ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: bonnie στις 24/03/2010 8:35 μμ.

emαθα -εγκυρα!- οτι η chartis ετοιμαζεται για φουντο.. εχετε το νου σας...
γενικα με μικρες ασφαλιστικες, λογω ..δυσκολοων καιρων , να ειμαστε ολοι προσεκτικοι κ να ρωταμε..
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: ATN PANOS στις 24/03/2010 9:18 μμ.

φτου, και ειχα μετοχες!!!

thx anastasia
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: bonnie στις 24/03/2010 9:24 μμ.

ATN PANOS"φτου, και ειχα μετοχες!!!

thx anastasia "


παλι σ εσωσα !!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: Haris στις 01/04/2010 3:23 πμ.

Ρε παίδες ξέρει κανεἰς πόσο περίπου πάει η ασφάλιση για street triple, το στάνταρ πακέτο + οδική και κλοπής. Και αν ναι σε ποιές ασφαλιστικές?

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: bonnie στις 01/04/2010 10:57 πμ.

Haris"Ρε παίδες ξέρει κανεἰς πόσο περίπου πάει η ασφάλιση για street triple, το στάνταρ πακέτο + οδική και κλοπής. Και αν ναι σε ποιές ασφαλιστικές?"


δεν παιζει ρολο η μαρκα, κ ντουκατι να χες τα ιδια θα πληρωνες!

αν θες κ κλοπης, υπολογιζε κανενα 400αρι περιπου το εξαμηνο, με τις νεες τιμες!
αλλα για 675cc δεν ειμαι σιγουρη οτι κανουν κλοπης. α, οι μοναδικες που κανουν κλοπης για μηχανες, ειναι η ιντεραμερικαν κ η κομερσιαλ. η δευτερη νομιζω εκλεισε..
αν θες πληροφοριες, στειλε πμ κ τα λεμε.
καλημερα!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: tharis στις 01/04/2010 7:59 μμ.

400αρι το εξαμηνο ?? Εισαι σιγουρη ?? Μηπως ειναι τοσα το χρονο ??
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: Haris στις 01/04/2010 8:25 μμ.

ποοοο!!! Αν είναι τόσα πολλά γιά κλοπής τότε δεν με βλέπω να βάζω.
Ευχαριστώ πάντος για τις πληροφορίες!

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: harrysvr στις 01/04/2010 9:24 μμ.

bonnie"emαθα -εγκυρα!- οτι η chartis ετοιμαζεται για φουντο.. εχετε το νου σας...
γενικα με μικρες ασφαλιστικες, λογω ..δυσκολοων καιρων , να ειμαστε ολοι προσεκτικοι κ να ρωταμε..
"

Μόλις γύρισα απο τον ασφαλιστή μου(για άλλη ασφάλεια) και δεν ήξερε τίποτε περί αυτού(μόνο Ελληνικές έχουν φαλιρίσει, όχι ξένες κλπ.), και αν συμβεί αυτό, αν, θα σε βάλω σε άλλη κλπ κλπ(πράγματι, αυτό είχε κάνει όταν είχε γίνει το φούντο με τον Ψωμιάδη...)
Είναι σίγουρο για Chartis;

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: Aris. στις 01/04/2010 9:25 μμ.

Πως γινεται φιλος με tiger να πληρωνει 190 € full extra ασφαλεια και για το τριπλ να ειναι κοντα στα 400 € ? .

Ή ο φιλος με το tiger θα παρει τα απαυτα του αμα (κουφια η ωρα) γινει τιποτα ή εσας σας πιανουν τον πωπο με παρατεταμενο τον μεσο
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: tharis στις 01/04/2010 9:40 μμ.

Aris."Πως γινεται φιλος με tiger να πληρωνει 190 € full extra ασφαλεια και για το τριπλ να ειναι κοντα στα 400 € ? .

Ή ο φιλος με το tiger θα παρει τα απαυτα του αμα (κουφια η ωρα) γινει τιποτα ή εσας σας πιανουν τον πωπο με παρατεταμενο τον μεσο "


Ο φιλος σου εχει και κλοπης ?? Παντως εγω για κλοπης για street triple ειχα ακουσει γυρο στα 400-450 το χρονο.. οποτε ισως και να ισχυει το 190 το εξαμινο για το tiger..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: Aris. στις 01/04/2010 9:43 μμ.

οχι φιλος μου , για τον φιλο εδω στο θρεντ παραπανω λεω
Tigris3"Chartis με κλοπή/οδική/νομική: 190€ το εξάμηνο για τον Τίγρη."
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: Aris. στις 01/04/2010 9:44 μμ.

α 400-450 τον χρονο.

Νομισα ηταν 6μηνο τοσο , ακυρο
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: gcoupe στις 01/04/2010 11 μμ.

Στην Interamerican για κλοπή, φωτιά και άλλες πολλές καλύψεις και για ασφαλιζόμενο κεφάλαιο (αξία μηχανής) 10500€ έχει 309 το εξάμηνο. Η τιμή είναι πριν από 15 μέρες που έκανα νέα ασφάλεια μιας και η πρώτη που μου είχαν κάνει πέρυσι από την αντιπροσωπεία ήταν στην commersial union που έκλεισε
Να προλάβω να πω όμως ότι είμαι "καλός" πελάτης της εν λόγω εταιρείας και η τιμή ίσως να είναι χαμηλή..

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: chris34 στις 02/04/2010 10:14 πμ.

bonnie"emαθα -εγκυρα!- οτι η chartis ετοιμαζεται για φουντο.. εχετε το νου σας...
γενικα με μικρες ασφαλιστικες, λογω ..δυσκολοων καιρων , να ειμαστε ολοι προσεκτικοι κ να ρωταμε..
"


Η πηγη bonnie μαλλον ειναι ακυρη διοτι η chartis πριν λιγο καιρο εκανε αυξηση μετοχικου κεφαλαιου,οποτε το κοβω κομματακι δυσκολο να βαλουν καποιοι χρηματα γνωριζοντας οτι η ασφαλιστκη θα παει για φουντο!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: Tigris3 στις 10/04/2010 12:57 πμ.

chris34"
bonnie"emαθα -εγκυρα!- οτι η chartis ετοιμαζεται για φουντο.. εχετε το νου σας...
γενικα με μικρες ασφαλιστικες, λογω ..δυσκολοων καιρων , να ειμαστε ολοι προσεκτικοι κ να ρωταμε..
"


Η πηγη bonnie μαλλον ειναι ακυρη διοτι η chartis πριν λιγο καιρο εκανε αυξηση μετοχικου κεφαλαιου,οποτε το κοβω κομματακι δυσκολο να βαλουν καποιοι χρηματα γνωριζοντας οτι η ασφαλιστκη θα παει για φουντο!!"


Και εγώ ρώτησα σήμερα τον ασφαλιστή και μου είπε ότι πρόκειται για αμερικάνικη εταιρεία και δεν υπάρχει περίπτωση για κάτι τέτοιο (κλείσιμο δλδ).