Προς κατόχους Street triple

Re: Προς κατόχους Street triple  

  Από: bekris στις 14/10/2009 5:32 μμ.

krysta"

hi...
τα φλάς του triple είναι ίδια με αυτά του aprilia shiver απλά έχουν διαφορετικές φίσες. κάνουν 10ευρώ. το φλάς λύνεται, κρατάμε τις φίσες του triple , κουμπώνουμε το καινουριο φλάς του shiver κ με κόστος μονο 10ευρώ voila καινούριο φλασάκι..
αυτό το φαινόμενο είναι αρκετά συχνό στις εταιρείες , δηλαδή υπάρχουν πράγματα ίδια σε διαφορετικές εταιρειες που έχουν κ διαφορετικές τιμές.. θέλει λίγο ψάξιμο παραπάνω απλά καμιά φορα για να μην τα χρυσοπληρώνουμε πάντα... "


μάλιστα didnt know that !!!! thnx για το tip

@jimdom Συμφωνώ αλλά..
50€ το δεξί μπροστά φλάς ???? jesus !!!
420€ δύο καπάκια ???

Να να καλά η ασφαλιστική (που ελπίζω να μην είναι από αυτές που θα φαλιρίσουν.... που φτάσαμε ...)

Re: Προς κατόχους Street triple  

  Από: Natassa_triple στις 14/10/2009 6:35 μμ.

ευχαριστούμε Κρύστα για το tip

Re: Προς κατόχους Street triple  

  Από: jimdom στις 14/10/2009 9:24 μμ.

Το προηγουμενο hornet 600 εχει ιδια φλας πισω με το fmx 650 κ το innova!χαχα!Για να μου πειτε ευχαριστω το εγραψα...

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Προς κατόχους Street triple  

  Από: Polymhxanos στις 14/10/2009 10:02 μμ.

jimdom"Το προηγουμενο hornet 600 εχει ιδια φλας πισω με το fmx 650 κ το innova!χαχα!Για να μου πειτε ευχαριστω το εγραψα... "



Για τα Honda τα ξερουμε, δεν χρειάζονται ευχαριστίες... Παράδειγμα, αντίβαρα τιμονιού ιννοβα και CBR600F ειναι ακριβώς τα ίδια, τα μεν χρεωνονται 18 ευρω τα δε 50. Άι βγάλε άκρη...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Προς κατόχους Street triple  

  Από: Aris. στις 14/10/2009 11:59 μμ.

Φιλος μου παντως που επεσε με το kawa zx6 εσπασε τα πλαστικα απο την δεξια μερια του .
Μονο τα γνησια αυτοκολλητα του πλαστικου ,που γραφουν "ΚΑWASAKI"και εχουν 3-4 λωριδες φαρδους 2cm και μηκος 80cm, κοστιζουν 200 ευρο. Μπορεις να καταλαβεις ποσο θα κοστιζουν τα πλαστικα !


Το θεμα ειναι ενα....

Ου πεσεις ...

================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Προς κατόχους Street triple  

  Από: bekris στις 15/10/2009 10 πμ.

Aris."Φιλος μου παντως που επεσε με το kawa zx6 εσπασε τα πλαστικα απο την δεξια μερια του .
Μονο τα γνησια αυτοκολλητα του πλαστικου ,που γραφουν "ΚΑWASAKI"και εχουν 3-4 λωριδες φαρδους 2cm και μηκος 80cm, κοστιζουν 200 ευρο. Μπορεις να καταλαβεις ποσο θα κοστιζουν τα πλαστικα !


Το θεμα ειναι ενα....

Ου πεσεις ...

"

....ρώτησε και για το daytona.....
τεσπα, ου πέσεις και

Re: Προς κατόχους Street triple  

  Από: jimdom στις 16/10/2009 4:39 μμ.

Polymhxanos"
jimdom"Το προηγουμενο hornet 600 εχει ιδια φλας πισω με το fmx 650 κ το innova!χαχα!Για να μου πειτε ευχαριστω το εγραψα... "



Για τα Honda τα ξερουμε, δεν χρειάζονται ευχαριστίες... Παράδειγμα, αντίβαρα τιμονιού ιννοβα και CBR600F ειναι ακριβώς τα ίδια, τα μεν χρεωνονται 18 ευρω τα δε 50. Άι βγάλε άκρη..."

Να πω οτι περιμενα να ακουσω ευχαριστω απο σενα θα πω ψεμματα.
Λετε να αλλαξουν κ το innova τωρα που αλλαξαν το hornet για να ταιριαζουν τα φλασακια?

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Προς κατόχους Street triple  

  Από: bentouza στις 20/10/2009 2:31 μμ.

bekris"To λοιπόν και για του λόγου το αληθές, ήρθε ο τιμολόγιος.
Ενδεικτικά 500€ η μια εξάτμιση
μπροστινό φλάς 50€
τα 2 δεξιά καπάκια (με φλατζες κτλ,κτλ) 420€
πεντάλ φρένου 85€


Περαστικά μας."


