New Kawasaki Versys 1000

Re: New Kawasaki Versys 1000  

  Από: alexandros.s στις 12/11/2011 5:13 μμ.

παρα πολυ καλο!αν μη τι αλλο η kawasaki ειναι πρωτοποριακη σε τετοια θεματα.
αν μεχρι τωρα η Τ. ειχε την πρωτοκαθεδρεια με το ταιγκερ,η Κ. με το versys εκανε την διαφορα!
βεβαια παραγοντες... τιμη+επιδοσεις+εγγυηση κινητηρα+οικον.κατασταση στην ελλαδα θα παιξει μεγαλο ρολο.
το γλυκοκοιταζω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...ο καιρος γαρ εγγυς

Re: New Kawasaki Versys 1000  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 13/11/2011 12:10 πμ.

Ρε παλικαρια εχετε tiger και γλυκοκοιταζεται το versys;Ειναι σαν να εχετε στο κρεβατι σας την Μονικα Μπελουτσι και να γλυκοκοιταζεται την Μεριλ Στριπ.Με τον τιγρη κανεις μια γρηγορη βολτα και μπορεις μετα να γραφεις υμνους.Το καβασανακι μπορεις να το εχεις μια ζωη και το πολυ πολυ να βρεις να πεις δυο καλα λογια.Και για να το συνδεσω με τις παραπανω κυριες,τι θα θελατε;Μια βραδια με την Μονικα ή μια με την Μεριλ;

Re: New Kawasaki Versys 1000  

  Από: alexandros.s στις 13/11/2011 1:13 πμ.

ΛΑΜΔΑ"Με τον τιγρη κανεις μια γρηγορη βολτα και μπορεις μετα να γραφεις υμνους.Το καβασανακι μπορεις να το εχεις μια ζωη και το πολυ πολυ να βρεις να πεις δυο καλα λογια."


πιστευω πως αν το Κ.ειναι 4κ,η γρηγορη βολτα θα εχει σχετικη εννοια απεναντι στον ανταγωνισμο.εκτος και αν και η Κ.εχει θεμα με τα πιστονια.

εχεις δει με τι καταιγιστικους ρυθμους πεφτει η τιμη του ταιγκερ?μεσα σε λιγο χρονικο διαστημα? ( και σε αυτο παιζει ρολο και η θεση της Τ. ελλαδας)

αν σου σπασει και σενα το πιστονι ελα πες μου-μην μιλας εκ του ασφαλους

ενα απο τα δυο καλα που θα πω(λεμε τωρα) ειναι η αξιοπιστια και η δυναμη που θα εχει,και μην πεις οτι δεν παιζει ρολο το ενα η το αλλο?

φιλικα παντα,χωρις ιχνος ειρωνιας.

Re: New Kawasaki Versys 1000  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 14/11/2011 9:11 μμ.

Φίλε Αλέξανδρε δεν έχω κι εγώ κανένα ίχνος ειρωνίας.Όμως εξακολουθώ και δεν καταλαβαίνω το ότι μιλάς για δυνατό versys μετά την συμβίωση σου με τον τίγρη.Επίσης η αξιοπιστία του μοντέλου αυτού θα αποδειχθεί στο μέλλον.Για το θέμα των πιστονιών είμαι μαζί σου,αλλά αν καταλαβαίνω καλά από τον τρόπο που σκέφτεσαι είσαι ιαπωνόφιλος οπότε κακός πήγες για triumph από την αρχή.Και αν κάνω λάθος για αυτό υπάρχουν κι άλλα μοτο της triumph που ειναι αποδεδειγμένα σκυλιά. Ακόμα και το καινούριο 800 το οποίο βασίζεται στο 675.

Re: New Kawasaki Versys 1000  

  Από: alexandros.s στις 14/11/2011 10:44 μμ.

στα Τ. πηγα γιατι αναζητουσα κατι πιο δυνατο απο τα προηγουμενα. τωρα αν αυτο ερθει απο το versys
γιατι οχι.σκεψου ενα χιλιαρι 4κ σε τετοιο στυλ...θα γαζωνει!!
ιαπωνοφιλος δεν ειμαι,με αυτην την εννοια που το οριζεις,περισοτερο ειμαι φιλος σε τιμια μηχανακια,ειτε ειναι triumph,ειτε honda...κτλ και τα speed triple μου αρεσουν,αλλα λογω υψους δεν..187cm.σε ταιγκερ δεν εχει παλι,καθαρα ψυχολογικο,αρα δεν εμεινε και κανα αλλο!

