ΠΟΙΟΣ ΕIΠΕ OΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞEΡΟΥΝ ?

ΠΟΙΟΣ ΕIΠΕ OΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞEΡΟΥΝ ?  

  Από: Aris. στις 17/03/2009 6:03 μμ.

Υπάρχουν πολλοί... -τουλάχιστον σε μένα που η λέξη TRIUMPH στο ντεπόζιτο κρίβετε από το bagster-
που δεν ξέρουν πια είναι η μηχανή που έχω...

Έλα που όμως το σημερινό συμβάν μου με άφησε άφωνο !

****ΩΡΑ: 8:00 π.μ.(έχω ήδη αργήσει στη δουλειά ) , ανοίγω την καγκελόπορτα τις αυλής για να βγάλω έξω το εργαλείο.
Tο βάζω μπροστά και αράζω κάνα 5λεπτό να ζεσταθεί.
Ένα πιτσιρικάκι ηλικίας περίπου 12 χρονων περπατούσε με μισάνοιχτο στόμα προς το μερος μου και τραβούσε photos με το κινητό του τι μηχανή..
Όπα... λέω από μέσα μου.. Πέσαμε σε μικρο FAN του είδους μας.

Φτάνει μπροστά στη μηχανή και γεμάτος απορία με ρωτάει...
- " Φιλε ?.. πια μηχανή είναι αυτή ??? "
-"Triumph" ... του απαντώ .. (με την τσίμπλα στο μάτι)
Δε μιλούσε... κοιτούσε αποσβολωμένος τι μηχανή....
άρχισα να χαμογελάω (δε μπορώ να πω ότι δε μου άρεσε)
Γυρνάει και μου λέει .. " δε θα ήταν καλύτερη χωρίς αυτό το πλαστικό? " και έδειχνε το fairing μπροστά μαζί με την μικρή φημέ ζελατίνα τις triumph
-Ίσως και να είναι καλύτερο άμα βάλω κάποιο άλλο (σοβαρά ψήνομαι για το fairing του speed triple)
αλλα δεν έχω λεφτά τώρα... ( του απαντώ )
Eν το μεταξύ τόση ώρα τον έβλεπα τον πιτσιρίκο ότι κάτι τον έτρωγε .. κάτι ήθελε να πει...

E και το έριξε!!!

-ΦΙΛΕ ?? Αυτή δεν είναι η μηχανή από το " MISSION IMPOSSIBLE No#2 " ??? !! ??

NTOING!~~~~

Aρχισα να τον κοιτάω εγώ αποσβολωμένος μετά...

(δεν την είχα δει την ταινία και δεν ήξερα πια μηχανή μπορεί να είχαν χρησιμοποιήσει αλλα προφανώς και δεν πίστευα πως είχαν βάλει το streetaki ...)

Όπως πληροφορήθηκα όμως αργότερα από φίλο στην δουλειά... Όντως στην ταινία χρησιμοποίησαν το παλιό μοντέλο του Speed triple e το οποιο είναι πανομοιότυπο του street.

Eίδατε? Ποιος είπε ότι δεν τις αναγνωρίζουν τις μηχανές μας !? xaxaxaxa!!

Θεός Ο πιτσιρίκος !!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΠΟΙΟΣ ΕIΠΕ OΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞEΡΟΥΝ ?  

  Από: dimchrist στις 17/03/2009 8:33 μμ.

Ωραίος ο μικρός!

Και μερικές photo για του λόγου το αληθές:




Triple Way

Re: ΠΟΙΟΣ ΕIΠΕ OΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞEΡΟΥΝ ?  

  Από: gskemp στις 19/03/2009 12:52 μμ.

Μόλις είχα ξεκαβαλήσει κι εγώ και είχα ακουμπήσει το κράνος στη σέλα, όταν είδα δύο τύπους γύρω στα 30 να πλησιάζουν κοιτάζοντας τον Τίγρη και κουβεντιάζοντας, προφανώς κάτι σχετικό με αυτό που έβλεπαν... Διέκριναν βλέμματα εντυπωσιασμού και απορίας, καθως συνέχιζαν να κοιτάζουν τη μηχανή μου ενώ εγώ προσπαθούσα να κρύψω την περηφάνια μου από τη συνεπιβάτιδα μου που ήταν δίπλα.
Περνώντας από δίπλα είπαν κάτι που μου διέφυγε και αμέσως η φίλη ξέσπασε σε γέλια...
-Τι είπαν, ρώτησα.
-Χα, χα, μου λέει, είπαν "ρε συ, τράιουμφ δεν είναι και τα σουτιέν?"

