Service 10000χλμ και χρεωση αυτου

Re: Service 10000χλμ και χρεωση αυτου  

  Από: Gianno στις 07/09/2009 5:08 μμ.

Cpt. Haddock"
Aek1924"β)Τα λαδια θεωρητικα ειναι παντα τα μοβιλ1 που προτεινει η Τ για αυτο πληρωνω 80 ευρω γιατι θελω να εχω στην πενα το μηχανακι,και οταν λεω σκληρυνε το σασμαν το ξερω οτι γενικα ειναι σκληρα αλλα απο την αλλαγη των 1000χλμ και των 5000χλμ εχει σκληρυνει περισοτερο που σημαινει οτι η μου εβαλε μαπα λαδια η δεν μου τα αλλαξε καθολου στα 5000χλμ αυτο λεω απλα."


Εαν δε σου άλλαξε λάδια στα 5,000 ειναι πολύ απλό να το δεις (χρώμα λαδιώνΕ)

Γενικώς τα εργοστάσια ειναι πάντα αισιόδοξα στα διαστήματα σερβις αλλα δεν παθαίνεις τιποτα (μονο η τσέπη σου), εάν τα διαστήματα αυτά τα κάνεις μικρότερα. Εξαρτάται ΚΑΙ απο τη χρήση της μηχανής (και φυσικά απο τις καιρικές συνθήκες που πολύ απέχουν απο τις εργοστασιακές του- πάλαι ποτέ- Κοβεντρυ ). Εαν πηγαινοέρχεσαι συνέχεια Αθήνα, τα μπουζί μπορείς να τα αλλάζεις και κάθε 15,000. Το θυμάμαι και στα δικά μου του 955 που τα βγάλαμε για αλλαγή αλλα ήταν μια χαρά και τα ξαναβάλαμε.

Την απλή αλλαγή λαδιώνΕ (ανα 5,000) μπορείς να την κάνεις και μόνος σου. Μια τάπα είναι.

"



Το bookservice όμως δεν το σφραγίζεις μόνος σου.
http://www.thehotelslist.com , all about hotels..

Re: Service 10000χλμ και χρεωση αυτου  

  Από: Cpt. Haddock στις 07/09/2009 5:12 μμ.

Giann"Το bookservice όμως δεν το σφραγίζεις μόνος σου."


Και; Χρειάζεται να σφραγίσεις το book service όταν αλλάζεις τα λαδια; Καθε πότε λέει η επισημη "Τ" να τα αλλάζεις; Εαν εσύ έχεις το μηχανάκι για να μπαινοβγαίνεις στας ΣερρΑς, τοτε πιθανον να τα αλλάζεις και κάθε 3,000 χλμ.

Το service book σφραγίζεται στο σερβις, η απλή αλλαγή λαδιών ΔΕΝ ειναι σερβις (γι' αυτό και γίνεται και στα βενζινάδικα)

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Service 10000χλμ και χρεωση αυτου  

  Από: tripletech στις 10/09/2009 6:38 μμ.

Σωστα ο καπετανιος.
Κανεις μονο οσα προβλεπονται βασει βιβλιου για να ισχυει η εγγηυση.
Γραφεις την καθε αντιπροσωπεια (tri-su-ka-ho-ya ktl)εκει που...γραφεις τα ασχετα,
και τους αφηνεις να χτηπιουνται οσο θελουν με τις παπ..."....λογω συνθηκων στο ελλαδισταν να ερχεσαι πιο συχνα να στονε πιανουμε τον ποπο...."

ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΑΠΑΡΕΣ ΠΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΚΑΘΕ 6000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ σερβις(τωρα δεν ξερω τι λενε)
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ ΕΝΑ ΒΛΕΦΑΡΟ ΔΙΠΛΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΜΙΛΙΑ(η μηπως εκαναν τους πονηρους????λεω τωρα...)

κανε καθε δεκα τα προβλεπομενα κατα την γνωμη μου ΜΕ ΜΠΟΥΖΙ γιατι στα 20000 παιζει να μην εχει μεινει ακιδα πανω τους,και αλλαζε καθε 5000 λαδι-φιλτρο.φιλτρο θα παιρνεις αναγκαστικα Τ αλλα απο "αλλου"
αν και εγω πηρα χοντα με 12 γιουργια και θα μου μενει και το φιτροκλειδο που ερχεται μαζι δωρο....( )