???

???  

  Από: giannispapajim στις 20/03/2010 3:28 πμ.

καλημεριζω ολα τα μελη, συγχαρητηρια για το forum που εχετε φτιαξει...ειμαι καινουργιος εδω σε αυτο το forum και θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα, να διευκρινησω οτι εχω ενα yamaha TDM 850 και προκειται να αλλαξω μηχανη, ειναι γεγονος οτι μου αρεσει πολυ η TIGER 1050 και ειναι στα σχεδια μου να την αποκτησω, εχω κοιταξει στον Πειραια στην αντιπροσωπεια που εχει και εχω προβληματιστει λιγο, με ενημερωσαν οτι για την μαζικη παραγωγη του 2009 εχουν περισεψει χρωματα μαυρο και πορτοκαλι (κοστος αγορας περιπου 10400), ενω παραγωγη 2010 χρωμα λευκο (κοστος αγορας 11600)....ειναι πραγματηκοτητα οτι εχω δει μεσα στο 2009 λευκο και θα ηθελα να μαθω πως μπορω να διασταυρωσω οτι το λευκο που θα προμηθευτω θα ειναι σειρα παραγωγης 2010 και οχι 2009...επισης πριν κανω την εγγραφη εδω κοιταζα τις αναρτησεις, σε μια αναρτηση ειδα οτι καποιος αναφερεται για καποιον Κωστα στον Πειραια που εχει το servise εαν καταλαβα καλα και μαλλον δεν ειναι αξιοπιστος, επειδη εγω μενω Σαλαμινα και με βολευει αφανταστα να κανω τα sevise κοντα σε εμενα θα ηθελα να με πληροφωρησετε σχετικα με τον εν λογω κυριο εαν ειναι αξιοπιστος ή θα πρεπει να αναζητησω καποιο αλλο εξουσιοδοτημενο καταστημα servise...αυτες ειναι οι γενικες αποριες που εχω ως ωρας διοτι πιστευω καποιες αλλες αποριες θα τις λυσω στο καταστημα....ευχαρηστω εκ των προτερων και πιστευω συντομα να αποκτησω κι εγω πλεον την TIGER που επιθυμω....

Re: ???  

  Από: denthnpalevw στις 20/03/2010 8:19 πμ.

giannispapajim"θα ηθελα να μαθω πως μπορω να διασταυρωσω οτι το λευκο που θα προμηθευτω θα ειναι σειρα παραγωγης 2010 και οχι 2009..."



ευκολο τα μιντελα του 2010 εχουν οργανα διαφορετικα απο του 2009. τα πρωτα εχουν 2 κουμπια μπροστα και ενα απο πανω (για το απο πανω δεν παιζω το κεφαλι μου αλλα μαλλον ετσι ειναι) και του 2009 3 κουμπια απο μπροστα. ευκολο να το ξεχωρισεις.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: ???  

  Από: ATN PANOS στις 20/03/2010 6:44 μμ.

δεν ξερω αν εχουν ερθει τα μοντελα του 2010 ακομα
αλλα οπως ειπε και αυτος που δεν την παλευει, η πιο σημαντικη αλλαγη ειναι αυτη στα οργανα!!

για το συνεργειο πιστευω οτι ειναι καλυτερα να εχεις δικια σου αποψη
για ολους πιστευω οτι θα ακουσεις κατι κακο.δεν ειναι και τελειοι...
οποτε πας και αν μεινεις ευχαριστημενος ξαναπας.
ειναι απλο.

καλως ηρθες και και καλα χιλιοματρα να εχεις...
αλλα κριμα δεν ειναι απο tdm να ξαναπας σε tdm?
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ???  

  Από: dimchrist στις 20/03/2010 9:24 μμ.

giannispapajim"θα ηθελα να μαθω πως μπορω να διασταυρωσω οτι το λευκο που θα προμηθευτω θα ειναι σειρα παραγωγης 2010 και οχι 2009..."


Μπορείς να το δεις από τον αριθμό πλαισιου (VIN) αν το 7 νούμερο δεν είναι 9.
Ρίξε μια ματιά εδώ:
viewtopic.php?f=3&t=1701&p=19418&hilit=vin#p19418

Triple Way

Re: ???  

  Από: NikosV στις 21/03/2010 12:17 πμ.

giannispapajim"θα ηθελα να μαθω πως μπορω να διασταυρωσω οτι το λευκο που θα προμηθευτω θα ειναι σειρα παραγωγης 2010 και οχι 2009..."


απο οτι ξερω τα 2010 εχουν και fat bar τιμονι. ..
οχι τι σιδερια που εχουν μεχρι τωρα ..
τουλαχιστον σε φοτο ετσι ειναι ..

αλλα το σωστο ειναι αυτο .. ::
dimchris"Μπορείς να το δεις από τον αριθμό πλαισιου (VIN) αν το 7 νούμερο δεν είναι 9.
Ρίξε μια ματιά εδώ:
viewtopic.php?f=3&t=1701&p=19418&hilit=vin#p19418"
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: ???  

  Από: giannispapajim στις 21/03/2010 3:22 πμ.

καλημεριζω ολους σας...ευχαρηστω για τις πληροφοριες...

Re: ???  

  Από: chris1980 στις 19/05/2010 9:31 πμ.

Καλημερα σας.

Τελικά τι έγινε το πήρες? Αν μπορείς ενημέρωσε μας για τιμές και δώρα.

