Για Striple R ξεκινησα αλλα ....

Re: Για Striple R ξεκινησα αλλα ....  

  Από: dimchrist στις 28/02/2009 12:44 μμ.

Κούκλα είναι!

Καλοτάξιδο και πάντα όρθιος!

Θα σε ταλαιπωρήσει λιγάκι η θέση οδήγησης (σε σχέση με το Fazerάκι) αλλά πιστεύω σύντομα θα την συνηθήσεις...

Triple Way

Re: Για Striple R ξεκινησα αλλα ....  

  Από: nfot στις 28/02/2009 7:01 μμ.

dimchris"...Θα σε ταλαιπωρήσει λιγάκι η θέση οδήγησης (σε σχέση με το Fazerάκι) αλλά πιστεύω σύντομα θα την συνηθήσεις..."


Γκουχ γκουχ γκουχ. Θα χρειαστω καινουριους "σβερκικους" μυς και αρθρωσεις δαχτυλων αριστερου χεριου

Που θα παει, θα το συνηθισω. Ηδη παραγγειλα μαυρες μανετες, με ρυθμιζομενη και αυτη του συμπλεκτη, ωστε να τη φερω λιιιγο πιο κοντα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Για Striple R ξεκινησα αλλα ....  

  Από: dimchrist στις 28/02/2009 10:41 μμ.

Η μανέτα συνηθίζεται, ο σβέρκος όχι και τόσο...

Θα σου πρότεινα να βάλεις μία μεγαλύτερα ζελατίνα τύπου double bubble (κατά προτίμηση Powerbronze ή Zero Gravity) και ένα δεύτερο απαραίτητο καλούδι μανητάρια (αχριαστα να 'ναι).

Triple Way

Re: Για Striple R ξεκινησα αλλα ....  

  Από: nfot στις 28/02/2009 11:54 μμ.

Επειδη πετυχα την προσφορα των 1.000 ευρω σε αξεσουαρ, ζητησα τα παρακατω Triumph αξεσουαρ:
- Aero ζελατινα
- Gel σελα χαμηλη
- Arrow ρυθμιζομενα πατηρακια
- Paddock stand bobbins
- Σαμαρια

Επιπροσθετα, εχω παραγγειλει:
- Μανιταρια για οπου μπορει να βαλει το μυαλο σου (πλαισιο, πηρουνι, ψαλιδι)
- Μαυρες μανετες με ρυθμιζομενη και αυτη του συμπλεκτη
- Carbon κατω προστατευτικο αλυσιδας after market
- Carbon προφυλακτηρα απο συνφορουμιτη που τον πουλουσε

Ετοιμαζω τα xenon και εχω μερικα πραγματακια ακομη στο μυαλο μου.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Για Striple R ξεκινησα αλλα ....  

  Από: nfot στις 02/03/2009 6:01 μμ.

Να δειτε πως λεγεται αυτο, "η κριση του μεσηλικα" ή καπως ετσι.

Οι πρωτες εντυπωσεις, μετα απο 500 χιλιομετρα, υπομονετικου στρωσιματος.
Τι το 'θελα ο μπαρμπας το κλιπονατο;
Σημερα εκανα περιπου 250 χιλιομετρα, σε εθνικη και βουνο, αλλα δυστυχως μονο μεχρι 5.000 σαλ μπορω να ανεβασω. Προς το τελος, ανεβαζα μερι 6.000. Μετα τις 3.000 ξυπναει το τερας μεσα του.(5.000 σαλ = 96-97 χαω με 6η).
Απο ανεση αναρτησης το βρηκα ΟΚ ακομα και μεσα στην πολη. Οι καινουριες αναρτησεις κανουν δουλεια τελικα.

Η θεση οδηγησης τωρα. Μαλιστα. Τα πιασαμε τα λεφτα μας. Σκυψε ευλογημενε
Για καθημερινη χρηση ειναι μαρτυριο. Για ταξιδι με καλο ρυθμο και 100+ χαω ειναι αρκετα καλο, δεν με προβληματισε αλλα φυσικα πρεπει να δω στα πολλα πως ειναι. Υπομονη.

