Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: Sprinter στις 13/07/2010 12:21 μμ.

spyr"Αστα Ηλία, έχει δίκιο ο Μελιτζανής. "



βεβαίως και έχω δίκαιον κ. Σπυρίδωνα, αν και δεν ξέρω πότε σας έδωκα το δικαίωμα να με αποκαλείτε 'μελιτζανήν'. Σας το ετόνισα άλλωστε και παραπάνω. Συνήθως έχω δίκαιο σε ότι γράφω, όχι διότι, όπως θα υποστήριζαν οι κακεντρεχείς και αφελείς, είμαι λαικιστί 'ξερόλας' αλλά μάλλον διότι γράφω μόνο για εκείνα που γνωρίζω η ,εν κατακλείδι, ελέγχω την ορθότητά τους πρίν τα αναφέρω. Οταν δε αμφιβάλλω και εγώ ο ίδιος δια την ορθότητα των λόγων μου, φροντίζω να αναφέρω αυτήν μου την αμφιβολίαν εις το κείμενόν μου.

Ευχαριστώ και πάλι που είστε είς των πιστοτέρων αναγνωστών μου.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:39, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: Sprinter στις 13/07/2010 12:28 μμ.

Αξιότιμε κ. πλοίαρχε Βακαλάε,

Αν πιστεύετε οτι οι νόμοι και οι θεσμοί του κράτους και η διαδικασίες απονομής δικαιοσύνης είναι πεδίον πρόσφορον δια γέλωτες και αφορμή δια 'σπάσιμο πλάκας, λαικιστί', αυτό δεν τιμά τον βαθμόν σας ώς κυβερνήτης πλοίου, ούτε κάν βακαλαο-αλιευτικού της Βορείου Θαλάσσης πλήρους πληρώματος γενειοφόρων ναυτικών ευρισκομένων εν καταστάσει προχωρημένης μέθης.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: ΔΙΚΑΣΤΗΣ στις 13/07/2010 12:36 μμ.

Sprinter"Αξιότιμε κ. πλοίαρχε Βακαλάε,

Αν πιστεύετε οτι οι νόμοι και οι θεσμοί του κράτους και η διαδικασίες απονομής δικαιοσύνης είναι πεδίον πρόσφορον δια γέλωτες και αφορμή δια 'σπάσιμο πλάκας, λαικιστί', αυτό δεν τιμά τον βαθμόν σας ώς κυβερνήτης πλοίου, ούτε κάν βακαλαο-αλιευτικού της Βορείου Θαλάσσης πλήρους πληρώματος γενειοφόρων ναυτικών ευρισκόμενων είς κατάστασην προχωρημένης μέθης."


αν και ειμαι λιγο καιρο στο φορουμ η αλλαγη σου ειναι ανησυχητικη.... ειπαμε νερο στο κρασι οχι κρασι στο νερο

οσο για απονομη δικαιοσυνης και...... προσφορον δια γελωτες....φιλε μου μιλαμε εχει γελιο στο κομματι που αφορα την ....απονομη.. κοιτα την κοινωνια γυρω σου και θα καταλαβεις..

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: Cpt. Haddock στις 13/07/2010 12:46 μμ.

Sprinter"Αξιότιμε κ. πλοίαρχε Βακαλάε,

Αν πιστεύετε οτι οι νόμοι και οι θεσμοί του κράτους και η διαδικασίες απονομής δικαιοσύνης είναι πεδίον πρόσφορον δια γέλωτες και αφορμή δια 'σπάσιμο πλάκας, λαικιστί', αυτό δεν τιμά τον βαθμόν σας ώς κυβερνήτης πλοίου, ούτε κάν βακαλαο-αλιευτικού της Βορείου Θαλάσσης πλήρους πληρώματος γενειοφόρων ναυτικών ευρισκομένων εν καταστάσει προχωρημένης μέθης."


Η μόνη περίπτωσις εις την οποίαν δεν θα τολμούσα ουτε να ανθυπομειδιάσω περι των θεσμων και ειδικότερα της δικαιοσύνης θα ήτο εαν το λειτούργημα εξασκείτο απο Δικαστάς ωσαν τον γνωστόν "Δικαστήν Δρεδ", ήρωα παιδικών αναγνωσμάτων εκ Νέου Κόσμου (του κράτους περαν του Ατλαντικου και ουχί της εν Αθήνησι γνωστής συνοικίας).

Πόρρω απέχει η καθ΄ημας δικαιοσύνη απο τας πράξεις του προαναφερθέντος. Τούτων δοθέντων, επιστρέφω εις την ιλαρήν μου διάθεσιν, πιθανότατα εξ' αλκοόλης ορμώμενη ως και το ψευδώνυμό μου μαρτυρεί.

