να τι μπορουμε να παθουμε!!!!!!

Re: να τι μπορουμε να παθουμε!!!!!!  

  Από: maik30 στις 02/12/2009 2:45 μμ.

για να ξεκαθαρισω το θεμα και να τελειωνει εδω γιατι οι περισοτεροι εδω μεσα δεν θελετε να καταλαβετε το υφος καποιoν post και προσωπικα εγω ειναι το τελευταιο post που ανοιξα γιατι παλι γ......κε το θεμα.
το post αυτο εγινε με σκοπο να κατανοησουμε ολοι ποσο ευκολο ειναι να χασουμε την επαφη με τον δρομο ακομα και με λιγα χλμ εφοσον δεν προσεχουμε και κανουμε βλακειες,και κατα δευτερο ο chris34 επειδη ξερω πολυ καλα και τον τροπο σκεψης του και τον τροπο εκφρασης του σε καμια περιπτωση δεν ειχε σκοπο την ειρωνεια (δεν το εχει ποτε σε κανεναν σας αν και πολλες φορες θα επρεπε)ποσο μαλλον για καποιον που επεσε.
απλα εχει δει πολλες λεπτομερειες για την βολτα και μιλαει για τον τροπο οργανωσης και λειτουργιας καποιον,
δειτε τη γραφω στο ποστ που ανοιξα και δειτε απαντησεις μερικων ονοματα τα οποια ξερετε οτι μονιμος απαντουν με σχολια ειρωνειας και θα παρετε τις απαντησεις.

Re: να τι μπορουμε να παθουμε!!!!!!  

  Από: doohan στις 02/12/2009 2:50 μμ.

.............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:41, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: να τι μπορουμε να παθουμε!!!!!!  

  Από: maik30 στις 02/12/2009 2:54 μμ.

Τι?Πηραμε και πτυχιο δασκαλου και δεν το ηξερα!!! Περα απο την πλακα φιλε bekri εγω νομιζω οτι οι περισσοτεροι απο εμας εμαθαν απο αυτο το video παρα διδαξαν!!![/quote]
εστω και αργα καποιος καταλαβε το νοημα του ποστ

Re: να τι μπορουμε να παθουμε!!!!!!  

  Από: bekris στις 02/12/2009 3:12 μμ.

maik30"Τι?Πηραμε και πτυχιο δασκαλου και δεν το ηξερα!!! Περα απο την πλακα φιλε bekri εγω νομιζω οτι οι περισσοτεροι απο εμας εμαθαν απο αυτο το video παρα διδαξαν!!!"

εστω και αργα καποιος καταλαβε το νοημα του ποστ [/quote]


maik30"για να ξεκαθαρισω το θεμα και να τελειωνει εδω γιατι οι περισοτεροι εδω μεσα δεν θελετε να καταλαβετε το υφος καποιoν post και προσωπικα εγω ειναι το τελευταιο post που ανοιξα γιατι παλι γ......κε το θεμα.
το post αυτο εγινε με σκοπο να κατανοησουμε ολοι ποσο ευκολο ειναι να χασουμε την επαφη με τον δρομο ακομα και με λιγα χλμ εφοσον δεν προσεχουμε και κανουμε βλακειες,και κατα δευτερο ο chris34 επειδη ξερω πολυ καλα και τον τροπο σκεψης του και τον τροπο εκφρασης του σε καμια περιπτωση δεν ειχε σκοπο την ειρωνεια (δεν το εχει ποτε σε κανεναν σας αν και πολλες φορες θα επρεπε)ποσο μαλλον για καποιον που επεσε.
απλα εχει δει πολλες λεπτομερειες για την βολτα και μιλαει για τον τροπο οργανωσης και λειτουργιας καποιον,
δειτε τη γραφω στο ποστ που ανοιξα και δειτε απαντησεις μερικων ονοματα τα οποια ξερετε οτι μονιμος απαντουν με σχολια ειρωνειας και θα παρετε τις απαντησεις."