προσπαθω να θυμηθω σε οσα μηχ.ειχα στο παρελθον παρομοιες καταστασεις και ξερεις κατι?τιποτα απολυτως! και εννοω μια αλληλουχια απο συχνοτητα μηχ.προβληματων-τιμες-εξουσιοδωτημενοι-αντιπροσωποι.

και τελικα διαπιστωνω (καθαρα δικη μου αποψη,χωρις να κατακρινω η' να κρινω επιλογες συν-φορουμιτων,και μη) οτι καταριπτεται το..ιαπωνοφιλος και ευρωπαικος, και η συνεχεια θα ειναι ιαπωνοφιλος και μαζοχας!!

Re: New Kawasaki Versys 1000  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 14/11/2011 11:06 μμ.

Eίσαι λίγο υπερβολικός αλλά δικαιολογείσαι λόγω πίκρας

Re: New Kawasaki Versys 1000  

  Από: alexandros.s στις 14/11/2011 11:44 μμ.

Re: New Kawasaki Versys 1000  

  Από: jorge357 στις 15/11/2011 12:54 πμ.

Οπτικά σε σχέση με τον Τίγρη, η μέρα με την νύχτα.....

Re: New Kawasaki Versys 1000  

  Από: Barbadinos στις 15/11/2011 1:05 πμ.

Απλα, πανεμορφο. Μολις το ειδε ο γιος μου εφαγε ολο το φαι του... ( αμεσως )
Τα πραγματα ειναι απλα,το μπερδεμα ειναι να το...καταλαβεις

Re: New Kawasaki Versys 1000  

  Από: acratosa στις 15/11/2011 1:50 πμ.

Barbadinos"Απλα, πανεμορφο. Μολις το ειδε ο γιος μου εφαγε ολο το φαι του... ( αμεσως )"


xaxaxaxa!!

Re: New Kawasaki Versys 1000  

  Από: Polymhxanos στις 15/11/2011 2:52 πμ.

Άλλο ένα καλαίσθητο καβασάκι, με όμορφες γραμμές, λεπτεπίλεπτες και καλοσχεδιασμένες. Aυτή η εταιρία ρε παιδί μου, την καλαισθησία την έχει στο είναι της... Kορμί ολυμπιακού επιπέδου ρωσσίδας μπαλαρίνας τα μηχανάκια της... Τι χάρη, τι ομορφιά!!!



Τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει...



Και ούτε καν ο καινούριος Cylon, έτσι; Ο παλιός του 70-τόσο...

BTW μια και τον θυμήθηκα, τον καημένο

1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: New Kawasaki Versys 1000  

  Από: non automatic στις 15/11/2011 12:09 μμ.

Σαν το σκρίνιο μια θειας μου ειναι .

Re: New Kawasaki Versys 1000  

  Από: redfoot στις 15/11/2011 12:52 μμ.

πραγματι η kawasaki ποτε δε φημιζοταν για την αισθητική της. Για την αξιοπιστία της όμως εχουν να λενε γενιες και γενιες, σε πληρη αντίθεση με την Ευρωπαική σχολή. Φιλος πηγε το zzr του για ελεγχο βαλβίδων στα 45.000 ( ) και ο μηχανικός του ειπε κανε αλλα τόσα και ξαναέλα το εργαλείο σφυρίζει κλέφτικα
the road is made clear when viewed from above..

Re: New Kawasaki Versys 1000  

  Από: john doufexis στις 15/11/2011 1:12 μμ.

ρε γμτ αυτο που δν εχω καταλαβει ακομα εδω μεσα ειναι γτ ορισμενοι δεν εχουν γινει CEO's σχεδιασμου η μηχανικοι σε μεγαλες εταιρειες ωστε να δωσουν τα φωτα τους στους δυσμοιρους ασχετους κ γνκ χωρις καμια γνωση επανω σε μηχανες ΙΑΠΩΝΕΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΙΤΑΛΟΥΣ ΑΓΓΛΟΥΣ ΑΡΕΙΑΝΟΥΣ ΚΛΠ ? (κ ναι το σχολιο ειναι ειρωνικο)
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: New Kawasaki Versys 1000  

  Από: alexandros.s στις 15/11/2011 4:13 μμ.

αφου μιλας που μιλας ειρωνικα,και δεν λες μου αρεσει μαγκες η δεν μου αρεσει,(θες να διαφοροποιηθεις μαλλον απο τις απαντησεις των υπολοιπων)
εξηγησε για ποιον αναφερεσε στο να γινει ceo σχεδιασμου η του r&d τομεα,δηλαδη ποιες απαντησεις σε ενοχλησαν ωστε να απαντησεις κατι ακυρο?
φιλικα παντα