καταλυτης στο tiger

Re: καταλυτης στο tiger  

  Από: johntar στις 05/10/2010 12:45 πμ.

.... λαστιχα αλλαξαμε???




λαστιχο φιλε παταπιε μου εδωσαν ενα μπροστινο μαμα παλι για μπορω να κουνω το εργαλειω.λαστιχα φιλε βλεπω να αλλαζω τα χριστουγενα με το δωρο του ΟΑΕΔ!!!
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: καταλυτης στο tiger  

  Από: Cpt. Haddock στις 05/10/2010 10:16 πμ.

johntar"φιλε νου cpt.haddock δεν καταλαβαινω το λογο που λες οτι γεμισαμε απο tdmades?εγω δεν παω να κανω το χταποδι 3-1-2.προσωπικα αυτους θεωρω οτι ειναι tdmades που ωγαζουν 2 τελικα.εγω ενα θελω.φιλε native πιστευω οτι δεν θα χασω πουθενα γιατι απλα οπως ειπα και πιο πανω δεν θα κανω χταποδι 3-1-2 αλλα οπως ειναι μαμα θα το αφησω!
φιλικα παντα σε ολους!"


Τις επιπτώσεις στην υγεία των άλλων βγάζοντας τον καταλύτη τις έχεις σκεφτεί; Δε σε νοιάζει;
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: καταλυτης στο tiger  

  Από: gpal στις 05/10/2010 9:04 μμ.

Cpt Haddock,

Σε είδα σε αδελφό site με στολή Βίκινγκ και έπαθα πλάκα. Ελπίζω να μην ανέβηκες στη μηχανή έτσι, όχι τίποτα άλλο εκεί πάνω που ταξίδεψες δεν πρέπει να κάνει και πολύ ζέστη.

Πάντως σχετικά με τον καταλύτη συμφωνώ. Το θέμα είναι τι γίνεται στο Ελλαδιστάν με τους καταλύτες που θέλουν άλλαγμα. Βέβαια οι μηχανές σπάνια φθάνουν σ'αυτά τα χιλιόμετρα αλλά τα αυτοκίνητα και ιδιαίτερα κάτι φορτηγά ΜΑΜΑ ΜΙΑ

Re: καταλυτης στο tiger  

  Από: epistimon στις 05/10/2010 9:34 μμ.

. Το θέμα είναι τι γίνεται στο Ελλαδιστάν με τους καταλύτες που θέλουν άλλαγμα. Βέβαια οι μηχανές σπάνια φθάνουν σ'αυτά τα χιλιόμετρα αλλά τα αυτοκίνητα και ιδιαίτερα κάτι φορτηγά ΜΑΜΑ ΜΙΑ[/quote]

υπαρχη ανακυκλοση στους καταλυτες.οταν αλλαζουμε καταλυτη μονη μας ειτε γιατι ξερουμε ειτε γιατι μπορουμε.καλο ειναι να τον πηγαινουμε σε εναν εξατμησα και να τον αφηνουμε γιατι περναει συνεργειο ανακυκλωσης και τους μαζευει.μην τους πεταμε γιατι η μολυνση που προκαλουν ειναι τεραστεια.οσο για την αποδοση της μηχανης ειναι ελαχιστη αν βγαλουμε καταλυτη και μεγαλυτερα προβληματα σε θεμα λειτουργειας του κινητηρα γιατι ο λαμδα διαβαζει οτι να ναι και δεν μπορει να κανει σωστες διορθωσεις.αρα δεν αξιζει τον κοπο

Re: καταλυτης στο tiger  

  Από: Sprinter στις 05/10/2010 9:43 μμ.

Το τελευταίο που λές με τον λαμβδα δε παίζει γιατί βρίσκεται πρίν τον καταλύτη
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: καταλυτης στο tiger  

  Από: epistimon στις 05/10/2010 11:03 μμ.

Sprinter"Το τελευταίο που λές με τον λαμβδα δε παίζει γιατί βρίσκεται πρίν τον καταλύτη "

ναι δικιο εχεις δεν το θυμομουνα.

Re: καταλυτης στο tiger  

  Από: johntar στις 08/10/2010 1:21 πμ.

Αγαπητή φίλοι μιλαγα πριν από λίγο με ένα παλικάρι στο κορυδαλλό ο όποιος πήγε παπαγιαννη του έκοψε τον καταλύτη έβαλε εξάτμιση της RACE TECH φίλτρο pipecros και έκανε δυναμομετριση σε ένα μαγαζί κάπου στη βουλιαγμένης τέρμα μου είπε και του έβγαλε 122 και κάτι στο τροχό. χωρίς πρόγραμμα .λέτε να είναι ισχύει ?
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: καταλυτης στο tiger  

  Από: chris34 στις 08/10/2010 9:05 πμ.

johntar"Αγαπητή φίλοι μιλαγα πριν από λίγο με ένα παλικάρι στο κορυδαλλό ο όποιος πήγε παπαγιαννη του έκοψε τον καταλύτη έβαλε εξάτμιση της RACE TECH φίλτρο pipecros και έκανε δυναμομετριση σε ένα μαγαζί κάπου στη βουλιαγμένης τέρμα μου είπε και του έβγαλε 122 και κάτι στο τροχό. χωρίς πρόγραμμα .λέτε να είναι ισχύει ? "


Φιλε μου........κατσε σκεψου λιγο!!Ειναι δυνατον;;;;;;
Φιλτρο εξατμιση και να βγαλει καταλυτη να δωσει 122 αλογα στον ΤΡΟΧΟ;;;;Ελεος μην ακουτε τον καθε ασχετο με τις λαλακιες που λεει.
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: καταλυτης στο tiger  

