Street Triple

Re: Street Triple  

  Από: coot στις 09/03/2009 10 πμ.

dimchris"
Να σου πω επίσης ότι το ρεζερβουρ του Street Triple είναι ίδιο με του Daytona 675 οπότε έχουν τον ίδιο κωδικό."

έτσι ξέρω και εγώ
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Street Triple  

  Από: john_street_triple675 στις 10/03/2009 μεσάνυχτα

Εγώ είχα ψάξει στα αξεσουάρ της Triumph αλλά δεν υπήρχε. Επίσης κ στο ίντερνετ στο British Customs.

Ευχαριστώ πολύ πάντως!!!
Άυριο θα πάρω να ρωτήσω τιμές!

Re: Street Triple  

  Από: Zahnarzt στις 10/03/2009 11:20 πμ.

me posh roph prepeina sfixtei h kentrikh bida sthn panw plaketa timoniou?
h dikia mou xalarwse!!!!!!!!me to xeri thn gyrnaw

Re: Street Triple  

  Από: antonis lironis στις 10/03/2009 4:56 μμ.

Zahnarz"me posh roph prepeina sfixtei h kentrikh bida sthn panw plaketa timoniou?
h dikia mou xalarwse!!!!!!!!me to xeri thn gyrnaw"


Μήπως είναι η διακοσμητική όπως στο Tiger? Αν εννοείς αυτή δεν παίζει ρόλο!
Σφίξτη με απλό Γαλλικό! Πρόσεχε μην γδάρεις το τεπόζιτο!

Re: Street Triple  

  Από: fethry στις 11/03/2009 2:06 μμ.

Zahnarz"1. Δεν εχει εργαλεία????? πλην ενος κλειδιου τυπου Άλεν δεν μου δωσανε κατι αλλο."

τελικά υπάρχει μία συλλογή της triumph με κωδικό Α9930215 και τιμή 66 ευρά στο επίσημο site, αλλά με κωδικό A9930218 και τιμή 43 ευρά στο http://www.jacklilley.com...
ότιναναι...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Street Triple  

  Από: Aris. στις 12/03/2009 4:39 μμ.

dimchris"
john_street_triple675"
Πού μπορώ να βρω δερμάτινο Bagster για το Street Triple? Εχω ψάξει αλλά κανένας δε βγάζει για το συγκεκριμένο μηχανάκι."


Σε αυτό το thread έχετε βαλθεί να με τρελάνετε!

Που πήγες και σου είπανε δε βγαίνει και ποιας εταιρείας προωθούσαν???

Η πιο γνωστή εταιρεία είναι και η ομόνυμη, δηλαδή Bagster! Τι πιο απλό!
Υφίσταται εδώ και 25 χρόνια και εδρεύει στη Γαλλία.
Και βέβαια βγάζει για το μηχανάκι σου.

Ιδού: http://www.bagster.com/en/catalogue-ann ... _moto=5178

Ο επίσημος που τα φέρνει είναι ο Γιάσσαρης στο Κερατσίνι και αυτοί είναι οι συνεργάτες του:
http://www.giassaris.gr/shop/greek/partners_cat.asp

Να σου πω επίσης ότι το ρεζερβουρ του Street Triple είναι ίδιο με του Daytona 675 οπότε έχουν τον ίδιο κωδικό."



+1 ston dimchrist

egw eimai apo larisa kai to parigila apo to Moto market.
kai zitisa tou daytona pu einai to akrivws idio apla merikoi katalogoi proiontwn den exoun ananewthei akoma kai den exoun to street triple.

Genika gia extras kai tetia panta na kaneis search kai daytona pou einai panomiotipo kai to speed triple.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Street Triple  

  Από: Aris. στις 12/03/2009 5:14 μμ.

john_street_triple675"Εγώ είχα ψάξει στα αξεσουάρ της Triumph αλλά δεν υπήρχε. Επίσης κ στο ίντερνετ στο British Customs.

Ευχαριστώ πολύ πάντως!!!
Άυριο θα πάρω να ρωτήσω τιμές!"


To British-customs einai amerikaniko kai...
επειδή την πάτησα για τα καλά με αγορές online από Αμερική.
Σας συνιστώ την προσοχή! ! ! !
Πάντα μα πάντα πρέπει να υπάρχουν 2 παράγοντες πριν αγοράσει κάποιος.

