tiger 2010

Re: tiger 2010  

  Από: kontizas giwrgos στις 28/10/2009 6:13 μμ.

kala xiliometra.sigoyra 8a ton erwteyths

Re: tiger 2010  

  Από: grgasteus στις 28/10/2009 11:23 μμ.

καλά χλμ, πάντα όρθιος ! ! !
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: tiger 2010  

  Από: tamis στις 29/10/2009 3:48 μμ.

Παιδια δηλωνω τρελα ερωτευμενος... ηταν ερωτας κατακεφαλος!!!

εχω κανει 500χιλιομετρα και στρώνεται με υπομονή και αγάπη!
ειναι υπεροχο το μοτερ ειναι σαν ηλεκτρικο οι αναρτήσεις περσικό χαλί... τι να πω απο οικονομια δε γινεται παραπάνω... 350 χιλιομετρα με μεση ωρα ταξιδιού 130-140 και είχε ακομα μεσα... τι να πω... βολος -> θεσσαλονίκη κάπου 12-13 λίτρα... με παπακι να το έκανα ποιο πολλα θα έκαιγα
White Tiger on the road...

Re: tiger 2010  

  Από: Harris στις 31/10/2009 5:25 μμ.

Την Δευτέρα, αν η δουλειά μου το επιτρέψει, θα έχω και εγω τον δικό μου τίγρη. Θα σου πω και εγώ εντυπώσεις αν και δεν έχω καμία αμφιβολια για την επιλογή μας.

Re: tiger 2010  

  Από: tamis στις 31/10/2009 5:37 μμ.

αντε αντε να τον πάρεις!!! είναι φανταστικο μηχανακι!!! σήμερα πείρα ένα kawasaki er-6 βόλτα που υποτίθεται σαν δικύλινδρο έχει πολυ παραπάνω ροπή από το fazer 600 που είχα και ειπα: μα καλα... πώς... τι έγινε? πέθανε? τσαρούχωνα το γκάζι και δεν... δεν εφευγε ρε παιδί μου... και να φανταστείς τον Τίγρη τον στώνω ακόμα... τιποτα ξανα λιγότερο απο 1000cc δεν παίρνω... άλλη φαση...

τωρα για αναρτήσεις μην τα ξαναπω... απλα φανταστικές... το μηχανακι είναι αντε γεια!!!
White Tiger on the road...

Re: tiger 2010  

  Από: Harris στις 31/10/2009 6:04 μμ.

Πες κι άλλα .... πες κι άλλα...

Αν κατάλαβα καλά και με τον ρυθμό που πας, όπου νάναι θα το πας και για το πρώτο service.

Re: tiger 2010  

  Από: harrysvr στις 01/11/2009 11:18 πμ.

amis"κοιτα εμενα μου κανουν δωρο το χιλιαρικο... μου κανουν δωρο και 2 πλαινες βαλιτσες GIVI με τις βασεις τους... ετσι και βγει το 2010 και δεν εχει χιλιαρικο θα χτυπαω το κεφαλι μου μετα... ασε που αν ειναι η μονη διαφορα γιατι οσο το ξαναεψαξα και το ξαναεψαξα ειναι το κοντερ ουτε που καθομαι να περιμενω μεχρι να ερθει η νεα παρτιδα... και αν θα εχει ελευθερα ασπρα γτ πειρα τηλ στα κεντρικα και μου ειπανε 2 απουλητα λευκα... και ΑΝ εχουν καινουργια οργανα.... στην περιπτωση που μου αρεσουν τα καινουργια ποια τοσο πολυ, παω και περνω ενα απο τα καινουργια με 350 ευρω και με 0 χιλιομετρα... και ετοιμη η μετατροπη σε 2010... δε περιμενω ουτε βδομαδα μεχρι παρασκευη θα το εχω στα χερια μου.

