Να την αγοράσω(1050); ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΠΗΡΑ...

Re: Να την αγοράσω(1050);  

  Από: mixalakis στις 09/10/2009 1 μμ.

Το κάνατε το θέμα του ανθρώπου κ@λ@ς!!!


Φίλε harrysvr να το πάρεις το κορίτσι να το πάρεις.
Όπως είπαν και οι άλλοι σε φόρουμ triumph είσαι και θα σου πουν όλοι να το πάρεις.
Επίσης θα διαβάζεις συνέχεια για όλα τα μικρά ή μεγαλύτερα προβλήματα που μπορέι να παρουσιαστούν.
Σε όλα τα φόρουμ αυτό θα δεις.

Όσο για τα μηχανάκια με τα οποία συγκρίνεις το tiger, νομίζω ότι είσαι άδικος. Είναι κλάσεις ανώτερο και στην πράξη ο μόνος ανταγωνιστής είναι το ΚΤΜ 990 SMT που είναι πολύ ακριβότερο.
Θεωρητικά και το TDM είναι στην ίδια κατηγορία, αλλά πάλι είναι αιώνες πίσω. Μόνο για λόγους κόστους μπορείς να το συζητάς.

Όσο για το tiger 675, σκέψου ότι από το 2007 ακούγεται και το σκεφτόμουν και εγώ να περιμένω να βγει!!
Ευτυχώς δεν περίμενα και πήρα το 1050.

Re: Να την αγοράσω(1050);  

  Από: harrysvr στις 09/10/2009 2:42 μμ.

Kai βρακί θα έλεγα...
mixalakis"Το κάνατε το θέμα του ανθρώπου κ@λ@ς!!!
"

Και βρακί θα συνέχιζα ...
Σε όποιο φόρουμ ήμουνα όλοι έλεγαν ότι λέτε κι εσείς για το tiger... δηλ η μπέμπα είναι η καλύτερη κλπ κλπ, αλλά όλο προβλήματα διάβαζα τα τελευταία χρόνια(όταν είχα πάρει τη δική μου δεν υπήρχαν forum), sto suzuki forum πάλι προβλήματα , μέχρι και σπασμένους κινητήρες είδα, τεσπα δε βγάζω άκρη, μάλλον θα τη χτυπήσω, εκει που κολλάω είναι το κόστος της, απλά έλεγα για την 675 που θα είναι στα 4000λιγότερο και παραπλήσιους ίππους θα έχει+/-15...
Κάτι τελευταίο, σε σχέση με την 650gs-αν έχει εμπειρία κάποιος απο τις δύο-πως είναι μέσα στην κίνηση(το πλάτος της) ανάμεσα απο αυτοκίνητα και το ύψος(καθρέπτες);

Re: Να την αγοράσω(1050);  

  Από: alki_viades στις 09/10/2009 5:35 μμ.

harrysvr"έλεγα για την 675 που θα είναι στα 4000λιγότερο και παραπλήσιους ίππους θα έχει+/-15...
Κάτι τελευταίο, σε σχέση με την 650gs-αν έχει εμπειρία κάποιος απο τις δύο-πως είναι μέσα στην κίνηση(το πλάτος της) ανάμεσα απο αυτοκίνητα και το ύψος(καθρέπτες);"


Εγω παλι δεν θα ελεγα 4000 λιγοτερα, ουτε 15 μονο ιππους, πολυ αισοδοξο σε βλεπω.

Δεν εχω εμπειρια στην 650gs , εσυ που εχεις ομως δεν κανεις ενα τεστ ντραιβ τον τιγρη να δεις και μονος σου;

Αν βεβαια θες την αποψη μας εγω πχ σου λεω πως η 650 θα ειναι τουλαχιστον 2 φορες πιο ευκολη και ευκινητη λογω βαρους και ογκου, αφου με τον τιγρη εισαι απλα οκ στην κινηση. Αν σκοπευεις παντως να τον λειωνεις καθε μερα αναμεσα στα αυτοκινητα αυτο που θα σε κουρασει περισσοτερο θα ειναι το ευαισθητο στο ανοιγμα γκαζι, μεχρι βεβαια να μαθεις να παιζεις με συμπλεκτη. Επισης τοτε θα δινεις 80€ καθε 5000χλμ για να αλλαζεις λαδια, αλλα αυτα εχουν τα γκαζια

Re: Να την αγοράσω(1050);  

  Από: harrysvr στις 09/10/2009 5:56 μμ.

Τις τιμές τις βρήκα απο το γούγλη.
Τον τίγρη δεν μπορώ να τον τεστάρω γιατί υπάρχει μόνο εκθεσιακό μοντέλο στην πόλη που είμαι...
Κάποια video from youtube που είδα, με άναψαν...θέλω και να ξεφύγω απο τους κραδασμούς της μπέμπας, το off δε με πολυενδιαφέρει, όσον αφορά τα 80, θα κάνω την καρδιά μου πέτρα...αφού βρω πρώτα τα 12500...

Re: Να την αγοράσω(1050);  

  Από: ATN PANOS στις 09/10/2009 6:58 μμ.

την στιγμη που τα λεμε ολα αυτα
ο τιγρης εχει 10490 σε μαυρο και πορτοκαλι και χωρις abs.

11490 me abs και σε μαυρο- λευκο

ΤΡΕΧΑ
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Να την αγοράσω(1050);  

  Από: harrysvr στις 09/10/2009 7:21 μμ.

Πρέπει πρώτα να σκοτώσω τη μπέμπα...

Re: Να την αγοράσω(1050);  

  Από: SPEED στις 12/10/2009 11:17 πμ.

