TRACKBIKE: Σέρρες Track Days

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: denthnpalevw στις 04/05/2011 11 μμ.

τιποτα ιδιαιτερο.... καντε αλλη μια κουβεντα για την τελευταια εβδομαδα του Μαιου......
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: tharis στις 14/05/2011 2:10 πμ.

[youtube:w08fvy8n]2KMHfyXe9_k[/youtube:w08fvy8n]
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: chris.r675 στις 18/05/2011 11:19 μμ.

λοιπον,η επιβεβαιωση μας εσταλει χθες,οποτε μου εφυγε το ανχος για τον αν θα με παρουν,κλεισαμε και box (+30 euro)
εκλεισα σκ αλλα σκεφτομαι να βαλω και δευτερα,γιατι κυριακη εχει και τα racebike,τα λαστιχα που φοραει το streetaki μου
ειναι τα diablo supercorsa sp,τα εχω περιπου 2000χλμ,θα με βγαλουν και τις τρεις μερες?
να ενημερωσω οτι ειναι το πρωτο μου τρακ ντει,αλλα εχω κανει τα δυο css στην πιστα των σερρων,
τελικα ποιος δηλωσε για το τριημερο?
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: tharis στις 19/05/2011 12:52 πμ.

Εξαρταται σιγουρα απο το ποσες ωρες θα εισαι μεσα .. αλλα αφου λες οτι μπαινεις πρωτη φορα, φανταζομαι θα πηγαινεις και πιο συντηρητικα στην αρχη, πρασινο γκρουπ, οποτε μαλλον θα σε βγαλουν και τριημερο..!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: denthnpalevw στις 19/05/2011 3:40 πμ.

Φιλε μου αν μεινεις και Δευτερα εκτος του Doohan kai thimiou μπορει να δεις και μενα και τον tharis. Οποτε μην το σκεφτεσαι και κατσε....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: chris.r675 στις 19/05/2011 4:09 μμ.

θα χαρω πολυ να τα πουμε απο κοντα,το μονο που με προβληματιζει ειναι αν θα με βγαλουν τα λαστιχα,
γιατι αν εχει θερμοκρασιες υψηλες θα με αφησουν σιγουρα!δηλαδη για τριτη μερα το κοβω πολυ χλωμο,παντως
δευτερα θα ειμαι εκει σιγουρα και ας μην δηλωσω.
θα κλεισουμε ακροπολ,50 το δικλινο,τιμιο ξενοδοχειο και με πισινα για χαλαρωμα το μεσημερι,το απογευμα παλι
πιστα,πιστευω να ειναι και ο καιρος κομπλε γιατι μεχρι στιγμης ειναι πολυ χαλια για μαιο!
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: dimchrist στις 19/05/2011 5:46 μμ.

Τα Diablo Supercorsa SP πιστεύω οριακά θα βγάλουνε τις δύο μέρες στις Σέρρες.
Βέβαια η φθορά του ελαστικού παίζει σε κάθε οδηγό και το σετάρισμα που έχει.
Σε πιο παλιό trackbike είχα πετύχει Daytona 675 με τα Diablo Supercorsa SC1 - SC2 έβγαλε μία μέρα (το είχε βάλει πριν πάει) με γυρολόγιο περίπου στο 1:38. Την επομένη τον είδα από νωρίς να τα αλλάζει αφού ειχαν κακοφαγωθεί...
Τα SP σίγουρα θα αντέξουν παραπάνω...

btw Τα Pirelli δουλεύουν καλύτερα στα Μέγαρα. Τα Dunlop είναι κορυφαία στις Σέρρες. Μήπως να έβαζες εξ'αρχής Dunlop επάνω (που πέρνουν και τουμπάρισμα και θα σε βγάλουνε 3 μέρες) και μετά τις Σέρρες να ξαναέβαζες τα Pirelli? Αφού την αγορά ελαστικών δεν την γλυτώνεις μετά... Άσε που η τιμή που τα προσφέρει το trackbike είναι ασυναγώνιστη (270 ευρώ το ζευγάρι για 180άρι)

Triple Way

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: chris.r675 στις 20/05/2011 1:23 πμ.

dimchris"
btw Τα Pirelli δουλεύουν καλύτερα στα Μέγαρα. Τα Dunlop είναι κορυφαία στις Σέρρες. Μήπως να έβαζες εξ'αρχής Dunlop επάνω (που πέρνουν και τουμπάρισμα και θα σε βγάλουνε 3 μέρες) και μετά τις Σέρρες να ξαναέβαζες τα Pirelli? Αφού την αγορά ελαστικών δεν την γλυτώνεις μετά... Άσε που η τιμή που τα προσφέρει το trackbike είναι ασυναγώνιστη (270 ευρώ το ζευγάρι για 180άρι)
"