Ελπιζω να προλαβω να το στρωσω μεχρι την 25η Μαρτιου, γιατι εχω διημερο στις Σερρες μετα
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Για Striple R ξεκινησα αλλα ....  

  Από: mixalakis στις 05/03/2009 1:23 μμ.

Καβάλα θα πας Σέρρες;

Αν πας καβάλα, δε σε βλέπω να βγάζεις το session ούτε την επιστροφή!

Re: Για Striple R ξεκινησα αλλα ....  

  Από: HelenKoR στις 05/03/2009 4:17 μμ.

Μιχαλη Βολο μενει .

καλα να περασεις στας Σερρας !
και καλες βολτες με το κουκλι2009 . καλο στρώσιμο

I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Για Striple R ξεκινησα αλλα ....  

  Από: nfot στις 05/03/2009 5:46 μμ.

Με το fazer εχω κανει αυθημερον Βολο - Σερρες - Βολο, με Track day φυσικα.

Με το Daytona , λιγο δυσκολο το βλεπω, οποτε τρεϊλερ, καρο και χαλαρα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Για Striple R ξεκινησα αλλα ....  

  Από: Piki στις 05/03/2009 5:53 μμ.

από mixalakis την 05 Μαρ 2009 13:23
Καβάλα θα πας Σέρρες;

Αν πας καβάλα, δε σε βλέπω να βγάζεις το session ούτε την επιστροφή!

Μην τους ακούς! Στις Σέρρες έχω πάει καβάλα 2 φορές με το Daytona 675 και κάμποσες παλιότερα με το Sprint RS. Ας τους λοιπόν να λένε. Εσύ απλώς προπόνησε λίγο τους ραχιαίους. 5 λεπτάκια την ημέρα θα σε δυναμώσουν αρκετά και όχι μόνο θα βγάλεις το session αλλά θα προσπεράσεις και πολλούς με ευκολία, γιατί αυτοί θα στηρίζονται στα αγύμναστα χέρια τους ενώ εσύ στην προπονημένη πλάτη σου . Επίσης στο ταξίδι οδήγησε πρωτίστως προσεκτικά και δευτερευόντως γρήγορα.
όποιος φυλάει τα ρούχα του και έχει τα μισά,
να προσέχει χρειάζεται διπλά!

Re: Για Striple R ξεκινησα αλλα ....  

  Από: mixalakis στις 06/03/2009 6:32 μμ.

HelenKoR"Μιχαλη Βολο μενει .

καλα να περασεις στας Σερρας !
και καλες βολτες με το κουκλι2009 . καλο στρώσιμο

"



Το ξέρω ότι μένει Βόλο, αλλά και από κει είναι μακρυά οι Σέρρες για καβάλα με το daytona!
Δε λέω ότι δεν γίνεται να πας. Αλλά αν έχει πιαστεί ο κώλος σου, οι καρποί, ο αυχένας, η μέση κτλ, με τι κουράγιο θα μπεις στην πίστα και κυρίως με τι κουράγιο θα γυρίσεις πίσω!!

Re: Για Striple R ξεκινησα αλλα ....  

  Από: Piki στις 06/03/2009 6:43 μμ.

mixalakis"Το ξέρω ότι μένει Βόλο, αλλά και από κει είναι μακρυά οι Σέρρες για καβάλα με το daytona!
Δε λέω ότι δεν γίνεται να πας. Αλλά αν έχει πιαστεί ο κώλος σου, οι καρποί, ο αυχένας, η μέση κτλ, με τι κουράγιο θα μπεις στην πίστα και κυρίως με τι κουράγιο θα γυρίσεις πίσω!!
"

ΕΠΙΜΕΝΩ
Piki"στο ταξίδι οδήγησε πρωτίστως προσεκτικά και δευτερευόντως γρήγορα."

γιατί έτσι θα σου μείνει δύναμη και για την επιστροφή. Για το κουράγιο προτείνω ευχάριστη παρέα, γιατί το βοηθάει να μην στερέψει, ούτε στην επιστροφή!
όποιος φυλάει τα ρούχα του και έχει τα μισά,
να προσέχει χρειάζεται διπλά!

Re: Για Striple R ξεκινησα αλλα ....  

  Από: nfot στις 22/03/2009 9:08 μμ.

Και μερικες φωτο
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.