Ρε συ maik το νόημα του ποστ πιστεύω όλοι το καταλάβαμε, και κανείς δεν κατάλαβε τίποτα διαφορετικό απ αυτό που εννοούσες.
Τα σχόλια περι καγκουροβόλτας και τα γέλια για την πτώση των 4 φίλων δεν χρειάζονταν. Αυτό λέω...

Όσο για τα πορίσματα από το βίντεο απ τους δασκάλους του πληκτρολογίου ε τα έχουμε συνηθίσει πλέον

Re: να τι μπορουμε να παθουμε!!!!!!  

  Από: Sprinter στις 02/12/2009 3:58 μμ.

Το παρακάτω απευθύνεται σε όποιον νομίζει πως τον αφορά:

Συνηθίζω να απευθύνομαι προσωπικώς και συγκεκριμμένως όταν απαντώ σε κάποιον είτε γιατί διαφωνώ είτε για οποιονδήποτε άλλο λόγο. Ο λόγος που το κάνω ειναι α. για να δώσω δυνατότητα άμμεσης απάντησης και β. για να μη δώσω τη δυνατότητα αδιάφορου σφυρίγματος. Θα περίμενα λοιπόν το ίδιο και από σάς.

Αν νομίζει κανείς εμπλεκόμενος αμμέσως ή εμμέσως στο συμβάν που διαδραματίζεται στο βίντεο ότι θίχτηκε από τί εγώ έγραψα εδώ μέσα δίνοντας την προσωπική μου άποψη για αυτό που είδα (και όχι για ότι δεν είδα), ας απαντήσει εξηγώντας ακριβώς το γιατί, για να πάρει και απάντηση. Με άτομα μη εμπλεκόμενα δεν έχω καμμιά όρεξη να ασχοληθώ σε αυτό το θρεντ.

Αλλιως τα υπόλοιπα υπονοούμενα, γενικολογίες και χαρακτηρισμοί του αέρα και του κώλου δεν αρμόζουν, πιστεύω, σε σοβαρούς ανθρώπους, και τα εκλαμβάνω απλώς ως προσωπικές επιθέσεις ανάξιες απάντησης. Δεν μπορούμε να ευχαριστούμε και τον καθένα, δεν μπορούμε να συμφωνούμε όλοι για όλα και αυτιά δε συνηθίζω να χαιδεύω.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: να τι μπορουμε να παθουμε!!!!!!  

  Από: ATN PANOS στις 02/12/2009 4:09 μμ.

να πω και εγω την γνωμη μου!!!
1
πρωτα απο ολα,ακομα δεν μπορω να καταλαβω πως ενα video
μπορει να μας βαλει να τσακωθουμε!!!
και φυσικα δεν φταιει το video,αλλα εμεις,που σε καθε ευκαιρια
προσπαθουμε/θελουμε να βγαλουμε τα ματια μας!!!

2
απο οσα ειδα,γιατι απο ενα μικρο video δεν μπορεις να εισαι απολυτα σιγουρος
για το τι, πηγε στραβα,θα τονισω τα λαθη απο πλευρας τον οδηγων

α μικρη αποσταση ο ενας απο τον αλλο!

β προσπερασματα σε λαθος σημεια

γ φανηκε οτι αρκετοι δεν ηξεραν τον δρομο,και απλα ακολουθουσαν τον μπροστινο τους
με οτι αυτο συνεπαγεται.
(λαθος γραμμες,δεν ειχαν την απολυτη συγκετρωση στον δρομο κτ κτλ.)

φυσικα να μην ξαναπω οτι ολοι μας, η σχεδον ολοι, προσπαθουμε να κανουμε το κομματι μας
και να δειξουμε ποσο καλοι/γρηγοροι ειμαστε στους αλλους.

