Καδένα Εκκεντροφόρου

Re: Καδένα Εκκεντροφόρου  

  Από: mixalakis στις 10/09/2009 2:09 πμ.

Sprinter"Πώς νόμιζα πώς 'αγωνιστική συντήρηση' σημαίνει λύσιμο μετα από κάθε αγώνα?"


Φαντάζομαι ότι η αγωνιστική συντήρηση έχει σχέση και με την αγωνιστική οδήγηση!

dimchris"Το δικό μου 675 έχει κάνει 31.000χλμ και δεν είχε ποτέ θέμα με την καδένα εκκεντροφόρου..."


Π.χ. ο dimchrist πάει μόνο για καφέ με το 675! Γι'αυτό δεν έχει πρόβλημα!

Re: Καδένα Εκκεντροφόρου  

  Από: dimchrist στις 10/09/2009 11:26 πμ.

mixalakis"
dimchris"Το δικό μου 675 έχει κάνει 31.000χλμ και δεν είχε ποτέ θέμα με την καδένα εκκεντροφόρου..."


Π.χ. ο dimchrist πάει μόνο για καφέ με το 675! Γι'αυτό δεν έχει πρόβλημα! "


Ρε γ@μώτο αυτός ο Αλεξίου στον Άγιο έχει καλό καφέ. Τι να κάνω?...

Και αυτά τα Μέγαρα ρε παιδί μου... πολυεξοδα για καφέ...

Spam τέλος

Triple Way

Re: Καδένα Εκκεντροφόρου  

  Από: tripletech στις 10/09/2009 6:17 μμ.

Αγωνιστικη συντηρηση του τεντωτηρα εννοω...τα υπολοιπα στο μοτερ μου ειναι νορμαλ,μονο TOR.
Ο πιερρακος ισχυριζεαι οτι τα μοτερ του βγαζουν σεζον χωρις λυσιμο.
Επισης,πλεον,ουτε η....DUCATI (λεμε τωρα...)στα superbikes δεν λυνει μοτερ σε καθε αγωνα
(γιατι το αλλαζει ολοκληρο ισως...??)Οι γιαπονεζοι σιγουρα οχι παντως,διαστηματα δεν θυμαμαι τωρα.
Στα MOTOGP ξερετε τους κανονισμους πλεον.
Φωτο και βιντεο θα ακολουθησουν το ΣΚ για τα...συμβαντα μεσα στο μοτερ(εν λειτουργια...)

Re: Καδένα Εκκεντροφόρου  

  Από: tripletech στις 13/09/2009 10:47 πμ.

Ειπα να μην ξεκινησω καινουργιο θεμα μιας και για καδενες μιλαμε.Εδω θα δειτε τι συμβαινει
στην καδενα του 675,σε οσα δηλ παρουσιαζουν το γνωστο(?)φαινομενο...
ΔΕΝ θελω να αποδειξω τιποτα απλα να δουν καποιοι που ειχαν την απορια.
Αυτη ταλαντωση της καδενας που θα δειτε,ορισμενες φορες ειναι τοσο εντονη,που χτυπαει το μερος του καρτερ στο σημειο που στηριζεται το πειρακι για το ¨κεντραρισμα¨ του δεξιου καπακιου του μοτερ.ουφ.

http://www.youtube.com/watch?v=veQxzlSxgB0

Re: Καδένα Εκκεντροφόρου  

  Από: nfot στις 13/09/2009 7:53 μμ.

.... Ελπιζω να το εχω γλυτωσει αυτο καινα το εχουν εξαλειψει απο τα μοντελα 2009+. Αλλα μαλλον με την ελπιδα θα μεινω.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Καδένα Εκκεντροφόρου  

  Από: tripletech στις 29/09/2009 8:32 μμ.

Niko,ειχα προβλημα με υπολογιστη Και δικτυο,εφτασαν τα....εξεσουαρ για το "παρ τ του" the sequel δηλ.
μικρομετρο.....βαση....ηλεκτροκοληση....χμ...χμ....αχααα.....

Re: Καδένα Εκκεντροφόρου  

  Από: nfot στις 02/10/2009 2:05 πμ.

Περιμενω νεα, με ανυπομονησια.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.