Μασκακι Speed Triple σε Street triple?

Re: Μασκακι Speed Triple σε Street triple?  

  Από: ATN PANOS στις 09/02/2010 3:27 μμ.

http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Μασκακι Speed Triple σε Street triple?  

  Από: noxelikos στις 09/02/2010 3:30 μμ.

Και γω εχω ξετρελαθει!Με το μασκακι που την δινουν απλα δεν δειχνει τα δοντια της...
Οντως δεν ηταν πολυ δυσκολο αν και επρεπε συνεχως να το βαζεις πανω και να βλεπεις ποσο ακομη ''φαγωμα'' ηθελαν οι τρυπες της βασης.
Αυτη ηταν η μονη ταλαιπωρεια..Οποτε ανοιγα τις τρυπες και προσπαθουσα να το φορεσω,εβρισκε το μασκακι στα φαναρια..Ειχες τετοιο ''προβλημα'';
Τελικα κατεβασα λιγο και τα φωτα γιατι ουτως ή αλλως ηταν λιγο πιο ψηλα,αν και τωρα θελει λιγο σηκωμα γιατι χτυπα χαμηλα η δεσμη..Βασικα θελει πιο δυνατες λαμπες γιατι δεν ειναι και οι καλυτερες οι μαμα..
Αλλο θεμα ομως αυτο αν και εσυ εχω δει πως το εχεις λυσει..
Αν εχεις καμια προταση περιμενω!

Re: Μασκακι Speed Triple σε Street triple?  

  Από: noxelikos στις 09/02/2010 4:01 μμ.

ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ
Γνωμες για το προστατευτικο ''καλυμα'' του ψυγειου ως προς την ομορφια του..
Ειχα σκοπο να το βαψω μαυρο,στην πορεια ομως μου αρεσε αν και αρκετοι ακομα μου λενε να το βαψω..
Ηταν το πρωτο πραγμα που εβαλα στην μηχανη.Δεν την εβγαζα εξω μεχρι να το περασω..
Ειναι χειροποιητο δικο μου βεβαια και δεν ξερω κατα ποσο ειναι ομορφο,ομως κανει την δουλεια του!!
Η θερμοκρασια αν αναρωτηθει κανεις ''κυμαινεται'' στα 6-7 (7 πιο σπανια) κουτακια το καλοκαιρι στην κινηση και 5 στο ταξιδι και στα ανοιχτα ενω τον χειμωνα 5-6 κουτακια.Ειχε παρει το ματι μου πριν καιρο μια συζητηση για την θερμοκρασια αλλα δεν θυμαμαι.Αν κινουμε σε υψηλους βαθμους ας μου πει καποιος την γνωμη του..

Ευχαριστω πολυ παντως παιδια!!

Υ.Γ. Ας ασχοληθουμε και λιγο με τα street triple παλι γιατι πολυ τα παραμελησαμε(επειδη ειναι το καλυτερο street fighter..στην κατηγορια του (αν υπαρχει τετοια ειδους κατηγορια ) δεν πρεπει να ξαναμιλησουμε γι'αυτο;)Μονο για tiger αντε και για τα υπεροχα Bonneville;..
Χωρις παρεξηγησεις!Ελπιζω να διαβαζεται οπως το εγραψα,με δοσεις χιουμορ!(εκτος για το καλυτερο... )

Re: Μασκακι Speed Triple σε Street triple?  

  Από: jimdom στις 09/02/2010 4:25 μμ.

Προσωπικα δεν μου αρεσει το μασκακι του speed.
Το καλυμα αισθητικα δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα το θεμα δεν ειναι τι αρεσει σε μενα ή σε οποιονδηποτε αλλον,το θεμα ειναι να αρεσει σ¨εσενα!

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Μασκακι Speed Triple σε Street triple?  

  Από: Aris. στις 09/02/2010 6:05 μμ.

noxelikos"αν και επρεπε συνεχως να το βαζεις πανω και να βλεπεις ποσο ακομη ''φαγωμα'' ηθελαν οι τρυπες της βασης.
Αυτη ηταν η μονη ταλαιπωρεια..Οποτε ανοιγα τις τρυπες και προσπαθουσα να το φορεσω,εβρισκε το μασκακι στα φαναρια..Ειχες τετοιο ''προβλημα'';
"


1)Σιγουρα εχεις κανει "πατατιά"
Εμενα περναει ανετα και ο δεικτης του χεριου μου αναμεσα απο το μασκακι και το φαναρι.
Την βαση του Speed την πηρες ετσι ? την παλια την εβγαλες ?

