Εξάτμιση IXIL για SPRINT ST 1050 + DAYT 675

Re: Εξάτμιση IXIL για SPRINT ST 1050 + DAYT 675  

  Από: ARHS στις 04/07/2008 4:20 μμ.

Την παρέλαβα

Μόλις την τοποθετήσω μαζί με φίλτρο KN και το πρόγραμμα αναβάθμισης θα σας πώ
Ολα είναι δρόμος..... http://www.tdmhellas.gr

Re: Εξάτμιση IXIL για SPRINT ST 1050 + DAYT 675  

  Από: ARHS στις 01/08/2008 2:25 μμ.

Και η εξάτμιση τοποθετήθηκε μαζί με το K N φίλτρο

-Εμφάνιση πάρα πολύ καλή στα τελικά (inox), όμως στις λεπτομέρειες σηκώνει βελτίωση, π.χ. φινίρισμα στις ραφές της πολλαπλής.

-Άδειασε όλος ο χώρος κάτω απο την σέλα, έφυγε η πάνβαρια μαμίσια εξάτμιση, και λύθηκε το θέμα της θερμοκρασίας.
Το βεντιλατέρ σταμάτησε να δουλέυει υπερωρίες.

-Κούμπωσε πολύ εύκολα χωρίς ταλαιπωρίες μπινελίκια και διάφορα άλλα. Επίσης οι πλαινές βάσεις για τις βαλίτσες μπήκαν χωρίς κανένα πρόβλημα

-Θόρυβος με τις τάπες............μαμάτος, σαφώς δυνατότερος απο τον μαμίσιο, χωρίς να κουράζει
-Θόρυβος χωρίς τις τάπες.......MOTOGP, πάρα πολύ ωραίος αλλά ΠΑΡΑ ΠΟΛΎ ΔΥΝΑΤΟΣ. Εμένα που μου αρέσουν οι ξετάπωτες εξατμίσεις, είπα οτι στην πόλη είναι η χαρά της Τροχαίας αυτός ο θόρυβος.

-Σαφώς πιο εύστροφο το μηχανάκι, έχει μείνει το ίδιο στις χαμηλομεσαίες αλλά ψηλά αποδίδει πολύ καλύτερα

-Δεν έχω κάνει ακόμα την αναβάθμιση γιατί όπως μου είπαν το μηχανάκι έχει μείνει πίσω σε update και πρέπει πρώτα να μπεί άλλο πρόγραμμα και μετά να γίνουν τα υπόλοιπα. Επίσης πρέπει να ελεγχθεί το TPS. Μαζί να αντικαταστήσω και την τρόμπα μπροστά.

Οταν θα τελειώσουν όλα αυτά θα το ανεβάσω δυναμόμετρο για να δώ τί έγινε.
Για αρχή είμαι ευχαριστημένος.

Θα σας ενημερώσω στην συνέχεια...........................
Ολα είναι δρόμος..... http://www.tdmhellas.gr

Re: Εξάτμιση IXIL για SPRINT ST 1050 + DAYT 675  

  Από: Sprinter στις 01/08/2008 4:27 μμ.

Μπράβο μεγειά θέλουμε φωτό.

Ποιός στα είπε αυτά περί αναβαθμίσεων και προγραμμάτων? Με τη μία μπαίνουν όλα... Απλώς για να αναβαθμιστεί το βασικό πρόγραμμα και όχι μόνο ή χαρτογράφηση θέλει πάτημα 2 κουμπιά περισσότερα.. Τι σημαίνει να μπεί αλλο πρόγραμμα και μετά να γίνουν τα υπόλοιπα????

Αν δεν βάλεις τη χαρτογράφηση για την ανοιχτή εξάτμιση (μόνο για την ανοιχτή της Τ βέβαια υπάρχει) θα σου δουλεύει περίεργα χαμηλά και μπορεί να σου βρωμάει κιόλας στο ρελαντί και όταν είναι κρύο. Βάλε τη χαρτογράφηση άμμεσα. Ελεγχος του TPS και του ρελαντί γίνεται με τό ίδιο όργανο που γίνεται η αναβάθμιση σε 5 λεπτά (αν δεν θέλει ρύθμιση).
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Εξάτμιση IXIL για SPRINT ST 1050 + DAYT 675  

  Από: ARHS στις 01/08/2008 6:12 μμ.