Re: ΠΟΙΟΣ ΕIΠΕ OΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞEΡΟΥΝ ?  

  Από: jimdom στις 19/03/2009 2:28 μμ.

gskemp"Μόλις είχα ξεκαβαλήσει κι εγώ και είχα ακουμπήσει το κράνος στη σέλα, όταν είδα δύο τύπους γύρω στα 30 να πλησιάζουν κοιτάζοντας τον Τίγρη και κουβεντιάζοντας, προφανώς κάτι σχετικό με αυτό που έβλεπαν... Διέκριναν βλέμματα εντυπωσιασμού και απορίας, καθως συνέχιζαν να κοιτάζουν τη μηχανή μου ενώ εγώ προσπαθούσα να κρύψω την περηφάνια μου από τη συνεπιβάτιδα μου που ήταν δίπλα.
Περνώντας από δίπλα είπαν κάτι που μου διέφυγε και αμέσως η φίλη ξέσπασε σε γέλια...
-Τι είπαν, ρώτησα.
-Χα, χα, μου λέει, είπαν "ρε συ, τράιουμφ δεν είναι και τα σουτιέν?" "



screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: ΠΟΙΟΣ ΕIΠΕ OΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞEΡΟΥΝ ?  

  Από: coot στις 19/03/2009 3:18 μμ.

gskemp"Μόλις είχα ξεκαβαλήσει κι εγώ και είχα ακουμπήσει το κράνος στη σέλα, όταν είδα δύο τύπους γύρω στα 30 να πλησιάζουν κοιτάζοντας τον Τίγρη και κουβεντιάζοντας, προφανώς κάτι σχετικό με αυτό που έβλεπαν... Διέκριναν βλέμματα εντυπωσιασμού και απορίας, καθως συνέχιζαν να κοιτάζουν τη μηχανή μου ενώ εγώ προσπαθούσα να κρύψω την περηφάνια μου από τη συνεπιβάτιδα μου που ήταν δίπλα.
Περνώντας από δίπλα είπαν κάτι που μου διέφυγε και αμέσως η φίλη ξέσπασε σε γέλια...
-Τι είπαν, ρώτησα.
-Χα, χα, μου λέει, είπαν "ρε συ, τράιουμφ δεν είναι και τα σουτιέν?" "

Ναι γιατί τους παίρνουμε και τα σώβρακα - εσώρουχα
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: ΠΟΙΟΣ ΕIΠΕ OΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞEΡΟΥΝ ?  

  Από: Cpt. Haddock στις 19/03/2009 5:21 μμ.

Φοβερές οι σκηνές με το triple στο ΜΙ-2...

Ειδικά εκεί που άλλαζε αυτόματα απο ασφάλτινα σε χωμάτινα λάστιχα και τούμπαλιν
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΠΟΙΟΣ ΕIΠΕ OΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞEΡΟΥΝ ?  

  Από: jimdom στις 20/03/2009 4:46 μμ.

ενα 675 σε ποιο νουμερο επαιζε?

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: ΠΟΙΟΣ ΕIΠΕ OΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞEΡΟΥΝ ?  

  Από: panagiotis στις 03/07/2009 4:35 μμ.

xaxaaxaxax απιστευτο
''Theres many who tried to prove that theyre faster
But they didnt last and they died as they tried''

Re: ΠΟΙΟΣ ΕIΠΕ OΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞEΡΟΥΝ ?  