Έχω και εγω την αντίστοιχη απορία. Εχθές πήγα σε αντιπρώσωπο της Τ να ρωτησω για το Tiger και για την προσφορά με τον άτοκο διακανονισμό που έχει. Τα μοντέλα '09 οπως μου ειπε εχουν εξαντληθεί οπότε μιλήσαμε για μοντέλο '10 στα 12490 χωρις καθόλου δώρα (σημειωτέον οτι το ίδιο μηχανάκι '09 πριν μερικούς μήνες κόστιζε στα 11490 δηλ -1000 Ε και με μερικά δώρα αν δεν κάνω λαθος οπότε είναι πραγματικά "άτοκο" ή μαρκετινγκ ?).

Στην ερώτηση μου τι διαφορές έχει το '09 από το '10 μου είπε απολύτως τίποτα (αν και εγω ήξερα για το όργανο) και μου είπε οτι το όργανο θα αλλαξει από το δεύτερο μισό του 2010.

Ξερει κανείς αν είναι έτσι που μου τα είπε ο πωλητής και αν ναι, αφού το '10 είναι ολόιδιο με του '09 γιατι το ένα να κάνει 12490 και το άλλο 11690?

Γενικά πάντως με αυτές τις "προσφορές" και τις διαφημίσεις είναι πολύ μπέρδεμα αν όχι μαρκετινίστικα τρικ για να μας κανουν να τρεχουμε στις αντιπρωσωπίες.

Re: ???  

  Από: bekris στις 19/05/2010 10:19 πμ.

chris1980".....

Γενικά πάντως με αυτές τις "προσφορές" και τις διαφημίσεις είναι πολύ μπέρδεμα αν όχι μαρκετινίστικα τρικ για να μας κανουν να τρεχουμε στις αντιπρωσωπίες."


Το είπες και μόνος σου...

Σε γενικές γραμμές εγώ θα έψαχνα το πιο φθηνό και τα έξτρα από τον Αϊ Μπέι ... ή και απ εδώ...

Re: ???  

  Από: Dexter στις 19/05/2010 10:47 πμ.

Καλημέρα κι από μένα,
πέρυσι αγόρασα τον τίγρη μου από τον Νίκο στον Πειραιά, ο οποίος μου ξηγήθηκε πολύ καλά και μου κανε και ανταλλάγη τη μηχανή που είχα, και μάλιστα όχι σε τιμή "σκοτώματος". Ο Νίκος συνεργάζεται με τον Κώστα, για τον οποίο μεσα στο forum δεν είχα διαβάσει και πολυ καλά λόγια. Τελικά, επειδή με βόλευε πολύ και σαν απόσταση, το πήγα εκεί και αυτό που μπορώ να πω μέχρι στιγμής είναι και ότι είναι πολύ εξυπηρετικός αλλά και ότι σε θέματα που μου έχουν προκύψει με έχει βοηθήσει.

Re: ???  

  Από: dimchrist στις 19/05/2010 2:10 μμ.

chris1980"Ξερει κανείς αν είναι έτσι που μου τα είπε ο πωλητής και αν ναι, αφού το '10 είναι ολόιδιο με του '09 γιατι το ένα να κάνει 12490 και το άλλο 11690? "

Πας στον dealer και βλέπεις να έχει δύο καινούρια μηχανάκια με έτος παραγωγής 2009 & 2010 αντίστοιχα.
Αν είχαν την ίδια τιμή πες μου ποιο θα έπερνες? Προφανώς το 2010.
Αν δεν έχει κάποια έκπτωση δε θα σε δελεάσει να πάρεις το πιο παλιό.
Είναι πάγια τακτική όλων των εταιριών. Όταν έχουν στοκάρει αρκετά μηχανάκια αναγκαστηκά ρίχνουν τις τιμές από τα παλιά σε έτος παραγωγής μοτο για να φύγουν πιο γρήγορα & να μην τους μείνουν.

Triple Way

Re: ???  

  Από: chris1980 στις 19/05/2010 3:12 μμ.

Ναι αλλα αφού οι μοτοσυκλέτες είναι ολόιδιες, πως θα ξερω εγώ οτι ειναι μοντέλο '09 ή '10...

Και μάλιστα γιατί να πάρω μία μοτοσυκλέτα ολόιδια με του '09 ακριβότερη κατά καποια euro τη στιγμη κατά την οποία στο δεύτερο μισό του 2010 θα έρθει το νέο μοντέλο στην ίδια προφανώς τιμή και επιπλέον θα έχει και το νέο όργανο.

Re: ???  

  Από: dimchrist στις 19/05/2010 3:24 μμ.

Αν διαβάσεις παραπάνω θα δεις πως μπορείς να τα ξεχωρίσεις.

Η τιμή του Τίγρη ήταν προσφορά σε 10500 ευρώ. Η κανονική του τιμή ήταν και είναι περίπου 11500 ευρώ.
Δεν αλλάζει κάτι σε αυτό.
Μάλλον το θέμα είναι ότι δεν πρόλαβες την προσφορά...
ελπίζω να είσαι στο μέλλον πιο τυχερός.

Αν έχεις υπομονή τότε περίμενε να το πάρεις με το νέο όργανο.

Triple Way

Re: ???  

  Από: nfot στις 19/05/2010 5:51 μμ.

Ενα Daytona SE που ειδα χτες παντως, ειχε το νεο οργανο. (και τις special μανετες και τα carbon).
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.