ebike.gr

ebike.gr  

  Από: bonnie στις 19/02/2010 10:14 πμ.

www.ebike.gr
αν κ μαλλον ειστε ενημερωμενοι κ απο την νατασα, υπενθυμιζω την ομορφη υπαρξη του περιοδικου, και την συχνη παρουσια καποιου triumph εκει μεσα!! για το τευχος φεβρουαριου spped triple μεσα στην τρελη χαρα!
καπου ειδα κ βρετανικη επελαση στα sb..
τεσπα, ριξτε μια ματια! γραφτειτε κ ριξτε πολλες ματιες για την ακριβεια! πολυ ωραια δουλεια απο τα παιδια, ενημερωμενη κ σωστη! ειναι κ τζαμπα!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: ebike.gr  

  Από: grgasteus στις 19/02/2010 12:44 μμ.

+675
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: ebike.gr  

  Από: tharis στις 19/02/2010 6:05 μμ.

ναι εχουν απο τις καλυτερες παρουσιασεις !!
μπραβο στα παιδια !!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ebike.gr  

  Από: Aris. στις 19/02/2010 11:52 μμ.

Χμμμμμμ !! Εντωπησα kyrkiriako και Coot να δινουν απαντησεις για το speed triple στους συντακτες του ebike.gr. Δεν ξερω αν υπηρχαν κι αλλοι απο το φορουμ , αλλα τα nickaname τους δεν μου θυμιζαν κατι.

Και καλα για τον Κυριακο... δινει το παρων και εδω
Ο Coot που χαθηκε !!!
Καλα ρε Coot ετσι κανει ο κοσμος ? Μαυρη πετρα ?!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ebike.gr  

  Από: alki_viades στις 22/02/2010 4:04 μμ.

bonnie"www.ebike.gr
τεσπα, ριξτε μια ματια! γραφτειτε κ ριξτε πολλες ματιες για την ακριβεια! πολυ ωραια δουλεια απο τα παιδια, ενημερωμενη κ σωστη! ειναι κ τζαμπα! "


Γενικα θα συμφωνησω, αλλα:

Για να κατεβασεις το δωρεαν τευχος, πρεπει να γραφτεις και να κανεις καθε φορα Login. Γιατι;

Τελος παντων, υπαρχουν καποιοι λογοι που να θελουν να γραφτεις. Εγω γραφτει σε 10δες site και ΟΛΑ εχουν pwd recovery. Εκτος απο το e-bike. Φυσικα καποια στιγμη ξεχασα το pwd μου και φυσικα δεν υπηρχε ευκολος τροπος να το κανω reset. Επρεπε να ξαναφτιαξω λογαριασμο. Βαρεθηκα, κι απλα σταματησα να το παρακολουθω. End of story.

Τελευταια πηρα μηνυμα πως εχει πια pwd recovery, αλλα οπως ειπα...end of story

Re: ebike.gr  

  Από: tharis στις 22/02/2010 6:28 μμ.

alki_viades"
Γενικα θα συμφωνησω, αλλα:

Για να κατεβασεις το δωρεαν τευχος, πρεπει να γραφτεις και να κανεις καθε φορα Login. Γιατι;

Τελος παντων, υπαρχουν καποιοι λογοι που να θελουν να γραφτεις. Εγω γραφτει σε 10δες site και ΟΛΑ εχουν pwd recovery. Εκτος απο το e-bike. Φυσικα καποια στιγμη ξεχασα το pwd μου και φυσικα δεν υπηρχε ευκολος τροπος να το κανω reset. Επρεπε να ξαναφτιαξω λογαριασμο. Βαρεθηκα, κι απλα σταματησα να το παρακολουθω. End of story.

Τελευταια πηρα μηνυμα πως εχει πια pwd recovery, αλλα οπως ειπα...end of story "


. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ebike.gr  

  Από: Aris. στις 22/02/2010 10:17 μμ.

