SHELL

Re: SHELL  

  Από: antonis lironis στις 05/03/2009 1:34 πμ.

c"Εσείς έπρεπε να είστε στην αμερική όπου βάζεις μόνος σου την βενζίνη... α ρε ελληναρα αθανατε που θες τον πακιστανο για να σου βαλει τη βενζινη........."


Δεν το έπιασα το "θέλουμε τον Πακιστανό"
Γιατί εδώ έχουμε επιλογή? Εσύ βάζεις μόνος σου? Ή τους λες άσε θα βάλω μόνος μου!
Σχεδόν σε όλη την Ευρώπη βάζουν την βενζίνη μόνοι τους.
Εδώ το σκηνικό είναι έτσι και μακάρι να αλλάξει.

Re: SHELL  

  Από: HelenKoR στις 05/03/2009 9:59 πμ.

antonis lironis"

Εδώ το σκηνικό είναι έτσι και μακάρι να αλλάξει."


δεν το επιασα

τι το καλο εχει να βαζεις μονος σου βενζινη ?
οτι θα προσεχεις την μανικα ? μα και οι αλλοι προσεχουν (ασε που υπαρχουν ανθρωποι που δεν νοιωθουν - αν οχι τοσοι στον μοτοσυκλετιστικο χωρο ,σιγουρα ειναι μπολικοι στον αυτοκινητιστικο) .
κι αλλωστε τοσος κοσμος που δουλευει στα βενζιναδικα τι θα απογινει αν βαζει ο πελατης μονος του βενζινη ? (πχ. σε ενα βενζιναδικο τωρα δουλευουν 3 ταυτοχρονα . αν επικρατησει αυτο που λετε θα απολυσουν μερικους και οσοι μεινουν θα καθονται ταμειο ) .
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: SHELL  

  Από: fethry στις 05/03/2009 11:08 πμ.

spyr"
fethry"τώρα εσύ θα μου πείς οτι δεν είναι όλες οι ετεκα ίδιες κι έτυχε αυτή που πήγα εγώ να είναι σάπια, οπότε εγω θα σου πώ οτι δεν είναι κι όλες οι shell το ίδιο ακριβές κ.ο.κ."

το οτι σου έβαλε νοθευμένη βενζίνη ενα βενζινάδικο δεν έχει σχεση με το ονομα της εταιρίας...... "

και οι shell δεν είναι όλες ακριβές...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: SHELL  

  Από: fethry στις 05/03/2009 11:14 πμ.

HelenKoR"τι το καλο εχει να βαζεις μονος σου βενζινη ?
κι αλλωστε τοσος κοσμος που δουλευει στα βενζιναδικα τι θα απογινει αν βαζει ο πελατης μονος του βενζινη ?"

αν το δείς ανθρωπιστικά το θέμα, προφανώς και δε συμφέρει να βάζεις μόνος βενζίνη...
αλλά αν κοιτάξεις την τσέπη σου, με λιγότερο προσωπικό θεωρητικά πέφτει και η τιμή της βενζίνης...
θεωρητικά πάντα, ε?
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: SHELL  

  Από: HelenKoR στις 05/03/2009 11:57 πμ.

πλακα κανεις ετσι ?

σε καμια περιπτωση δεν θα επεφτε η τιμη της βενζινης
μη σου πω οτι θα την ανεβαζανε γιατι θα γινουμε ..... "ευρωπαιοι" θα πληρωνουμε extra για το self service
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: SHELL  

  Από: fethry στις 05/03/2009 12:46 μμ.

πρακτικά κάνω πλάκα...
θεωρητικά είναι απόλυτα λογικό, όταν μειώνονται τα έξοδα λειτουργίας μιας υγιούς επιχείρησης, να είναι σε θέση να μειώσει ανάλογα και την τιμή του προϊόντος της για είναι ανταγωνιστική σε σχέση με αντίστοιχα σκεπτόμενες επιχειρήσεις...
μην κοιτάς που υπάρχουν άτυπες συμφωνίες (τουλάχιστον στην ελλάδα ε?) και επίκληση άθλιων δικαιολογιών και δεν πέφτουν οι τιμές...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: SHELL  

  Από: antonis lironis στις 05/03/2009 4:44 μμ.

HelenKoR"
antonis lironis"

Εδώ το σκηνικό είναι έτσι και μακάρι να αλλάξει."


δεν το επιασα

τι το καλο εχει να βαζεις μονος σου βενζινη ?
οτι θα προσεχεις την μανικα ? μα και οι αλλοι προσεχουν (ασε που υπαρχουν ανθρωποι που δεν νοιωθουν - αν οχι τοσοι στον μοτοσυκλετιστικο χωρο ,σιγουρα ειναι μπολικοι στον αυτοκινητιστικο) .
κι αλλωστε τοσος κοσμος που δουλευει στα βενζιναδικα τι θα απογινει αν βαζει ο πελατης μονος του βενζινη ? (πχ. σε ενα βενζιναδικο τωρα δουλευουν 3 ταυτοχρονα . αν επικρατησει αυτο που λετε θα απολυσουν μερικους και οσοι μεινουν θα καθονται ταμειο ) . "


Είναι ένα θέμα το να απολυθεί τόσος κόσμος. Δεν το είπα όμως με αυτή την λογική.
Απλά θα προσέχω περισσότερο την μηχανή μου! Έτσι και αλλιώς στην Ελλάδα
δεν θα γίνει ποτέ αυτό!