Αυτην εδω ειναι η βαση του Speed που βιδωνει πισω απο τα οργανα εφοσων βγαλεις την μαμα του Street.
Επρεπε να ταιριαζει ακριβως πισω απο τα οργανα εκτος μιας τρυπας που ειναι 2-4 χιλιοστα πιο διπλα(και πρεπει να την ανοιξεις λιγο), απο εκει και περα οι 3 τρυπες που εχει περιμετρικα ταιριαζουν ακριβως με τις τρυπες απο το μασκακι.


Αν το εκανες ακριβως οπως στα γραφω δεν θα επρεπε να ειχες αυτο το προβλημα αποστασης των φαναριων με το μασκακι

2) εχω δει και 8 γραμμες θερμοκρασια ...
Στις 7 γραμμες παντως ανοιγει το βεντιλατερ

3) για το καλυμα τι να σου πω.. δεν εχω , δεν σκεφτομαι να βαλω , ειμαι ουδετερος , 'νταξ' δεν το λες και ασχημο -ποσο μαλλον για χειροποιητο απο σενα-, απο την αλλη , ε ...θα μπορουσε να ηταν και καλυτερο
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Μασκακι Speed Triple σε Street triple?  

  Από: noxelikos στις 09/02/2010 7:36 μμ.

Η βαση του speed πατουσε οπως λες ακριβως.
Οταν ομως προσπαθουσα να βιδωσω την μασκα αυτη εβρισκε στα φαναρια!Ειναι θεμα και το ποσο πανω-κατω εχουν βιδωσει στην αντιπροσωπεια τα φαναρια..Ετσι χρειαστηκε να ''φαω'' αρκετα ολες τις τρυπες ωστε να σηκωθει η βαση προς τα πανω.Επισης το μασκακι με τα παρελκομενα ηταν για το speed σε χρωμα κιτρινο..Μηπως παιζει τιποτα με την χρονολογια;Ασε τωρα που το σκεφτομαι αυτο που πηρες εσυ ηταν συγκεκριμενα για να κανεις αυτη την μετατροπη!!Η βαση που σου δωσανε ηταν για street triple ωστε να πατησει αυτη του speed.(Φανταζομαι)Εγω πηρα το σετ που ηταν συγκεκριμενα για speed.Ισως να παιζει ρολο.Παντως αν εκανα κατι λαθος πιστευω δεν θα καθοταν..Θα με κανεις να το ξαναβγαλω!

Re: Μασκακι Speed Triple σε Street triple?  

  Από: denthnpalevw στις 09/02/2010 9:18 μμ.

φιλε μου πολυ ωραιο το αποτελεσμα. και εγω θελω καποια στιγμη να το κανω αυτο αλλα δεν μπορω να βρω. αν και δεν ειναι η πρωτη μου προτεραιότητα τωρα.

μια παρατηρηση μονο. το χερουλι πισω τι το θες????
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Μασκακι Speed Triple σε Street triple?  

  Από: Aris. στις 09/02/2010 10:05 μμ.

noxelikos"Ειναι θεμα και το ποσο πανω-κατω εχουν βιδωσει στην αντιπροσωπεια τα φαναρια.."
Οχι δεν εχει σχεση αυτο


noxelikos"Επισης το μασκακι με τα παρελκομενα ηταν για το speed σε χρωμα κιτρινο..Μηπως παιζει τιποτα με την χρονολογια;Ασε τωρα που το σκεφτομαι αυτο που πηρες εσυ ηταν συγκεκριμενα για να κανεις αυτη την μετατροπη!!Η βαση που σου δωσανε ηταν για street triple ωστε να πατησει αυτη του speed."


