ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: billy the kid στις 23/07/2012 11:46 πμ.

Οκ Ελενη, thanks!!

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: Polymhxanos στις 23/07/2012 12:35 μμ.

Τς τς τς, έτσι γίνονται οι σωστές προστασίες, μην τα ξαναλέμε... Για να μην σας κλέψουν ποτέ τίποτα:
http://youtu.be/OmpBYcM06Sk
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: vassat στις 23/07/2012 12:49 μμ.

billy the kid"Περνω τηλ τον Κοντη και το τηλεφωνο δε φαινεται να λειτουργει...εχει κανεις καποιο αλλο τηλεφωνο του να μου το στειλει με p.m ? Στην Μιχαλακοπουλου που πηρα μου ειπαν εχουν ολο το σετ (μανετα-τρομπα-βαρελακι) σε καλη τιμη , θελουν βεβαια αριθμο πλαισιου για να το σιγουρεψουν, αλλα για το σωληνακι ισως χρειαστουν και 15 μερες να μου το φερουν, αν δε βρω θα κοιταξω να ρωτησω σε καποιο καταστημα φρενων μηπως το εχουν."


Σε στέλνω πμ το κινητό. Επίσης έχει μια μανέτα/τρόμπα από Τίγρη που ταιριάζει και είναι λίγο μεγαλύτερη σε σχέση με των πρώτων Σπρίντ. Την είχα πάρει για μένα αλλά τελικά ήταν ίδια με αυτή που είχα και την άφησα εκεί για πώληση.
/ ΒΣ

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: billy the kid στις 23/07/2012 9:50 μμ.

Σας ευχαριστώ όλους για τις παρατηρήσεις και τα σχόλια σας. Θα πάρω πάλι αύριο τον Σάκη κι αν μου κάνει καλή προσφορά θα την πάω εκεί…

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: john doufexis στις 24/07/2012 10:46 πμ.

καλο θα ηταν να αλλαξεις κ μερος σταθμευσης, διοτι το τσακαλακι ξερει που εισαι !!!
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: billy the kid στις 24/07/2012 11:53 πμ.

john doufexis"καλο θα ηταν να αλλαξεις κ μερος σταθμευσης, διοτι το τσακαλακι ξερει που εισαι !!!"


Το σκέπτομαι σοβαρά. Έμαθα πριν λίγο πως κι άλλες μηχανές στη γειτονιά είχαν το ίδιο θέμα, μάλιστα ενός μετά από 15 μέρες του ξαναεκλεψαν κομμάτια από τη μοτοσυκλέτα του, και την είχε κι αυτό αραγμένη στη πιλοτή όπως εγώ..!!

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: Παντελής στις 24/07/2012 12:11 μμ.

Νοικιάζω pitboull σε τιμές φιλικές !!!!




Πέρα της πλάκας, επειδή αρχίζουν οι καιροί και είναι δύσκολοι πρέπει ο καθένας μας να πέρνει τα μέτρα ασφάλειας που πιστεύει πως είναι ικανοποιητικά. Γιατί ο καθένας μας, στο μέρος που περκάρει έχει τις δικές του ιδιαιτερότητες...
Και κάτι ακόμη : Για όσους έχουν συναγερμό, μία επιπλέον λύση είναι η τηλεειδοποίηση. Το κακό είναι, το πως θα ενεργήσεις την στιγμή που θα βαρέσει.....

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: vassat στις 24/07/2012 12:53 μμ.

billy the kid"
john doufexis"καλο θα ηταν να αλλαξεις κ μερος σταθμευσης, διοτι το τσακαλακι ξερει που εισαι !!!"


Το σκέπτομαι σοβαρά. Έμαθα πριν λίγο πως κι άλλες μηχανές στη γειτονιά είχαν το ίδιο θέμα, μάλιστα ενός μετά από 15 μέρες του ξαναεκλεψαν κομμάτια από τη μοτοσυκλέτα του, και την είχε κι αυτό αραγμένη στη πιλοτή όπως εγώ..!! "


ΠΕΡΙΟΧΗ;;;
/ ΒΣ

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: billy the kid στις 24/07/2012 1:02 μμ.

[quote="vassat":pm0onoh7]
billy the kid"
john doufexis"καλο θα ηταν να αλλαξεις κ μερος σταθμευσης, διοτι το τσακαλακι ξερει που εισαι !!!"


Το σκέπτομαι σοβαρά. Έμαθα πριν λίγο πως κι άλλες μηχανές στη γειτονιά είχαν το ίδιο θέμα, μάλιστα ενός μετά από 15 μέρες του ξαναεκλεψαν κομμάτια από τη μοτοσυκλέτα του, και την είχε κι αυτό αραγμένη στη πιλοτή όπως εγώ..!! "


ΠΕΡΙΟΧΗ;;;
/ ΒΣ[/quote:pm0onoh7]


Σου έστειλα p.m

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: giannis andreou στις 24/07/2012 2:52 μμ.

Παντελής"Νοικιάζω pitboull σε τιμές φιλικές !!!!

"


Χωρίς πλάκα,ένα κατάλληλα εκπαιδευμένο σκυλί δεν είναι καθόλου κακή ιδέα σαν αντικλεπτικό μέσον προστασίας...
Το καλύτερο ταξίδι είναι η ίδια η ζωή!Απολαμβάνεις τη διαδρομή χωρίς να σ΄ενδιαφέρει ο προορισμός...!

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: Airzizel στις 25/07/2012 8:51 πμ.

giannis andre"
Παντελής"Νοικιάζω pitboull σε τιμές φιλικές !!!!

"


Χωρίς πλάκα,ένα κατάλληλα εκπαιδευμένο σκυλί δεν είναι καθόλου κακή ιδέα σαν αντικλεπτικό μέσον προστασίας... "


Επειδή οι τύποι αυτοί είναι συνήθως μικροκλεφτρόνια ένα οποιοδήποτε ευμεγέθες σκυλί θα μπορούσε να αποτρέψει την πλοιοψηφία. Το πιο πιθανό να πάνε μετά στο γείτονα που δεν έχει σκυλί.

Πάντως έχει παραγίνει το κακό με τις κλοπές ανταλλακτικών. Από φίλους και γνωστους,
Βουλιαγμένη-Γλυφάδα. Κλοπή Τιμονιου και χειρηστηρίων από ΚΤΜ Adventure. Για να το λύσουν γρήγορα κόψαν όλα τα καλώδια και σωληνάκια. Για ένα Κ*%$$*τιμόνι κάνανε ζημιά πάνω απο 1000αρικο.
Αγ. Παρασκευή από πιλοτή. Σε Fazer 600 05-06. Όλο το μουτρο με τα οργανα.
Εχει γίνει ακριβό σπορ το μηχανάκι γιατί με το που το αγοράζεις το πρώτο αξεσουάρ που χρειάζεσαι είναι το γκαράζ
I fear you have mistaken me for someone who gives a shit