ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΣΕ TIGER 1050

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΣΕ TIGER 1050  

  Από: aimiliosbmw στις 09/06/2009 9:35 μμ.

Παιδια είμαι πολύ ψημένος για την MIVV SUONO χαμηλά αλλά έχω κολλήσει.μια μέρα είδα στο Ν.ηρακλειο(στις καφετερίες της πλατείας)ένα TIGER χρώματος μαύρου το οποίο φόραγε την FULL TITANIUM SUONO που μου αρέσει αλλά ο αντιπρόσωπος Ελλάδος και η μαμα Mivv ITALIAS δινει μονο την STAINLESS STEEL KAI FULL CARBON.Προφανώς κάποιος του έχει κάνει πατέντα.Παρακαλώ όποιος γνωρίζει τον ιδιοκτήτη η τον μάστορα που ανέλαβε τη πατέντα να μου δώσει τις σχετικές πληροφορίες επικοινωνίας.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΣΕ TIGER 1050  

  Από: Aris. στις 09/06/2009 10:14 μμ.

Πως του εχει κανει καποιος πατεντα αφου ο ιδιος μας διχνεις foto απο την MIVV τιτανιου που οπως φαινεται ειναι φωτογραφιες της ιδιας της MIVV


Edit:


http://www.moto-outlet.gr/Mivv-SUONO-Ti ... -3076.html

520 ευρουλακια, ειχα κανει και αναλογο post αλλου για τις MIVV για TIGER καθοτι πιστευω οτι ειναι και πολυ γ@μ@τε$ !
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΣΕ TIGER 1050  

  Από: aimiliosbmw στις 09/06/2009 11:07 μμ.

Δίνει κωδικό για TIGER μόνο την STAINLEES STEEL και FULL CARBON που για την τελευταία δεν έχει ενημερωθεί ούτε στο SITE TΗΣ ΜΙVV παρά μόνο στους αντιπροσώπους της έως σήμερα 9/6/2009

Kit Type Shape Level Homologated
T.007.L7 slip-on stainless steel suono standard level
T.010.L7 slip-on stainless steel suono lowdown

Οι παραπάνω φωτογραφίες είναι οι τύποι της SUONO γενικότερα και όχι για το TIGER!!!

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΣΕ TIGER 1050  

  Από: doohan στις 09/06/2009 11:18 μμ.

...........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:39, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΣΕ TIGER 1050  

  Από: Aris. στις 09/06/2009 11:29 μμ.

Ναι οντως το σαϊτ τις εχει σε stainless steel αλλα στο μοτο-αουτλετ τις εχει σαν τιτανιου.
Παρε ενα τηλ στο μοτο και ρωτα τους. Ισως να σταματησε η παραγωγη του συγκεκριμενου μοντελου εξατμισης σε τιτανιο και να βγαινει μονο σε stainless steel πια..
Ισως , λεω , να εχουν στο μοτο αουτλετ ακομα αποθεμα απο τις τιτανιου λοου μποϊ
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΣΕ TIGER 1050  

  Από: aimiliosbmw στις 10/06/2009 12:42 πμ.

του moto outlet είναι 100% ανοξείδωτη!!!όπως και ο κωδικός της T.007.L7,T.010.L7 σύμφωνα με την mivv.it
μισή ώρα μου πήρε να πείσω ακόμα και τους πωλητές της ελληνικής αντιπροσωπείας που θέλανε να μου πουλήσουν την stainless steel ως titanium ενώ εγώ επέμεινα ότι ήθελα full titanium όπως τη πρώτη foto που έχω επισύναψη παραπάνω.
για λόγους ιστορίας η titanium έχει διαφορά: στην όψη το μεσαίο κομμάτι,στα καπάκια που είναι πιο μαύρα,στο ταμπελάκι γράφει full titanium αντί για invent exhausts και διαφορά βάρους 1.9kgr με 1,2kgr full titanium

δείτε στο link της διαφορές και μόνοι σας
http://www.mivv.it/en/contenuto_statico.asp?cs=152

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΣΕ TIGER 1050  

  Από: torpedo στις 10/06/2009 10:21 πμ.

aimiliosbmw"του moto outlet είναι 100% ανοξείδωτη!!!όπως και ο κωδικός της T.007.L7,T.010.L7 σύμφωνα με την mivv.it
μισή ώρα μου πήρε να πείσω ακόμα και τους πωλητές της ελληνικής αντιπροσωπείας που θέλανε να μου πουλήσουν την stainless steel ως titanium ενώ εγώ επέμεινα ότι ήθελα full titanium όπως τη πρώτη foto που έχω επισύναψη παραπάνω.
για λόγους ιστορίας η titanium έχει διαφορά: στην όψη το μεσαίο κομμάτι,στα καπάκια που είναι πιο μαύρα,στο ταμπελάκι γράφει full titanium αντί για invent exhausts και διαφορά βάρους 1.9kgr με 1,2kgr full titanium

δείτε στο link της διαφορές και μόνοι σας
http://www.mivv.it/en/contenuto_statico.asp?cs=152"


σχετικά με το ερώτημα του φίλου aimiliosbmw για το αν βγαινει full titanium για tiger έστειλα ένα mail στη mivv ιταλίας. ελπίζω οι μαφίοζοι να μην μας γράψουν και να έχουμε σχετικά σύντομα απάντηση...

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΣΕ TIGER 1050  

  Από: Παναγιωτης στις 08/04/2010 1:32 πμ.

Τελικος διαβαζοντας και τα 2 Thread Που αναφερονται για της εξατμισης κανενας δεν με καλιψε στην απορια μου!
Τελικα υπαρχει διαφορα στην καταναλωση της βενζινας???
Γιατι εχουμε και δισκολους καιρους....

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΣΕ TIGER 1050  

  Από: Aris. στις 08/04/2010 1:55 πμ.

Παναγιωτη μου, οι διαφορές καταλανωσης βενζινης -μετα απο αλλαγη εξατμισης και των σχετικων- πιστευω πως ειναι αμελητεες.
Πιστευω να σε καλυψα...

Υ.Γ. Και δωσε λιγη βαση στην ορθογραφια σου! Αν κανεις τοσα ορθογραφικα λαθη ως φοιτητης, στα 40 σου θα εχεις ξεχασει να γραφεις !


Φιλικα παντα

Αρης.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΣΕ TIGER 1050  

  Από: johnygalan στις 08/04/2010 6:43 μμ.

Aris."Παναγιωτη μου, οι διαφορές καταλανωσης βενζινης -μετα απο αλλαγη εξατμισης και των σχετικων- πιστευω πως ειναι αμελητεες.
Πιστευω να σε καλυψα...

Υ.Γ. Και δωσε λιγη βαση στην ορθογραφια σου! Αν κανεις τοσα ορθογραφικα λαθη ως φοιτητης, στα 40 σου θα εχεις ξεχασει να γραφεις !


Φιλικα παντα

Αρης."

" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"