ο παραγοντας δρομος για μενα ειναι δευτερευουσας σημασιας
γιατι και στο video φαινεται καθαρα οτι ο δρομος ειναι βρεγμενος σε ορισμενα σημεια
και στο πρωτο οδηγικο λαθος μπορεις να πεσεις.
δεν μιλαω φυσικα για τις διαχωριστικες λωριδες που γλυστρανε ΠΑΝΤΑ

ομως εμεις ειμαστε αυτοι που θα κρινουμε ολους τους παραπανω παραγοντες
και θα κρινουμε/ρυθμισουμε την οδηγηση μας
οποτε, ναι μεν εχουμε απαραδεχτο οδικο δικτυο,αλλα φταιμε και εμεις!

φυσικα το παληκαρι μπορει να επεσε για καποιον αλλο λογο
που ουτε καν φανταζομαστε!!!
απλα μπορει να αφαιρεθηκε για μερικα δευτερολεπτα,και οταν ειδε την στροφη,σε συνδιασμο με την υγρασια, να ηταν πλεον αργα ......
μονο αυτος ξερει!!!

του ευχομαι σιδερενιος και να ειναι η τελευταια του πτωση


ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: να τι μπορουμε να παθουμε!!!!!!  

  Από: jimdom στις 02/12/2009 4:19 μμ.

Sprinter"Το παρακάτω απευθύνεται σε όποιον νομίζει πως τον αφορά:

Συνηθίζω να απευθύνομαι προσωπικώς και συγκεκριμμένως όταν απαντώ σε κάποιον είτε γιατί διαφωνώ είτε για οποιονδήποτε άλλο λόγο. Ο λόγος που το κάνω ειναι α. για να δώσω δυνατότητα άμμεσης απάντησης και β. για να μη δώσω τη δυνατότητα αδιάφορου σφυρίγματος. Θα περίμενα λοιπόν το ίδιο και από σάς.

Αν νομίζει κανείς εμπλεκόμενος αμμέσως ή εμμέσως στο συμβάν που διαδραματίζεται στο βίντεο ότι θίχτηκε από τί εγώ έγραψα εδώ μέσα δίνοντας την προσωπική μου άποψη για αυτό που είδα (και όχι για ότι δεν είδα), ας απαντήσει εξηγώντας ακριβώς το γιατί, για να πάρει και απάντηση. Με άτομα μη εμπλεκόμενα δεν έχω καμμιά όρεξη να ασχοληθώ σε αυτό το θρεντ.

Αλλιως τα υπόλοιπα υπονοούμενα, γενικολογίες και χαρακτηρισμοί του αέρα και του κώλου δεν αρμόζουν, πιστεύω, σε σοβαρούς ανθρώπους, και τα εκλαμβάνω απλώς ως προσωπικές επιθέσεις ανάξιες απάντησης. Δεν μπορούμε να ευχαριστούμε και τον καθένα, δεν μπορούμε να συμφωνούμε όλοι για όλα και αυτιά δε συνηθίζω να χαιδεύω."

Μπορει να διαφωνω με αυτα που λες αλλα θα μαχομαι μεχρι θανατου για να τα λες
Περαστικα στο παιδι κ θα συμφωνησω σε ολα με τον φιλο Πανο

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: να τι μπορουμε να παθουμε!!!!!!  

  Από: Sprinter στις 02/12/2009 4:37 μμ.

Πιστεύω πώς οι περισσότεροι εδώ μεσα συμφωνούμε πως το κακό οδήγημα (και περιλαμβάνω τα πάντα εδώ μεσα από το μπουλούκιασμα μέχρι τα προσπεράσματα και τις άτσαλες γραμμές) ήταν η αιτία του ατυχήματος. Η όποια υγρασία στο δρόμο μπορεί να ήταν απλώς ή αφορμή ή και να μήν ήταν, αλλα ή αιτία ήταν ή προαναφερθείσα. Ο τρόπος που πήγαινε το μπουλούκι στα τελευταία τουλάχιστον δευτερόλεπτα του βίντεο ήταν 'accident waiting to happen'. Μα γλύστρα θα ήτανε, φεύγω ίσα στη στροφή θα ήτανε, με εκλεισε ο μπροστινός και φρεναρα πάνω στη στροφή θα είτανε, τα χαλίκια, αμάξι απ' την άλλη, κατι θα ήτανε η αφορμή αλλά η αιτία ήταν ο τρόπος οδήγησης. Ο τρόπος οδήγησης αύξησε κατα πολύ τις πιθανότητες ατυχήματος. Κοινώς, πηγαίνανε γυρεύοντας, και ήταν τυχεροί, όλοι κι όχι μόνο το παιδί που έπεσε, που δεν έγινε τίποτα χειρότερο.