  Από: tripletech στις 06/07/2009 8:52 μμ.

gskemp"Μόλις είχα ξεκαβαλήσει κι εγώ και είχα ακουμπήσει το κράνος στη σέλα, όταν είδα δύο τύπους γύρω στα 30 να πλησιάζουν κοιτάζοντας τον Τίγρη και κουβεντιάζοντας, προφανώς κάτι σχετικό με αυτό που έβλεπαν... Διέκριναν βλέμματα εντυπωσιασμού και απορίας, καθως συνέχιζαν να κοιτάζουν τη μηχανή μου ενώ εγώ προσπαθούσα να κρύψω την περηφάνια μου από τη συνεπιβάτιδα μου που ήταν δίπλα.
Περνώντας από δίπλα είπαν κάτι που μου διέφυγε και αμέσως η φίλη ξέσπασε σε γέλια...
-Τι είπαν, ρώτησα.
-Χα, χα, μου λέει, είπαν "ρε συ, τράιουμφ δεν είναι και τα σουτιέν?" "

κατι τετοια μου ελεγε τελευταια ενα φιλαρακι και πατωντας εναν διακοπτη πανω στο YAMAHA του λεω
"αυτο ειναι το 'ντο'?'' η ''μπορεις να παιξεις την 'ελιζα'"
στον ξαδελφο με το kawasaki ''...ρε συ εχει και dead slow το μοτο σου?... φαινεται οτι οι ανθρωποι φτιαχνουν και καραβια'' η ''πιος ειναι αριθμος νηολογιου ?''(οταν εψαχνε αριθ.πλαισιου....)

Re: ΠΟΙΟΣ ΕIΠΕ OΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞEΡΟΥΝ ?  

  Από: HelenKoR στις 06/07/2009 9:39 μμ.

ripletech"
κατι τετοια μου ελεγε τελευταια ενα φιλαρακι και πατωντας εναν διακοπτη πανω στο YAMAHA του λεω
"αυτο ειναι το 'ντο'?'' η ''μπορεις να παιξεις την 'ελιζα'"
στον ξαδελφο με το kawasaki ''...ρε συ εχει και dead slow το μοτο σου?... φαινεται οτι οι ανθρωποι φτιαχνουν και καραβια'' η ''πιος ειναι αριθμος νηολογιου ?''(οταν εψαχνε αριθ.πλαισιου....)"



I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: ΠΟΙΟΣ ΕIΠΕ OΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞEΡΟΥΝ ?  

  Από: tripletech στις 06/07/2009 10:46 μμ.

τουλαχιστον οι αγαπες μας ειναι συνωνυμες με ωραια πραγματα,πραγματα που χαιρομαστε να οδηγουμε
και να μας ταξιδευουν...(λογοκριθηκε το κειμενο και καποιες λεξεις αλλαζουν κατα την βουληση του εκαστοτε ανωγνωστη παρακαλω ομως κρατηστε τις σκεψεις σας...ομορφες-αυτη ειναι η προθεση μου)

αλλωστε με μια τετοια ονομασια σπαει και η βαρβατιλα(με το συμπαθιο...)ρε παιδι μου...
γιαυτο βαζουν και τις ξετσιποτες στα μοτο περιοδικα ε?(του εξωτερικου βασικα...)

kawasaki λεει,ποιος θα το προσεξει????γιαυτο βαλε και κανα β... διπλα μπας και τραβηξει κανα βλεμμα...

''ΞΑΔΕΛΦΕΕΕ"φωναξα απ την βερανα του σπιτιου μου στο χουριο,
"ΕΡΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕ"απαντησε καθως μενει καμια'κατοστη μετρα πιο κατω-τον εβλεπα.
"ΦΕΡΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΠΕΤΟΝΙΕΡΑΑΑΑ"του λεω
"ΓΙΑΤΙ?????"κοντοσταθηκε.
"ΓΙΑΤΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΡΙΞΩ ΜΠΕΤΑΑΑ"
"ΡΕ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΝΕΙΣ-Θa ΜΟΥ ΤΗΝ ΧΑΛΑΣΕΙΣ"
" ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΟΒΟ ΡΕ HONDA ΔEN EINAI?ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ''
Πανω στην ωρα ηρθε και ο λιακος με το CB 1300 και ο αλλος με τον σουπερδουκα...
σφαγη...

Re: ΠΟΙΟΣ ΕIΠΕ OΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞEΡΟΥΝ ?  

  Από: ATN PANOS στις 06/07/2009 11:39 μμ.

κατι πρεπει να παιρνεις εσυ.
δεν εξηγειτε αλλιως
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ΠΟΙΟΣ ΕIΠΕ OΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞEΡΟΥΝ ?  

  Από: tripletech στις 07/07/2009 8:31 πμ.

ATN PANOS"κατι πρεπει να παιρνεις εσυ.
δεν εξηγειτε αλλιως "

πινω ζωη φιλε μου ...καμια φορα