  Από: Native στις 08/10/2010 9:39 πμ.

johntar"Αγαπητή φίλοι μιλαγα πριν από λίγο με ένα παλικάρι στο κορυδαλλό ο όποιος πήγε παπαγιαννη του έκοψε τον καταλύτη έβαλε εξάτμιση της RACE TECH φίλτρο pipecros και έκανε δυναμομετριση σε ένα μαγαζί κάπου στη βουλιαγμένης τέρμα μου είπε και του έβγαλε 122 και κάτι στο τροχό. χωρίς πρόγραμμα .λέτε να είναι ισχύει ? "


Φιλε, κάνε ενα search στο forum έχει συζητηθεί άρκετες φορές πόσα άλογα βγάζει ο τίγρης, μην λέμε τα ίδια και τα ίδια.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: καταλυτης στο tiger  

  Από: Cpt. Haddock στις 08/10/2010 10:14 πμ.

johntar"Αγαπητή φίλοι μιλαγα πριν από λίγο με ένα παλικάρι στο κορυδαλλό ο όποιος πήγε παπαγιαννη του έκοψε τον καταλύτη έβαλε εξάτμιση της RACE TECH φίλτρο pipecros και έκανε δυναμομετριση σε ένα μαγαζί κάπου στη βουλιαγμένης τέρμα μου είπε και του έβγαλε 122 και κάτι στο τροχό. χωρίς πρόγραμμα .λέτε να είναι ισχύει ? "


122 τροχο να μην ειναι 135 στροφαλο; Δηλαδη με εξατμιση/φιλτρο πηρε 20 αλογα...

Ρε τι διαβαζουμε
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: καταλυτης στο tiger  

  Από: Sprinter στις 08/10/2010 10:39 πμ.

Δυναμομέτρηση πρίν έκανε εκτός από μετά????? Τη δυναμομέτρηση την έκανε εκεί που έκανε και τις πατέντες ή σε 'συνεργαζόμενο'?

Τι χάπατα που είναι ο κόσμος ρε γμτ...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: καταλυτης στο tiger  

  Από: johntar στις 08/10/2010 11:21 πμ.

παιδες το παλικαρη μου ειπε οτι στον παπαγιαννη εβγαλε καταλυτη και καπου στη βουλιαγμενης εκανε δυναμομετσηση.τι να σας πω.
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: καταλυτης στο tiger  

  Από: Cpt. Haddock στις 08/10/2010 12:08 μμ.

johntar"παιδες το παλικαρη μου ειπε οτι στον παπαγιαννη εβγαλε καταλυτη και καπου στη βουλιαγμενης εκανε δυναμομετσηση.τι να σας πω. "


Σ' εμας τιποτα. Σ' αυτον κανε δωρο ξυραφακια να ξυρισει τα μουσια


Μπας και με το "καπου στη Βουλιαγμένης" εννοούσε στη "μαυρη" σε κοντρα;
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: καταλυτης στο tiger  

  Από: Native στις 08/10/2010 1:46 μμ.

Θα με αναγκασετε να λεω τα ιδια παλι...γενικα έχω βαρεθει να ασχολουμαι με το ποσα αλογα βγαζει ο τιγρης...και τον εχω αφησει στην ησυχια του.

Επειδη ομως το ειχα ψαξει αρκετα και ειχα παει σε 4 διαφορετικα δυναμομετρα, μπορω να πω οτι οσο κι αν δεν το χωραει ο νους, to tiger βγαζει απο 118-122 αλογα στον τροχο, δηλαδη σιγουρα 130 στροφαλο.

Και δεν το λεω μονο εγω, οσοι πανε δυναμομετρο τα ιδια λενε. Τωρα την επιμονη σας και να μην πιστευετε κανεναν δεν την καταλαβαινω. 2 χρονια τωρα λεμε το tiger παει 120 αλογα με εξατμιση και εσεις το αρνειστε. Αμα δεν σας ενδιαφερει το θεμα δεκτο, αλλα μην κανετε σχόλια και συμπαιρενεται χωρις αποδειξεις.

Δεν ειμαι με το μερος κανενος απλα έχει παρασυζητηθει και ειναι καιρος καποιοι να το πιστεψουν.

Το πριν τι σημασια έχει? Το θεμα ειναι ποσο κερδισες η το τελικο αποτελεσμα? Θα στο πώ εγώ το πριν... Απο την στιγμη που εχουν μετρηθει 50 μηχανακια και ολοι πανω κατω βγαζουν το ιδιο αποτελεσμα ενώ το μαμα βγαζει 105 περιπου τροχο, το κερδος ειναι προφανές...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: καταλυτης στο tiger  

  Από: Tigrisss στις 08/10/2010 3:01 μμ.

εγω εχω remus ολοσωμη με μονο τελικο, αρα λειπει και ο καταλυτης.

φιλτρο προγραμμα και αφαιρεση snorkel


η διαφορα που ειδα σε σχεση με την αρχη ειναι τεραστια, και δεν ειναι η ιδεα μου. η μεγαλη διαφορα εγινε οταν εβαλα τους λαιμους και βγηκε ο καταλυτης. Με δευτερα επαιζε το τιμονι μεχρι τα κοκκινα......

δε πηγα να το μετρησω ποτε σεδυναμομετρο, ουτε θα παω. δε προλαβα να παω διπλα διπλα με κανα φίλο να τσεκαρουμε γιατι μετα αρχισαν τα προβληματα με τα πιστονια, οχι οτι εχει σχεση η μετατροπη, απλα μετα ειχα ξενερωσει και δε το ανοιγα.....

και στο ξενο forum μιλανε ανθρωποι για 120 αλογα τροχο....δε ξερω....