πες με ανυπομονω αλλα εμεις σαλονικη εδω πανω μεχρι χριστουγεννα καθε χρονο εχουμε ηλιο το 90% οποτε οσο μενω χωρις τιγρη θα τα βλεπω στο δρομο και θα λεω κοιτα μερα που εκανε παλι και δεν το εχω... ασε που πρεπει να στρωθει να το μαθω κιολας γτ τον ιουνιο φευγω Ιταλια->Αυστρία->Ελβετία κοινός... ΑΛΠΕΙΙΙΣΣΣ!!! ¨ οπότε καλό είναι να το μάθω κιολας "

Μπορείς να αναφέρεις πόσο βγήκε τελική μαζί με givi(τι άλλο εκτός απο βαλίτσες;), και απο που(υπάρχει κάποια τελευταία προσφορά εκτός απο τις υπάρχουσες της μαμάς;);

Re: tiger 2010  

  Από: tamis στις 01/11/2009 3:42 μμ.

βγήκε 11.490 + 50 ευρώ τα λάδια που μου βάλανε και μου χρεώσανε... (οτι και να πω είναι λιγο όσο αφορά το 50αρικο), μαζί μου έκανε δώρο 2 πλαινές βαλίτσες GIVI μάζι με τα κάγκελα για να κουμπώσουνε στον Τίγρη και φυσικά τα 1000 ευρώ της προσφόρας της Triumph. αν πάρεις τηλ στην αντιπρωσοπεία του βόλου θα βγεί η Δήμητρα που είναι εξυπηρετικότατη. Όταν πήγα να πάρω το δικό μου της είπα ότι πιθανόν να έρθει φιλος και γνωστός μου απο Θεσσαλονικη εν ονοματι Χάρης οποτε θα καταλάβει και για τις βαλίτσες.
White Tiger on the road...

Re: tiger 2010  

  Από: harrysvr στις 01/11/2009 6:36 μμ.

amis"βγήκε 11.490 + 50 ευρώ τα λάδια που μου βάλανε και μου χρεώσανε... (οτι και να πω είναι λιγο όσο αφορά το 50αρικο), μαζί μου έκανε δώρο 2 πλαινές βαλίτσες GIVI μάζι με τα κάγκελα για να κουμπώσουνε στον Τίγρη και φυσικά τα 1000 ευρώ της προσφόρας της Triumph. αν πάρεις τηλ στην αντιπρωσοπεία του βόλου θα βγεί η Δήμητρα που είναι εξυπηρετικότατη. Όταν πήγα να πάρω το δικό μου της είπα ότι πιθανόν να έρθει φιλος και γνωστός μου απο Θεσσαλονικη εν ονοματι Χάρης οποτε θα καταλάβει και για τις βαλίτσες. "

Είχα την εντύπωση οτι την είχες πάρει απο Θεσσ....
Δεν κατάλαβα, τι είναι τα 1000; έκπτωση απο τα 12500;
Τηλ. θα πάρω αύριο αφού δω πόσο θα μου κρατήσει ο εδώ αντιπρόσωπος τη μπέμπα...
Αν εννοείς εμένα(χάρης), δεν είμαι απο Θεσσ. αλλά άλλη πόλη πιο μακριά...
Εδώ, υπάρχει με ABS, κεντρικό σταντ, συναγερμό, άλλη εξάτμιση και χούφτες, όλα της triumph στα 12200, κομπλέ μαζί με τα λάδια , απαράδεκτοι, για να αύριο...
Δεν ξέρω τι άλλο περιλαμβάνει η δική ώστε να συγκρίνω τα εξτρά...

Re: tiger 2010  

  Από: tamis στις 01/11/2009 7:15 μμ.

εεεε αυτο εχει λείξει προ πολλου ρε συ χαρη... πλεον ολα τα μοντελα απο 11.450 χωρις ABS και 12.450 με ABS πωλούνται 10.450 και 11.450... αυτα τα 1000 ευρώ αφαιρούναι τα εξτρα που ανέφερες... που για μένα πρωσοπικά είναι υπερκοστολογημένα...

διπλο σταντ 150 ευρω... το χρειαζεσαι? προτημω να πάρω το εργαλείο που έχουν στις ομαδες με 70 ευρώ που την έχει στον αέρα και όρθια παρά το διπλο σταντ.

χούφτες όμορφες αλλά έχει και after market πολύ ποιο φτηνες και εξήσου όμορφες...

Εξάτμηση ''αγωνιστική" όχι δε θα πάρω προτειμό την Zard που είναι κουκλάρα ή την Arrow μαζί με τον πρόγραμμα που έρχεται συνοδευτικό με ποιο λίγα λεφτά και μεγαλύτερη απόδοση...

