And the Stig is ......

Re: And the Stig is ......  

  Από: fethry στις 22/06/2009 11:28 πμ.

Polymhxanos"Ελένη, ο λόγος που δεν λέγανε ποιός είναι, είναι για να μην τον προσεγγίσουν οι εταιρίες για να κολακέψει τα αυτοκινητά τους χρηματίζοτάς τον, και όχι αυτά που είπες.
Καλά, οι υπόλοιποι, κλασσικοί ελληνάρες... Πούσαι Jeremy φέρε μας το αποδεικτικό μισθοδοσίας, γιατί κάποιοι στην Ελλάδα θέλουν αποδείξεις για το τι κάνεις στην (χιουμοριστική) εκπομπή σου... ΗΜΑΡΤΟΝ "

πρώτον, έχει ήδη επαγγελματική σχέση με τη ferrari και δεύτερον αν εσύ θες να πιστέψεις οτι σε λέει ο χιουμορίστας clarkson είναι δικαίωμα σου...
το γεγονός οτι κάποιοι για να πιστέψουν κάτι χρειάζονται αποδείξεις, δεν τους κάνει κλασσικούς ελληνάρες...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: And the Stig is ......  

  Από: HelenKoR στις 22/06/2009 11:31 πμ.

@ Πολυμηχανος : μμμμ σωστο κι αυτο . αν και ειμαι της αποψης πως οσο και να θελουν να σε επιρεασουν οι αλλοι αν εσυ δεν θελεις .... δεν γινεται δουλεια
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: And the Stig is ......  

  Από: Polymhxanos στις 22/06/2009 1:21 μμ.

fethry"
πρώτον, έχει ήδη επαγγελματική σχέση με τη ferrari και δεύτερον αν εσύ θες να πιστέψεις οτι σε λέει ο χιουμορίστας clarkson είναι δικαίωμα σου...
το γεγονός οτι κάποιοι για να πιστέψουν κάτι χρειάζονται αποδείξεις, δεν τους κάνει κλασσικούς ελληνάρες... "


Πρώτον ΑΣΧΕΤΟ (στατιστικά ανεξάρτητο που λέμε) και

Δεύτερον, μην μου βάζεις λόγια στο στόμα μου και διάβασε το νόημα αυτού που έγραψα και ότι ότι εσύ πήγες και κατάλαβες με όλες σου τις δυνάμεις. Να στο κάνω και λιανά, γιατί η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία: ΔΕΝ είπα ότι εγώ πιστεύω ή δεν πιστεύω την οποιαδήποτε πρόταση, είπα ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΣΑΝ ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ και ψάχνετε θεωρίες συνομωσίας για κάτι που δεν έχει και κανένα σοβαρό νόημα στην τελική, ένα show είναι...

Α, και η ΠΙΣΤΗ σαν έννοια δεν χρειάζεται απόδειξη, η ΓΝΩΣΗ το κάνει αυτό.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: And the Stig is ......  

  Από: fethry στις 22/06/2009 2:28 μμ.

Polymhxanos"Πρώτον ΑΣΧΕΤΟ (στατιστικά ανεξάρτητο που λέμε) και
Δεύτερον, μην μου βάζεις λόγια στο στόμα μου και διάβασε το νόημα αυτού που έγραψα και ότι ότι εσύ πήγες και κατάλαβες με όλες σου τις δυνάμεις. Να στο κάνω και λιανά, γιατί η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία: ΔΕΝ είπα ότι εγώ πιστεύω ή δεν πιστεύω την οποιαδήποτε πρόταση, είπα ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΣΑΝ ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ και ψάχνετε θεωρίες συνομωσίας για κάτι που δεν έχει και κανένα σοβαρό νόημα στην τελική, ένα show είναι...
Α, και η ΠΙΣΤΗ σαν έννοια δεν χρειάζεται απόδειξη, η ΓΝΩΣΗ το κάνει αυτό."