Ενα site δεν ειναι τσαμπα , οπως επισεις ολη η δουλεια που χρειαζεται για να βγαλεις ενα ηλεκτρονικο περιοδικο στο site καμποσων σελιδων επισεις δεν ειναι ευκολο και ανεξοδο , χρειαζεται λεφτα , ατομα ,τρεξιμο και χρονο. To συγκεκριμενο site δεν εχει banners με διαφημισεις καθολου , αρα τα μονα εσοδα τους ειναι απο οτι εχουν στο περιοδικο (εταιριες , αντιπροσωπιες , μαγαζια με αξεσουαρ , την HONDA ,την YAMAHA , την TRIUMPH μπλa... μπλα... μπλα , κτλ , κτλ κτλ ... Οι οποιοι θα γινουν σπονσορες του, εφοσων δουν πως το site εχει αναγνωσιμοτητα και επισκεψεις ... οποτε θα μπορεσουν και αυτοι με την σειρα τους να διαφημιστουν μεσω του ebike.
Οι ανθρωποι του ebike ,αν διαβασες, ζητανε ευγενικα να μην κανουμε αντιγραφες των τευχων τους αλλα απλα να γινουμε μελη για να μπορεσουν να συνεχισουν την δουλεια τους.Προφανως και δεν το κανουν για ..."την ψυχη της μανας τους" αντιθετως τα εσοδα τους πρεπει να ειναι υπερικανοποιητικα ...
Το οτι σου εστειλαν mail λεγοντας σου οτι πλεον υπαρχει password recovery
σημαινει οτι ενδιαφερονται... (τουλαχιστον εγω θα το εκτιμουσα στο μεγιστο)
Επισεις ποσο δυσκολο ειναι να βαλεις τoν browser σου να θυματε το password σε καθε σου login ? Νομιζω ενα "check"χρειαζεται στο κουτακι , κατω απο το password.

Τελος παντων μερικοι προτιμουν να δινουν 6-7-8 ευρο σε ενα περιοδικο του περιπτερου τα οποια "τα παιρνει" απο τους 100αδες σπονσορες του οπως και το ebike , αλλα τα παιρνει και απο σενα και μαλιστα αδρα...
Αλλα μην ανυσηχεις θα σου δωσουν και δωρο ,trendy αυτοκολλητο με την επωνυμια τους , ανα 3 τευχη!
Αξιζει!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ebike.gr  

  Από: alki_viades στις 22/02/2010 11:31 μμ.

Aris."Ενα site δεν ειναι τσαμπα , οπως επισεις ολη η δουλεια που χρειαζεται για να βγαλεις ενα ηλεκτρονικο περιοδικο στο site καμποσων σελιδων επισεις δεν ειναι ευκολο και ανεξοδο , χρειαζεται λεφτα , ατομα ,τρεξιμο και χρονο. To συγκεκριμενο site δεν εχει banners με διαφημισεις καθολου , αρα τα μονα εσοδα τους ειναι απο οτι εχουν στο περιοδικο (εταιριες , αντιπροσωπιες , μαγαζια με αξεσουαρ , την HONDA ,την YAMAHA , την TRIUMPH μπλa... μπλα... μπλα , κτλ , κτλ κτλ ... Οι οποιοι θα γινουν σπονσορες του, εφοσων δουν πως το site εχει αναγνωσιμοτητα και επισκεψεις ... οποτε θα μπορεσουν και αυτοι με την σειρα τους να διαφημιστουν μεσω του ebike.
Οι ανθρωποι του ebike ,αν διαβασες, ζητανε ευγενικα να μην κανουμε αντιγραφες των τευχων τους αλλα απλα να γινουμε μελη για να μπορεσουν να συνεχισουν την δουλεια τους.Προφανως και δεν το κανουν για ..."την ψυχη της μανας τους" αντιθετως τα εσοδα τους πρεπει να ειναι υπερικανοποιητικα ..."


Για αυτους ακριβως τους λογους αναφερω "...υπαρχουν καποιοι λογοι που να θελουν να γραφτεις."

Aris."Το οτι σου εστειλαν mail λεγοντας σου οτι πλεον υπαρχει password recovery
σημαινει οτι ενδιαφερονται... (τουλαχιστον εγω θα το εκτιμουσα στο μεγιστο)
Επισεις ποσο δυσκολο ειναι να βαλεις τoν browser σου να θυματε το password σε καθε σου login ? Νομιζω ενα "check"χρειαζεται στο κουτακι , κατω απο το password."