αυτη ηταν η πρωτη μου σκεψη αλλα τα οικονομικα ειναι ψιλοχαλια,θα ξεφυγει πολυ το πακετο και με λαστιχα!
ειναι η καλυυτερη επιλογη που μπορω να κανω,γιατι μετα την αλλαγη ελαστικων δεν τη γλυτωνω,μεχρι τοτε θα δουμε,
αν παρουν αποφαση και μας πληρωσουν μεχρι τοτε αυτο θα κανω σιγουρα,α ρε θα παμε φυλακη!
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: torpedo στις 20/05/2011 2:03 μμ.

θα είμαι και εγώ πάνω... θα μπω πίστα ΣΚΔ, οπότε θα τα πούμε for sure! Λέω να ξεκινήσω το Σάββατο με τα Rennsport που έχω τώρα πάνω στο μηχανάκι και Σάββατο απόγευμα άντε Κυριακή πρωι θα βάλω Dunlop.

20 + σήμερα για αναχώρηση....

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: chris.r675 στις 20/05/2011 4:41 μμ.

αντε τα τριπλακια να ειναι πολλα πανω να γουσταρουμε!θα τα πουμε πανω με οσους ερθουν!
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: Thimios στις 20/05/2011 6:37 μμ.

Να κανονίσουμε να πάρουμε ένα box όλοι μαζί.
Εγώ, ο doohan και chris.r675 νομίζω έχουμε κλείσει σίγουρα box.
Κάθε box είναι για 5 μηχανάκια. άλλα 2 λείπουν να κάνουμε 5άδα.

Όποιος πάει πρώτος να ενημερώσει τους άλλους για το νούμερο του box για να ζητήσουν το ίδιο από την γραμματεία.

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: tharis στις 20/05/2011 6:59 μμ.

Ε τοτε πρεπει να κανουμε και πανο του forum ..!!
Αλλα ξεχασα.. εσεις δεν εχετε Triumph ..


Τωρα που το σκεφτομαι μηπως να βγαλουμε τπτ stickers .. "forumtriumph.gr" .. ??!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: chris.r675 στις 20/05/2011 10:10 μμ.

εγω το box το εχω κλεισει με αλλους,νομιζω 6 μπαινουν σε καθε ενα,ειμαστε τρεις φιλοι και απο αθηνα αλλοι
τρεις,ρε εκει θα βολταρουμε ολοι θα γυρναμε απο το ενα στο αλλο,παντως για ξενοδοχειο alexander,σε προηγουμενο ποστ
ειχα γραψει για το ακροπολ,αλλα δεν ειμαστε για resort!ειναι ιδια μοναδα και τα δυο,αναλογα τα γουστα και την τσεπη!
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: torpedo στις 02/06/2011 12:54 μμ.

Για να μην ξεχνιόμαστε....

7 + σήμερα για αναχώρηση!!!



Τι γκρούπ θα μπείτε? Θα είναι κανένας "συνάδελφος" κίτρινο ή μόνος μου θα παλεύω (καθότι πρότι φορά κίτρινο)?

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: dimchrist στις 02/06/2011 1:12 μμ.

rped"Λέω να ξεκινήσω το Σάββατο με τα Rennsport που έχω τώρα πάνω στο μηχανάκι και Σάββατο απόγευμα άντε Κυριακή πρωι θα βάλω Dunlop."

Άλλαξε τα το απόγευμα του Σαββάτου γιατί την Κυριακή το πρωί το πιο πιθανό να μη προλάβεις αφού θα σκάσουνε οι περισσότεροι από το κόκκινο γκροπ για αλλαγή ελαστικών.
rped"Τι γκρούπ θα μπείτε? Θα είναι κανένας "συνάδελφος" κίτρινο ή μόνος μου θα παλεύω (καθότι πρότι φορά κίτρινο)?"

Από όσο ξέρω ο Thimios & Doohan θα είναι. Ο tharis & denthnpalevw θα μπούνε μόνο την Δευτέρα.
Ο chris.r675 δεν ξέρω σε πιο θα μπει.

Με την ευκαιρία να πούμε την Δευτερα που θα έχει λογικά λιγότερο κόσμο θα δημιουργηθούνε 2 γκρουπ, ένα γρήγορο και ένα πιο χαλαρό.

Triple Way