συναγερμός: από ότι έχω διαβάσει σε ξένα φόρουμ ο μανίσιος καταναλώνει πολύ ρεύμα και σου ξετινάζει την μπαταρία μια φορά τον χρόνο... προτιμώ να σκάσω 350 ευρώ για έναν VIPER με τηλεειδοποιήση για να έχω το κεφαλάκι μου ήσυχο...

προτειμώ να έχω το χιλιάρικο στην τζέπη μου και να τα βάλω ΟΤΑΝ εγω τα θελήσω και τα χρειαστώ...
άλλωστε 2 βαλίτσες GIVI μαζι με τα κάγκελα τους και 1000 ευρώ εκπτωση δε νομίζω να συγκρίνεται με αυτό που μου λες...



ΣΚΕΨΟΥΥΥΥ ΤΟΟ....

Υ.Γ. ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?
White Tiger on the road...

Re: tiger 2010  

  Από: harrysvr στις 01/11/2009 7:36 μμ.

Αν υπάρχει στοκ δεν έληξε, το έχει 11.450(ABS) και αν θέλω τα εξτρά, είναι +700, όχι 1000.
Το διπλό είναι απαραίτητο(για μένα).
Χούφτες , δεν είχα ποτέ...
Εξάτμιση όποια και νά`ναι δε με νοιάζει.
Για το συναγερμό τώρα, είχα κι εγώ clifford και πράγματι κάθε χρόνο αλλαγή μπαταρίας, έχω 3χρόνια που είναι απενεργοποιημένος, αλλά και πάλι την αλλαγή δεν την ξεχνάω
Βάλε και μια φώτο να δούμε τις givi... προεξέχουν πολύ(σε σχέση με μαμά);

Re: tiger 2010  

  Από: Harris στις 01/11/2009 7:39 μμ.

harrysvr"
amis"βγήκε 11.490 + 50 ευρώ τα λάδια που μου βάλανε και μου χρεώσανε... (οτι και να πω είναι λιγο όσο αφορά το 50αρικο), μαζί μου έκανε δώρο 2 πλαινές βαλίτσες GIVI μάζι με τα κάγκελα για να κουμπώσουνε στον Τίγρη και φυσικά τα 1000 ευρώ της προσφόρας της Triumph. αν πάρεις τηλ στην αντιπρωσοπεία του βόλου θα βγεί η Δήμητρα που είναι εξυπηρετικότατη. Όταν πήγα να πάρω το δικό μου της είπα ότι πιθανόν να έρθει φιλος και γνωστός μου απο Θεσσαλονικη εν ονοματι Χάρης οποτε θα καταλάβει και για τις βαλίτσες. "

Είχα την εντύπωση οτι την είχες πάρει απο Θεσσ....
Δεν κατάλαβα, τι είναι τα 1000; έκπτωση απο τα 12500;
Τηλ. θα πάρω αύριο αφού δω πόσο θα μου κρατήσει ο εδώ αντιπρόσωπος τη μπέμπα...
Αν εννοείς εμένα(χάρης), δεν είμαι απο Θεσσ. αλλά άλλη πόλη πιο μακριά...
Εδώ, υπάρχει με ABS, κεντρικό σταντ, συναγερμό, άλλη εξάτμιση και χούφτες, όλα της triumph στα 12200, κομπλέ μαζί με τα λάδια , απαράδεκτοι, για να αύριο...
Δεν ξέρω τι άλλο περιλαμβάνει η δική ώστε να συγκρίνω τα εξτρά..."


Υπάρχει και ο Χάρης από Θεσσαλονίκη

Re: tiger 2010  

  Από: harrysvr στις 01/11/2009 7:46 μμ.

Είμαστε πολλοί...

Re: tiger 2010  

  Από: tamis στις 01/11/2009 10:01 μμ.

ναι δε το πρόσεξα αυτο με το nickname σας οτι μοιάζουν τοσο πολύ
White Tiger on the road...

Re: tiger 2010  

  Από: tamis στις 01/11/2009 11:22 μμ.

οκ για να δείξω και τις βαλίτσες που πείρα αλλα δεν τις περασα ακόμα δείτε απο την σελίδα της Givi

White Tiger on the road...