Υψώνω ποτήριο έμπλεο αποστάγματος κριθαρίου εκ Καληδονίας μετα κυβίσκων παγωμένου ύδατος και ευχομαι υμάς καλόν υπόλοιπον εργασίμου ημέρας

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: Sprinter στις 13/07/2010 12:58 μμ.

Αγαπητέ Πλοίαρχε,

Διά δεύτεραν φοράν με εκπλήσετε αρνητικώς σήμερον. Θα ανέμενον πώς το απόσταγμα σακχαροκαλάμου εκ Καραιβικής παρά το απόσταγμα εκχυλίσματος κριθής θα προσιδίαζε του επαγγέλματος σας. Βεβαίως ο συνονόματός σας ετίμα αν ενθυμούμαι καλώς το απόσταγμα κριθής και ίσως εξ αυτού και η δική σας συνήθεια.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: Cpt. Haddock στις 13/07/2010 1:08 μμ.

Sprinter"Αγαπητέ Πλοίαρχε,
Διά δεύτεραν φοράν με εκπλήσετε αρνητικώς σήμερον. Θα ανέμενον πώς το απόσταγμα σακχαροκαλάμου εκ Καραιβικής παρά το απόσταγμα κριθής θα προσιδίαζε του επαγγέλματος και δή του ονόματός σας."


Ουδόλως. Δεν αναγνώσατε ως παιδίον τας "Περιπέτειας του Τεν-Τεν", μετα του πλοιάρχου Χαδδόκου; Καληδόνιον απόσταγμα επινε ο συμπαθής - πλην μέθυσος και αθυρόστομος θαλασσόλυκος.

Φρονώ παντως οτι το παρον νήμα εξετροχιάσθη της πορείας του, καλόν ειναι θέσουμε τας μηχανάς σε "Ανάποδα αργα" και να έρθουμε εις ακινησίαν. Ο τοπικός διαχειριστής, ώς άλλος κέρβερος, ετοιμαζεται να μας εξοστρακίσει.

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: Sprinter στις 13/07/2010 1:09 μμ.

Ενεθυμήθην την βλαβερά συνήθειαν του ομωνύμου σας Πλοιάρχου και έδιόρθωσον τα παραπάνω γραφόμενά μου. Δυστυχώς όχι αρκετά ταχαίως και ζητώ συγγνώμη δια' αυτό.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: Polymhxanos στις 13/07/2010 1:29 μμ.

Cpt. Haddock"
Λόφος Γκλιάτη
Λιμήν Μόδιστρου
"


Λόφος Γούρι Γκλιάτη
Λιμήν Μεσογαίας
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: Sprinter στις 13/07/2010 1:59 μμ.

Γκουρι γκλιάτι = μακριά (ψηλή) πέτρα Αρβανιστί. Ελληνικόν τοπωνύμιον Περατή
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: Barkos στις 13/07/2010 2:16 μμ.

Χριστός Ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας
και εν τοις μνήσασιν, ζωήν χαρισάμενος.

Ανάστασιν Χριστού θεασάμενοι.
προσκυνήσωμεν Άγιον, Κύριον, Ιησούν
τον μόνον αναμάρτητον.
Τον Σταυρόν Σου, Χριστέ, προσκυνήσωμεν
και την Αγίάν Σου Ανάστασιν
υμνούμεν και δοξάζομεν.
Συ γαρ ει ο Θεός ημών,
εκτός Σου άλλον ουκ οίδαμεν,
το όνομά σου ονομάζομεν.
Δεύτε, πάντες οι πιστοί, προσκυνήσωμεν
την του Χριστού Αγίαν Ανάστασιν.
Ιδού γαρ ήλθεν δια του Σταυρού
χαρά εν όλω τω κόσμω.
Δια παντός ευλογούντες τον Κύριον,
υμνούμεν την Ανάστασιν Αυτού.
Σταυρόν γαρ υπομείνας δι' ημάς,
θανάτω, θάνατον ώλεσεν.

Αναστάς ο Ιησούς από του τάφου, καθώς προείπεν,
έδωκεν ημίν την αιώνιον ζωήν και το μέγα έλεος.


άβυσσος η κατανάλωση του tiger.

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: chris34 στις 13/07/2010 2:24 μμ.

Barkos"Χριστός Ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας
και εν τοις μνήσασιν, ζωήν χαρισάμενος.