Σαν χρηστης Η/Υ απο.......
τελος παντων, ξερω τα κολπα, απλα οταν κανεις φορματ χανεις τους κωδικους. Κανενα προβλημα σε κανενα site γιατι απλα σου στελνουν σε ενα εμαιλ τον κωδικο σου! Το e-bike ομως επρεπε για ....καποιο λογο????? να μου απαγορευσει να ξεχασω τον κωδικο μου.

Το να βαζεις κωδικο χωρις μεθοδο επανακτησης του δειχνει προχειροδουλεια. Η βαλε τον σωστα ή μη τον βαλεις καθολου. Αλλιως θα τσαντισεις καποιους "πελατες" και θα τους χασεις, απλο ειναι. Σιγα μην τους ενοιαξε βεβαια αλλα αμοιβαια τα αισθηματα

Aris."Τελος παντων μερικοι προτιμουν να δινουν 6-7-8 ευρο σε ενα περιοδικο του περιπτερου τα οποια "τα παιρνει" απο τους 100αδες σπονσορες του οπως και το ebike , αλλα τα παιρνει και απο σενα και μαλιστα αδρα...
Αλλα μην ανυσηχεις θα σου δωσουν και δωρο ,trendy αυτοκολλητο με την επωνυμια τους , ανα 3 τευχη!
Αξιζει! "


Ολα τα σημαντικα περιοδικα στην Ελλαδα ετσι αρχισαν, και το motosport, και το moto (στο 0-300 δεν ξερω τι παιχτηκε). Μετα αλλαξαν, οταν μπηκε το κοκο στη μεση.
Ελπιζω το e-bike να μην ακολουθησει τον ιδιο δρομο

Re: ebike.gr  

  Από: tharis στις 23/02/2010 6:06 μμ.

Aris."Τελος παντων μερικοι προτιμουν να δινουν 6-7-8 ευρο σε ενα περιοδικο του περιπτερου τα οποια "τα παιρνει" απο τους 100αδες σπονσορες του οπως και το ebike , αλλα τα παιρνει και απο σενα και μαλιστα αδρα...
Αλλα μην ανυσηχεις θα σου δωσουν και δωρο ,trendy αυτοκολλητο με την επωνυμια τους , ανα 3 τευχη!
Αξιζει! "


Το θεμα ειναι οτι τα αρθρα των περισσοτερων περιοδικων για τα οποια δινεις 6-7-8 ευρο θα μπορουσα να τα γραψω και εγω χωρις καν να εχω αγγιξει το τιμονι της μοτοσυκλετας που παρουσιαζουν.. γιατι συνηθως απλα αντιγραφουν τα τεχνικα χαρακτηριστικα και βαζουν και μερικες σαλτσες για το δηθεν δοκιμαστικο που εκαναν... Μαλιστα μοιαζουν ολα τοσο πολυ .. λες και οδηγουν παντα το ιδιο μηχανακι ρε παιδι μου.. Οποτε αν δεν εχει και μπλουζακι δωρο ....κλαφ' τα (τα ιδια ισχυουν και στο χωρο του αυτοκινητου)

Αντιθετως το ebike πιστευω οτι πραγματικα ασχολειται με τη μηχανη και προσπαθει να δωσει στον αναγνωστη μια πρωτη εικονα για αυτην, η οποια ειτε ειναι αντικειμενικη ειτε ειναι υποκειμενικη, απ τη στιγμη που ειναι "αληθινη" μετραει !!

