύχτα.

Φορητή κάμερα ταχύτητας στην ΝΕΟ Λαμίας Αθηνών, στην παράκαμψη Καμμένων - Αγ. Κων/νου, μεταξύ της εξόδου της μεγάλης σήραγγας των 2+ χλμ και της εισόδου της τελευταίας, σε πάρκιν.

Χιλιομετρικό σημείο P9.0 Αττικής Οδού στο ρεύμα προς Αεροδρόμιο - Ραφήνα (περιφερειακή Υμηττού), φορητό ραντάρ ταχύτητας.

Τύπος σημείου: Κάμερα Ταχύτητας
Περιοχή: ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Ακριβές Σημείο: 12o ΧΛΜ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΔΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

Τύπος σημείου: Φορητό Radar Ταχύτητας
Περιοχή: ΣΥΚΟΥΡΙ ΛΑΡΙΣΑΣ
Ακριβές Σημείο: Εξοδος για ΜΑΚΡΥΧΩΡΙ ρεύμα προς ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ



Καθώς και :


Περιφερειακός Υμηττού

Κατεχάκη προς Ελευσίνα 6,2 Km
Κατεχάκη προς Ραφήνα 7,1 Km
Προς Ραφήνα 3,0 Km
Βριλήσσια προς Υμηττό 6,9 Km
Ραφήνα προς Κατεχάκη 0,6 Km - 3,0 Km - και 6,6Km

Ελευσίνα – Αεροδρόμιο

Ελευσίνα προς Αεροδρόμιο 15,2Km - 19,4 Km - και 39,5 Km
Αεροδρόμιο προς Ελευσίνα 9,3 Km -39,5 Km



Πηγή : SPEED CAMS ( σε κάποια )
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: POI για κάμερες ανα την Ελλάδα και όχι μόνο!  

  Από: kostas1975 στις 09/04/2010 8:57 μμ.

καλησπερα παιδες...καθε μερα της βδομαδας μετακινουμαι με τον τιγρη και το αυτοκινητο απο περιφερειακο προς ραφηνακαι το αντιθετο και μεχρι στιγμης αν και εχω περασει το οριο παμπολες φορες δεν μου εχει ερθει ποτε κληση.. εχω κοιταξει να δω για καμερες αλλα δεν εχω δει καποια να ειναι διαφορετικη σε κατασκευη οπως αυτη που ειπε ο φιλος στα Ν. λιοσια.ειναι ολες κλασικες καμερες κινησης.επισης εχω δει 2 καμερες στην μαραθωνος,η μια στο υψος της νομαρχιας ΑΝ.ΑΤΤΙΚΗΣ-ΠΑΛΛΗΝΗ(200-300 μετρα πιο μετα) προς ραφηνα ,και η αλλη λιγο μετα το πικερμι προς ραφηνα παντα.και στις 2 καμερες εχει ταμπελα προειδοποιησης.

Re: POI για κάμερες ανα την Ελλάδα και όχι μόνο!  

  Από: bonnie στις 09/04/2010 9:10 μμ.

εχεις δικιο.. απλα ετυχε σε φιλο μου να του ερθει η φωτογραφικη κληση μετα απο μηνες...
οπως κ να εχει, με ολη την τρελη κατασταση που επικρατει, ας εχουμε το νου μας λιγο παραπανω..
το βγαλσιμο πινακιδων δεν ειναι κ η καλυτερη λυση...
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: POI για κάμερες ανα την Ελλάδα και όχι μόνο!  

  Από: Native στις 09/04/2010 9:12 μμ.

Οι περισσότερες κάμερες στην αττικη οδο είναι πάνω απο τον δρόμο, πισω απο τα ηλεκτρονικά matrix ανακοινώσεων...μια για κάθε λωρίδα

Κάποιες είναι στο κεντρικό διάζωμα και οχι δεξια όπως ειναι οι καμερες στις λεωφορειολωρίδες....
Άλλες μέσα σε τουνελ, κολλημένες στον τοίχο...

Οι κάμερες δεν γραφουν αν έχει οριο 80 και πας 110-120...Αν πας 140+ ομως θα σε γράψει
Οπως και εκει που έχει όριο 120, πρεπει λογικά να γράφει με πάνω απο 150+

Τις χρησιμοποιούν κυρίως για κλήσεις που υπάγονται σε πλημμελήματα...δηλάδη πανω απο 30 πραγματικα χιλιόμετρα απο το όριο ταχύτητας

Εδω φαινονται οι κάμερες σε όλη την Ελλάδα:

http://www.index.pois.gr/google.asp?SubCatID=98
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: POI για κάμερες ανα την Ελλάδα και όχι μόνο!  