Ανάστασιν Χριστού θεασάμενοι.
προσκυνήσωμεν Άγιον, Κύριον, Ιησούν
τον μόνον αναμάρτητον.
Τον Σταυρόν Σου, Χριστέ, προσκυνήσωμεν
και την Αγίάν Σου Ανάστασιν
υμνούμεν και δοξάζομεν.
Συ γαρ ει ο Θεός ημών,
εκτός Σου άλλον ουκ οίδαμεν,
το όνομά σου ονομάζομεν.
Δεύτε, πάντες οι πιστοί, προσκυνήσωμεν
την του Χριστού Αγίαν Ανάστασιν.
Ιδού γαρ ήλθεν δια του Σταυρού
χαρά εν όλω τω κόσμω.
Δια παντός ευλογούντες τον Κύριον,
υμνούμεν την Ανάστασιν Αυτού.
Σταυρόν γαρ υπομείνας δι' ημάς,
θανάτω, θάνατον ώλεσεν.

Αναστάς ο Ιησούς από του τάφου, καθώς προείπεν,
έδωκεν ημίν την αιώνιον ζωήν και το μέγα έλεος.


άβυσσος η κατανάλωση του tiger."


Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: Sprinter στις 13/07/2010 5:35 μμ.

Θα πρότινα να συνενώναμε τα σχετικά θέματα

viewtopic.php?f=30&t=209&st=0&sk=t&sd=a&start=45#p29436
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: doohan στις 13/07/2010 5:38 μμ.

..............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: Γιωργος στις 13/07/2010 5:44 μμ.

gorgix"Tελικα αρχισατε τους ψαλμους ε??
να διαβαζετε ευαγγελια κ να κανετε τον σταυρο σας εε??

Ολοι εσεις που τα ξερετε ολα και οσοι δεν ξερετε αρκετα απο τα ολα νομιζετε οτι ξερετε αυτα που αρκουν για να σας κανουν εξυπνους οσο το επειτρεπει η νοημοσηνη σας, εσεις που υπαρχετε για να αναπνεουν οι αλλοι ,που μοιραζεστε τις σχετικες γνωσεις σας με αλλαζονεια και ειρωνεια αντι να συμπαρασταθειτε με ειληκρινεια και να παραδεχτειτε που υπαρχει το σφαλμα προτειματε να φιμωσετε τον οποιον προσπαθει να αναλυσει μια κατασταση που γνωριζετε καλυτερα απο αυτον.

Τελικα ποιο ειναι το πορισμα?Τι αποσκοπει αυτη η συμπεριφορα?ποιος κερδιζει και ποιος χανει?
Τα forum δημιουργηθηκαν για να ανταλασσει ο κοσμος τις αποψεις του οσο ειναι αυτες κατανοητες απο μερικους,
γενικος πρεπει να υπαρχει μια ελευθερια λογου ανωνυμη για πολλους λογους και οχι να επικρατει ενα kidsιαριο
και μια κλικα 'η αλλιως και παλιοσειρα ειναι νεος χρ και παλιος χρ
Λυπαμαι που απο αρκετους εδω μεσα που σαν μια και μοναδικη ασχολεια τους που κεντριζει το ενδιαφερον τους παραπανω απο τις μηχανες τους ειναι το forum εδω μπορουν να νιωσουν την ανωτεροτητα του κυβερνοχορου ανωνυμα και να απωθουν πολλους χρηστες η' απλα το κανουν για κερδοσκοπικους λογους
Εσεις οι λιγοι απωθειται αληθινους μηχανοβιους triumthades που απλα το μονο που κανουν ειναι να σας γυρισουν την πλατη με απαξιωση.Αναρωτηθειτε ποσοι ειναι αυτοι???

Τελος το tiger 1050 ειναι μια μοτοσυκλετα υπερτημημενη για την κατασκευη της.
Το παραπονο δεν το εχω εγω μονο αλλα κ παρα πολλοι αλλοι που απλα δεν θελουν να ασχοληθουν με το θεμα αλλο πια.Αυτο θα κανω και εγω.


ADMIN ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙΣ.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!"


OK. Φίλε μου η διαγραφή σου θα γίνει σήμερα.

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 01/08/2010 12:14 πμ.

Κ. Αρη, σας ευχαριστώ και εσάς γιατί προστρέξατε αρωγός της άποψής μου. Σας είμαι υπόχρεος και ομολογω πως με έχετε εντυπωσιάσει με τις γνώσεις σας αλλά και την προθυμότητα να βοηθήσετε.

Ειλικρινά δικός σας,
Σπρίντερ[/quote]








μενω αφωνος..... respect!!
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!