Μην μπερδευεσαι , η βαση δεν ειναι μοντα , ειναι του speed (και σε μενα).
Αυτην εχω και εχεις .
Δεν γινεται το μασκακι μου να ειναι "ειδικο" για εφαρμογη σε street απο speed.
Το σιγουρο ειναι οτι η βαση που εβαλες ειναι "ΟΚ" αφου μπηκε με τον ιδιο τροπο με το δικο μου (λιγο φαγωμα η μια τρυπα)
Δυο τινα συμβαινουν , ή το μασκακι που αγορασες ειναι τρελλη -Failed- μαϊμουδιά ή ειναι απο speed >2005.
Εχω παρατηρησει σε πολλα site με αξεσουαρ για speed triple λενε οτι ..."θα ταιριαξει σε Speed triple 2005-2010".
Ισως, speed του 2004 και "βγαλε", να εχουν καποια μικροδιαφοροποιηση και στο μασκακι.


denthnpalevw"
μια παρατηρηση μονο. το χερουλι πισω τι το θες????"


Για να κρεμαει τις τσαντες απο την λαϊκη !

Sorry αλλα θα συμφωνησω πως αυτο το χερουλι μου θυμιζει Astrea Grand 100 και οσων αφορα τον συνοδηγο ... το θεωρω ακρως επικινδυνο μιας που δεινει την ψευδαισθηση πως μπορει να κρατηθει απο αυτο, αμα εσυ ανοιξεις το γκαζι λιγο πιο νευρικα

Ειναι χρησιμο να το αφησεις πανω ΜΟΝΟ εαν το εχεις για να βαζεις το ποδι σου σε "stand up 12o'clock σουζα"



(Σε πειραζω)

================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Μασκακι Speed Triple σε Street triple?  

  Από: noxelikos στις 10/02/2010 1:03 μμ.

Η ΑΛΗΘΕΙΑ
Για την χειρολαβη
Και γω οταν το κοιταζω δεν μου καθεται!Με βοηθαει ομως πολυ,στο βαλε-βγαλε!ειναι λιγο μυστηρια η εισοδος στην αυλη.Υστερα ηταν και σε τιμη ευκαιρειας...

Φιλε Αρη πρεπει να ηταν αυθεντικο το μασκακι γιατι εκτος απτα σακουλακια..(δεν παιζει ρολο),ολα τα εξαρτηματα ειχανε την σταμπα της Τ.Εχω καποια γνωση απο μουφες και δεν εμοιαζε,αλλα ποτε δεν ξερεις!

Re: Μασκακι Speed Triple σε Street triple?  

  Από: denthnpalevw στις 05/09/2010 12:09 πμ.

btw τωρα που μου ρθε και εχω παρει φορα με τα ποστ

+ενας ακομα με μασκακι speed triple
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Μασκακι Speed Triple σε Street triple?  

  Από: noxelikos στις 05/09/2010 12:23 πμ.

denthnpalevw"btw τωρα που μου ρθε και εχω παρει φορα με τα ποστ

+ενας ακομα με μασκακι speed triple"


Τα έννιωσες τα 10 έξτρα άλογα φαντάζομαι!..

Μεγειές!!!

Re: Μασκακι Speed Triple σε Street triple?  

  Από: denthnpalevw στις 05/09/2010 12:26 πμ.

το δικο μου πηρε 11,347 μετρημενα απο την αισθηση που μου αφηνει ο αερας στις τριχες των χεριων....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Μασκακι Speed Triple σε Street triple?  

  Από: noxelikos στις 05/09/2010 12:31 πμ.

denthnpalevw"το δικο μου πηρε 11,347 μετρημενα απο την αισθηση που μου αφηνει ο αερας στις τριχες των χεριων...."



Απο πού το πήρες;Πάτησε καλά;

Re: Μασκακι Speed Triple σε Street triple?  

  Από: denthnpalevw στις 05/09/2010 12:44 πμ.

ebay μεταχειρο αλλα σε αριστη κατασταση.... πατησε μια χαρα. δεν ειχα θεματα. απλα ανοιξα την κλασικη τρυπα. αλλα δοκιμασα και κατι αλλο.
με μερικες επεμβασεις ακομα το βαλα και πανω απο την μεταλικη πλακα (κανονικα μπαινει απο κατω) καθοταν πιο καλα αλλα εβρισκε το ποτηρακι των υγρων φρενων. αν δεν εβρισκε θα το αφηνα ετσι....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Μασκακι Speed Triple σε Street triple?  

  Από: noxelikos στις 05/09/2010 12:53 πμ.

Δεν το πολύ έπιασα με την μεταλλική πλάκα.Προσπαθώ να θυμηθώ λίγο την τοποθέτηση..Δηλαδή θα καθόταν πιο ψηλά και πιο μέσα;
Καλορίζικο όπως και να χει!