Τωρα την λογικη του alki_viades οτι εγω βαριεμαι να ξανακανω account για να διαβασω κατι καλο και αν αυτοι θα κερδισουν κατι αν εγω κανω δευτερο account (ειτε αυτος που το γραφει περνει εκατομυρια ειτε οχι εμενα τι με νιοιαζει αν μου το δινει και δωρεαν ??? μακαρι να βγαζει και εκατομυρια για να κρατησει !!) δεν την καταλαβαινω... εκτος αν δεν του αρεσε κι ολας..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ebike.gr  

  Από: bonnie στις 16/03/2010 11:38 μμ.

http://www.ebike.gr, τευχος ολοκαινουριο Ν. 23, μαρτιος 2010

καπου διαβασα παραπανω για κατι login που δυσκολευουν τον κοσμο...
ειμαι μελος απο την πρωτη μερα, απο το πρωτο τευχος, δεν εχω δυσκολευτει ποτε, εχω αποθηκευσει τον κωδικο μου, το κατεβαζω σε χρονο ελαχιστο κ το διαβαζω σε οτι μεγεθος σελιδας θελω. επισης, οπου αναφερεται καποιο λινκ, παταω πανω κ με παει κατευθειαν στην σελιδα του. εχει κ κατι αλλα ατου, αλλα τα ξεχναω συνεχεια, καπου τα αναφερει ομως μεσα αμα ψαξετε.
επισης, ποτε δεν μου ζητηθηκε συνδρομη ή κατι αλλο χρηματικο, παρα μονο αναφερουν τα παιδια το εξης.. "Σας αρέσει η δουλειά μας; Βοηθήστε μας, δωρίζοντας όποιο ποσό επιθυμείτε μέσω PayPal." δεν βρισκω κατι κακο σε αυτο.. οταν πληρωνουμε το καθε moto δηλαδη ειναι καλυτερα? συν οτι το ebike δεν εχει εσοδα, παρα μονο απο τις διαφημισεις του.. κ σε δυσκολους καιρους σαν αυτους που ζουμε.. δεν ειναι κ πολυ ευκολα τα πραγματα..
οταν αυτο που αγαπας κ που γνωριζεις τοσο καλα, θες να το κανεις κ επαγγελμα, ξερεις οτι δεν θα ειναι κ πολυ ροδινα τα πραγματα. νομιζω οτι αξιζουν την στηριξη απο ανθρωπους που νιωθουν κ εχουν τα ιδια παθη.. οσοι τελοσπαντων..

τεσπα.. αυτα.. περι ορεξεως βεβαια..

καλη αναγνωση!!!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: ebike.gr  

  Από: dimchrist στις 02/06/2010 1:10 μμ.

Το παρακάτω mail έλαβα χτες και εκτός απροόπτου λέω να πάω.

Αγαπητοί αναγνώστες,

την Πέμπτη 3 Ιουνίου 2010 γιορτάζουμε τα δεύτερα γενέθλιά μας με ένα δυνατό live από τους Rockin Bones.
Οι πόρτες της Αρχιτεκτονικής θα ανοίξουν στις 21.30 και το παρτάκι θα συνεχιστεί μέχρι αργά, με ζωντανή μουσική και από το resident συγκρότημα.

Σας περιμένουμε όλους!

Αρχιτεκτονική live, Ελασιδών 6, Γκάζι.
Είσοδος (με ποτό): 8 ευρώ

Χορηγός της εκδήλωσης είναι το Ιρλανδέζικο ουίσκι Bushmills

--
ebike.gr
Το πρώτο ψηφιακό περιοδικό μοτοσυκλέτας


Triple Way

Re: ebike.gr  

  Από: bonnie στις 02/06/2010 5:23 μμ.

στριβω, αρα υπαρχω...

Re: ebike.gr  

  Από: johnygalan στις 03/06/2010 12:45 μμ.

bonnie":right "

Αναστασία γύρισες;
Πως τα πέρασες βάλε και καμια φωτογραφία να δούμε
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ebike.gr  

  Από: ATN PANOS στις 03/06/2010 3:26 μμ.

johnygalan"
bonnie":right "

Αναστασία γύρισες;
Πως τα πέρασες βάλε και καμια φωτογραφία να δούμε "



μονο το σωμα.
πνευμα ειναι εκει ακομα...
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ebike.gr  

  Από: bonnie στις 03/06/2010 5:07 μμ.

ATN PANOS"

μονο το σωμα.
πνευμα ειναι εκει ακομα... "


ευτυχως κ το σωμα ειναι μεγαλουλι κ προσπαθει να επιστρεψει εκει... στους ασχημους ιταλους..
στριβω, αρα υπαρχω...