Μονο σε 'μενα!

Μονο σε 'μενα!  

  Από: Aris. στις 20/11/2009 4:23 μμ.

Για ακομη μια φορα παω να βγαλω την μηχανη απο την πορτα τις αυλης (ανοιγμα πορτας 1μ.) για να παω στη δουλεια και διαπιστωνω οτι ακομα ενας θρασυς αγνοησε τον κωνο που εχω στην ακρη του δρομου και την πινακιδα στην πορτα της αυλης "ΝΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ -ΕΞΟΔΟΣ-ΕΙΣΟΔΟΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ" και εχει παρκαρει το αμαξι του μπροστα στην εισοδο. Με πολλες προσπαθειες ,νευρα ,μανουβρες και μουρμουρητα με μπινελικια καταφερνω να βγαλω τη μηχανη στο δρομο για να φυγω.
Να σημειωθει πως σε ενα μηνα , μεσο ορο , γραφω κανα 2 μ$#$#@ες , βριζομαι με κανα 2 αλλους ακομα και εχω αφησει συνολικα περισσοτερα απο 20 ραβασακια στα παρμπριζ εξηγωντας ευγενικα πως δεν ειναι σωστο αυτο που κανουν.

Και συνεχιζω...

Γυριζοντας απο την δουλεια , το αμαξι ηταν ακομα εκει (ενα σκορπιο corsa για την ιστορια).
Γραφω σημειωμα , παω να το αφησω στο παρμπριζ του και παρατηροντας το καλυτερα διαπιστωνω οτι το αμαξι αυτο καπου το ξερω και οτι ο ιδιοκτητης του πρεπει να ειναι καποιος γειτονας.
Χωρις να ειμαι σιγουρος πεταχτηκα παραδιπλα στην καβα ποτων να ρωτησω εαν ειναι απο κανεναν εργαζομενο εκει....

>> Καλησπερα, να ρωτησω ... μηπως ειναι κανενος απο εδω το opel corsa το γκρι εκει?

>> Ναι φιλε , του παιδιου που δουλευει εδω ειναι το corsa

>> Eχει κλεισει την εισοδο μου και δεν μπορω να βγαλω την μηχανη , αν ηταν ευκολο να το παρει , γιατι παλευω καθε φορα για να μπω-βγω .

>> Ναι φιλε ξερει οτι ειναι το παρκινγκ σου εκει και ξερει πως δεν μπορεις να βγαλεις τη μηχανη .
Το ειχε παρκαρει σε εναν ελευθερο χωρο 10 μετρα παρακατω απο το σπιτι σου , το αφησε με αλαρμ σβηστο και τα κλειδια στην μιζα . Αφου ηρθε εδω και εκανε μια δουλεια το πολυ μισης ωρας πηγε να το παρει και διαπιστωσε οτι του το κλεψανε!
Εφυγε να παει να δηλωσει το γεγονος στο Α.Τ. και οταν γυρισε το βρηκε μπροστα στην εισοδο της αυλης σου.
Αυτος που το πηρε προφανως εκανε την βολτα του , το παρκαρε παλι λιγο παραδιπλα.... στην εισοδο σου , το κλειδωσε , πηρε και τα κλειδια μαζι του και εφυγε !
Τωρα περιμενει κλειδαρα για να του το ανοιξει


Ε ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ ! Μονο σε 'μενα γινονται αυτα . Μονο σε 'μενα!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Μονο σε 'μενα!  

  Από: denthnpalevw στις 20/11/2009 4:52 μμ.

τι να πει και ο ιδιοκτητης του corsa????????????????????????
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Μονο σε 'μενα!  

  Από: Γιωργος στις 20/11/2009 4:56 μμ.

Αυτά ρε φιλαράκι δε γίνονται ούτε σε σ ταινίες επιστημονικής φαντασίας....
Αν δε σε δουλεύει τότε πρεπει να παιξει και αυτός και εσύ joker

Re: Μονο σε 'μενα!  

  Από: Barkos στις 20/11/2009 5:39 μμ.


καλά, την επόμενη φορά που θα το αφήσει εκεί και θα σου πει κάτι του στυλ το κλέψανε και
το ξαναφέρανε, ή εμεινε ακριβώς έξω απο το σπίτι απο μπαταρία και αναγκάστηκα να το πάρω στην πλάτη
με τους φίλους μου τον ζορο και τον σπαιντερμαν και έτυχε να το αφήσω έξω απο το σπίτι σου
πήγαινε και πάρκαρε την μηχανη σου μέσα στο μαγαζί τους

Re: Μονο σε 'μενα!  

  Από: johnygalan στις 21/11/2009 9:38 πμ.

Barkos":mrgreen
καλά, την επόμενη φορά που θα το αφήσει εκεί και θα σου πει κάτι του στυλ το κλέψανε και
το ξαναφέρανε, ή εμεινε ακριβώς έξω απο το σπίτι απο μπαταρία και αναγκάστηκα να το πάρω στην πλάτη
με τους φίλους μου τον ζορο και τον σπαιντερμαν και έτυχε να το αφήσω έξω απο το σπίτι σου
πήγαινε και πάρκαρε την μηχανη σου μέσα στο μαγαζί τους "

.........Ρε μπας και του έκανε πλάκα κανένας φίλος του και το άλλαξε θέση για να
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Μονο σε 'μενα!  

  Από: jimdom στις 21/11/2009 12:03 μμ.


screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Μονο σε 'μενα!  

  Από: nfot στις 21/11/2009 12:34 μμ.

Οντως, μονο σε σενα !!!

Αρη, αν ομως το ξαναδεις εκει, 2-3 προκες στα λαστιχα θα τον συνετισουν.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Μονο σε 'μενα!  

