Ολοι βουρ για 800....

Re: Ολοι βουρ για 800....  

  Από: tharis στις 06/05/2010 12:44 πμ.

Καλα ρε θα μας τρελανετε ολοι εδω περα ... Τι κακασχημο και ασχημοτερο και πρασινα αλογα λετε.. για Ducati μιλαμε ... ΕΙναι πανεμορφο, εχει απιστευτα χρωματα, και πιστευω οτι "αντικειμενικα" ειναι πιο ομορφο απο το triple,( υποκειμενικα ειναι αλλο θεμα ...)

Και δεν ξερω κατα ποσο θεωρειται παλιας τεχνολογιας ο κινητηρας του αλλα 87 αλογα για δικυλινδρο δεν ειναι και λιγα.. Παρεπιπτωντος γιατι θεωρειτε σωνει και καλα το οτι ειναι αεροψυκτος μειωνεκτημα ..?? Μηπως αυτος ειναι και ενας λογος που ειναι και 7 κιλα ελαφρυτερο του triple ...?!! Και απο που βγαινει το συμπερασμα οτι ειναι υποδεεστερο του απλου triple? Απο τις 2πιστονες με γλυστρες του τελευταιου??

Οσο για την τιμη του 796 εγω εμαθα οτι θα ειναι γυρω στα 10300 .. (χωρις να υπολογιζουμε νεα αυξηση ΦΠΑ)
Ok εδω τα χαλαμε λιγο ... Αλλα απο την αρχη ξερεις οτι θα πληρωσεις και κατι για το ονομα ..!!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Ολοι βουρ για 800....  

  Από: Aris. στις 06/05/2010 12:57 πμ.

10300 αν ειναι με το Abs τοτε ειναι παρα πολυ καλα , αν οχι ... τοτε οντως τα χαλαμε
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ολοι βουρ για 800....  

  Από: tharis στις 06/05/2010 2:20 πμ.

Προφανως μιλαμε για τη στανταρ εκδοση που δε νομιζω να εχει ABS ..

Η τιμη παντως του 696 νομιζω ειναι "λογικη" .. και ισως πεσει κι αλλο απο τον Ιουνιο που θα ερθει και το καινουργιο ..!! Το θεμα ειναι μετα παιρνεις παλαιοτερο μοντελο ...?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Ολοι βουρ για 800....  

  Από: jimdom στις 06/05/2010 1:37 μμ.

Polymhxanos"Βρε πλάκα μου κάνετε;

Τον αρχαιοελληνικό κινητήρα δεν τον βλέπετε; Που τον έχει σχεδιάσει ένας Τρώας, αφού εξορίστηκε στην Νότια Ιταλία μετά την καταστροφή της Τροίας; Αερόψυκτος, διβάλβιδος εν έτη 2010, με τον μπροστινό κύλινδρο σαν να βλέπεις παπί C50 6βολτο του 1960 σε μεγένθυση; Και εκτός των τεχνικών , κατά την γνώμη μου ΚΑΚΑΣΧΗΜΟΣ!!!

"




Ομορφο-ασχημο ειναι υποκειμενικο!
Εμενα προσωπικα μου αρεσει.
Τωρα μιλαμε για μηχανη 10000 ευρω που δεν εχουν ξοδεψει σεντ για την εξελιξη του κινητηρα!
Ε αν δεν εβαζαν κ αναρτησεις-φρενα της προκοπης τι να πω!
Ωραιο θορυβο κανουν τα ducati ειδικα στο ρελαντι

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Ολοι βουρ για 800....  

  Από: strani στις 06/05/2010 4:27 μμ.

να μιλαγαμε για το καινουργιο 1098 το streetfighter να το καταλαβω [στο μοτο του μαιου] αλλα αυτο και μαλιστα σε αυτα τα χρωματα μου θυμιζει συλογη με μηχανακια της deagostini που πουλανε στα περιπτερα...

Re: Ολοι βουρ για 800....  

  Από: Aris. στις 06/05/2010 4:56 μμ.

Ποιο Streetfighter θες ?
Το απλο με τα 17 χιλιαρικα ή το S με τα 21 ? ?.....!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ολοι βουρ για 800....  

  Από: johnygalan στις 07/05/2010 4:28 μμ.

denthnpalevw"δεν μου αρεσει."

+1050
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Ολοι βουρ για 800....  

  Από: starsailor στις 07/05/2010 4:40 μμ.

Aris."10300 αν ειναι με το Abs τοτε ειναι παρα πολυ καλα , αν οχι ... τοτε οντως τα χαλαμε "



Η τιμη του με abs ειναι 10,880 χωρις ειναι 9,980.Αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οτι το ντεπιζιτο εχει χωρητικοτητα 15 λιτρα για το μοντελο χωρις abs και 13.5 λιτρα για το μοντελο με abs(to abs ειναι τοποθετημενο κατω απο το ντεποζιτο και κλεβει χωρο απο την χωρητικοτητα του).Παντως πιστευω οτι ειναι πολυ ομορφο να και ειναι πολυ νωρις για να σκεφτω αλλαγη με το street triple..το οποιο ουτως η αλλως πιστευω οτι ειναι φοβερο στην κατηγορια του και οχι μονο.
the steps we take all leave footprints...