έχεις ταλέντο να προσβάλλεις τον κόσμο γιατί θεωρείς τον εαυτό σου πολύ ανώτερο...
καλό είναι να έχεις αυτοπεποίθηση, αλλά υπάρχει μια λεπτή γραμμή που αν την ξεπεράσεις, μεταμορφώνεται σε αλαζονεία και είναι ιδιαίτερα εκνευριστική... δεν ξέρεις τις δυνάμεις μου γιατί δε χρησιμοποιώ το forum για να επιδείξω γνώσεις και να εξασκήσω τη ρητορική μου... αλλά κι αυτό να έκανα, δεν είναι δυνατόν να με κρίνεις απο 2-3 κουβέντες στο internet που ως επί το πλείστον αποτελόυν ανταλλαγή γνώσεων/απόψεων για μηχανάκια, καθώς και κουβέντες για χαβαλέ... οπότε τα σχόλια τέτοιου τύπου άστα για τους γνωστούς/φίλους σου...
επίσης, δε χρειάζεται να παίζεις με τις λέξεις και να το παίζεις ακριβολόγος όταν εσένα σε συμφέρει γιατί όπως θα έχεις παρατηρήσει στην πραγματική σου ζωή, κάθε λέξη μπορεί να έχει πολλές έννοιες και να χρησιμοποιέιται ποικίλοτρόπως... στη συγκεκριμένη περίπτωση, επειδή δε μιλάμε για αξιώματα και θεωρήματα, αλλά για τυχαίες μ@λ@κίες του clarkson, θέλω απόδειξη για να πιστέψω αυτά που λέει ώστε αυτά να μετατραπούν σε γνώση μου... βρίσκεις κάποιο λάθος?
στο μόνο που συμφωνούμε είναι οτι το show όντως δεν είναι κάτι το ουσιαστικό, αλλά εδώ κουβέντα κάνουμε... αν εσύ το θεωρείς ανάξιο λόγου και κατώτερο του τρανού σου επιπέδου, να μη συμμετέχεις χαρακτηρίζοντας ανάιτια τον κόσμο...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: And the Stig is ......  

  Από: denthnpalevw στις 22/06/2009 2:41 μμ.

Σε γενικες γραμμες θα συμφωνησω με τον fethry οτι δοθηκε στο θεμα μεγαλυτερη αξια απο οσο του αξιζει/αναλογει.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: And the Stig is ......  

  Από: Cpt. Haddock στις 22/06/2009 4:40 μμ.

καλα ρε κατίνες...

ακόμα και για το ποιος ήταν ο Stig θα τσακωθείτε;
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: And the Stig is ......  

  Από: nfot στις 22/06/2009 4:43 μμ.

Παντως, φιλος που ειδε το επεισοδιο, ειπε οτι δηλωσαν στο τελος της, οτι ο Σουμι ηταν διαφημηστικο τρικ.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: And the Stig is ......  

  Από: mixalakis στις 22/06/2009 7:16 μμ.

Ελληνάρας ή όχι, εγώ δεν πιστεύω με τίποτα ότι από το 2002 ο Σούμι ήταν ο Στιγκ!

Δηλαδή άφηνε τα δοκιμαστικά και τα GP για να πάει να κάνει βόλτες στην πίστα του TOP GEAR;

Re: And the Stig is ......  

  Από: Aris. στις 24/06/2009 8:10 μμ.

http://www.youtube.com/watch?v=ifrtlC4NTys&feature=fvw


Αυτο πιστευουν επισεις οι περισσοτεροι , εαν ριξετε και μια ματια στα comments
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: And the Stig is ......  

  Από: Polymhxanos στις 26/06/2009 9 μμ.

fethry"
Polymhxanos"Πρώτον ΑΣΧΕΤΟ (στατιστικά ανεξάρτητο που λέμε) και
Δεύτερον, μην μου βάζεις λόγια στο στόμα μου και διάβασε το νόημα αυτού που έγραψα και ότι ότι εσύ πήγες και κατάλαβες με όλες σου τις δυνάμεις. Να στο κάνω και λιανά, γιατί η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία: ΔΕΝ είπα ότι εγώ πιστεύω ή δεν πιστεύω την οποιαδήποτε πρόταση, είπα ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΣΑΝ ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ και ψάχνετε θεωρίες συνομωσίας για κάτι που δεν έχει και κανένα σοβαρό νόημα στην τελική, ένα show είναι...
Α, και η ΠΙΣΤΗ σαν έννοια δεν χρειάζεται απόδειξη, η ΓΝΩΣΗ το κάνει αυτό."