Και ο Σπυρος και ο Πάνος και εγώ αυτό τονίζουμε, και ηθελημένα δεν τονίζουμε την πιθανή ολισθηρότητα του δρόμου γιατί πιστεύουμε πώς ή ουσιαστική αιτία ειναι άλλη. Αν βλέπαμε έναν τύπο να στρίβει σωστά μόνος του πάνω στη στροφή, να πλαγιάζει και να φεύγει από low-siding θα λέγαμε άλλα (του τυπου: προσέχετε παιδια στους ορεινούς για υγρασίες στα ανήλιαγα). Αλλά δεν είδαμε αυτό. Γνώμη μας, κρίνουμε από το βιντεο, δεν ήμαστε εκεί.

Το μάθημα που συνάγεται λοιπόν, κατά τη γνώμη μου, δεν είναι 'οδηγείτε με προσοχή γιατί οι δρόμοι γλυστράνε' αλλά 'οδηγείτε σωστά (συμπεριλαμβάνεται η προσοχή στο σωστά, οπως περιλαμβάνεται και το διάβασμα των συνθηκών) γιατί το ατύχημα παραμονεύει'.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:41, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: να τι μπορουμε να παθουμε!!!!!!  

  Από: bekris στις 02/12/2009 4:43 μμ.

Sprinter"Πιστεύω πώς οι περισσότεροι εδώ μεσα συμφωνούμε πως το κακό οδήγημα (και περιλαμβάνω τα πάντα εδώ μεσα από το μπουλούκιασμα μέχρι τα προσπεράσματα και τις άτσαλες γραμμές) ήταν η αιτία του ατυχήματος. Η όποια υγρασία στο δρόμο μπορεί να ήταν απλώς ή αφορμή ή και να μήν ήταν, αλλα ή αιτία ήταν ή προαναφερθείσα. Ο τρόπος που πήγαινε το μπουλούκι στα τελευταία τουλάχιστον δευτερόλεπτα του βίντεο ήταν 'accident waiting to happen'. Μα γλύστρα θα ήτανε, φεύγω ίσα στη στροφή θα ήτανε, με εκλεισε ο μπροστινός και φρεναρα πάνω στη στροφή θα είτανε, τα χαλίκια, αμάξι απ' την άλλη, κατι θα ήτανε η αφορμή αλλά η αιτία ήταν ο τρόπος οδήγησης. Ο τρόπος οδήγησης αύξησε κατα πολύ τις πιθανότητες ατυχήματος. Κοινώς, πηγαίνανε γυρεύοντας, και ήταν τυχεροί, όλοι κι όχι μόνο το παιδί που έπεσε, που δεν έγινε τίποτα χειρότερο.

Και ο Σπυρος και ο Πάνος και εγώ αυτό τονίζουμε, και ηθελημένα δεν τονίζουμε την πιθανή ολισθηρότητα του δρόμου γιατί πιστεύουμε πώς ή ουσιαστική αιτία ειναι άλλη. Αν βλέπαμε έναν τύπο να στρίβει σωατά μόνος του πάνω στη στροφή, να πλαγιάζει και να φεύγει από low-siding θα λέγαμε άλλα. Αλλά δεν είδαμε αυτό. Γνώμη μας..

