Διαστάσεις μπουκάλας street triple '08

Re: Βελτίωση αμορτισέρ triumph street triple  

  Από: Natassa_triple στις 01/09/2010 6:06 μμ.

Ευχαριστώ nfot, δεν νομίζω εξάλλου ότι χρειάζεται κάτι περαιτέρω η συγκεκριμένη μηχανή.

Re: Βελτίωση αμορτισέρ triumph street triple  

  Από: ATN PANOS στις 01/09/2010 6:28 μμ.

πριν μερικες μερες κοιταζα στο σιτε τις Τ.
εχει το ohlins. 725 λιρες παρακαλω.


και δεν μου αρεσει να μου πιανουν τον κ
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Βελτίωση αμορτισέρ triumph street triple  

  Από: Sprinter στις 01/09/2010 6:29 μμ.

Πάνο, εξαρτάται κατα πολύ τι ρυθμίσεις έχει. Το παραπάνω ΕΜC, μοιάζει να έχει μόνο απόσβεση συμπίεσης (μονή) και ρύθμιση προφόρτισης με κόντρα παξιμάδι. Οτι προσθέτεις χρεώνετε extra π.χ. απόσβεση επαναφοράς, γρήγορα-αργά, υδραυλική προφόρτιση, remote reservoir, ρύθμιση ύψους. Tα Ohlins είναι κάπως ακριβότερα αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό συγκρινόμενα με άλλα. Επίσης η φίλη λέει κάτι για τιμή χοντρικής.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Βελτίωση αμορτισέρ triumph street triple  

  Από: Natassa_triple στις 01/09/2010 6:57 μμ.

Sprinter"Πάνο, εξαρτάται κατα πολύ τι ρυθμίσεις έχει. Το παραπάνω ΕΜC, μοιάζει να έχει μόνο απόσβεση συμπίεσης (μονή) και ρύθμιση προφόρτισης με κόντρα παξιμάδι. Οτι προσθέτεις χρεώνετε extra π.χ. απόσβεση επαναφοράς, γρήγορα-αργά, υδραυλική προφόρτιση, remote reservoir, ρύθμιση ύψους. Tα Ohlins είναι κάπως ακριβότερα αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό συγκρινόμενα με άλλα. Επίσης η φίλη λέει κάτι για τιμή χοντρικής."


σωστά, το συγκεκριμένο που έβαλα έχει ρύθμιση συμπίεσης με το χέρι κ με κόντρα παξιμάδι ρυθμίζεις την προφόρτιση. Κ ναι, είχα καλύτερη τιμή σε αυτό που πήρα.

επίσης, εάν έπαιρνα αυτό το emc που τα ρυθμίζεις ολα με το χεράκι θα ανέβαινε πιο πάνω το κασέ.


Τα ohlins είναι πολύ πιο ακριβά, άλλη εταιρεία, άλλο όνομα...
Τα emc τα βάζω στην κατηγορία των wilbers, τα οποία θεωρώ εξίσου ποιοτικά.

Δόξα τω Θεώ υπάρχουν τόσα άφτερμάρκετ πράγματα που μπορούν μια χαρά να μας εξυπηρετήσουν κ να κάνουν άψογη δουλειά