έχεις ταλέντο να προσβάλλεις τον κόσμο γιατί θεωρείς τον εαυτό σου πολύ ανώτερο...
καλό είναι να έχεις αυτοπεποίθηση, αλλά υπάρχει μια λεπτή γραμμή που αν την ξεπεράσεις, μεταμορφώνεται σε αλαζονεία και είναι ιδιαίτερα εκνευριστική... δεν ξέρεις τις δυνάμεις μου γιατί δε χρησιμοποιώ το forum για να επιδείξω γνώσεις και να εξασκήσω τη ρητορική μου... αλλά κι αυτό να έκανα, δεν είναι δυνατόν να με κρίνεις απο 2-3 κουβέντες στο internet που ως επί το πλείστον αποτελόυν ανταλλαγή γνώσεων/απόψεων για μηχανάκια, καθώς και κουβέντες για χαβαλέ... οπότε τα σχόλια τέτοιου τύπου άστα για τους γνωστούς/φίλους σου...
επίσης, δε χρειάζεται να παίζεις με τις λέξεις και να το παίζεις ακριβολόγος όταν εσένα σε συμφέρει γιατί όπως θα έχεις παρατηρήσει στην πραγματική σου ζωή, κάθε λέξη μπορεί να έχει πολλές έννοιες και να χρησιμοποιέιται ποικίλοτρόπως... στη συγκεκριμένη περίπτωση, επειδή δε μιλάμε για αξιώματα και θεωρήματα, αλλά για τυχαίες μ@λ@κίες του clarkson, θέλω απόδειξη για να πιστέψω αυτά που λέει ώστε αυτά να μετατραπούν σε γνώση μου... βρίσκεις κάποιο λάθος?
στο μόνο που συμφωνούμε είναι οτι το show όντως δεν είναι κάτι το ουσιαστικό, αλλά εδώ κουβέντα κάνουμε... αν εσύ το θεωρείς ανάξιο λόγου και κατώτερο του τρανού σου επιπέδου, να μη συμμετέχεις χαρακτηρίζοντας ανάιτια τον κόσμο..."


Πω πωωωωω, όλα αυτά σε εμένα τα είδες; Πολλά κρυμένα άγχη πρέπει να έχεις εσύ... Πάντα ότι σου την λένε σου φαίνεται; Να το κοιτάξεις αυτό, μην σε παίρνει από κάτω.

Παιδάκι μου διάβασε λίγο τι γράφεις, ζητάς αποδείξεις για να ''πιστέψεις'' ένα συμβάν σε ένα μη-σοβαρό show , και σου φταίει ο Πολυμήχανος που υπενθυμίζει ότι λες σαχλαμάρες; Σου φταίει αυτος που σου λέει τι έκανες και όχι εσύ που το έκανες;;;; Μωρέ κλασσικός ελληνάρας είσαι και μόλις το επιβεβαίωσες ακόμα περισσότερο.

Για την ιστορία, ΠΙΣΤΗ=αποδέχομαι την αλήθεια ή το ψεύδος μια πρότασης ΧΩΡΙΣ να το εξετάζω με ορθολογικά κριτήρια. Αν το εξετάζω είναι γνώση, σοφία, γνώμη θεωρία κ.ο.κ. ΟΧΙ πίστη. Αυτή είναι και η διαφορά τους. Τώρα αν κάποιος στην πράξη με το ''πιστεύω'' εννοεί ''τηγανίζω καλαμαράκια'' , ε τι να κάνουμε τώρα, να το γράψουμε και αυτό ως κανονικό νόημα;

Συμφωνούμε επίσης και στο ότι δεν σε ξέρω κατά τα άλλα, πέραν του ποστ. Αλλά εγώ για το ποστ μιλάω και κρίνω, μέχρι εκεί είναι η ευθύνη μου, αν είσαι είσαι ο σούπερ ήρωας εκτός του φόρουμ μεγειά σου με χαρά σου, αλλά με τον χαρακτηρισμό μου ''νεοέλληνες'' , αναφέρομαι σε ότι βλέπω ΕΔΩ και ΜΟΝΟ.

Τέσπα, παμ παρακάτ...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: And the Stig is ......  

  Από: fethry στις 26/06/2009 11:06 μμ.

ευτυχώς μία επίσκεψη στον ψυχοθεραπευτή θα με αποτρέψει απ΄την αυτοκτονία μετά τα όσα συνταρακτικά νέα αποκάλυψες για την ανύπαρκτη και παιδική προσωπικότητα μου...
συγγνώμη πάνσοφε...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: And the Stig is ......  

  Από: jimdom στις 08/07/2009 6:14 μμ.

Να μην βγαζει ακρη κανεις
http://drivinganarchy.blogspot.com/2009/06/stig.html

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me