στο χερι η κλειδαρια και οχι μονο...

στο χερι η κλειδαρια και οχι μονο...  

  Από: zwnianos στις 01/12/2012 10:51 μμ.

καλησπερα πριν απο καμποσες μερες κατι καλοπαιδα ειχαν παει να μου φανε τον τιγρη μου. ευτυχως μετα απο 30 λετπα αγωνιας βρεθηκε κοντα...
μου εσπασαν το τιμονι και την κλειδαρια. εχω φωτογραφια για το πως εγινε η κλειδαρια μου.
μηπως γνωριζεται ποσο θα παει το κουστουμι ?
ευχαριστω για τον χρονο σας εκ των υστερων...!!

Re: στο χερι η κλειδαρια και οχι μονο...  

  Από: chris34 στις 02/12/2012 12:25 μμ.

Καλο θα ηταν φιλε μου να κανεις ερωτηση σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο για να σου πουν και το κοστος αντικαταστασης που θελουν για την εργασια τους.
Παλι καλα που τον βρηκες αμμεσα.Συναγερμο ειχες?
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: στο χερι η κλειδαρια και οχι μονο...  

  Από: PTiger800 στις 02/12/2012 2:48 μμ.

Άλλη μία ερώτηση είναι πώς κατάφερες να τον βρεις σε μισή ώρα...
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: στο χερι η κλειδαρια και οχι μονο...  

  Από: zwnianos στις 02/12/2012 7:21 μμ.

chris34"Καλο θα ηταν φιλε μου να κανεις ερωτηση σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο για να σου πουν και το κοστος αντικαταστασης που θελουν για την εργασια τους.
Παλι καλα που τον βρηκες αμμεσα.Συναγερμο ειχες?"

ναι ειχα συναγερμο αλλα τον ξυλοσαν και τον πεταξαν. βραχυκυκλωσαν τα φωτα και φαινοταν οτι δουλευε κανονικα η μηχανη...

Re: στο χερι η κλειδαρια και οχι μονο...  

  Από: zwnianos στις 02/12/2012 7:24 μμ.

PTiger800"Άλλη μία ερώτηση είναι πώς κατάφερες να τον βρεις σε μισή ώρα..."

ξερω πολυ τυχη... το καλο ηταν οτι δεν μπορεσαν να τον βαλουν μπρος: να ναι καλα το immobiliser...
και να πω και ενα μπραβω στην αστυνομια οχι στην ΔΙΑΣ γιατι ηταν αργα και ειχαν σχολασει τα παιδια
οστοσο μεσα σε 5 λεπτα εμφανιστηκαν 2 περιπολικα στην γειτονια και ενα ακομα ερχοταν απο αλλη κοντινη περιοχη...
εκει φοβηθηκαν και την παρατησαν στην μεση του δρομου...

Re: στο χερι η κλειδαρια και οχι μονο...  

  Από: sinister στις 02/12/2012 7:51 μμ.

Τυχερός μες την ατυχία σου! Φαντάζομαι ότι για να την βρεις κατάλαβες ότι έλειπε αμέσως μόλις την έφαγαν για αυτό κ την βρήκες!
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: στο χερι η κλειδαρια και οχι μονο...  

  Από: zwnianos στις 02/12/2012 9:32 μμ.

sinister"Τυχερός μες την ατυχία σου! Φαντάζομαι ότι για να την βρεις κατάλαβες ότι έλειπε αμέσως μόλις την έφαγαν για αυτό κ την βρήκες!"

Ειχα ξαπλωσει και επαιζα εναπαιχνιδι στο κινητο οταν ακουσα τον ηχο του τιμονιου και τον συναγερμο να χτυπαει... ανοιξα την μπαλκονοπορτα και τους ειδα να φευγουνε ο ενας με τον τιγρη και ο αλλος με την δικια τους κανοντας πατακι....
κατεβηκα τρεχοντας με ενα μποξερακι και ενα g...ck 17αρακι στο χερι ( ευτυχως και για καλη μου τυχη δεν τους προλαβα ) μπηκα στο αμαξι και εψαχνα την περιοχη μαζι με 3 φιλικα αμαξια και 3 περιπολικα ...
οντως τυχερος μεσα στην ατυχια μου...

Re: στο χερι η κλειδαρια και οχι μονο...  

  Από: acratosa στις 03/12/2012 1:54 πμ.

Σαν σήμερα συμπληρώνεται ένας χρονος που μου εκλεψαν τον Τιγρη. Βρεθηκε μετά από 1 εβδομάδα, χάρη και στη βοήθεια της ΔΙΑΣ.

Κλειδαριές σπασμένες και σε μένα (ενν. και οι 3 κλειδαριες: μιζα, σελα, ντεποζιτο). Ο εξουσιοδοτημενος μου ειπε οτι θα ερχονταν σε 1-1,5 μήνα, πράγμα απαράδεκτο κατ'εμέ.. Τελικά πήγα στον Σακη, το μηχανάκι ήταν έτοιμο σε λιγότερο από 14 μερες, αν θυμαμαι καλα.
Κόστος για νεο σετ κλειδαριών: 400+ ευρώ, περιπου. Επιπλέον κόστος για τοποθέτηση..
Σημειώνω ότι με τις νέες κλειδαριές, σημαίνει ότι -αν εχεις βαλίτσες- αλλάζεις και αφαλούς στις βαλίτσες, όπως συνέβη και σε μένα. Οι αφαλοί για βαλίτσες ήταν μέσα στην ανωτέρω τιμή.

Σημ. Ψευτοδουλειά ο αφαλός της μίζας του Τιγρη οντως.. Κατσαβιδιάζεται πολύ ευκολα, ειναι πλαστικός ουσιαστικά..