  Από: vassat στις 09/04/2010 9:18 μμ.

kostas1975"καλησπερα παιδες...καθε μερα της βδομαδας μετακινουμαι με τον τιγρη και το αυτοκινητο απο περιφερειακο προς ραφηνακαι το αντιθετο και μεχρι στιγμης αν και εχω περασει το οριο παμπολες φορες δεν μου εχει ερθει ποτε κληση.. εχω κοιταξει να δω για καμερες αλλα δεν εχω δει καποια να ειναι διαφορετικη σε κατασκευη οπως αυτη που ειπε ο φιλος στα Ν. λιοσια.ειναι ολες κλασικες καμερες κινησης.επισης εχω δει 2 καμερες στην μαραθωνος,η μια στο υψος της νομαρχιας ΑΝ.ΑΤΤΙΚΗΣ-ΠΑΛΛΗΝΗ(200-300 μετρα πιο μετα) προς ραφηνα ,και η αλλη λιγο μετα το πικερμι προς ραφηνα παντα.και στις 2 καμερες εχει ταμπελα προειδοποιησης."


Προσοχή!! Οι κάμερες στην Μαραθώνος γράφουν και προς τα δύο ρεύματα (αφορά όσους κινούνται και με αυτοκίνητο).
Τι λύσεις υπάρχουν για τις καμέρες, πέρα από το να γνωρίζεις τις θέσεις τους και να κόβεις, το οποίο προσωπικά ενίοτε το ξεχνάω και είναι και απίστευτα εκνευριστικό;;;;
/ΒΣ

Re: POI για κάμερες ανα την Ελλάδα και όχι μόνο!  

  Από: kostas1975 στις 10/04/2010 8:19 μμ.

vassa"
kostas1975"καλησπερα παιδες...καθε μερα της βδομαδας μετακινουμαι με τον τιγρη και το αυτοκινητο απο περιφερειακο προς ραφηνακαι το αντιθετο και μεχρι στιγμης αν και εχω περασει το οριο παμπολες φορες δεν μου εχει ερθει ποτε κληση.. εχω κοιταξει να δω για καμερες αλλα δεν εχω δει καποια να ειναι διαφορετικη σε κατασκευη οπως αυτη που ειπε ο φιλος στα Ν. λιοσια.ειναι ολες κλασικες καμερες κινησης.επισης εχω δει 2 καμερες στην μαραθωνος,η μια στο υψος της νομαρχιας ΑΝ.ΑΤΤΙΚΗΣ-ΠΑΛΛΗΝΗ(200-300 μετρα πιο μετα) προς ραφηνα ,και η αλλη λιγο μετα το πικερμι προς ραφηνα παντα.και στις 2 καμερες εχει ταμπελα προειδοποιησης."


Προσοχή!! Οι κάμερες στην Μαραθώνος γράφουν και προς τα δύο ρεύματα (αφορά όσους κινούνται και με αυτοκίνητο).
Τι λύσεις υπάρχουν για τις καμέρες, πέρα από το να γνωρίζεις τις θέσεις τους και να κόβεις, το οποίο προσωπικά ενίοτε το ξεχνάω και είναι και απίστευτα εκνευριστικό;;;;
/ΒΣ"
αυτο δεν το ηξερα...πως γινεται αυτο αφου η καμερα ειναι απεναντι...ουτε που ''βλεπει '' στον αλλο δρομο!ας προσεχουμε καλυτερα...

Re: POI για κάμερες ανα την Ελλάδα και όχι μόνο!  

  Από: Native στις 15/04/2010 2:02 πμ.

νεα καμερα στην περιφεριακη υμηττου στο ρευμα προς Ελευσινα
στην αριστερη και μεσαια λωριδα πισω απο την ηλεκτρονική ταμπέλα

Συντεταγμενες

37 59 53 87 ή 37,998316
23 49 38 95 ή 23,827460

2 ακομα καμερες που εντοπισα στην αττικη οδο

1η στο ρευμα προς αεροδρομιο πριν το βενζιναδικο στη καντζα
πανω στην ηλεκτρονικη πινακιδα, αν προσεξα καλα γιατι το ειδα στον καθρευτη μου πιανει μονο την αριστερη και τη μεσαια λωριδα
συντεταγμενες
37.975651°
23.874187°


2η στο ρευμα απο αεροδρομιο προς ελευσινα στη καντζα στο ιδιο σημειο με την παραπανω καμερα με λιγα μονο μετρα διαφορα. σε αυτο το σημειο εχει και στις 3 λωριδες καμερες
συντεταγμενες
37.975651°
23.874722°

Συντομα θα μπούνε και στην βάση δεδομένων....

Πηγή: gpspocketpc.gr
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: POI για κάμερες ανα την Ελλάδα και όχι μόνο!  

  Από: grgasteus στις 15/04/2010 8:20 πμ.

Οι κάμερες δεν γραφουν αν έχει οριο 80 και πας 110-120...Αν πας 140+ ομως θα σε γράψει
Οπως και εκει που έχει όριο 120, πρεπει λογικά να γράφει με πάνω απο 150+

Τις χρησιμοποιούν κυρίως για κλήσεις που υπάγονται σε πλημμελήματα...δηλάδη πανω απο 30 πραγματικα χιλιόμετρα απο το όριο ταχύτητας
[/quote]

εγώ εδώ και 6,5 χρόνια πάω σαν τρελός στην Αττική Οδός και καλά να΄ναι τα παιδιά δεν έχω δεί ποτέ μου κλήση. Και μιλάμε για χλμ όχι αστεία απο 170 και πάνω. Τώρα τι να σας πώ ! ! !
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...