  Από: Aris. στις 21/11/2009 4:05 μμ.

nf"Οντως, μονο σε σενα !!!

Αρη, αν ομως το ξαναδεις εκει, 2-3 προκες στα λαστιχα θα τον συνετισουν."


Μου εχει περασει πολλες φορες απο το μυαλο , να ξεφουσκοσω λαστιχα , να χαρακωσω ... να να να...
Αλλα εχω και την μηχανη παραμεσα και δε θελω να την βρω καμμια μερα κατω ...
Ξερεις ο κοσμος ειναι κακος και εκδικητικος ~
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Μονο σε 'μενα!  

  Από: Piki στις 21/11/2009 6:13 μμ.

nf"2-3 προκες στα λαστιχα θα τον συνετισουν."
Eγώ προτείνω μόνο ένα ξεφουσκωμένο λάστιχο. Θα βασανιστεί αρκετά και επειδή είναι μόνο το ένα δεν μπορεί παρά να το θεωρήσει τυχαίο. Είναι δε εύκολο! Τοποθετείς ένα σπίρτο στη βαλβίδα και το λάστιχο ξεφουσκώνει μόνο του. Όταν πια έχει ξεφουσκώσει μπορείς να προσφερθείς να τον βοηθήσεις κιόλας! Οι υποψίες θα διαλυθούν εντελώς!
όποιος φυλάει τα ρούχα του και έχει τα μισά,
να προσέχει χρειάζεται διπλά!

Re: Μονο σε 'μενα!  

  Από: doohan στις 21/11/2009 6:26 μμ.

.............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:41, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Μονο σε 'μενα!  

  Από: Aris. στις 21/11/2009 6:56 μμ.

Piki"
nf"2-3 προκες στα λαστιχα θα τον συνετισουν."
Eγώ προτείνω μόνο ένα ξεφουσκωμένο λάστιχο. Θα βασανιστεί αρκετά και επειδή είναι μόνο το ένα δεν μπορεί παρά να το θεωρήσει τυχαίο. Είναι δε εύκολο! Τοποθετείς ένα σπίρτο στη βαλβίδα και το λάστιχο ξεφουσκώνει μόνο του. Όταν πια έχει ξεφουσκώσει μπορείς να προσφερθείς να τον βοηθήσεις κιόλας! Οι υποψίες θα διαλυθούν εντελώς!"


Δεν μου ειπες ομως ποτε τον σκοτωνω , τον τεμαχιζω , τον βαζω στην καταψυξη και τον σερβιρω για δειπνο στους αστυνομικους που θα ερθουν για ανακριση-ελεγχο ?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Μονο σε 'μενα!  

  Από: jimmakos1050 στις 30/11/2009 10:07 μμ.

[quote:7hxfrm5f]> Ναι φιλε ξερει οτι ειναι το παρκινγκ σου εκει και ξερει πως δεν μπορεις να βγαλεις τη μηχανη .
Το ειχε παρκαρει σε εναν ελευθερο χωρο 10 μετρα παρακατω απο το σπιτι σου , το αφησε με αλαρμ σβηστο και τα κλειδια στην μιζα . Αφου ηρθε εδω και εκανε μια δουλεια το πολυ μισης ωρας πηγε να το παρει και διαπιστωσε οτι του το κλεψανε!
Εφυγε να παει να δηλωσει το γεγονος στο Α.Τ. και οταν γυρισε το βρηκε μπροστα στην εισοδο της αυλης σου.
Αυτος που το πηρε προφανως εκανε την βολτα του , το παρκαρε παλι λιγο παραδιπλα.... στην εισοδο σου , το κλειδωσε , πηρε και τα κλειδια μαζι του και εφυγε !
Τωρα περιμενει κλειδαρα για να του το ανοιξει [/quote:7hxfrm5f]
Kαι μετα ηρθε ο κλειδαρας και ενω ηταν ετοιμος να μπει και να το μετακινησει σκανε κατι εξωγηινοι και τον απαγαγουν!!!
μεγαλη ζημια λεμε!!!
ακομα να γυρισει το παλληκαρι

Re: Μονο σε 'μενα!  

  Από: Aris. στις 03/12/2009 8:22 μμ.

Τελικα βρεθηκε ο ενοχος !
Η γιαγια μου που μενει απο κατω ηταν αυτοπτης μαρτυρας του "ληστη".
Και ναι οτι ειχε πει αυτος με το corsa ισχυε ....
Εντελη ο ληστης ηταν ενας τυπας της δημοτικης αστυνομιας !
Απο μπροστα το αμαξι δεν ειχε πινακιδα (απο πισω ειχε).
Ο ..της δημοτικης δεν το προσεξε αυτο , ειδε μονο απο μπροστα και το θεωρησε παρατημενο -ή δεν ξερω 'γω τι- ... και λογικο να το βαλει μπροστα σε ενα παρκινγκ με λιγοτερη κινηση (το δικο μου) να παρει τα κλειδια και να το αφησει εκει μεχρι καποιος να ενδιαφερθει για το εν λογω οχημα ...

Οπως ειπε ο τυπος στην γιαγια μου :

"θα το αφησω εδω , μην καλεσετε τροχαια , θα το αναλαβουμε εμεις ..."


ε και συμπερανα πως ηταν της δημοτικης ...


Κλασικα , Ελληνικα .... οτι να'ναι ...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Μονο σε 'μενα!  

  Από: nfot στις 03/12/2009 8:29 μμ.

Οντως Αρη, μονο σε σενα
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Μονο σε 'μενα!  

  Από: SOTHRHS στις 12/12/2009 1:36 πμ.

ΑΡΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!ολα τα κουλα που σου τυχαινουν κατα καιρους αν τα γραψεις θα σε περασουν για τρελο