1on) Ρωτάς αν η μεταφορική εταιρία που συνεργάζεται είναι η USPS. (United States Postal Service) Είναι η Κρατική μεταφορική touς εταιρία, η USPS σε μας είναι τα ΕΛΤΑ.
Αν ναι.. συνεχίζεται στην αγορά..
αν όμως συνεργάζεται με την UPS p.x. που είναι ιδιωτική και είναι επίσης και στην ελλάδα....
-----ΔΕΝ ΑΓΟΡAΖΕΤΕ.-----

2on) ζητάτε από τον πωλητή να αλλάξει την τιμή του προϊόντος που αναγράφεται πάνω στη συσκευασία
και να την βάλει το πολύ 70$, όχι παραπάνω.
(Μην ανησυχείτε οι πωλητές γνωρίζουν.. δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο giautous και συνήθως όλοι την κάνουν αυτήν την εξυπηρέτηση)

Με αυτούς τους 2 ορους μπορείτε να αγοράσετε ανεπιφύλακτα από Αμερική πληρώνοντας σαν extra μονο 6 euro (τέλη παρουσίασης τελωνείου)

Οι ιδιωτικές εταιρίες έχουν "πρόβλημα" με το τελωνείο..
το πακέτο μένει στο τελωνείο και χρειάζεται εκτελωνισμό.

Εμενα για πακετάκι με 2 grips και 2 βαρίδια αξιας -με μεταφορικά- 130euro μου ζητούσε το τελωνείο στα σπάτα 68 euro για εκτελωνισμό.. Αλλα άμα πάω εγώ για να το εκτελωνίσω.. (είμαι από λάρισα)
και επειδή προφανώς και δεν μπορώ να πάω αθηνα για να εκτελωνίσω 2 grips.. (ΈΛΕΟΣ... ) έρχεται η UPS και λέει πως
***K.τάδε Έχουμε εμείς έναν "αυτοεξουσιοδοτιμενο" Εξωτερικό συνεργάτη ο οποιος μπορεί να εκτελωνίσει το δέμα για σας!
Η αμοιβή του είναι 65 ευro! (χαΧΑαχΑΧαχα ! με πιάσανε τα γέλια. .)
Mου ζητούσαν 132 euro για δέμα που κόστιζε ΜΕ μεταφορικά 130euro!

Προφανώς τους έβρισα Χυδαία μπορώ να πω.. και τους είπα να τα κάνουν ότι θέλουν.. από μένα δεν περνούν φράγκο.

Γιαυτο προσοχή παίδες ! το κράτος μας δεν αστειεύεται..

P.S. Aν κάποιος θέλει να με ρωτήσει κάτι πιο συγκεκριμένο για το πως πρέπει να κινηθεί.. ας μου μιλήσει πριβέ.. Μην ισοπεδώσουμε και το threat τελείως
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Street Triple  

  Από: nfot στις 12/03/2009 7:18 μμ.

+675
Απο ΗΠΑ μονο USPS και γενικοτερα, εκτος ΕΕ μονο με κρατικα ταχυδρομεια. Οι courier ειναι μεγαλοι κλεφτες εδω, σε οτι αφορα τον εκτελωνισμο.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Street Triple  

  Από: fethry στις 12/03/2009 8:01 μμ.

Aris."Εμενα για πακετάκι με 2 grips και 2 βαρίδια αξιας -με μεταφορικά- 130euro μου ζητούσε το τελωνείο στα σπάτα 68 euro για εκτελωνισμό.. Αλλα άμα πάω εγώ για να το εκτελωνίσω.. (είμαι από λάρισα)
και επειδή προφανώς και δεν μπορώ να πάω αθηνα για να εκτελωνίσω 2 grips.. (ΈΛΕΟΣ... ) έρχεται η UPS και λέει πως
***K.τάδε Έχουμε εμείς έναν "αυτοεξουσιοδοτιμενο" Εξωτερικό συνεργάτη ο οποιος μπορεί να εκτελωνίσει το δέμα για σας!
Η αμοιβή του είναι 65 ευro! (χαΧΑαχΑΧαχα ! με πιάσανε τα γέλια. .)
Mου ζητούσαν 132 euro για δέμα που κόστιζε ΜΕ μεταφορικά 130euro! "

απίστευτο...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...