Λέγεται πως το F800 είναι φοβερή μηχανή. Αφού προέρχεσαι από το χώρο της BMW ενδεχομένως να είναι λιγάκι δύσκολη η μετάβασή σου σε Triumph. (βασικά αυτό ίσχυε σε αυτούς που είχαν παλιότερα ΒΜW) Η τιμή στο Tiger έχει κατέβει πάρα πολύ, στον ανταγωνισμό όμως όχι, και είναι και ακριβότερα εξαρχής (τα μηχανάκια του ανταγωνισμού). Επειδή όμως δεν νομίζω ότι η Triumph τα φτήνησε για ανθρωπιστικούς λόγους τα συμπεράσματα δικά σου.

Re: Να την αγοράσω(1050);  

  Από: Sprinter στις 12/10/2009 11:24 πμ.

Τι φτήνηνε ρε παιδια?

Απλώς ο εδώ διανομέας αποφάσισε να δίνει τα μηχανάκια και χωρίς τα εξτρα που επέμενε να φορτώνει παλαιότερα.. δηλαδή κάνει ότι εκαναν πάντα στο εξωτερικό..

Κάνω λάθος?

Και για ποιό F800 μιλάμε ακριβώς? 3-4 υπάρχουν αν δεν κάνω λάθος
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Να την αγοράσω(1050);  

  Από: strani στις 13/10/2009 3:57 μμ.

παρτο κα μην το σκεφτεσαι .ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΟΥΛΑΚΙΑ ΤΩΝ ΑΓΓΛΩΝ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΕΡΓΟΝΟΜΙΑΣ[ΑΛΑΡΜ -ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΨΥΓΕΙΩΝ -ΑΛΥΣΙΔΑΣ -ΕΛΕΙΨΗ IMOBILAZER] KATA TA ΑΛΛΑ Η ΓΑΤΑ ΤΑ ΣΠΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ. ....Ο ANT PANOS ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ

Re: Να την αγοράσω(1050);  

  Από: harrysvr στις 13/10/2009 9:58 μμ.

Ενα μεγάλο + που είχε η 650gs ήταν η αναπαυτική σέλα της, κάτι που άλλαξε μα τα καινούρια 650, 800gs, τις έκαναν τόσο μικρές που...ασε να μην πω.
Στην tiger είδα οτι είναι αναπαυτική(οπτική επαφή) για ταξίδι, ενας λόγος ήταν αυτός που βλέπω να καταλήγω στην tiger.
Στον αντιπρόσωπο που πήγα έχει ακόμα προσφορά με ABS, κεντρικό σταντ, συναγερμό, άλλη εξάτμιση και χούφτες, όλα της triumph στα 12200.

Re: Να την αγοράσω(1050);  

  Από: Native στις 14/10/2009 9:53 πμ.

κρατησε το f650 για να πηγαινεις στην δουλεια και παρε και ενα tiger για τις βολτες και τα ταξιδια σου. Ουτως η αλλως το gs πανω απο 3000-4000 δεν θα στο παρει κανεις...κριμα και ειναι μια χαρα μηχανακι.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Να την αγοράσω(1050);  

  Από: harrysvr στις 14/10/2009 2:52 μμ.

Native"κρατησε το f650 για να πηγαινεις στην δουλεια και παρε και ενα tiger για τις βολτες και τα ταξιδια σου. Ουτως η αλλως το gs πανω απο 3000-4000 δεν θα στο παρει κανεις...κριμα και ειναι μια χαρα μηχανακι."

Στη δουλειά πάω "αναγκαστικά" με αυτοκίνητο, το gs πρέπει να το δώσω για να πάρω την Αγγλίδα, αλλιώς γιοκ!

Re: Να την αγοράσω(1050);  

  Από: icet στις 14/10/2009 9:07 μμ.

Να πάρεις αυτό που σου κάνει "κλικ" , δηλαδή αυτό που σου αρέσει και θα σηκώνεσαι το πρωί και δεν θα βλέπεις την ώρα να ανέβεις στη σέλα του.
Από θέμα αξιοπιστίας η γνώμη μου είναι ότι πάνω κάτω όλα είναι τα ίδια σκ@τά καθώς οι περισσότεροι κατασκευαστές έχουν τους ίδιους προμηθευτές.
Το θέμα είναι να μη πέσεις σε "λαχείο" ότι κι αν πάρεις.
Προσωπικά το Tiger είναι πολύ καλύτερο από ότι περίμενα αν και έχει τις ατέλειες του (βλέπε απάντηση του "Μιχαλάκη")
---biip biip---

Re: Να την αγοράσω(1050);  

  Από: harrysvr στις 14/10/2009 9:10 μμ.

Κάθε φορά που βλέπω το συγκεκριμένο video http://www.youtube.com/watch?v=BRBGTsDRJFg μου έρχεται να πάω την επομένη και να το πάρω...
Ισως είναι το απωθημένο που έχω με τις σούζες...

Re: Να την αγοράσω(1050);  

  Από: harrysvr στις 21/10/2009 1:39 μμ.

Ti λέτε, να πάρω αυτό με με ABS, κεντρικό σταντ, συναγερμό, άλλη εξάτμιση και χούφτες, όλα της triumph στα 12200, ή να περιμένω το μοντέλο του 2010(όσο νά`ναι κάτι θα έχω μαζέψει μέχρι να έρθει,αλήθεια πότε έρχεται;) με νέο καντράν κλπ ;
Ta λάδια των 5,15,25000χλμ, μπορώ να τα αλλάξω μόνος μου(εννοώ λόγω εγγύησης);
Βλέπω δυσλειτουργίες στο datatool, αξίζει ή να βάλω κάποιο άλλο συναγερμό;