Sprinter"Μπράβο μεγειά θέλουμε φωτό.

Ποιός στα είπε αυτά περί αναβαθμίσεων και προγραμμάτων? Με τη μία μπαίνουν όλα... Απλώς για να αναβαθμιστεί το βασικό πρόγραμμα και όχι μόνο ή χαρτογράφηση θέλει πάτημα 2 κουμπιά περισσότερα.. Τι σημαίνει να μπεί αλλο πρόγραμμα και μετά να γίνουν τα υπόλοιπα????

Αν δεν βάλεις τη χαρτογράφηση για την ανοιχτή εξάτμιση (μόνο για την ανοιχτή της Τ βέβαια υπάρχει) θα σου δουλεύει περίεργα χαμηλά και μπορεί να σου βρωμάει κιόλας στο ρελαντί και όταν είναι κρύο. Βάλε τη χαρτογράφηση άμμεσα. Ελεγχος του TPS και του ρελαντί γίνεται με τό ίδιο όργανο που γίνεται η αναβάθμιση σε 5 λεπτά (αν δεν θέλει ρύθμιση)."


Πιστευω οτι έχεις δίκιο βρε Νικόλα και μένα έτσι μου φάνηκε αλλα.........τέσπα
Επεται συνέχεια.....

Φωτό δεν μπορώ να ανεβάσω απο την δουλειά και στο σπίτι μου δεν έχω p.c.
(είμαι και ψιλοχοντροάσχετος με αυτά)
Αν μπορεί κάποιος να το κάνει πολύ ευχαρίστως να συναντηθούμε
Ολα είναι δρόμος..... http://www.tdmhellas.gr

Re: Εξάτμιση IXIL για SPRINT ST 1050 + DAYT 675  

  Από: Case στις 04/08/2008 1:42 μμ.

Μπράβο ρε Άρη, καλιρίζικες, αντε να τις ακούσουμε και από κοντά!!!
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Εξάτμιση IXIL για SPRINT ST 1050 + DAYT 675  

  Από: ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ στις 05/08/2008 8:54 πμ.

ΚΑΛΟΡΥΖΙΚΕΣ ΑΡΗ, ΚΑΙ ΜΗ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΠΙΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ
ΑΝ ΣΕ ΦΕΡΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΣΟΥ ΑΠΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ91 ΕΛΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΔΩ. ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΣ!

Re: Εξάτμιση IXIL για SPRINT ST 1050 + DAYT 675  

  Από: Sprinter στις 05/08/2008 11:11 πμ.

Αρη ,

Η γνώμη μου είναι να πάς στον Σάκη και να ζητήσεις από τον Φίλιππα να σου φορτώσει πρόγραμμα και να σου τσεκάρει το TPS πέντε λεπτά πρίν σχολάσει... Να φοράς και το κράνος σου, ξέρω εγώ
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Εξάτμιση IXIL για SPRINT ST 1050 + DAYT 675  

  Από: ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ στις 05/08/2008 8:49 μμ.

Οπως βλέπεται, η διαφορά σε μέγεθος με την μαμίσια είναι πολύ μεγάλη.
Η τοποθέτηση χρειάστηκε περίπου μια ώρα.
Η βάση της IXIL έχει αρκετό χώρο έτσι ώστε να μην ζεστένεται πολύ ο αλουμινένιος πάφιλας.

Re: Εξάτμιση IXIL για SPRINT ST 1050 + DAYT 675  

  Από: jimalex στις 05/08/2008 10:19 μμ.

εκτος του οτι ομορφηνε κι αλλο αγριεψε και υπερβολικα αυτη η ΚΩΛ...ΡΑ
The Locksmith of the Forum.