Το μάθημα που συνάγεται λοιπόν, κατά τη γνώμη μου, δεν είναι 'οδηγείτε με προσοχή γιατί οι δρόμοι γλυστράνε' αλλά 'οδηγείτε σωστά (συμπεριλαμβάνεται η προσοχή στο σωστά, οπως περιλαμβάνεται και το διάβασμα των συνθηκών) γιατί το ατύχημα παραμονεύει'."


Εάν τα έλεγες αυτά απ την αρχή θα συμφωνούσαμε όλοι (ως ένα βαθμό) ...
Έχεις αυτό το ειρωνικό που ... χάνεις όλα σου τα δίκια ρε παιδάκι μου

Re: να τι μπορουμε να παθουμε!!!!!!  

  Από: Sprinter στις 02/12/2009 4:46 μμ.

Ρε μπέκρα, διάβασες τι εγραψα παραπάνω ή τα βλεπες διπλά ώς συνήθως? Αν πρεπει να σου γράψω εκθεσή ιδεών και δοκίμιο για να καταλάβεις τι λέω..... Ειδες πουθενά παραπάνω να λέω τίποτα διαφορετικό από το τελευταίο ποστ μου? Για πες μου και μένα να καταλάβω?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: να τι μπορουμε να παθουμε!!!!!!  

  Από: bekris στις 02/12/2009 4:51 μμ.

Sprinter"Ρε μπέκρα, διάβασες τι εγραψα παραπάνω ή τα βλεπες διπλά ώς συνήθως? "


Εάν τα έβλεπα 2πλα θα τα εβλεπα 2 φορές σωστά ...
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι έπρεπε να γράψεις ολόκληρο κατεβατό για να πεις 2 σωστές κουβέντες...


αυτά έχει αμα έχεις συνηθήσει στο ΣΠΑΜ...

Re: να τι μπορουμε να παθουμε!!!!!!  

  Από: Sprinter στις 02/12/2009 4:55 μμ.

bekris"
Sprinter"Ρε μπέκρα, διάβασες τι εγραψα παραπάνω ή τα βλεπες διπλά ώς συνήθως? "


Εάν τα έβλεπα 2πλα θα τα εβλεπα 2 φορές σωστά ...
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι έπρεπε να γράψεις ολόκληρο κατεβατό για να πεις 2 σωστές κουβέντες...


αυτά έχει αμα έχεις συνηθήσει στο ΣΠΑΜ..."


Βρε μπας κι έχεις καπνίσει και τίποτα από πάνω?? Λέω τώρα..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: να τι μπορουμε να παθουμε!!!!!!  

  Από: bekris στις 02/12/2009 5:02 μμ.

[quote="Sprinter":3d6fo6h9]
bekris"
Sprinter"Ρε μπέκρα, διάβασες τι εγραψα παραπάνω ή τα βλεπες διπλά ώς συνήθως? "


Εάν τα έβλεπα 2πλα θα τα εβλεπα 2 φορές σωστά ...
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι έπρεπε να γράψεις ολόκληρο κατεβατό για να πεις 2 σωστές κουβέντες...


αυτά έχει αμα έχεις συνηθήσει στο ΣΠΑΜ..."


Βρε μπας κι έχεις καπνίσει και τίποτα από πάνω?? Λέω τώρα..[/quote:3d6fo6h9]

Και ηλικιωμένος και ΣΠΑΜΕΡ...

EDIT θα φτάσω τα 100 posts σήμερα? ... !!!!

Re: να τι μπορουμε να παθουμε!!!!!!  

  Από: bekris στις 02/12/2009 5:08 μμ.

Ακόμα ??
βαρέθηκα να πατάω F5

Re: να τι μπορουμε να παθουμε!!!!!!  

  Από: Γιωργος στις 02/12/2009 6:15 μμ.

χα χαχαχαχα,,, ρε σεις!!!!

Ετσι δεν τρωγόμουνα ούτε με την πρωην γυναίκα μου....