απλα εδω να σημειωσω τα εξης.
με 550€ βαζεις ζευγαρι carbon αμο sc-project
με 50€ παιζει να βαζεις 4αδα φλασακια led τα καλυτερα που θα βρεις

τωρα τα καπακια ειναι ενα θεμα αλλα κυκλοφορουν after market (δεν θυμαμαι εταιρεια) απο αλλο υλικο(κ γεωμετρια) τα οποια ειναι εξαιρετικα ποιο δυσκολο να "σπασουν".δεν ξερω τιμη αλλα με 420€...
απο περιεργια τι εγινε με τα καπακια;ειχες βαλει μανιταρακια ακριβως απο κατω;(δεν ξερω αν καταλαβες ποια λεω)

για πενταλ φρενου επισης δεν ξερω λυση εκτος απο μτχ απο ιμπει ή αν ειχε στραβωσει ισωμα κ βαψιμο.

παντως αμφιβαλω πολυ αν σε αυτα τα παραπανω που αναφερεις θα ειχε το Z750 πχ μεγαλη διαφορα.αλλωστε απ'αυτα περιμενουν να βγαλουν ολες οι εταιρειες.
σκεψου οτι εχω ενα 125αρι κ ο σαρακακης ζηταει 50 ή 60 ευρω για ενα φλας.αν ειναι ποτε δυνατον να μου περασει απ'το μυαλο να τα δωσω.

με λιγο ψαξιμο γινεται η δουλεια αλλιως θα ειχαμε καταντισει σαν να ειχαμε αμαξι που με το πρωτο μικροτρακαρισμα η ταριφα ειναι στο διχιλιαρο..

Re: Προς κατόχους Street triple  

  Από: bekris στις 20/10/2009 5:12 μμ.

bentouza"

απλα εδω να σημειωσω τα εξης.
με 550€ βαζεις ζευγαρι carbon αμο sc-project
με 50€ παιζει να βαζεις 4αδα φλασακια led τα καλυτερα που θα βρεις

τωρα τα καπακια ειναι ενα θεμα αλλα κυκλοφορουν after market (δεν θυμαμαι εταιρεια) απο αλλο υλικο(κ γεωμετρια) τα οποια ειναι εξαιρετικα ποιο δυσκολο να "σπασουν".δεν ξερω τιμη αλλα με 420€...
απο περιεργια τι εγινε με τα καπακια;ειχες βαλει μανιταρακια ακριβως απο κατω;(δεν ξερω αν καταλαβες ποια λεω)

για πενταλ φρενου επισης δεν ξερω λυση εκτος απο μτχ απο ιμπει ή αν ειχε στραβωσει ισωμα κ βαψιμο.

παντως αμφιβαλω πολυ αν σε αυτα τα παραπανω που αναφερεις θα ειχε το Z750 πχ μεγαλη διαφορα.αλλωστε απ'αυτα περιμενουν να βγαλουν ολες οι εταιρειες.
σκεψου οτι εχω ενα 125αρι κ ο σαρακακης ζηταει 50 ή 60 ευρω για ενα φλας.αν ειναι ποτε δυνατον να μου περασει απ'το μυαλο να τα δωσω.

με λιγο ψαξιμο γινεται η δουλεια αλλιως θα ειχαμε καταντισει σαν να ειχαμε αμαξι που με το πρωτο μικροτρακαρισμα η ταριφα ειναι στο διχιλιαρο.."


Μπρε after-market βάζεις και στο Κ και στην Τ.
Πες ότι δεν είμαι κάγκουρας και θέλω τις μαμά εξατμίσεις να μην κάνει θόρυβο... 530€ έκαστο κομμάτι !
Καπάκια δεν βρίσκεις after-market (ή τουλάχιστον εγώ δεν έχω βρεί)
Πεντάλ φρένου, βάσεις μαρσπιε κτλ,κτλ επίσης είναι πανάκριβα, όπως και τα after-market.
Τεσπα...ότι έγινε έγινε αυτό που με ανησυχεί είναι πόσο θα περιμένω για να μου έρθουν (εδώ να δούμε)

Ps. όσο για τα μανιτάρια (έχω της R&G) δεν σε καλύπτουν πλήρως (το λέει και το site εξάλλου έπρεπε να βάλω και κάτι άλλες μλκίες που στηρίζονταν σε 2 βίδες στα καπάκια κια δεν μου γέμιζαν και πολύ το μάτι, απ ότι φαίνεται καλύτερα να γρατσουνιστεί το καπάκι παρά να σπάσει. Χμμ ίσως να μην έγινα κατανοητός δεν έσπασαν τα καπάκια ίσα που γρατζουνίστικαν )
Ps 2. Για εξατμίσεις θα προτιμούσα IXIL